همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    با سلام:
    من یه فرشته بای کالر دارم که گلاب به روتون مدفوعش مثله یه نخ بهش آویزونه و رنگشم قهوه ای هست نه سفید البته زودم میوفته.خواستم ببینم همشون اینطورن یا مشکلی هست.در ضمن غذا خوره خوب هم هشت و گرانولم میخوره.
    سلام
    بااین شرایطی که گفتید ماهیتون کاملن سالمه و مدفوع سفید نگران کنندس

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    اگه بخوایم ماهانه از یه اک400ل سیفون بزنیم باید چند لیتر بزنیما لبته املاح رو هم دستی اضافه بکنیم

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    درود
    پیشنهاد می کنم گروهی در یکی از شبکه های اجتماعی بسازیم تا بتوانیم راحت تر مطالب جدید،محصولات جدید و ویدئوهای مربوط را با دوستان به اشتراک بگذاریم. به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت نمی توان ویدئوها را در انجمن آپلود کرد.
    منتظر نظرات سازنده ی دوستان هستم.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط BEYOND نمایش پست ها
    درود
    پیشنهاد می کنم گروهی در یکی از شبکه های اجتماعی بسازیم تا بتوانیم راحت تر مطالب جدید،محصولات جدید و ویدئوهای مربوط را با دوستان به اشتراک بگذاریم. به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت نمی توان ویدئوها را در انجمن آپلود کرد.
    منتظر نظرات سازنده ی دوستان هستم.
    بهترین جا برایه ارسال عکس همین جا هست که همه هستن و مخصوصن که شبکه هایه اجتماعی ف ی ل ت ر هستن
    و خیلی راحت نمیتونن بیان .برایه ویدئو هم شما هر جایی که بخواید به اشتراک بزارید باید اونو تو یه اپلود سنتر اپ کنی
    بعد لینکشو بزاری که تو این فروم هم میشه اینکارو کرد(کلن من نظرم اینه که فایده ای نداره با توجه به اینکه خودم
    وابستگیه زیادی به شبکه های اجتماعی دارم میدونم جواب نمیده چون بلن امتحان شده اینکار)

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5507
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوستان دیشب رفتم رفتم و از حامی عزیز یه میکروسکوپ گرفتم و آوردم خونه و دو تا عکس که فکر کردم جالبه با میکروسکوپ گرفتم و گفتم حیفه دوستان نبینند .
    تصویر اول مربوط به نوزاد آیپتازیاس که همه با هاش آشنایی دارن . هر کدوم از عکس ها فیلم هم دارن که منتظرم یه اینترنت با حال پیدا کنم و واستون upload کنم .

این یکی تصویر مربوط به همون پاد هستش که همه دوستان معمولاً توی رفیوجیومشون دارن و واسه خیلی از دوستان پیش میاد که میپرسن انگله یا نیست ؟ خطر داره یا نه ؟
    خیلی از دوستان که علاقه دارن به نگه داری ماندارین میتونن ماهی رو توی رف قرار بدن تا تغذیه اون ردیف بشه . یکی از دلایلی که میگن حداقل 6 ماه از عمر تانک بگذره و بعد ماندارین و یا ماهیان بد غذذا اضافه بشه به خاطر این موضوع هستش که این موجودات به تعداد کافی تکثیر بشن و تغذیه خیلی از ماهیا و مرجان ها رو تامین کنن .

بعد از دیدن این تصاویر دیگه جرات ندارم دست توی تانک بکنم .
    اگه کیفیت عکس پایینه ببخشید خیلی سخت بود که دوربین گوشی رو با میکروسکوپ تنظیم کنم .
    جالب بود ولی ای کاش از باکتری های ازت خوار هم عکس میگرفتی...

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    امیدوارم بکار بچه ابشور بیاد

البته این سیستم که تو عکس میبیند روی یک تانک اب شیزین اجرا شده

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    با سلام:
    خواستم بدونم نحوه درست کردن حمام آب شیرین چجوریه؟چجوری باید ph رو مثله ph تانکمون کنیم؟چه میزان باید ماهیو توش حمام بدیم؟اگه ممکنه یه توضیح کامل در مورد نحوه درست کردن و استفاده از اون رو بدید؟آیا برا درمان سفیدکم کاربرد داره؟ممنون میشم اگه کسی یه توضیح کامل بده؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    8732
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    با سلام:
    خواستم بدونم نحوه درست کردن حمام آب شیرین چجوریه؟چجوری باید ph رو مثله ph تانکمون کنیم؟چه میزان باید ماهیو توش حمام بدیم؟اگه ممکنه یه توضیح کامل در مورد نحوه درست کردن و استفاده از اون رو بدید؟آیا برا درمان سفیدکم کاربرد داره؟ممنون میشم اگه کسی یه توضیح کامل بده؟
    درود
    حمام آب شیرین متشکل از یک سطله به نظر من حداقل 20 لیتری یک پمپ هوای ضعیف و یه سنگ هوا کوچک. داروهایی که نمیشه تو تانک استفاده کرد مثل سولفات مس. این کار استرس زیادی به ماهی میده و معمولا زمانی انجام میشه که راه کار دیگه ای نداشته باشی. مثلا جراح شما مخملک یا سفیدک یا قارچ گرفته(انواع بیماری های پوستی) آب شهر (نباید از آب هایی که یون های کمی دارن استفاده بشه مثل آب ro و آب مقطر چون تعادل یونی و در نتیجه تعادل اسمزی ماهی به میخوره و متبولیسم بدنش دچار اختلال میشه و احتمال تلفات رو بالا میبره) استفاده کنید.
    ماهی بیمار رو وارد آبی که توسط واتر کاندیشنر کلر زدایی شده و هم دمای تانک اصلی هست میکنیم.(بیوتوپول جی بی ال یا اریز سی ال برایت ول یا آم کوئل کوردون و ..) سنگ هوا با فشار کم میگذاریم و از دارو هم میشه استفاده کرد. مثلا سولفات مس. حتی میشه به صورت اور دوز بریزید چون قرار نیست ماهی زیاد اونجا بمونه. بسته به گونه ماهی و قدرتش میتونه بین 2 تا 40 دقیقه باشه. مثلا جراح دم زرد خلیج اگه قوی باشه به راحتی تا 40 دقیقه میمونه. طبیعتا هر چه زمان حمام بیشتر باشه موثر تره.
    اگه ماهی غش کرد و به پهلو خوابید با دستتون آروم بهش بزنید تا بلند بشه و بچرخه و به شکل طبیعی شنا بکنه. بهتره بعد از وارد کردن ماهی به تانک چراغ ها خاموش باشن و داروی ضد استرس مرغوب مثا استرس گارد سیچم استفاده بشه.
    اگه توضیحات ناقصه و سوالی بود پیغام خصوصی بدین .
    پیروز باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimail3248 نمایش پست ها
    جالب بود ولی ای کاش از باکتری های ازت خوار هم عکس میگرفتی...
    دوست عزیز من عذرخواهی میکنم پستتون رو الان دیدم .
    دوست عزیز باکتری ها رو نمیشه با این میکروسکوپ دید چون خیلی ریز هستن و نیاز به میکروسکوپ های آزمایشگاهی دارن ولی نوعی رو که من باهاش عکس گرفتم بیشتر جنبه آموزشی داره .
    موفق باشید .

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    سلام .من یه دونه از این ماشروم گرفتم باید چه جوری تغذیه بشه. این غذا هارو دارم :فیتو گرین اس فیتوکروم ریف اسنو و کورال کالر.
    کسی میدونه این نو ماشرم رو باید کجای اک کذاشت پائین وسط بالا /

صفحه 136 از 156 نخستنخست ... 3686117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)