همکاری مراجع قضایی با مامورین یگان حفاظت استان چهار محال و بختیاری موجب کشف دو مورد تخلف شکار غیرمجاز شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در دو اقدام مشابه در پی صدور حکم قضایی موفق به کشف دو لاشه شکار غیر مجاز در منزل متخلفان شدند.بر اساس این گزارش، در یکی از این موارد متخلفان مذکور که پس از شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد شناسایی شده بودند موفق شدند از تاریکی شب استفاده نموده و به مناطق مسکونی مجاور منطقه پناه ببرند.
مامورین یگان این منطقه پس از شناسایی نامبردگان و با همکاری فرماندهی یگان حفاظت استان ضمن اعلام موضوع به مراجع قضایی و انتظامی پس از ورود به منزل متخلف موفق به دستگیری سه تن متخلف و کشف و ضبط لاشه یک راس کل وحشی، دوقبضه اسلحه گلوله و ساچمه زنی و ادوات شکار شدند.
یکی از متخلفان نیز با دیدن مامورین موفق به فرار از محل شد که همچنان تحت تعقیب قانونی می باشد. در مورد دیگر مامورین یگان حفاظت در منطقه حفاظت شده قیصری موفق به کشف اجزاء یک راس کل وحشی در منزل متخلف شدند.
متخلفین مذکور پس از تکمیل پرونده جهت انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
در جریان این اقدامات مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهار محال و بختیاری گفت: درپی تشکیل یگان حفاظت در سال جاری این اداره کل در برخورد با متخلفات و کسانی که قصد تعدی به منابع زیست محیطی که انفال عمومی محسوب می شوند هیچگونه اغمازی نخواهند داشت و در مراجع قضایی نیز درخواست اشد مجازات را دارند.
سعید یوسف پور با اشاره به رشد بسیار چشمگیر فعالیت نیروهای اجرایی این اداره کل در مقایسه با سال گذشته افزود: تقویت نیروی انسانی و تجهیزات یگان و استفاده از سیستم های نوین حفاظتی در دستور کار این اداره کل قرار دارد