فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  6
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نرم*افزارهاي موبايل نظاره*گر شما هستند (قسمت اول)

 1. #1
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  30
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  نرم*افزارهاي موبايل نظاره*گر شما هستند (قسمت اول)

  ابزارهاي معدودي وجود دارند كه به اندازه گوشي*هاي هوشمند، اطلاعات خصوصي كاربران را درون خود نگه*داري مي*كنند. اين اطلاعات شامل شماره*هاي تماس، موقعيت كاربر، هويت واقعي او و حتي يك شناسه منحصربه*فرد است كه هرگز امكان تغيير يا غيرفعال*كردن آن وجود ندارد. با اين همه، خبر بد آن است كه بر*اساس تحقيقات انجام شده اين گوشي*ها به*هيچ*وجه رازدار نيستند و به طور مرتب اطلاعات مذكور را با سايرين به اشتراك مي*گذارند.

  بررسي 101 مورد از نرم*افزار*ها و بازي*هاي محبوب گوشي*هاي هوشمند آي*فون و آندروئيدي نشان داد، 56 مورد از اين نرم*افزارها شناسه منحصربه*فرد گوشي را بدون اطلاع كاربر و بدون هشدار قبلي براي ساير شركت*ها* ارسال مي*كنند و 47 مورد از آن*ها به*گونه*اي موقعيت گوشي را مخابره مي*كنند؛ پنج مورد از آن*ها نيز سن، جنس و ساير مشخصات كاربر را براي ديگران ارسال مي*كنند. نتايج اين تحقيق*ها، تلاش*هاي شركت*هاي رديابي آنلاين را براي گردآوري اطلاعات شخصي افراد و پرونده*سازي براي كاربران آشكار كرد. دربين نرم*افزارهاي بررسي شده، برنامه*هاي مورد استفاده در آي*فون در مقايسه با گوشي*هاي مبتني بر سيستم*عامل آندروئيد اطلاعات بيشتري را براي سايرين ارسال مي*كردند. البته، به دليل مقياس كوچك اين آزمايش نمي*توان گفت، همين الگو در بين صدهاهزار نرم*افزار و بازي موجود براي گوشي*هاي هوشمند تكرار مي*شود.
  يك ابزار محبوب ارسال پيغام متني در آي*فون به نام TextPlus4 بيشترين ميزان اطلاعات شخصي كاربر را مخابره مي*كند. اين نرم*افزار شناسه منحصربه فرد گوشي را براي هشت شركت مختلف تبليغاتي و كدپستي صاحب گوشي را به همراه سن و جنس وي براي دو شركت ارسال مي*كند. نرم*افزار Pandora كه يك ابزار محبوب پخش موسيقي است، در هر دونوع گوشي*هاي آي*فون و آندروئيد، سن، جنس، موقعيت و شناسه*هاي گوشي را براي شبكه*هاي مختلف ارسال مي*كند.نگارش*هاي مختلف بازي به Paper Toss در هر دو نوع گوشي*هاي آي*فون و آندروئيد (كه در آن كاربر بايد تكه*هاي كاغذ مچاله شده را به درون سطل زباله بياندازد) شناسه گوشي را حداقل براي پنج شركت مختلف ارسال مي*كنند.مايكل بكر، از يك گروه تجاري صنعتي موسوم به Mobile Marketing Association مي*گويد: «در دنياي موبايل، ناشناس بودن بي*معني است. گوشي تلفن همراه همواره در كنار ما و همواره روشن است.»

  شركت اپل مدعي است، تمام نرم*افزارها را پيش از عرضه به كاربران مورد بررسي قرار مي*دهد. هردو شركت گوگل و اپل مدعي هستند، در گوشي*ها از ابزارهاي مجوزدهي استفاده مي*شود تا پيش از ارسال انواع خاصي از اطلاعات توسط نرم*افزارها، از كاربر كسب تكليف شود. تام نويماير، سخن*گوي شركت اپل مي*گويد: «ما تدابير حفاظتي توانمندي را براي حفظ حريم خصوصي كاربران و به*ويژه اطلاعات مربوط به موقعيت آن*ها به*كار بسته*ايم. حريم خصوصي و اعتماد، دو مفهوم حياتي هستند.»با وجود اين، تحقيقات نشان مي دهد امكان نقض اين قواعد امنيتي نيز وجود دارد. به*عنوان مثال، يك بازي موسوم به Pumpkin Maker موقعيت كاربر را بدون كسب اجازه از سيستم*عامل براي يك شبكه تبليغاتي ارسال مي*كند. شركت اپل از اظهارنظر در اين*باره خودداري كرده است.

