فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,034
لایک لایک:  729
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 61 از 112 نخستنخست ... 1151596061626371111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 601 به 610 از 1120

موضوع: پرسش و پاسخ پیرامون مرغ مینا

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinet نمایش پست ها
    با سلام ودرود
    جوجه مینای من 20 روزه بلکه کمتر
    امروز صبح زود ساعت 8 صبح متوجه شدم صداش گرفته کمی
    واز بینیش صدای فیس فیس با تکون دادن سر داره
    امروز اینطوری شده.غذاش پلت مخصوص مینا که چند تا دونه رو تو ابجوش خیس میکنم گوله میکنم بهش میدم میخوره غیر از پلت مینا چیزی بهش نمیدم.مقابل کولر اصلا نیست.ابتنی نمیتونه بکنه خیلی کوچیک هنوز .اشتهاش خوبه به محض دیدن من دهنش باز میکنه تا بهش غذا بدم سیر شه بخوابه.مدفوعش سفت به رنگ قهوه ای یه خورده توش سفیدی داره.ابریزش بینی نداره.خس خس سینه نداره.چشمهاش اشک الود نیست باز بازه.لرزش یاپف هم نداره.
    امروز صبح دیدم ولی ساعت 12 صدای فیس فیس زیاد ازش نشنیدم.صداش هم از صبح ساعت 8 رسا تر بود
    شیطونه تو دستم میگیرم از سر وکولم با اینکه هنوز نمیتونه راه بره تکون میخوره وسرش رو هی اینور اون ور میکنه(فضولی)
    سلام ، ممنون از توضيحاتتون
    به نظر نمياد سرماخورده باشه ، چون همه چي طبيعيه . شايد يك حالت زودگذره باشه ، يه كم تغيير دما رو بخاطر سن كمش بيشتر حس ميكنه .
    حالت فيس فيس ممكنه عطسه باشه . كه ميتونه واكنش به گردو غبار محيط باشه . اجازه بديد يكي دو روز بگذره ، اگه ديديد بدتر شد يا علايم تشديد شد اطلاع بديد.

پلت به تنهايي نياز بدنشو تامين نميكنه . غذاهاي طبيعي هم براش الزاميه . كه بصورت پخته و تكه هاي خيلي ريز بهش بديد

سينه مرغ پخته شده بدون ادویه و نمکو روغن .سیبزمینی پخته. نخود سبز و گاهي ذرت پخته له شده ، سفیده تخم مرغ ابپز. کاهو. سیب (هفته ای 3 بار بدون هسته ) هویج رنده شده. موز، توت سفید، انجیر ، گلابی، گاهی خیلی کم خيار، پنير بدون نمك. در كنارش پلتهاي مخصوص مينا كه فاقد اهن و تركيباتش باشه . غذا و میوه های حاوی اهن بالا مثل گوشت قرمز. انگور نباید بخوره. خرما هم براش ضرر داره ولی مصرف خیلی کمش دوهفته یکبار اشکالی نداره. انگور هم همینطور ولی در کل نخوره بهتره. بخصوص اگه بعد ازینها از میوه های حاوی ویتامین ث بالا استفاده کنه بخاطر جذب آهن، خطرشو بیشتر میکنه.مرکبات درصد بیشتری ازین ویتامینو دارند که بهتره به مینا داده نشه.

فعلا دو سه قطره ابليموي تازه بدون هسته ، توي يك سي سي اب حل كنيد و روزي دوبار بهش بديد تا دو روز .
    ویرایش توسط animal lover : 3rd July 2016 در ساعت 07:52 PM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی رضایی
    شماره عضویت
    14656
    میانگین پست در روز
    0.11
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، ممنون از توضيحاتتون
    به نظر نمياد سرماخورده باشه ، چون همه چي طبيعيه . شايد يك حالت زودگذره باشه ، يه كم تغيير دما رو بخاطر سن كمش بيشتر حس ميكنه .
    حالت فيس فيس ممكنه عطسه باشه . كه ميتونه واكنش به گردو غبار محيط باشه . اجازه بديد يكي دو روز بگذره ، اگه ديديد بدتر شد يا علايم تشديد شد اطلاع بديد.

