فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,034
لایک لایک:  729
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 24 از 112 نخستنخست ... 1422232425263474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 1120

موضوع: پرسش و پاسخ پیرامون مرغ مینا

کاربر فعال tinasps آواتار ها
    حیوان خانگی
    لاکپشت برکه اوپایی - مرغ مینا -ماهی
    شماره عضویت
    10835
    میانگین پست در روز
    0.27
    سلام دوستان یه سوال درمورد غذای مینا داشتم
    مینای من وقتی بچه بود بهش دون پارس می دادم تا حدود 4 ماهگی می خورد بعد دیگه نخورد براش یکی از این غذاهای مکمل خریدم بعد اونم حدود یک ماه خورد ولی بعد دیگه نخورد (هردوشون چند روز بهش گشنگی دادم بعد بهش دادم ولی باز نخورد)
    الان غذاهایی که بهش می دم نون (و خمیر نون هایی مثل سنگک و ..) و عسل ، برنج ،تخم مرغ ، سبزی و کاهو ، سیب و کشمش گاهی هم میوه هایی مثل گوجه و هویج و ... می دم ولی کم می خوره از همه بیشتر (تقریبا 90%) نون و عسل رو می خوره
    چیو می تونم جایگزین دانه پارس کنم
    و اینکه از این غذاهایی که بهش می دم آیا کافین و ضرر نداره ؟؟ یا باید چیزهایی رو حذف و چیزهایی رو اضافه کنم ؟؟
    ممنون می شم کمکم کنید

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    بهزاد
    علایق
    موتور سواری
    تخصص
    موبایل ،کامپیوتر
    حیوان خانگی
    همه چیز داشتم
    شماره عضویت
    9207
    میانگین پست در روز
    0.02
    یک سوال

نوک مینای من خیلی بزرگ شده و همچنین ناخنهای پاهاش چیکارش کنم

قبلا میگرفتمش و با ناخنگیر کوتاه میکردم

از بچگی دارمش اهلی ،انواع صداها رو در میاره ولی یک کلام حرف نمیزنه

چیکار کنم حرف زن بشه

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    hoomannemati
    شماره عضویت
    11675
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام وخسته نباشید خدمت شما میای منم 4سالشه تازهگیها دچاره عدم تعادل شده درمورد ب کمپلکس وب12 سوالم این بود چه مقدارازاین امپول راباید درابش مخلوط کرد ایادارویه خاص دیگه ایی هم وجود داره که بایدبراش تهیه کرددرضمن مینای من نه ازحرف زدنش کم شده نه اشتهاش نسبت به غذاشوازدست داده فقط تعادل نداره ممنون اگه راهنمایی ام کنیید

حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10835
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط hooman33 نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید خدمت شما میای منم 4سالشه تازهگیها دچاره عدم تعادل شده درمورد ب کمپلکس وب12 سوالم این بود چه مقدارازاین امپول راباید درابش مخلوط کرد ایادارویه خاص دیگه ایی هم وجود داره که بایدبراش تهیه کرددرضمن مینای من نه ازحرف زدنش کم شده نه اشتهاش نسبت به غذاشوازدست داده فقط تعادل نداره ممنون اگه راهنمایی ام کنیید
    سلام عدم تعادل عموما به خاطر کمبود ویتامین هاست می تونید از مولتی ویتامین های مخصوص پرندگان استفاده کنید. روزی یک یا دو قطره تو ابش بریزید اما توصیه می کنم حتما پیش دامپزشک ببربنش چون بعضی وقت ها عدم تعادل به خاطر بعضی بیماری های دیگه مثلا مشکل در کبد و ... می باشه پس حتما به پیش دامپزشک برید !
    امیدوارم حال میناتون زودتر خوب شه
    I wish
    Her place is safe / It will be warm
    Her maw is full / She takes no harm
    I wish
    more than sun / more than moon
    She comes back very very soon
    I wish
    ...

حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10835
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamangir نمایش پست ها
    یک سوال

نوک مینای من خیلی بزرگ شده و همچنین ناخنهای پاهاش چیکارش کنم

قبلا میگرفتمش و با ناخنگیر کوتاه میکردم

از بچگی دارمش اهلی ،انواع صداها رو در میاره ولی یک کلام حرف نمیزنه

چیکار کنم حرف زن بشه

سلام برای نوک میناتون می تونید کف دریا بگیرید در پت شاپ ها موجود هم باعث می شه کلسیم میناتون تامین شه هم از رشد زیادی نوک جلو گیری می کنه
    برای ناخن ها حتما پیش یک متخصص برید چون ناخن مینا تا یه حدیش قابل گرفتن (بخش سفید رنگش) و یه میلی متر این ور اونور بشه باعث می شه ناخنش خون بیفته ! شنیدم بعضی جاها ناخن مینا رو کلا می گیرن اما چون احساس کردم پرنده بیچاره ممکن خیلی سختی بکشه دنبالش نرفتم و اطلاعات زیادی ازش ندارم
    در مورد حرف زدن مینا اول همه باید بگید سنش چقدر !?
    I wish
    I wish
    I wish
    ...

کاربر جدید
    شماره عضویت
    9371
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام
    من يه مينا دارم كه وقتي ميخام قفس رو تميز كنم يا ظرف غذاشو پر كنم يا دستمو ببرم داخل نوك ميزنه ديشب باعث شد دستم به گوشه قفس گير كنه و از چند جا زخمي بشه
    اگه نتونم كاريش كنم مجبورم بفروشمش
    از بچه گي با من بوده و از دستم غذا خورده الان حدودا ٧ ماهش ميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر میهن پت pouya112 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پویا
    علایق
    پرنده
    حیوان خانگی
    جاوا-مرغ عشق
    شماره عضویت
    11288
    میانگین پست در روز
    0.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_sezar نمایش پست ها
    سلام
    من يه مينا دارم كه وقتي ميخام قفس رو تميز كنم يا ظرف غذاشو پر كنم يا دستمو ببرم داخل نوك ميزنه ديشب باعث شد دستم به گوشه قفس گير كنه و از چند جا زخمي بشه

سلام
    اگه از جوجگی بهش غذا دادید و بزرگ کردید نباید اینطوری باشه
    فقط یک دلیل هستش که اگه از جوجگی برزگ کردید الان نوک میزنه
    اونم این هستش امکان داره بازی هایی باهش کردید که تهاجمیش کرده
    و مراقب باشید که به چیزای براق نوک میزنه مثل چشم خیلی حواستون باشه