  كاربران گوشي*هاي هوشمند توانايي محدود*كردن اين شيوه رديابي را ندارند. كاربران اين نرم*افزار*ها به غير از موارد استثنايي، نمي*توانند ردگيري گوشي را غيرفعال كنند. در حالي كه كاربران كامپيوترهاي خانگي حداقل مي*توانند اين نوع ارسال اطلاعات را تا اندازه*اي محدود كنند. همچنين در كامپيوترها مي*توان كوكي*ها را كه وظيفه ردگيري عملكرد كاربر را دارند، پاك يا مسدود كرد. اما استفاده از اين روش*ها درباره نرم*افزارهاي گوشي*هاي هوشمند امكان*پذير نيست.توليدكنندگان نرم*افزار TextPlus4، Pandora و Grindr مدعي هستند اطلاعات ارسال شده توسط اين نرم*افزار*ها هيچ ارتباطي با نام شخص ندارد. به گفته آن*ها اطلاعات شخصي مانند سن و جنس افراد به*طور داوطلبانه از آن*ها اخذ مي*شود. توليدكننده بازي Pumpkin Maker مي*گويد، از اين واقعيت كه نرم*افزارها بايد پيش از ارسال موقعيت گوشي از كاربران گوشي*هاي اپل كسب تكليف كنند، بي*اطلاع بوده است. توليد*كننده نرم*افزار Paper Toss از اظهارنظر در اين*باره خودداري مي*كند.

  بسياري از نرم*افزارها حتي حداقل امكانات را كه همان سياست حفظ حريم خصوصي مكتوب است، در اختيار او نمي*گذارند. 45 مورد از 101 نرم افزار مورد آزمايش فاقدسياست حفظ*حريم خصوصي مكتوب درون نرم*افزار يا *سايت مربوط به آن بودند. هيچ*يك از شركت*هاي گوگل و اپل نيز وجود اين سند را به عنوان يكي از شرايط الزامي نرم*افزارهاي موبايل مطرح نكرده*اند.نشريه وال استريت به منظور آشكار كردن اطلاعات به اشتراك گذاشته شده توسط نرم*افزارهاي گوشي*هاي هوشمند، سيستمي را طراحي كرده كه پس از مداخله در فرآيند انتقال، اطلاعات ارسالي اين نرم*افزارها را دريافت و ضبط مي*كند. سپس جريان اطلاعات را رمزگشايي مي*كند. در اين آزمون پنجاه نمونه از گوشي*هاي مبتني بر سيستم*عامل آي*فون و پنجاه مورد از گوشي*هاي مبتني بر آندروئيد مورد بررسي قرار گرفتند (براي كسب اطلاعات بيشتر از فرآيند آزمون و نتايج آن به كادر «شيوه آزمايش گوشي*هاي همراه»مراجعه كنيد).

  نشريه وال استريت حتي نرم*افزار اختصاصي خود را كه براي آي*فون *توليد كرده نيز مورد آزمايش قرار داد؛ اين نرم*افزار هيچ اطلاعاتي را براي سايرين ارسال نمي*كرد. لازم به ذكر است كه اين نشريه هيچ نرم*افزاري را براي سيستم*عامل آندروئيد توليد نكرده است.در بين تمام نرم*افزارهاي مورد بررسي، شناسه منحصربه*فرد گوشي*ها بيش از هر اطلاعات ديگري به اشتراك گذاشته شد. ويشال*گوربوكساني، يكي از بنيان*گذاران مؤسسه Mobclix كه در زمينه تبليغات موبايل فعاليت دارد، مي*گويد: «عملكرد اين شناسه مانند يك فايل ابر كوكي است.» در گوشي*هاي آي*فون اين عدد UDID (سرنام Unique Device Identifier) نام دارد كه در واقع شناسه منحصر به فرد دستگاه است. شناسه*هاي آندروئيد با اسامي ديگري شناخته مي*شوند. اين شناسه*ها توسط توليدكنندگان گوشي، اپراتورها يا توليدكنندگان سيستم*عامل*هاي موبايل مشخص مي*شوند و به طور معمول نمي*توان آن*ها را حذف يا مسدود كرد.

  مگان اُهلران، از يك شبكه تبليغات اينترنتي موسوم به Traffic Marketplace كه فعاليت خود را به حوزه نرم*افزارهاي موبايل نيز گسترش داده است، مي*گويد: «مزيت گوشي*هاي موبايل اين است كه نمي*توان يك شناسه UDID* را *مانند فايل*هاي كوكي پاك كرد و به اين ترتيب ما همه چيز را كنترل مي*كنيم.» اُهلران مي*گويد، مؤسسه Traffic Marketplace شعبه*اي از مؤسسه Epic Media Group بوده و بر عملكرد كاربران گوشي*هاي هوشمند نظارت مي*كند. او مي*گويد: «ما نرم*افزارهايي را كه دريافت مي*كنيد، دفعات استفاده از اين نرم*افزارها، زماني را كه براي كار با آن*ها صرف مي*كنيد و ميزان استفاده شما از آن*ها را تحت نظر داريم.» به گفته وي اين اطلاعات جامعيت دارند و به شخص خاصي مربوط نيستند.

