کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    جایی سراغ دارین که 1.5 سال رو بده 550؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    جوينده يابندست
    من امسال قصد خريد جوجه شاه طوطي رو داشتم كه كلي تحقيق كردم و فهميدم كه بارش 3 شنبه يعني ديروز ساعت 5 ميرسه باغ پرندگان(آزادگان) و خدا رو شكر رفتم و يه دونه به دلخواه خريدم 300 هزار تومان درسته كه قيمته بالايي براي جوجه شاه طوطي دادم اما يه نكته بسيار مهم: من طوطي خودمو از بين حداقل 100 تا طوطي انتخاب كردم هم درشته هم سر حال يعني اوني كه من ميخواستم پس 50 تومن يا 100 تومن بالا تر مهم نيست سلامت طوطي مهمه كه بايد بيستر از قيمت بهش اهميت داد.
    شما هم اگه وقت بزاري و بگردي و از بين خوب و خوب تر ، خوب تر رو انتخاب كنيد مطمئنا نتيجه بهتري ميگيريد
    اگه سوال ديگه اي در مورد خريد داريد از طريق پيام خصوصي در ميان بزاريد تا تاپيك از مسير اصليش منحرف نشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    اگر صاحب قبلی کاسکو رو ترسونده باشه و کاسکو به قول معروف از حرف افتاده باشه امکان داره زمانی که دست صاحب جدید هست به حرف بیاد دوباره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    اگر صاحب قبلی کاسکو رو ترسونده باشه و کاسکو به قول معروف از حرف افتاده باشه امکان داره زمانی که دست صاحب جدید هست به حرف بیاد دوباره؟
    در 95% مواقع بله
    با صبر و حوصله و رفتار اصولی با طوطی همه چیز ممکنه
    ویرایش توسط بابک آژیده : 4th May 2012 در ساعت 01:24 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    در 95% مواقع بله
    با صبر و حوصله و رفتار اصولی با طوطی همه چیز ممکنه
    خوب من باید چه کنم؟؟
    امروز 3-4 بار اندازه 1 -2 ثانیه یه چیزی از خودش در اوردو ساکت شد.
    راستی نمیدونم چرا احساس میکنم همراه مدفوعش اب دفن میشه.
    هرچیم براش میذارم میندازه کف قفسو تخمه میخوره فقط

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    خوب من باید چه کنم؟؟
    امروز 3-4 بار اندازه 1 -2 ثانیه یه چیزی از خودش در اوردو ساکت شد.
    راستی نمیدونم چرا احساس میکنم همراه مدفوعش اب دفن میشه.
    هرچیم براش میذارم میندازه کف قفسو تخمه میخوره فقط
    باید با آرامش باهاش تمرین کنید و صبر کنید تا بهتون اطمینان پیدا کنه

همیشه همراه مدفوع پرنده مایع هم هست، محل دفع ادرار مدفوع یکیه

شما به کارتون ادامه بدید به مرور درست میشه و بقیه غذا ها رو هم تست میکنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    8141
    سلام دوستان
    من حدودا 3 هفته پیش کاسکوم رو بردم برای کوتاهی پر پیش دکتر برهانی کیا . از اون روز به بعد هرکار می کنم پشمک از قفس بیرون نمیاد ، احتمالا ترسیده حتی روزی 3-4 ساعت هم در قفسش بازه اما اصلا بیرون نمیاد .
    حالا به نظر شما چیکار کنم که دوباره ترسش بریزه و بیاد بیرون ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518

