خبرگزاری فارس: مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از اجرای مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی برای 30 هزار راس دام سنگین در استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، رضا عامری عصر امروز در گفت‏وگو با خبرنگاران در تشریح عملیات اجرایی این طرح افزود: مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی در گاوداری‏های مناطق روستایی استان سمنان انجام می‏شود.
وی بیان کرد: این طرح از 16 دی ماه آغاز شده و به مدت 25 روز کاری انجام می‏شود.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان اضافه کرد: در این طرح، 30 هزار راس گاو و گوساله روستایی در این استان علیه بیماری تب برفکی واکسینه می‏شوند.
عامری افزود: مرحله سوم واکسیناسیون تب برفکی در گاوداری‏های صنعتی نیز امسال انجام خواهد شد.
به گزارش فارس از سمنان؛ مدیرکل دامپزشکی استان سمنان همچنین از تست 5 هزار و 876 راس دام سنگین علیه بیماری سل و حذف دام‏های راکتور در این استان خبر داد.
عامری در این زمینه اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری علیه بیماری "سل" که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است، بیش از 5 هزار و 876 راس دام سنگین در استان سمنان تست توبرکولین شدند و دام‏های راکتور را حذف کردیم.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: در راستای مبارزه با "هاری" نیز یک هزار و 496 قلاده سگ را قلاده‏گذاری و علیه بیماری هاری واکسینه کردیم.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان اظهار داشت: در راستای جلوگیری از بیماری "تب کریمه کنگو" که یک بیماری مشترک است و از طریق کنه معمولاً به دام و انسان منتقل می‏شود، میزان قابل توجهی انواع سموم در استان استفاده شده است.