  شركت*هاي اصلي كه قواعد گردآوري اطلاعات توسط نرم*افزارها را تعيين مي*كنند، سهم بزرگي از بازار تبليغات را در اختيار دارند. دو پلتفرم محبوب گوشي*هاي هوشمند در ايالات متحده شامل UDID محصول شركت اپل و آندروئيد محصول شركت گوگل هستند. شركت*هاي گوگل و اپل دو مورد از پردرآمدترين سرويس*هاي تبليغات در گوشي*هاي هوشمند را ارائه مي*كنند.شبكه*هاي اپل و گوگل امكان انتخاب گروه مخاطبان را براي تبليغات*كنندگان فراهم مي*كنند. هر دو شركت مدعي هستند، عملكرد كاربران منفرد را بر*اساس نحوه بهره*گيري از نرم*افزارها ردگيري نمي*كنند.

  شركت اپل از طريق الزام توليدكنندگان به عرضه نرم*افزارها در فروشگاه App Store محتواي نصب شده روي iPhone را محدود كرده*است و اين نرم*افزارها را به منظور تأييد صحت عملكرد، عدم وجود خطرات امنيتي براي كاربر و ساير موارد بررسي مي*كند.اپل مدعي است، «نرم*افزارهاي آي*فون بدون اخذ اجازه قبلي كاربر و بدون آگاهي وي از نحوه ارسال و استفاده از اطلاعات، نمي*توانند اطلاعات مربوط به وي را مخابره كنند.» البته، به*نظر مي*رسد بسياري از نرم*افزارهايي كه توسط نشريه وال*استريت مورد بررسي قرار گرفته*اند، به*واسطه ارسال اطلاعات مربوط به موقعيت كاربر براي شبكه*هاي تبليغاتي اين قانون را نقض*كرده*اند. شركت اپل از اظهارنظر درباره پياده*سازي و اجراي اين خط*مشي خودداري كرده است.

  "Google Analytics نه تنها اطلاعات اوليه و پايه مرتبط با سايت را در اختيار کاربر قرار مي*دهد،بلکه به وي اجازهمي*دهد تا گزارش*هايمورد نظرش را از سايت دريافت کرده و الگوي ترافيکيسايت را مشاهده كند."

  گوشي*هايي كه از سيستم*عامل آندروئيد گوگل استفاده مي*كنند،* توسط شركت*هاي مختلف از جمله موتورولا و سامسونگ هستند. شركت گوگل نرم*افزارها را بازبيني نمي*كند و در نتيجه مي*توان اين نرم*افزارها را از هر فروشنده*اي دريافت كرد. به گفته گوگل توليدكنندگان نرم*افزار مسئوليت نحوه استفاده از اطلاعات شخصي كاربران را خود به دوش مي*كشند. شركت گوگل دريافت نرم*افزارها را به آگاه*سازي كاربر درباره منابع مورد استفاده در نرم*افزار وابسته كرده است. منابع احتمالي مورد استفاده نرم*افزار شامل دوربين گوشي، حافظه، فهرست تماس*ها و بيش از صد مورد مشابه ديگر مي*شود. اگر كاربران از دسترسي يك نرم*افزار به منابع خاصي ناراضي باشند، مي*توانند از نصب نرم*افزار خودداري كنند. بنابر اظهارات سخنگوي گوگل: «تمركز گوگل بر اطلاع كاربر از منابع مورددسترسي نرم*افزار و افزايش كنترل وي بر نرم*افزارهاي نصب شده است.»

  هيچ*كدام از شركت*هاي گوگل و اپل، نرم*افزارها را به كسب اجازه دررابطه با دسترسي به شناسه*هاي گوشي يا ارسال آن*ها براي مقاصد خارجي ملتزم نكرده*اند. هنگامي كه كاربران گوشي*هاي هوشمند اجازه مي*دهند يك نرم*افزار از موقعيت آن*ها آگاهي پيدا كند، به طور معمول نرم*افزارها در صورت مخابره موقعيت كاربران به شركت*هاي تبليغاتي آن*ها را از اين اقدام آگاه نمي*كنند.كمبود استانداردها به اين معني است كه شركت*هاي مختلف، از اطلاعات مشابه استفاده متفاوتي مي*كنند. به عنوان مثال، اپل مي*گويد: از شناسه UDID گوشي آي*فون به عنوان «اطلاعات قابل شناسايي فردي» استفاده مي*كند. زيرا به گفته اپل مي*توان اين شناسه را با ساير اطلاعات شخصي افراد مانند نام يا آدرس ايميل كه از طريق فروشگاه App Store و خدمات موسيقي iTunes دريافت مي*شود، ادغام كرد. در مقابل، گوگل و ساير توليدكنندگان نرم*افزار شناسه گوشي را جزء اطلاعات شناسايي محسوب نمي*كنند.