کاربر میهن پت Mobin Sat1 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    امید
    حیوان خانگی
    یه سگ کوچولو
    شماره عضویت
    11571
    میانگین پست در روز
    0.05
    در طبیعت به صورت کلی چند نوع مرغ مینا داریم ، یک نوع آن طبیعتی کاملا وحشی دارد و در باغهای میوه میتوانید آنها را فراوان پیدا کنید ، نوع دیگر به مرغ مینای گریتر هیل معروف است.
    نوع وحشی متاسفانه توسط افراد سود جو به دام انداخته میشوند و به فروش میرسند. قیمت این نوع مرغ مینا زیاد نیست. متاسفانه باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنم که اگر مرغ مینای شما ازاین نوع باشد و اگر آن را در سنی بزرگسالی پرنده خریداری نموده اید ، این پرنده دیگر به هیچ عنوان به شما عادت نخواهد کرد و آرام نخواهد شد و تا پایان عمر طبیعت وحشی خودش را حفظ میکند.
    حرف زدن و به صحبت آمدن این پرنده در قفس ، اگر در سن بزرگسالی آن را تهیه کرده باشید تقریبا صفر است و شما هر چه قدر تلاش نمایید بی نتیجه خواهد ماند. اگر این نوع را از جوجگی بزرگ نمایید و توسط دست خود به آن غذا دهید تا بزرگ شود به شما عادت میکند و ممکن است تنها یک تا نهایتا دو کلمه نیز یاد بگیرد ، آن هم به صورت کاملا گنگ و نامفهوم. بنابراین توصیه میکنم اگر واقعا به پرنده خود علاقه دارید آن را به دامان طبیعت بازگردانید ، زیرا در این حالت نه تنها هیچ تلاش شما نتیجه بخش نخواهد بود ، بلکه پرنده نیز بسیار زجر خواهد کشید ( البته اگر آن را از جوجگی بزرگ نکرده اید ) در غیر این صورت قضیه فرق میکند. ضمنا توجه داشته باشید که این پرندگان به هیچ عنوان در قفس جفت گیری و تولید مثل نمیکنند ، با توجه به اینکه ارزش مالی زیادی نیز ندارند بهترین توصیه ام به شما رها کردن آن در یک باغ میوه است ، البته اگر واقعا تمایل به این کار دارید ، مطمئن باشید با توجه به خوی وحشی آن هیچ آسیبی در طبیعت به آن نمیرسد و میتواند به خوبی از خودش مراقبت نماید. ضمنا توجه داشته باشید که همین افراد سود جو ممکن است به شما این وعده ها را بدهند که ، پرنده حرف هم میزند و خیلی سریع به شما عادت میکند و ... اما یادتان باشد تمام این حرفها تنها بازار گرمی است و اگر این پرنده وحشی باشد هیچ امیدی به اهلی کردن آن نمیتوانید داشته باشید.
    اما در مورد نوع دوم این پرنده ، یعنی مرغ مینای گریتر هیل ، این پرنده را به جرئت میتوانم بگویم سلطان پرندگان در تقلید صدا و حرف زدن میباشد !!!!!!
    این نوع مرغ مینا به سادگی اهلی میشود، در واقع بهتر است بگویم از ابتدا اهلی است ، زیرا طبیعت پرنده معمولا در قفس شکل میگیرد ، به راحتی با صاحب خود ارتباط برقرار میکند و بر خلاف تمام پرندگان زینتی طبیعت بسیار ( معذرت میخوام ) پر رو و غیر خجالتی دارد ( به هیچ از از جدا شدن از صاحبش احساس دل تنگی و ... نمیکند و به سرعت با صاحب جدیدش خو میگیرد ) و جزء فضول ترین پرندگان نیز میباشد.
    این پرنده به همه چیز کار دارد و از سرو کله صاحبش بالا میرود ، به همه جا سرک میکشد و در همه امور کنجکاوی میکند.
    قدرت تقلید صدای فوق العاده قوی دارد. نیاز به هیچ گونه آموزشی ندارد زیرا خودش همه چیز را به سادگی فرا میگیرد ( البته به صورت تقلیدی ). این پرنده صدا های مختلف را به قدری زیبا و دقیق تقلید میکند که حتی صاحب او نیز به صحت آن شک خواهد کرد. صداهایی از قبیل زنگ تلفن ، زنگ ساعت ، صدای گربه و یا سگ ، صدای سایر پرندگان موجود در داخل و یا خارج منزل و صدای افراد درون منزل ( از قبیل جملات و اصطلاحات خاصی که به زبان می آورند ، آن هم با همان شیوه بیان ، برای مثال اگر صحبت ملایم باشد و یا فریاد گونه باشد ، پرنده عینا و با همان حس جملات را بیان میکند ) و ...
    جالب است بدانید در چند مورد این پرنده از روی رادیو توانسته بود چند سوره از قرآن کریم را نیز از حفظ نماید و تقلید نماید ، که جای بسی شگفتی است اما کاملا حقیقت دارد !!!!!
    در کل اینکه قدرت تقلید این پرنده در صداهای گوناگون از تصور شما خارج میباشد و تا آن را از نزدیک نبینید باور نخواهید کرد !!!
    در مورد غذای مرغ مینا ( هر نوعی ) ، این پرندگان پلت ، گرانول یا دانه کوچک ( به صورت خرد شده و نرم شده ) و یا غذاهای نرم مثل انواع میوه های نرم و غذاهای زنده مثل انواع کرمها تغذیه میکنند. توجه داشته باشید که مرغ مینا نمیتواند دانه بخورد و باید حتما غذاهای نرم در اختیارش قرار گیرد.
    جنس نر و ماده این پرنده تقریبا شبیه به هم هستند و تشخیص آنها بسیار مشکل است ، اما این پرندگان ریشی دارند که در پرندگان بالغ دیده میشود و پرنده نر را میتوان از روی ریش بلندتر آن تشخیص داد ( که کاملا محسوس است ).
    نزادهای دیگری از این پرنده که ارزشمند هستند علاوه بر نوع گریتر هیل ، نژادی معروف به جاوان بزرگ است که تقریبا خصوصیات و خلق و خوی گریتر هیل را دارد.
    و اما کمی هم راجع به نگهداری این پرنده :
    نگهداری این پرنده بسیار کار دشواری است و شما باید در این مورد بسیار وسواس به خرج دهید و صبور باشید و وقت زیادی را برای آن بگذارید. قفس این پرنده باید به صورت مداوم تمیز شود ، روزنامه کف قفس این پرنده باید هر روز یک بار و یا روزی دوبار تعویض گردد. میله داخل قفسش باید به صورت مداوم تمیز و شستشو شود تا پای پرنده دچار بیماری نشود. امکانات شنای آن باید هر روز در قفسش مهیا باشد و آب آن باید مدام عوض گردد ( برای مثال میتوانید از یک کاسه سفالی پر از آب برای این کار استفاده کنید ). با توجه به اینکه در هنگام شنا این پرنده بسیار جنب و جوش دارد میتوانید با قرار دادن یک ورقه فویل آلومینیومی جلوی قسمت شنا از خیس شدن منزلتان جلوگیری کنید.
    این پرنده به قدری فعالیت دارد که اگر شما یک روز کامل هم با آن باشید هرگز احساس خستگی نمیکنید ، برای همین گاهی به این پرنده دهان باز هم میگویند چون به قدری به خوردن غذا از دست صاحبش عادت میکند که مدام جلوی قفس مینشیند و با دهان باز انتظار غذا از دست صاحبش را میکشد !!!
    برای اینکه بتوانید سن پرنده را تشخیص دهید تنها کافی است به پرهایش نگاه کنید. پرنده جوان پرهایی بسیار شفاف و ملون دارد و بسیار نیز جنب و جوش دارد ، برعکس پرنده پیر پرهایش در قسمتهایی از بدن میریزد و حالت کسالت بسیار مشخصی دارد ( حالت کز کرده و گوشه گیر ).
    این پرندگان را باید در فصل زمستان در دمای معتدل نگهداری کنید وگرنه دچار بیماری لرز شده و جان خود را از دست میدهند.
    قفس این پرنده باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا پرنده بتواند به راحتی در آن جنب و جوش نماید ، کلیه امکانات رفاهی نیز باید برایش فراهم باشد وگرنه دچار آسیب روحی خواهد شد !!!
    در کل در عین اینکه پرنده بسیار جالبی است نگهداری بسیار مشکلی دارد.
    فقط توجه داشته باشید که نوع وحشی آن را تهیه نکنید زیرا هیچ قابلیت مفیدی برای شما نخواهد داشت و به هیچ وجه نمیتوانید از نگهداری آن رضایت داشته باشید.
    نوع وحشی این پرنده بدن کشیده تری نسبت به نوع گریتر هیل دارد و مشخصه زرد رنگ روی صورت ( نزدیک چشم ) آن نیز متفاوت است. در مورد مرغ مینای وحشی این زائده زرد رنگ دور چشم است ( دقیقا ) و در مورد مینای گریتر هیل همان طور که در شکل هم میبینید زیر چشم است.

