فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,034
لایک لایک:  728
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 43 از 112 نخستنخست ... 3341424344455393 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 1120

موضوع: پرسش و پاسخ پیرامون مرغ مینا

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط zozan نمایش پست ها
    سلام کمک امروز صبح مینام رو ازاد کردم پای راستش ی لگید بردمش قفس چپش می لنگید بعد یهو خوب شد یهو اومد بیرو راستش می لنگید یهو خوب شد یهو می لگید یه هقته پیش دقیفا یکی از ناخوناش رو یکم فقط یکم زیاد گرفتم ولی خونم نیومد بردم یر اب سرد هیچیش نبود امروز اینحوری شد ادا در میاره یا ببرمش دامپزشکی اگه باید ببرم دامپزشکی پرنده کحا هست ؟
    سلام ، اين قضيه به گرفتن ناخن ربطي نداره ، اگه به عصبش موقع چيدن اسيب خورده باشه زودتر از اينها بايد خودشو نشون ميداد. اونهم يك پا نه هر دو تاش.

كل پاهاشو گرفتيد زير اب سرد ؟؟؟!!!!! اينطور باشه كه شايد بخاطر سرما خشك شده ، مثل بدن درد انسانها موقع سرماخوردگي.

مينا پرنده حساسيه نبايد از اب سرد هيچموقع براش استفاده كرد حتي توي تابستون . يه كم ببريدش افتاب ، يه تكه پارچه رو با اتو گرم كنيد ، بزاريد روي پاهاش و اينكارو تكرار كنيد (كمپرس گرم) .

كف پاهاشو نگاه كنيد ، تاول يا زخم نيست؟

ميتونه خستگي ناشي از ايستادن مداوم روي ني ها باشه . از قفس بياريدش بيرون يه كم راه بره . كف قفس هم از چند لايه پاره ضخيم استفاده كنيد . ميتونيد اونها رو بهم بدوزيد مثل بالش و داخلشو از پنبه پر كنيد ، سطح يكدست و يكنواختي بشه و به همراه ظروف ابو غذاش ، بزاريد كف قفس ، ني ها رو هم چند روزي برداريد اگه بهتر نشد ببريد دامپزشكي.

اين كلينيك رو از نت پيدا كردم ، شناختي ندارم ازشون.

دكتر حميدرضا عطاران : متخصص طيور

09121437121 /22853959

تماس بعدازظهر ها ٦-٢١

ادرس١: خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢
    ویرایش توسط animal lover : 18th March 2016 در ساعت 02:10 PM

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14172
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام من یه مینا دارم که مدتیه که بی حاله و حالت گیجی داره(چند وقت پیش هم حالت فاجی بهش دیت داده بود) و حتی زیر شکمش باد کرده ! دکترش عکس رادیوگرافی گرفت و سونوگرافی انجام دادن و گفتن که مینام کبدش چربه و بزرگ شده و زیر شکمش هم اب اورده و گفتن که دچار مسمومیت با نمک شده ! دکتر برای مینام فقط گفت که تا ۱۵ روز بهش میوه و خیلی کم مرغ ساده ابپز و شربت به کمپلکس بهش بده تا ببینم چی میشه !
    حالا مینا من خوب میشه؟ منظورشون از مسمومیت نمکی چیه ؟
    من تو این شش ماهی که دارمش بهش پلیت مخصوص خودش و میوه بخصوص سیب و این اواخر خیلی زیاد نون لواش بهش میدادم که خیلی از میخورد! در کنار اینا بهش کرم هم میدادم که از بازار پرندگان واسش گرفته بودم !
    دکترش گفت که اینکه حالش خوب شه ۵۰-۵۰ است !
    واقعا دارم از ناراحتی دق میکنم ! اینی که دارم تا ۱۵ روز میوه و ب کمپلکس بهش میدم خوب میشه؟؟؟؟😔😔😔😔
    اصلا چرا زیر شکمش باید باد کنه ؟؟؟؟ دکترها گفتن که به خاطر نیوکاسل هم نیست!
    از نظر تحرک هم همیشه موقع حموم کردنش 3-4 ساعت تو خونه ازادش میذاشتم که پرواز کنه! اما الان همین که از جایی به جایی دیگه پرواز میکنه سریع به نفس نفس میافته !!!! قدیم یه سرو صدایی اوازی میخوند و سوتی میزد ! الان نمیدونم چرا حالت ساکت و افسرده به خودش مگیره !!
    راستی به مدت کمب هم عطسه میکرد که به نظرم خوب شد !