  يكي از صنايع در حال رشد تبديل اين اطلاعات به پرونده*اي براي صاحبان گوشي*هاي هوشمند است. مؤسسه تبليغاتي Mobclix عرضه و تقاضاي تبليغات آنلاين را در بيش از 25 شبكه تبليغاتي با بيش از پانزده هزار نرم*افزار مستعد تبليغات منطبق مي*كند. اين شركت كه در منطقه پالوآلتو *از ايالت كاليفرنيا واقع است،* شناسه*هاي گوشي*هاي هوشمند را گردآوري كرده و پس از رمزگشايي آن*ها را بر*اساس معيارهاي مختلفي مانند نرم*افزارهاي دريافتي، نحوه و مدت زمان استفاده از آن*ها توسط كاربر طبقه بندي مي*كند. به گفته گوربوكساني، يكي از عوامل اجرايي مؤسسه Mobclix اين شركت با ردگيري موقعيت گوشي،* در باره محل زندگي كاربر گمانه*زني كرده، سپس آن موقعيت را با مدت زمان استفاده از نرم*افزارها و اطلاعات آماري به دست آمده از شركت Nielsen ادغام مي*كند.

  مؤسسه Mobclix در كمتر از يك*چهارم ثانيه مي*تواند هر كاربر را درون يكي از 150 گروه دريافت*كنندگان تبليغات از «طرفداران محيط زيست» گرفته تا «خانم*هاي خانه*دار طرفدار فوتبال» طبقه*بندي كند. به عنوان مثال، «بازيكنان سخت*جان» مردان 15 تا 25 ساله*اي هستند كه بيش از بيست نرم*افزار روي گوشي خود نصب كرده و هربار بيش از بيست دقيقه با يك نرم*افزار كار مي*كنند. مؤسسه Mobclix مدعي است، سيستم مورد استفاده آن بسيار توانمند بوده و درعين حال به حدي وسيع است كه افراد مستقل درون آن شناسايي نشوند. گوربوكساني در اين*باره مي*گويد: «همه*چيز به ردگيري مؤثر كاربران وابسته است.»

  "شبكه اصلي تبليغات موبايل شركت گوگل AdMob نام دارد كه*آن را در سال 2010 به قيمت 750 ميليون دلار خريداري كرده است. شبكه AdMob امكان گروه*بندي و هدف*گيري كاربران را بر*اساس موقعيت، نوع دستگاه مورد استفاده و «اطلاعات آماري» شامل جنس يا سن آن*ها در اختيار آگهي*دهندگان مي*گذارد."  برخي از توليدكنندگان نرم*افزار بر*اساس يافته خود تغييراتي را درون نرم*افزارها ايجاد مي*كنند. دست*كم چهار مورد از اين توليدكنندگان از جمله شركت فنلاندي Rovio Mobile كه توليدكننده بازي محبوب Angry Birds است (در اين بازي پرندگان با خوك*هايي كه تخم آن*ها را به سرقت مي برند، مبارزه مي*كنند)، پس از تماس نشريه وال استريت سياست حفظ حريم خصوصي مكتوب خود را براي نشريه ارسال كردند و انتشار اين مقاله زمينه مناسبي را براي انتشار عمومي خط*مشي آن*ها فراهم كرد. يكي از سخن*گويان Rovio اعلام كرد كه اين شركت روي اين سياست*نامه كار مي*كرده است و تحقيقات وال استريت ژورنال، *فرصت مناسبي را براي انتشار آن فراهم آورده است.  منبع: مجله شبكه 2. #2
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  30
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نرم‌افزارهاي موبايل نظاره‌گر شما هستند (قسمت دوم)


  ابزارهاي معدودي وجود دارند كه به اندازه گوشي‌هاي هوشمند، اطلاعات خصوصي كاربران را درون خود نگه‌داري مي‌كنند. اين اطلاعات شامل شماره‌هاي تماس، موقعيت كاربر، هويت واقعي او و حتي يك شناسه منحصربه‌فرد است كه هرگز امكان تغيير يا غيرفعال‌كردن آن وجود ندارد. با اين همه، خبر بد آن است كه بر‌اساس تحقيقات انجام شده اين گوشي‌ها به‌هيچ‌وجه رازدار نيستند و به طور مرتب اطلاعات مذكور را با سايرين به اشتراك مي‌گذارند.