4 کاسکوی تازه وارد من

سلام . بایت سایت خوبتون واقعا ممنونم . فکر کنم سوالمو اشتباهی جای دیگه ای پرسیدم واسه همین اینجا هم می پرسمش . دو روزه یه کاسکو کنگو خریدم فروشنده گفت تازه رام شده و 1.5 تا 2 سالشه البته من فکر می کنم بیش تره چون چشاش زرده . اصلا نزدیکش که می رم قار نمی کشه فقط گاهی می لرزه و یا نهایتا یه صدای خور خور ضعیف از خودش درمیاره . کلا خیلی آرومه و هیچ صدایی ازش درنمیاد جز یکی دوبار که سوت ضعیف کشید. وقتی دستمو به پاهاش نزدیک می کنم اول خوب نگاه می کنه بعد که می بینه از رو نرفتم یه گاز یواش می گیره و اگه بازم ادامه بدم محکم گازم میگیره . جز تخمه هیچی نمی خوره اونم تازه کم می خوره منم واسش حبوبات آب پز گذاشتم و دیگه نمی خوام تخمه بذارم تا مجبور شه بخوره البته خیلی کم غذا می خوره . وقتی با دست تخمه بهش می دادم با منقارش می گرفت بعد مینداختش و نمی خوردش به غذاهای غیر تخمه هم اصلا نگاه نمی کنه . همش پاش توی دهنشه انگار داره ناخناشو می خوره ( البته به نظرم ناخناش بلندم هستن ) . از در بالای قفس میاد بیرون و میشینه و بال بال می زنه انگار می خواد پرواز کنه ولی انگار قصد پروازم نداره . نوکشم همش مثل وقتی که چاقو رو به چاقو تیز کن میکشن ، به نشیمن گاهش می مالونه . امروز که قفسشو گذاشته بودم روی زمین که جاشو عوض کنم از بالای قفس اومد بیرون روی فرش یه کم قدم زد و دوباره برگشت توی قفس .راستی واسش چوب طبیعی درخت گذاشتیم چوبرو خرد میکنه و می جوه ولی انگار تا مدت ها تکه چوب توی دهنشه و داره باهاش ور میره . به نظرتون رفتاراش چطوریه ؟ افسردگی که نداره ؟از لحاظ مراحل رامی در چه مرحله ایه ؟ چی کار کنم غذا بخوره . مطالب مربوط به غذا خوردنو توی سایت خوندم ولی انگار این لجبازه گرسنگی واسش مهم نیست . اگرسنش از اینی که گفتم بالاتر باشه چقدر میتونم روی قدرت یادگیریش حساب کنم ؟ راستی بالای چشمش یه کم غلمبه است بدون هیچ ترشحی . فروشنده گفت چیزی نیست دونه درآورده . به نظرتون مریضه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام . بایت سایت خوبتون واقعا ممنونم . فکر کنم سوالمو اشتباهی جای دیگه ای پرسیدم واسه همین اینجا هم می پرسمش . دو روزه یه کاسکو کنگو خریدم فروشنده گفت تازه رام شده و 1.5 تا 2 سالشه البته من فکر می کنم بیش تره چون چشاش زرده . اصلا نزدیکش که می رم قار نمی کشه فقط گاهی می لرزه و یا نهایتا یه صدای خور خور ضعیف از خودش درمیاره . کلا خیلی آرومه و هیچ صدایی ازش درنمیاد جز یکی دوبار که سوت ضعیف کشید. وقتی دستمو به پاهاش نزدیک می کنم اول خوب نگاه می کنه بعد که می بینه از رو نرفتم یه گاز یواش می گیره و اگه بازم ادامه بدم محکم گازم میگیره . جز تخمه هیچی نمی خوره اونم تازه کم می خوره منم واسش حبوبات آب پز گذاشتم و دیگه نمی خوام تخمه بذارم تا مجبور شه بخوره البته خیلی کم غذا می خوره . وقتی با دست تخمه بهش می دادم با منقارش می گرفت بعد مینداختش و نمی خوردش به غذاهای غیر تخمه هم اصلا نگاه نمی کنه . همش پاش توی دهنشه انگار داره ناخناشو می خوره ( البته به نظرم ناخناش بلندم هستن ) . از در بالای قفس میاد بیرون و میشینه و بال بال می زنه انگار می خواد پرواز کنه ولی انگار قصد پروازم نداره . نوکشم همش مثل وقتی که چاقو رو به چاقو تیز کن میکشن ، به نشیمن گاهش می مالونه . امروز که قفسشو گذاشته بودم روی زمین که جاشو عوض کنم از بالای قفس اومد بیرون روی فرش یه کم قدم زد و دوباره برگشت توی قفس .راستی واسش چوب طبیعی درخت گذاشتیم چوبرو خرد میکنه و می جوه ولی انگار تا مدت ها تکه چوب توی دهنشه و داره باهاش ور میره . به نظرتون رفتاراش چطوریه ؟ افسردگی که نداره ؟از لحاظ مراحل رامی در چه مرحله ایه ؟ چی کار کنم غذا بخوره . مطالب مربوط به غذا خوردنو توی سایت خوندم ولی انگار این لجبازه گرسنگی واسش مهم نیست . اگرسنش از اینی که گفتم بالاتر باشه چقدر میتونم روی قدرت یادگیریش حساب کنم ؟ راستی بالای چشمش یه کم غلمبه است بدون هیچ ترشحی . فروشنده گفت چیزی نیست دونه درآورده . به نظرتون مریضه؟