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط razaelo نمایش پست ها
    سلام من یه مینا دارم که مدتیه که بی حاله و حالت گیجی داره(چند وقت پیش هم حالت فاجی بهش دیت داده بود) و حتی زیر شکمش باد کرده ! دکترش عکس رادیوگرافی گرفت و سونوگرافی انجام دادن و گفتن که مینام کبدش چربه و بزرگ شده و زیر شکمش هم اب اورده و گفتن که دچار مسمومیت با نمک شده ! دکتر برای مینام فقط گفت که تا ۱۵ روز بهش میوه و خیلی کم مرغ ساده ابپز و شربت به کمپلکس بهش بده تا ببینم چی میشه !
    حالا مینا من خوب میشه؟ منظورشون از مسمومیت نمکی چیه ؟
    من تو این شش ماهی که دارمش بهش پلیت مخصوص خودش و میوه بخصوص سیب و این اواخر خیلی زیاد نون لواش بهش میدادم که خیلی از میخورد! در کنار اینا بهش کرم هم میدادم که از بازار پرندگان واسش گرفته بودم !
    دکترش گفت که اینکه حالش خوب شه ۵۰-۵۰ است !
    واقعا دارم از ناراحتی دق میکنم ! اینی که دارم تا ۱۵ روز میوه و ب کمپلکس بهش میدم خوب میشه؟؟؟؟����������� ������������
    اصلا چرا زیر شکمش باید باد کنه ؟؟؟؟ دکترها گفتن که به خاطر نیوکاسل هم نیست!
    از نظر تحرک هم همیشه موقع حموم کردنش 3-4 ساعت تو خونه ازادش میذاشتم که پرواز کنه! اما الان همین که از جایی به جایی دیگه پرواز میکنه سریع به نفس نفس میافته !!!! قدیم یه سرو صدایی اوازی میخوند و سوتی میزد ! الان نمیدونم چرا حالت ساکت و افسرده به خودش مگیره !!
    راستی به مدت کمب هم عطسه میکرد که به نظرم خوب شد !
    سلام ، متاسفم از مشكلي كه براي ميناتون پيش اومده .
    بيماري فعليش علاوه بر مسموميت با نمك ، كبد چرب هم هست كه اين دو مورد درمان جداگانه و پروسه طولاني داره . قطعا استفاده از ب كمپلكس، ميوه و كمي مرغ به تنهايي درمان كننده نيست !!!

ميناتون چند سالست؟ چند وقته بيماره؟ اشتها داره؟ دقيقا از چه پلتي استفاده كرديد ؟

اشتباهي كه انجام داديد ، دادن نان لواش بوده . نانها بخاطر داشتن نمك براي طيور مناسب نيستن، گاهي يك تكه كوچك اشكالي نداره ولي نه اينكه وارد جيره اصلي بشه ، چون مينا علاقه زيادي به نان داره اگه عادت كنه ديگه مشكل ميشه غذايي رو جايگزينش كرد. اگه تشخيص دكتر درست بوده باشه ، علت مسموميت با نمك هم به همين خاطرهست . نياز طيور به نمك 0/5 درصده و بيشتر ازين مقدار مسمومشون ميكنه .

چون سوال كرديد ساده براتون توضيح ميدم ،مقدار بيش از حد نمك ، به كبد اسيب ميزنه ، باعث ميشه چرخه توليد ألبومين كه كارش نگه داشتن مايع داخل رگ هست مختل بشه ، در نتيجه اين مايع از داخل رگ به بيرون تراوش ميكنه و باعث اب أوردگي شكم (آسيت) ميشه . اين بيماري علاوه بر اينكه بخاطر مسموميت با نمك ايجاد ميشه ، نوعي سندرم در طيور هم هست كه به دلايل ديگه اي هم بوجود مياد و توضيحش مفصله.