  بررسي 101 مورد از نرم‌افزار‌ها و بازي‌هاي محبوب گوشي‌هاي هوشمند آي‌فون و آندروئيدي نشان داد، 56 مورد از اين نرم‌افزارها شناسه منحصربه‌فرد گوشي را بدون اطلاع كاربر و بدون هشدار قبلي براي ساير شركت‌ها‌ ارسال مي‌كنند و 47 مورد از آن‌ها به‌گونه‌اي موقعيت گوشي را مخابره مي‌كنند؛ پنج مورد از آن‌ها نيز سن، جنس و ساير مشخصات كاربر را براي ديگران ارسال مي‌كنند. نتايج اين تحقيق‌ها، تلاش‌هاي شركت‌هاي رديابي آنلاين را براي گردآوري اطلاعات شخصي افراد و پرونده‌سازي براي كاربران آشكار كرد. دربين نرم‌افزارهاي بررسي شده، برنامه‌هاي مورد استفاده در آي‌فون در مقايسه با گوشي‌هاي مبتني بر سيستم‌عامل آندروئيد اطلاعات بيشتري را براي سايرين ارسال مي‌كردند. البته، به دليل مقياس كوچك اين آزمايش نمي‌توان گفت، همين الگو در بين صدهاهزار نرم‌افزار و بازي موجود براي گوشي‌هاي هوشمند تكرار مي‌شود.

  نسخه‌هاي رايگان و پولي بازي Angry Birds روي يك دستگاه آي‌فون مورد آزمايش قرار گرفتند. هر دو نرم‌افزار شناسه UDID و موقعيت گوشي را براي قسمت Chillingo از شركت Electronic Arts كه وظيفه بازاريابي نرم‌افزارها را بر‌عهده دارد، ارسال مي‌كنند. بخش مذكور مدعي است اين اطلاعات را براي تبليغات به‌كار نمي‌گيرد و آن را در اختيار سايرين قرار نمي‌دهد. نرم‌افزارهاي گوشي‌هاي همراه سال‌ها است كه توليد مي‌شوند، اما افتتاح فروشگاه App Store شركت اپل در سال 2008 اين روند را به يك فرآيند منسجم و رقابتي تبديل كرد. امروز، فروشگاه App Store بيش از سيصد‌هزار نرم‌افزار را در اختيار كاربران قرار مي‌دهد.

  ساير توليدكنندگان گوشي مانند RIM توليد‌كننده گوشي بلك‌بري و نوكيا به سرعت فروشگاه‌هاي اختصاصي خود را براي عرضه نرم‌افزارهاي تلفن همراه راه‌اندازي كردند. فروشگاه Android Market نيز كه در اواخر سال 2008 توسط گوگل راه‌اندازي شد،‌ بيش از صد‌هزار نرم‌افزار را در اختيار كاربران مي‌گذارد. مؤسسه تحقيقاتي گارتنر درآمد حاصل از فروش جهاني نرم‌افزارهاي موبايل را در سال جاري حدود 6,7 ميليارد دلار تخمين مي‌زند. بسياري از توسعه‌دهندگان، نرم‌افزارها را به اين اميد كه بتوانند از آگهي‌هاي درون آن‌ها كسب درآمد كنند، به‌طور رايگان عرضه مي‌كنند. نوا الكين از مؤسسه تحقيقاتي eMarketer مي‌گويد، برخي از كاربران «به اميد دسترسي رايگان به امكانات نرم‌افزارها، وجود تبليغات را در آن‌ها تحمل مي‌كنند.» از بين 101 نرم‌افزار مورد آزمون، نرم‌افزارهاي پولي حجم كمتري از اطلاعات شخصي كاربر را براي سايرين ارسال مي‌كنند.

  فروش آگهي در گوشي‌هاي همراه سهمي كمتر از پنج درصد از 23 ميليارد دلار درآمد سالانه تبليغات اينترنتي را به خود اختصاص مي‌دهد. با وجود اين، ميزان تبليغات گوشي‌هاي همراه نسبت به كل بازار تبليغات آنلاين، رشد سريع‌تري را نشان مي‌دهد.در مركز اين جريان روبه رشد، شبكه‌هاي تبليغاتي قرار دارند كه شغل آن‌ها مرتبط كردن آگهي‌دهندگان به نرم‌افزارهاي موبايل است. بسياري از شبكه‌هاي تبليغاتي «بسته‌هاي» نرم‌افزاري را ارائه مي‌كنند كه به‌طور خودكار تبليغات را درون نرم‌افزارهاي موبايل درج‌مي‌كند. اين بسته‌هاي نرم‌افزاري موقعيت‌هايي را كه كاربران در آن‌ها مدتي را صرف كار با نرم‌افزارها مي‌كنند، ردگيري و براي شبكه‌هاي تبليغاتي ارسال مي‌كنند. بعضي از توسعه‌دهندگان براي انتشار حجم بيشتري از اطلاعات شخصي كاربران تحت فشار هستند. مكس بينش‌‌‌توك سازنده نرم‌افزار Daily Horoscope براي سيستم‌عامل آندروئيد مي‌گويد، مديران شبكه‌هاي تبليغاتي وي را براي ارسال موقعيت كاربران به شبكه‌هاي مذكور ترغيب كرده‌اند.