دکتر مهدی مقدم-تیموتیان (متخصص بیماریهای پرندگان)

• 100%

حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10835
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_sezar نمایش پست ها
    سلام

مینا منم با اینکه خیلی دستی بود و در حالت عادی نوک نمی زد ولی وقتی نوبت تمییز کردن قفسش می شد دستمو کاملا خط خطی می کرد !!
    فکر کنم این حالتشون برای اینه که احساس مالکیت رو اون قفس دارن و یه جورایی روش غیرت دارن
    چند پیش نهاد دارم
    اول همه اینکه در زمان تمییز کردن قفس میناتونو از قفس دربیارید و بعد از تمییز کردنش دوباره تو قفس بذارینش
    دوم اینکه سعی کنید روزی حداقل یه بار دستتونو ارام ببرید تو قفسش و با همون دست غذای مورد علاقه اش رو بهش بدید شاید اولاش باز نوک بزنه ولی کم کم می فهمه که اون دست حامل غذای مورد علاقش و دیگه کاری باهاش نداره و بعد از اینکه تعداد نوک هاش خیلی کم شد می تونید دستتونو بدون غذا ببرید و ارام نگه دارید تا بیاد و روش بشینه توجه کنید که تو این مدت اموزشی سعی کنید هرگز دستتونو سریع تو قفس حرکت ندید و حرکات خیلی ارام باشه
    و نکته سوم اینکه نمی دونم این کار و می کنید یا نه ولی اگر انجام می دهید بدونید یکی از دلایل نوک زدن و تهاجمی شدن پرندست و اون اینه که بخواین تو قفس مینا تونوکامل بگیرید تو دستتون اصلا این کار رو نکنید چون به شدت پرنده رو می ترسونه و باعث می شه عکس العمل نشون بده !
    موفق باشین
    I wish
    I wish
    I wish
    ...

کاربر جدید
    شماره عضویت
    9371
    میانگین پست در روز
    0.01
    نميزاره دستمو داخل ببرم چه برسه بيارمش بيرون

صفحه 24 از 112 نخستنخست ... 1422232425263474 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)