خلاصه عرض ميكنم ، اين اختلال در كبد باعث هيدروپريكارد ( تجمع مايع در پريكارد قلب) و نهايتا نارسايي قلبي ميشه ، در نتيجه تبادل خون و اكسيژن در ريه و قلب درست انجام نميشه و پرنده دچار ضعف ، بيحالي ، تنگي نفس و خستگي موقع حركت يا پرواز ميشه.

بيماري كبد چرب ، هم از استرس و هم تغذيه نامناسب بوجود مياد كه بخاطر مصرف بي رويه غذاهاي چرب و يا كمبود ويتامينها و أملاح لازمه مثل بيوتين. همينطور عفونتهاي باكتريايي ، و بيماري هموكروماتوز ( تجمع آهن ) هم باعث بزرگي كبد ميشه. .گيجي ، غش ، تلوتلوخوردن ، عدم تعادل ، فلجي يا سستي پاها از علائم بيماريهاي كبديه. اگه از عفونت باكتريايي باشه انتي بيوتیک تجويز ميشه و براي ساير موارد بر حسب تشخيص دكتر، از قرص ليورگل و شربت لاكتوز و ساير داروهاي مورد نياز استفاده ميشه.

فعلا از غذاهاي نشاسته اي مثل سيب زميني ، ماكاروني و برنج استفاده نكنيد يا مصرفشو محدود كنيد، نان ، غذاهاي حاوي نمك و اهن از رژيمش حذف بشه .غذاهاي پروبيوتيك ( پنير بدون نمك پروبيوتيك) و اسيدهاي امينه ( مخلوط فندق و بادام خرد شده دو بار در هفته) به جيرش اضافه كنيد، زياده روي نكنيد ، بخاطر چرب بودن فندق گياه قاصدك هم براي درمان مشكلات كبدي مفيده . قفسش هم مرتب تميز بشه . اب رو بجوشونید . خنک که شد دراختیارش بزارید.

بيماريهاي كبدي ، مهمه ودرمانشم با داروهاي مخصوصه و علت اينكه ايشون ميوه رو توصيه كردن براي پاك سازي كبد بوده ولي كافي نيست و ناچار به استفاده از داروهاي شيميايي براي تسريع روند درمان هستيد. از طرفي بيماران مبتلا به آسيت نبايد مايعات زياد مصرف كنن و براي تخليه مقدار مايع شكمي حتما ميبايست از داروهاي ادرار اور استفاده كنن.

بهتره براي اطمينان بيشتر ، سريعتر به متخصص طيور مراجعه كنيد به همراه عكس و جواب سونو.
    انشالله با درمان اساسي مشكلش هر چه زودتر برطرف بشه.
    ویرایش توسط animal lover : 22nd March 2016 در ساعت 02:17 PM

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14172
    میانگین پست در روز
    0.02

Unhappy

مرسی از راهنماییتون !
    من مرغ مینام رو شش ماهه که دارم و از زمان جوجگی دارمش و اون موقع با دست و سرنگ بهش غذا میدادم،فکر کنم این دو هفته است بیماره البته شاید قبل از اونم بیمار بوده و خودش رو نشون نمیداده ! برای پلیتش از پلیت های مخصوص مینا سپهر دانه استفاده میکردم !
    شما گفتید که از قرصهای شیمیایی مثل لیورگل واسه کبدش استفاده کنم اما دکترش میگفت چون کبدش ناقص کار میکنه و چربه نباید از مواد شیمیایی استفاده کرد چون کبدش توانایی جذب اونا رو نداره !
    حالا به نظرتون مینا حالش خوب میشه ؟؟؟
    دکتر طیور من نمیشناسم! لطف میکنید بگید من کجا باید برم؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    مرسی از راهنماییتون !
    من مرغ مینام رو شش ماهه که دارم و از زمان جوجگی دارمش و اون موقع با دست و سرنگ بهش غذا میدادم،فکر کنم این دو هفته است بیماره البته شاید قبل از اونم بیمار بوده و خودش رو نشون نمیداده ! برای پلیتش از پلیت های مخصوص مینا سپهر دانه استفاده میکردم !
    شما گفتید که از قرصهای شیمیایی مثل لیورگل واسه کبدش استفاده کنم اما دکترش میگفت چون کبدش ناقص کار میکنه و چربه نباید از مواد شیمیایی استفاده کرد چون کبدش توانایی جذب اونا رو نداره !
    حالا به نظرتون مینا حالش خوب میشه ؟؟؟
    دکتر طیور من نمیشناسم! لطف میکنید بگید من کجا باید برم؟
    خواهش میکنم. چرا تعجب کردید؟
    قرص لیورگل گیاهیه و برای درمان مشکلات و بازسازی انزیمهای کبدی کاربرد داره.
    انشالله خوب میشه اگه اساسی درمان بشه.
    شماره متخصص هم براتون خصوصی میفرستم