  بينش‌توك مي‌گويد، علت اجتناب وي از اين كار، رعايت حريم خصوصي كاربران بوده است. با وجود اين، تبليغاتي كه بر‌اساس موقعيت كاربران و به‌صورت هدفمند براي آن‌ها ارسال مي‌شود، بين دو تا پنج برابر تبليغات عادي درآمدزايي دارند. بينش‌توك در اين‌باره مي‌گويد: «ما بخش زيادي از درآمد بالقوه خود را از دست مي‌دهيم.»ساير نر‌م‌افزارها اطلاعات بيشتري را براي سايرين ارسال مي‌كنند. به عنوان مثال، برنامه دسترسي به يك شبكه اجتماعي معروف روي آندروئيد سن و جنس كاربران را به همراه شناسه دستگاه براي شركت Millennial Media، يكي از بزرگ‌ترين شبكه‌هاي تبليغاتي، ارسال مي‌كند.

  شركت Millenia Media در راهنماي كيت نرم‌افزاري خود يازده نوع از اطلاعات مربوط به اشخاص را كه ممكن است توسط توسعه‌دهندگان به‌منظور «كمك رساني به مؤسسه Millenia در راستاي تأمين تبليغات مرتبط» براي اين مؤسسه ارسال شود، فهرست كرده‌است. اين اطلاعات شامل سن، جنس، نژاد و ديدگاه‌هاي سياسي كاربران نيز مي‌شود. در آزمون ديگري با جزئيات بيشتر، مشخص شد كه اين شبكه اطلاعات مربوط به درآمد، نژاد و وضعيت خانوادگي افراد را نيز مورد استفاده قرار مي‌دهد.

  سخن‌گوي شبكه اجتماعي مذكور مي‌گويد، اين شبكه در سياست حفظ حريم شخصي خود اعلام كرده است كه جزئياتي را از پروفايل كاربر براي تأمين تبليغات مرتبط به اشتراك خواهد گذاشت. مؤسسه Millennial درباره بسته نرم‌افزاري خود هيچ‌گونه اظهارنظري نكرده است.آن دسته از توليدكنندگان نرم‌افزار كه اطلاعات شخصي كاربران را براي سايرين ارسال مي‌كنند، مدعي هستند كه مالكان اين اطلاعات براي دريافت‌كنندگان ناشناس‌باقي‌مي‌مانند. جوئل سيمخاي، مديرعامل يك شركت توليد‌كننده نرم‌افزار‌هاي موبايل مي‌گويد: «در اينجا هيچ شناسه‌اي از زندگي واقعي موجود نيست. زيرا ما اطلاعات را با اسامي مرتبط نمي‌كنيم؛ به اعتقاد من هيچ جاي نگراني وجود ندارد.»

  اسكات لامن مديرعامل شركت Gogii توسعه‌دهنده برنامه TextPlus4 مي‌گويد شركت وي به طور خاص نسبت به رعايت حريم خصوصي كاربران پاي‌بند است. به گفته وي اين شركت اطلاعات قابل شناسايي و محتواي پيغام‌هاي افراد را براي سايرين ارسال نمي‌كند. سخن‌گوي شركت Pandora نيز مي‌گويد: «ما از اطلاعات شنوندگان در چهارچوب سياست حفظ حريم خصوصي خود و به منظور تأمين تبليغات مرتبط بهره‌برداري‌مي‌كنيم.» اين سياست‌نامه نحوه استفاده از اطلاعات مذكور را شرح مي‌دهد. هنگامي كه شخصي براي نخستين‌بارثبت نام مي‌كند، نرم‌افزار آدرس ايميل، جنس، تاريخ تولد و كدپستي وي را دريافت مي‌كند. در آزمون‌هاي اجرا شده، شركت گوگل بزرگ‌ترين دريافت‌كننده اطلاعات شخصي كاربران است. واحدهاي Anulytics ،AdSenseT ،AdMob وDoubleClick از اين شركت، اطلاعات ‌38 مورد از 101 نرم‌افزار بررسي شده را دريافت مي‌كنند.