پلت به تنهايي نياز بدنشو تامين نميكنه . غذاهاي طبيعي هم براش الزاميه . كه بصورت پخته و تكه هاي خيلي ريز بهش بديد

سينه مرغ پخته شده بدون ادویه و نمکو روغن .سیبزمینی پخته. نخود سبز و گاهي ذرت پخته له شده ، سفیده تخم مرغ ابپز. کاهو. سیب (هفته ای 3 بار بدون هسته ) هویج رنده شده. موز، توت سفید، انجیر ، گلابی، گاهی خیلی کم خيار، پنير بدون نمك. در كنارش پلتهاي مخصوص مينا كه فاقد اهن و تركيباتش باشه . غذا و میوه های حاوی اهن بالا مثل گوشت قرمز. انگور نباید بخوره. خرما هم براش ضرر داره ولی مصرف خیلی کمش دوهفته یکبار اشکالی نداره. انگور هم همینطور ولی در کل نخوره بهتره. بخصوص اگه بعد ازینها از میوه های جاوی ویتامین ث بالا استفاده کنه بخاطر جذب آهن، خطرشو بیشتر میکنه.مرکبات درصد بیشتری ازین ویتامینو دارند که بهتره به مینا داده نشه.

فعلا دو سه قطره ابليموي تازه بدون هسته ، توي يك سي سي اب حل كنيد و روزي دوبار بهش بديد تا دو روز .
    ممنون بابت پاسختون دوست عزیز
    من خیلی نگران این پرندم دوست ندارم چیزش بشه خیلی روش وسواس هستم
    پلت مینا پس به نظر شما به تنهایی جواب نمیده....اخه من شنیدم که در سن کم به جوجه چیزی ندین تا سن بالاتر بعد غذاهای دیگه بهش بدین
    از چند ماهگی میتونم بهش اموزش سخنگویی بدم...من دو ساعت یکبار بهش غذا میدم البته یکم دیر شه خونه رو میزاره سرش ....
    شما توصبه میفرمایید در این سن چه غذاهایی به چه روشی وهفته ای چند بار بهش بدم
    ایا به پرنده قطره مولتی ویتامین بدم ضرر نداره
    پیشاپیش از زحمات شما سپاسگذارم

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی رضایی
    شماره عضویت
    14656
    میانگین پست در روز
    0.11
    http://uupload.ir/files/hbaj_%DB%B2%...B%B3%DB%B5.jpg
    عکس مینا در لینک بالا رو ملاحظه فرمایید
    به مینام در این سن چه غذای پیشنهاد میکنید جدا از پلت مینا اخه من تو سایتای مختلف خوندم فقط تا یک ماهگی بهش پبت مخصوص مینا بدین سر همین من فقط بهش پلت مینا دادم
    چه وعده غذایی به چه صورتی هفته ای چند بار
    من دو ساعت یکبار به مینام غذا میدم که اگر دیر تر بدم خونه رو دو سرش میزاره
    از چه زمانی بهش آموزش سخنگویی بدم و چه نحوه ای با تشکر

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    http://uupload.ir/files/hbaj_%DB%B2%...B%B3%DB%B5.jpg
    عکس مینا در لینک بالا رو ملاحظه فرمایید
    به مینام در این سن چه غذای پیشنهاد میکنید جدا از پلت مینا اخه من تو سایتای مختلف خوندم فقط تا یک ماهگی بهش پبت مخصوص مینا بدین سر همین من فقط بهش پلت مینا دادم
    چه وعده غذایی به چه صورتی هفته ای چند بار
    من دو ساعت یکبار به مینام غذا میدم که اگر دیر تر بدم خونه رو دو سرش میزاره
    از چه زمانی بهش آموزش سخنگویی بدم و چه نحوه ای با تشکر
    سلام ، از ظاهر عكس كه نميشه متوجه شد مشكل داخلي داره يا خير. شايد ابتداي سرماخوردگي باشه و هنوز بيماري ، خودشو نشون نداده . اگه براتون مقدوره ، ببريدش دكتر تا از نزديك معاينه بشه و لازم شد دارو از همين الان داده بشه . ولي از راه دور چون تشخيص مشكله ، به همين خاطر عرض كردم ، يكي دو روز فرصت لازمه.
    ابليمو بهش داديد؟
    در مورد غذاهاي ديگه هم منظورم الان نبود ، كلي عرض كردم . از دو ماهگي ، دادن غذاهاي ديگه رو اهسته شروع كنيد ، هر ٣ساعت ، به اندازه اي كه سير بشه ، چون بعضي مينا ها ، اشتهاي زيادي دارند.
    براي مشكل گرفتگي صداش موقت دارويي خدمتتون ميدم توي خصوصي

براش دمنوش چاي نعنا درست كنيد .يك قاشق چايخوري عرق نعناي ساده (تند نباشه) در نصف كمتر فنجان چايي تازه بريزيدبا کمی عسل و يك ربع بعد ، اهسته ،با قطره چکان از کنار منقار پایینش قطره قطره 2 سی سی بهش بدید. و 10 ساعت بعد باز تکرار کنید. فقط دقت کنید مایع وارد ریه یا بینی نشه.