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14172
    میانگین پست در روز
    0.02

Unhappy

ببخشید من اگه به مینام در کنار سیب درختی الوورا هم بدم اشکالی داره ؟
    سیب درختی مقداری الکل طبیعی داره(وقتی میمونه بوی الکل بیشتر نمود پیدا میکنه) حالا با توجه به اینکه مینام مشکل کبد داره این سیب قرمزی که بهش میدم با توجه الکلی که داره واسه کبدش ضرر نداره !؟ چون تا جایی که میدونم کلا الکل واسه کبد هر جانداری ضرر داره !

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    ببخشید من اگه به مینام در کنار سیب درختی الوورا هم بدم اشکالی داره ؟
    سیب درختی مقداری الکل طبیعی داره(وقتی میمونه بوی الکل بیشتر نمود پیدا میکنه) حالا با توجه به اینکه مینام مشکل کبد داره این سیب قرمزی که بهش میدم با توجه الکلی که داره واسه کبدش ضرر نداره !؟ چون تا جایی که میدونم کلا الکل واسه کبد هر جانداری ضرر داره !
    خیر مشکلی نداره.روزی 7_8 تا سیب که قرار نیست بخوره! چند برش در روز کافیه.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14172
    میانگین پست در روز
    0.02

Unhappy

ببخشید اگه پلیت اش(که مارک سپهر دانه و ایرانیه) رو هم در کنا سیب بهش بدم اشکالی نداره ؟ یا فقط سیب بهش بدم؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    ببخشید اگه پلیت اش(که مارک سپهر دانه و ایرانیه) رو هم در کنا سیب بهش بدم اشکالی نداره ؟ یا فقط سیب بهش بدم؟
    سلام ، يعني قصد داريد فقط با ميوه تغذيش كنيد؟اونهم فقط سيب؟!! ضعيف ميشه . پلتي كه فرموديد ميشناسم ، غير از ويتامين، گندم ، سويا و ذرت هم در تركيباتش هست كه مورد اولو اخر، نشاسته و كربوهيدرات داره و بهتره براي كبد چرب مصرفش محدود بشه . حتما از دكترش سوال كنيد . نميشه هم كه چيزي نخوره ، شايد ايشون جايگزيني سراغ داشته باشن. سينه مرغ هم فراموش نشه .

غير از سيب ، روزي يك حب پرتقال هم بهش بديد . ضمنا اين مواردي كه خدمتتون عرض ميكنم براي درمان كبد چرب و بازسازي انزيمهاي كبدي مفيده حتما استفاده كنيد: انبه كه ادرار اور هم هست و براي هر دو بيماريش مفيده ( ٣بار در هفته روزي يك برش كوچك) ، موز هم ٣ بار درهفته روزي دو برش ، انجير كه علاوه بر پاك سازي كبد ، خنك هم هست و گرمي انبه و موز رو خنثي ميكنه ، از شب توي اب خيس كنيد و صبح ، اب و خود انجير رو بهش بديد خيلي موثره . هفته اي دو سه بار در كنار انبه و موز مصرف بشه .و برگ كاسني كه گياه مفيدي براي درمان بيماريهاي كبديه. شسته و خشك شده دو بار در هفته يك برگ بهش بديد.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14172
    میانگین پست در روز
    0.02

Unhappy

ببخشید الان مینام دچار یبوست شده طوری که وقتی مبخواد دستشویی کنه مقداری از مدفوع اش به بدنش میچسبه و خشک میشه!
    چرا با وجود میوه و پلیت و شربت ب کمپلکس دچار یبوست شده؟؟؟؟
    حالا چکار کنم ؟
    راستی مگه مرکبات واسه پرنده ها مثل مینا بد نیست؟ وس چرا میگید پرتغال یه حبه بهش بدم ؟

صفحه 43 از 112 نخستنخست ... 3341424344455393 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)