  شركت گوگل كه واحد‌هاي تبليغات آن در هر دونوع گوشي آي‌فون و آندروئيد فعاليت دارند، مدعي است اطلاعات دريافت شده اين واحدها را بايكديگر ادغام نمي‌كند.شبكه اصلي تبليغات موبايل شركت گوگل AdMob نام دارد كه‌آن را در سال گذشته به قيمت 750 ميليون دلار خريداري كرده است. شبكه AdMob امكان گروه‌بندي و هدف‌گيري كاربران را بر‌اساس موقعيت، نوع دستگاه مورد استفاده و «اطلاعات آماري» شامل جنس يا سن آن‌ها در اختيار آگهي‌دهندگان مي‌گذارد.يك سخن‌گوي گوگل مي‌گويد، شبكه AdMob تبليغات را بر‌اساس اطلاعات موجود درباره نوع افرادي كه يك نرم‌افزار را به‌كار مي‌گيرند، موقعيت گوشي و نيز اطلاعات شخصي كه افراد در هنگام ثبت نام وارد كرده‌اند، به صورت هدفمند براي كاربران ارسال مي‌كند. او مي‌گويد: «هيچ‌ سابقه‌اي از اطلاعات شخصي كاربران، نوع دستگاه، موقعيت، نرم‌افزارهاي دريافت شده و موارد استفاده آن‌ها ثبت و نگه‌داري نمي‌شود.»

  شركت اپل شبكه تبليغاتي iAd را تنها براي تبليغات در گوشي‌هاي آي‌فون به‌كار مي‌گيرد. بر‌اساس نتايج آزمون، هجده مورد از 51 نرم‌افزار آي‌فون اطلاعات كاربر را براي شركت اپل ارسال مي‌كردند.اپل تبليغات آنلاين را پيش از هرچيز بر‌اساس اطلاعات گردآوري شده از طريق فروشگاه App Store و خدمات موسيقي iTunes براي كاربران ارسال مي‌كند. بر‌اساس اظهارات اپل و اسنادي كه تحت عنوان «103 گروه هدف» در اختيار نشريه وال استريت قرار گرفت، معيارهاي هدف‌گيري كاربران مي‌تواند نوع آهنگ‌هاي دريافتي، فايل‌هاي ويديويي و نرم‌افزارهاي دريافت‌شده توسط آن‌ها باشد. اسناد «103 گروه هدف» شامل موسيقي بدون كلام، مذهبي، انيميشن، اخبار تجاري، نرم‌افزارهاي مرتبط با سلامت، بازي‌ها و فيلم‌هاي ترسناك هستند.كارشناساني كه با شبكه iAd آشنايي دارند، مي‌گويند اپل عملكرد كاربران را درون نرم‌افزارها پي‌گيري نمي‌كند و به جاي كاربران مستقل، گروه‌هاي هدف از كاربران را به آگهي‌دهندگان معرفي مي‌كند.

  شيوه آزمايش گوشي‌هاي همراه نشريه وال استريت پنجاه مورد از نرم‌افزارهاي محبوب را روي هريك از سيستم‌عامل‌هاي آي‌فون و آندروئيد مورد آزمون قرار داد تا از اطلاعاتي كه در رابطه با گوشي‌ها، كاربران و موقعيت آن‌ها براي توليد‌كنندگان و سايرين ارسال مي‌شود،اطلاع يابد. اين نشريه نرم‌افزارها را از فهرست محبوب‌ترين نرم‌افزارهاي فروشگاه App Store و Android Market در اواسط ماه اكتبر سال 2010 انتخاب كرد. البته در اين بين نرم‌افزار اختصاصي نشريه وال استريت نيز براي سيستم‌عامل آي‌فون نيز مورد بررسي قرار گرفت. براي اجراي اين آزمون، شخصي به نام ديويد كمبل كه يك مشاور و تحليلگر نرم‌افزار است، استخدام شده. وي يكي از مديران شركت Electric Alchemy واقع در دنور است و در زمينه امنيت نرم‌افزار تخصص دارد.

  كمبل به‌منظور آزمايش عملكرد نرم‌افزارها از يك گوشي iPhone 3G و يك گوشي Samsung Captative در يك شبكه مستقل از محيط خارج كه به‌منظور كشف و شناسايي تمام ارتباطات طراحي شده بود، بهره گرفت. گوشي‌ها به‌گونه‌اي محدود شده بودند كه در هر لحظه تنها امكان اجراي يك نرم‌افزار را داشتند. به اين ترتيب، امكان تداخل عملكرد نرم‌افزارها منتفي شد. كمبل هريك از نرم‌افزار‌ها را به‌طور مجزا از اينترنت دريافت كرد و آن را دقيقاً به مدت پنج دقيقه به اجرا درآورد تا شرايط عادي اجراي نرم‌افزار را شبيه‌سازي كند. وي موقعيت خود را در اختيار نرم‌افزارهايي گذاشت كه در اين رابطه از وي كسب اجازه مي‌كردند.