از 6 ماهگی شروع به صحبت میکنن ولی برای اینکه کلمات توی ذهنش جا بیوفته از همین الان یکسری کلمات دلخواهتونو لیست کنید و هر 2 . 3 دقیقه با یک نوع لحن تکرار کنید فعلا براش روزی یکساعتو نیم وقت بزارید. صبح .ظهر شب که نه برای شماسخت باشه نه مینا

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی رضایی
    شماره عضویت
    14656
    میانگین پست در روز
    0.11
    درود
    ممنون بابت پاسختون
    متاسفانه پرندم بی حال شده وصداش خیلی گرفته صداش در نمیاد.صد درصد سرما خورده چون سرفه.بی حال.شده غذا کم میخوره با کسی صحبت کردم گفت بهش شربت سرما خوردگی کودکان بدم
    ایا به نظر شما مشکلی نداره شربت سرما خوردگی کودکان بهش بدم .اگر مشکلی نداره به چه نحوه ای بهش بدم

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    درود
    ممنون بابت پاسختون
    متاسفانه پرندم بی حال شده وصداش خیلی گرفته صداش در نمیاد.صد درصد سرما خورده چون سرفه.بی حال.شده غذا کم میخوره با کسی صحبت کردم گفت بهش شربت سرما خوردگی کودکان بدم
    ایا به نظر شما مشکلی نداره شربت سرما خوردگی کودکان بهش بدم .اگر مشکلی نداره به چه نحوه ای بهش بدم
    سلام ، از شربت و قرص سرماخوردگي انساني براي حيوانات استفاده نكنيد ، حاوي استامينوفن و مسموميت زاست . داروهاي مخصوص خودشونو دارند . توي خصوصي خدمتتون ميگم . هر موقع پيام ب دستتون رسيد اطلاع بديد. پيام قبلي رسيد؟

ضمنا فراموش كردم بگم ، مولتي مخصوص طيور از ٢/٥ماهگي به بعد ، هفته اي ٢بار بر حسب نياز مصرف كنه كه به موقعش ، دوزشو خدمتتون ميگم.
    ویرایش توسط animal lover : 22nd June 2016 در ساعت 10:49 PM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی رضایی
    شماره عضویت
    14656
    میانگین پست در روز
    0.11
    درود
    ممنون دوست عزیز بابت پاسخگویتون
    فردا صبح زود حتما به دامپزشک مراجعه میکنم
    الان که مینا رو دیدم قبلا دهنشو باز میکرد همراه با صدای بلند بود ولی الان دهنش بازه صدا اصلا نمیاد یا خیلی کمه!!!!

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    درود
    ممنون دوست عزیز بابت پاسخگویتون
    فردا صبح زود حتما به دامپزشک مراجعه میکنم
    الان که مینا رو دیدم قبلا دهنشو باز میکرد همراه با صدای بلند بود ولی الان دهنش بازه صدا اصلا نمیاد یا خیلی کمه!!!!
    خواهش میکنم. کار درستی انجام میدید. فقط میخواستم بپرسم دوتا پیام رسید خدمتتون؟
    پاسخ دوسوالی هم که توی خصوصی برام فرستاده بودید، خدمتتون توی تاپیک عرض کردم.
    ویرایش توسط animal lover : 23rd June 2016 در ساعت 03:04 AM

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ناصر ارباب
    علایق
    پرورش پرندگان
    حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    14540
    میانگین پست در روز
    0.41
    من تونستم مینای وحشی رو رام کنم و مریضیش هم خوب شد مشکل اینجا بود که فقط topfeed میدادم الان 4 روزه غذاهای دیگه در کنارش بهش میدم حالت 100 % خوب شده الان رام شده قشنگ میاد رو دست دیگه از من فرار نمیکنه ولی هنوز یکم استرس داره نسبت به من حالا این سواله چرا همش چرت میزنه رو یک پا؟ یا مثلا وقتی منو از دور میبینه یک صداهای ریزی در میاره ؟ یا مثلا وقتی نگاش میکنم یک صدای در میاره ؟ وقتی تو قفس میخام بگیرم یک صدای مثل جیغ در میاره انگار میخاد جیغ بزنه نمیدونم خودمم گیج شدم چرا اینجوریه؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی رضایی
    شماره عضویت
    14656
    میانگین پست در روز
    0.11
    با سلام
    ممنون از پاسخت دوست عزیز
    پیغامها بله رسیدن
    از دامپزشکی میام دکتر سرما خوردگی تشخیص داد دو تا سرنگ بهم دادن یکی دارو صورتی یکی داروی سفید روزی دو قطره روزی 4 قطره
    مولتی ویتامین هم دادن گفتن روزی یک قطره
    گفتن بعد از 5 روز خوب میشه
    از زحمات شما بسیار سپاسگذارم

صفحه 61 از 112 نخستنخست ... 1151596061626371111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)