کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashin نمایش پست ها
    ممنونم قربان . من تانکم 140 * 40 *70 هستش نورم 120 سانت دایمکس اصلا کافی هست یا کمه یا زیاده؟ میخوام لامپ متال بگیرم .اولا از کجا بفهمم که عمر لامپ های فعلی تموم شده . دوما چند کلوین لازم دارم با این سایز تانک. سوما لامپ از کجا بگیرم ؟
    اگر ارتفاع آب گیری تانک شما 70 باشد باید خدمتان عرض کنم که عمق نفوذ مفید مهتابی حداکثر 40 تا 50 سانت است و جواب گوی تانک ریف با این ابعاد نیست و بهتر است از سیستم متال یا led استفاده کنید
    البته اگر در کف تانک مرجان ندارید و مرجانهای شما روی صخره ها هستند همان مهتابی جواب می دهد و عمر مفید مهتابی t5 حداکثر یکسال است و بهتر است هر 8 تا 10 ماه تعویض گردد و به یکسال نرسد در تعویض لامپ مهتابی ها هم یک 20000 و دیگری رو 14000 قرار دهید تا تمام طول موج ها و طیف ها رو داشته باشید و دو آبی رو هم می تونی تا یکسال عوض نکنید مهم لامپ های سفید است که به موقع باید تعویض شود

کاربر ساده

شماره عضویت
    7969
    اقا ممنونم نمیدونید از کجا متال بگیرم ؟ الان ازکجا بفهمم که عمر این متال هایی که روشه تموم شده یا نه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashin نمایش پست ها
    اقا ممنونم نمیدونید از کجا متال بگیرم ؟ الان ازکجا بفهمم که عمر این متال هایی که روشه تموم شده یا نه ؟
    دوست عزیز من فکر کردم قاب مهتابی 120 دایمکس دارید نه متال
    متال رو می تونید از نواب و بعضی از مغازه های لاله زار بگیرید اما من پیشنهادم 20000 آکوامدیک است و عمر متال حداکثر دو سال است

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    طول عمر متال 20000 کمتر از متال 14000 هستش و لومنش هم کمتر هستش. پیشنهاد من استفاده از متال 14000 هستش البته نور 20000 خیلی قشنگ تر هستش تو آب شور

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوست عزیز جناب mamadj بهتره عرض سیستموتون رو زیاد تر کنی این طوری به مشکل بر میخوری .
    در مرد خرید لایو راک هم بسته به کیفیت قیمت داره . وقتی شما یه هزینه بالا رو واسه یه سیستم آب شور میکنی در قبال سلامت سیستمت اون رقم پولی رو که واسه لایوراک که باعث ثبات شیمی آب میشه مبلغی نیست .
    اگرم هم میدونی باز نمیخوای واسه لایوراک هزینه کنی میتونی از مرجان های مرده استفاده کنی ولی نباید انتظار داشته باشی که پارامترهای آبتتحت کنترل باشه .
    موفق و موید باشی .

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز فیلتر شدن یه سایت چه ربطی به سایر گفتگوهایه ابشور داره یا اصلن چه ربطی به اینجا داره
    اقایه مرادیم با توجه به فیلتر شدن اون سایت همچنان سر میزنن اونجا و میتونستید اونجا ازشون بپرسید
    چشم.ببخشید قربان.منظوری نداشتم.چون دسترسی به اون سایت نداشتم اینجا پرسیدم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوستان دیشب رفتم رفتم و از حامی عزیز یه میکروسکوپ گرفتم و آوردم خونه و دو تا عکس که فکر کردم جالبه با میکروسکوپ گرفتم و گفتم حیفه دوستان نبینند .
    تصویر اول مربوط به نوزاد آیپتازیاس که همه با هاش آشنایی دارن . هر کدوم از عکس ها فیلم هم دارن که منتظرم یه اینترنت با حال پیدا کنم و واستون upload کنم .

این یکی تصویر مربوط به همون پاد هستش که همه دوستان معمولاً توی رفیوجیومشون دارن و واسه خیلی از دوستان پیش میاد که میپرسن انگله یا نیست ؟ خطر داره یا نه ؟
    خیلی از دوستان که علاقه دارن به نگه داری ماندارین میتونن ماهی رو توی رف قرار بدن تا تغذیه اون ردیف بشه . یکی از دلایلی که میگن حداقل 6 ماه از عمر تانک بگذره و بعد ماندارین و یا ماهیان بد غذذا اضافه بشه به خاطر این موضوع هستش که این موجودات به تعداد کافی تکثیر بشن و تغذیه خیلی از ماهیا و مرجان ها رو تامین کنن .

بعد از دیدن این تصاویر دیگه جرات ندارم دست توی تانک بکنم .
    اگه کیفیت عکس پایینه ببخشید خیلی سخت بود که دوربین گوشی رو با میکروسکوپ تنظیم کنم .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    آقا من چیکار کنم به شقایق هام که میگو میدم میگو های کلینرم میان از بازوهاشون میگیرن میخورن کلا میگو هام گرانول خور شدن دیگه به بدن ماهی ها کاری ندارن!!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    آقا من چیکار کنم به شقایق هام که میگو میدم میگو های کلینرم میان از بازوهاشون میگیرن میخورن کلا میگو هام گرانول خور شدن دیگه به بدن ماهی ها کاری ندارن!!!!
    احمد جان این کار باعث تنبل شدن میگو میشه . منم این مشکل رو داشتم سعی کن غذا رو که به شقایقت میدی با انبر ازش مواظبت کنی تا کامل میگو رو بخوره .
    ولی میگوت فکر کنم دیگه خیلی تنبل شده و بهتره که بهش باج بدی و سهمشو بدی که سرش با اون گرم باشه و با شقایق کاری نداشته باشه .

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    با سلام:
    من یه فرشته بای کالر دارم که گلاب به روتون مدفوعش مثله یه نخ بهش آویزونه و رنگشم قهوه ای هست نه سفید البته زودم میوفته.خواستم ببینم همشون اینطورن یا مشکلی هست.در ضمن غذا خوره خوب هم هشت و گرانولم میخوره.

صفحه 135 از 156 نخستنخست ... 3585116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)