  براي بعضي از اين نرم‌افزارها فهرست كاملي از اطلاعات شخصي كاربر را فراهم كرد تا دريابد اين جزئيات براي سايرين ارسال مي‌شود يا خير؟ وي از بعضي نرم‌افزار‌ها درخواست كرد دوستانش را بيابند. بعضي از نرم‌افزار‌ها نيز به اينترنت متصل شدند و كمبل را براي مدتي خارج از محيط نرم‌افزار نگه‌داشتند.كمبل خدمات سلولي گوشي را غيرفعال كرد تا تمام ترافيك اطلاعات از طريق اتصال واي‌فاي ارسال شود. به اين ترتيب، توانست اطلاعات را گردآوري و تحليل كند. وي براي رمزگشايي اطلاعات از يك ابزار اپن سورس موسوم به Mallory استفاده كرد.

  اپل به اين نكته اشاره كرده كه براي هدف‌گيري دقيق‌تر كاربران ايده‌هايي را در ذهن دارد. در انتشار خبر درخواست ثبت حق امتياز تجاري كه در ماه مي سال گذشته انجام شد، اپل سيستمي را براي انتشار و قيمت‌گذاري تبليغات براساس «سوابق وبگردي يا جست‌وجوي وب توسط كاربران» و «محتواي يك كتابخانه رسانه‌اي» معرفي كرده است. بر‌اساس اسناد اين طرح براي مثال ممكن است به منظور نمايش تبليغات مربوط به تجهيزات الكترونيكي خانگي از كاربراني كه فرضاً سري نمايش‌هاي تلويزيوني «خودتان بسازيد» را دانلود كرده‌اند، هزينه بيشتري دريافت شود.

  اسناد ثبت حق امتياز اين طرح نشان مي دهد كه اپل روش ديگري را نيز براي هدف‌گيري كاربران با استفاده از تبليغات در نظر گرفته است. اين روش شامل بررسي محتواي كتابخانه رسانه‌اي يكي از دوستان كاربر مورد نظر و ارسال تبليغات بر اساس يافته‌هاي اين بررسي است. اما شركت اپل از چه طريق دوستان يك كاربر آي‌فون را شناسايي مي‌كند و به دنبال چه نوع رسانه‌هايي است؟ بر‌اساس اسناد ثبت حق‌امتياز، شركت اپل مي‌تواند «اتصالات شناخته شده كاربر به يك يا چند شبكه اجتماعي» را شنود كند يا از «اطلاعاتي كه در دسترس عموم قرار گرفته يا در بانك‌هاي اطلاعاتي خصوصي درج شده و گوياي نحوه تصميم‌گيري وي در رابطه با خريد اشيا و مدل‌هاي موردنظر وي است»، بهره بگيرد. شركت اپل در ماه سپتامبر يك شبكه اجتماعي جديد به نام Ping را درون iTunes راه‌اندازي و معرفي كرد. اين شبكه امكان به‌اشتراك‌گذاري اطلاعات مربوط به موسيقي‌هاي مورد علاقه كاربران را با سايرين فراهم مي‌كند. اپل از اظهارنظر در اين مورد خودداري مي‌كند.

  شركت‌هاي فناوري همواره ايده‌هاي خود را با نگاهي ايده‌آل‌گرايانه به ثبت مي‌رسانند و هنوز معلوم نيست كه آيا اپل قصد پي‌گيري اين ايده‌ها را دارد يا خير؟ اگر اين كار را انجام دهد، اقدام اپل در واقع نقطه عطفي در عقايد استيوجابز مديرعامل اين شركت محسوب مي‌شود كه تاكنون مخالف دخالت و ردگيري اطلاعات شخصي افراد بوده است. او در يك كنفرانس فني كه در ماه ژوئن سال2010برگزار شد،‌ از نرم‌افزارهاي موبايل به عنوان«چيزي كه قصد دارد بخش زيادي از اطلاعات شخصي شما را تصاحب كند»، انتقاد كرده بود.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 3rd September 2014, 03:46 PM
 2. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 9th August 2012, 10:38 PM
 3. معرفی جديدترين سايتهای ليچ(لینک های غیر مستقیم را مستقیم کنید...!)
  توسط varona در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 14th March 2012, 11:00 PM
 4. 10 استفاده ی هوشمندانه از کول دیسک های بدون استفاده
  توسط Pars در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 14th March 2012, 10:54 PM
 5. پاسخ: 14
  آخرين نوشته: 20th February 2012, 11:18 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید