مديرکل حفاظت محيط زيست استان ايلام گفت: مهاجرت پرندگان آبزي و کنارآبزي به دره‌شهر آغاز شد.

غلامحسين کاظمي در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار کرد: با سرد شدن تدريجي هوا، نخستين پرندگان مهاجر وارد مناطق گرمسيري جنوب استان از جمله شهرستان دره‌شهر شدند.
وي ادامه داد: مهاجرت اين پرندگان که بيشتر از گونه‌هاي مختلف از جمله "سارو" هستند از اواسط آبان شروع و تا اواسط بهمن‌ماه جاري ادامه دارد.
وي با بيان اينکه استان ايلام به ويژه مناطق جنوبي و گرمسيري آن هر ساله پذيراي پرندگان مهاجر از مناطق مختلف است، افزود: معمولا پرندگان مهاجر از مناطق مختلف از جمله نواحي عرض شمالي، آسياي مرکزي و حتي از سيبري به استان مهاجرت مي‌کنند.
کاظمي تصريح کرد: در حال حاضر دسته دسته پرنده "هوبره" از مناطق ذکر شده وارد مناطق گرمسيري استان شده‌اند.
مديرکل حفاظت محيط زيست استان با اشاره به اينکه اين پرندگان تا چند هفته ديگر به طور کامل وارد مناطق گرمسيري استان مي‌شوند، خاطرنشان کرد: پرندگان مهاجر تا اواخر فصل سرما در مناطق گرمسيري استان قرار گرفته و پس از آن به مناطق خود برمي‌گردند.
وي اضافه کرد: استان ايلام داراي زيستگاه‌هاي گرمسيري مطلوبي براي مهاجرت انواع پرندگان است که هرساله شاهد مهاجرت پرندگان به اين مناطق هستيم.
کاظمي تصريح کرد: تمهيدات لازم براي حفاظت از پرندگان مهاجر در قالب افزايش گشت‌هاي کنترلي و استفاده از تشکل‌هاي زيست محيطي انديشيده شده است.
مديرکل حفاظت محيط زيست استان در پايان گفت: رودخانه‌هاي "سيکان" و "سيمره" هر ساله پذيراي پرندگان مهاجر آبزي و کنارآبزي است