سلام . دو روز زمان خیلی کمیه واسه اینکه بخوای راجع به رفتارش یا عادات غذاییش نظر بدی . روزای اول نباید روی غذا خوردنش اینقدر حساس باشی و تخمه بهش بده .اصلا سعی نکن با ندادن تخمه ، اونو به خوردن غذاهای دیگه مجبور کنی . در کنار تخمه غذاهای دیگه هم بهش بده . عجله نکن واسه اصلاح غذاییش . کم کم همه چی می خوره . ممکنه تا چندماه هم همینجور بمونه . شما فقط غذاهای جدید رو براش بذار . تخمه نباید یهو از غذاییش حذف شه . به هیچ وجــــه گرسنش نذار .

اگه ناخنش بلنده دلیل جویدنش می تونه همین باشه . معمولا برای پاک کردن ناخن هم با منقار می گیرنش ولی اگه خیلی اینکارو انجام میده پس بلنده . بعضی وقتا شرایط استرس زا هم می تونه باعث جویدن ناخن بشه . که تو شرایط طوطی شما ، چون تازه وارد هم هست ، استرس هم ممکنه دلیلش باشه .

منقار رو پاک می کنه با چوب نشیمن . مشکلی نیست .

شما اون دوهفته یا 15 روز رو رعایت کن و اینقدر بهش نزدیک نشو . گاز گرفتن رو از الان داری بهش یاد میدی . اینقدر دستت رو نبر سمتش . از قفس هم بیرونش نیار فعلا . پرش کوتاه شده ؟؟

از لحاظ رام بودن هم تو هیچ مرحله ای نیست . شما باید از 0 شروع کنی . اینکه قبلا رام بوده یا نه هم تاثیری روی مراحل رام شدنش نداره .

خدا نکنه مریض باشه ولی دونه درآورده چیه ؟ فروشنده می خواد بفروشتش براش این چیزا مهم نیست که . عکس بذار از چشمش حتما حتما .

نقل قول نوشته اصلی توسط کیارش نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدودا 3 هفته پیش کاسکوم رو بردم برای کوتاهی پر پیش دکتر برهانی کیا . از اون روز به بعد هرکار می کنم پشمک از قفس بیرون نمیاد ، احتمالا ترسیده حتی روزی 3-4 ساعت هم در قفسش بازه اما اصلا بیرون نمیاد .
    حالا به نظر شما چیکار کنم که دوباره ترسش بریزه و بیاد بیرون ؟
    روی دست شما میاد ؟؟ تا حالا سعی کردی با دست بیاریش بیرون ؟؟ برخوردش چطوره وقتی به قفس نزدیک میشی ؟؟ مشکلش فقط بیرون نیومدن از قفس هست یا ارتباطش با شما هم بد شده ؟یکم از حالتای الانش بیشتر بگو .
    ویرایش توسط sepideh : 6th May 2012 در ساعت 11:48 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    چطوری حموم کنمش؟
    یه بار با اسپره بهش اب پاشیدم . ی 2 هفته ای هست خریدمش.

تو انجمن بود ولی نه کامل. یکم توضیح بدین.

صفحه 499 از 1238 نخستنخست ... 399449480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517518549599999 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)