کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    راستی ته دمش که قرمز هست هنوز یکم سیاه هستش

می*گفتن که وقتی* سیاه باشه هنوز بچه هستش.نمیدونم درسته یا نه

می*خوام بدونم ربطی* داره یا نه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    8141
    سلام دوستان
    خوشحالم که این فروم را پیدا کردم و عضو این فرم شدم
    راستش یه سوال داشتم که خواهشا" جواب بدین . من الان 4 ماهه که کاسکوم رو خریدم ، از دست خیلی راحت غذا میگیره و تاز گیها می ذاره به نوکش دست بزنم . هنوز پرهاشو کوتاه نکردم راستش میترسم چون شنیدم اگه پرهاشو بزنیم ، پرکن میشه . آیا این حرف درسته ؟ راستی 2-3 بار آوردمش بیرون ولی موقع تو رفتن خیلی اذیت میکنه و پرواز می کنه و می خوره به در و دیوار .
    آیا حتما باید پرهاشو کوتاه کنم و اگر لازمه آیا خود دکتر برهانی کیا کوتاه میکنن ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    به من گفتش که بچه هستش

زیییر ۱ سالشه

چشم هاش هم زرد نیست.یه جورییی بین سفید و طوسی هستش.تو عکس نمیدونم چرا اینجوری شد

حالا اگه بیشتر از ۴ سال باشه دیگه حرف نمیزنه؟

مشکلی* داره که سنش زیاد؟
    راستی ته دمش که قرمز هست هنوز یکم سیاه هستش

می*گفتن که وقتی* سیاه باشه هنوز بچه هستش.نمیدونم درسته یا نه

می*خوام بدونم ربطی* داره یا نه؟
    سلام.عکسایی که کاربرا از چشم طوطی هاشون میذارن . ممکنه به هر دلیلی رنگ چشم رو جور دیگه ای نشون بده . پس تشخیص از روی عکس کار آسونی نیست . البته پرنده فروش هایی هستن که سن طوطی ها رو کمتر از چیزی که هست می گن تا بتونن بفروشنش . طوطی شما تو این عکسا سنش بالای 4 سال نشون میده ولی شما بهتر از هر کس دیگه ای می تونید رنگ چشم طوطیتون رو ببینید و با توجه به مقالاتی که گذاشته شده تو فروم درباره سن طوطی ، سنش رو تشخیص بدین .این مقاله رو بخونید :

تعیین سن طوطی خاکستری

چگونگی تشخیص سن طوطی خاکستری

می تونه حرف بزنه تو سن 4 سالگی ولی باید وقت بیشتری بذارید .

من اعتقادی ندارم به این که دم مشکی نشونه جوجه بودن طوطی هست . طوطی من الان دقیقا دو سال و 10 ماه داره . یعنی دوماه دیگه میشه 3 سالش . از بچگی یکی از دمهاش رنگش مشکی بود . که الان تو دومین دوران تو لکیش هست و دوباره دم مشکیش داره در میاد . رنگ چشم برای تشخیص سن کاسکو بهترین روشه که اونم فقط میشه حدود سنش رو مشخص کرد .

نقل قول نوشته اصلی توسط کیارش نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوشحالم که این فروم را پیدا کردم و عضو این فرم شدم
    راستش یه سوال داشتم که خواهشا" جواب بدین . من الان 4 ماهه که کاسکوم رو خریدم ، از دست خیلی راحت غذا میگیره و تاز گیها می ذاره به نوکش دست بزنم . هنوز پرهاشو کوتاه نکردم راستش میترسم چون شنیدم اگه پرهاشو بزنیم ، پرکن میشه . آیا این حرف درسته ؟ راستی 2-3 بار آوردمش بیرون ولی موقع تو رفتن خیلی اذیت میکنه و پرواز می کنه و می خوره به در و دیوار .
    آیا حتما باید پرهاشو کوتاه کنم و اگر لازمه آیا خود دکتر برهانی کیا کوتاه میکنن ؟
    سلام . خوش اومدین به پارسی پت .حتما پرش رو کوتاه کنید چون کننترلی روی پروازش نداره و اگه بیاریدش بیرون نمی تونید جلوی پرواز کردنش رو بگیرید . خب همه طوطی ها ممکنه تو یکی دوماه ناراحت به نظر برسن ولی شما راه دیگه ای نداری و. مگه اینکه اصلا نیاریش بیرون که نمیشه .

بله دکتر برهانی کیا هم پر طوطی رو کوتاه می کنن .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    دوستان

از اون روز که گفتید من دیگه با طوطی کاری ندارم.فقط برای پر کردن غذا و عوض کردن آب و تمیز کردنش نزدیکش میشم.

فقط چند تا سوال

۱-تو خون زیاد باهاش صحبت می*کنن،یعنی* هی* قربون صدقش می*رن مشکلی* که نداره؟

۲-براش همیشه تخم می*ریزم ولی* در طول روز تقریبا ۱/۸ سیب و ۲ تکّه پرتغال از دست بهش میدم.می*خواستم بدونم که مشکلی* که نداره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    دوستان

از اون روز که گفتید من دیگه با طوطی کاری ندارم.فقط برای پر کردن غذا و عوض کردن آب و تمیز کردنش نزدیکش میشم.

فقط چند تا سوال

۲-براش همیشه تخم می*ریزم ولی* در طول روز تقریبا ۱/۸ سیب و ۲ تکّه پرتغال از دست بهش میدم.می*خواستم بدونم که مشکلی* که نداره؟
    سلام دوست عزيز
    نه مشكلي نداره
    سعي كن تخمه رو از برنامه غذاييش حذف كني و به عنوان غذاي تشويقي در زمان اموزش استفاده كنيد و بيشتر از سبزيجات تازه و حبوبات جوانه زده استفاده كني.
    مقدار سيب خوبه اما در مورد پرتقال يه مقدار زياده نصف يك تكه در روز مناسب تره.
    موفق باشيد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    ممنون

یه سوال دیگه

وقتی* مادرم دستش رو میبره پیشش تکون نمی*خوره و صداش در نمیاد ولی* وقتی* من می*برم شروع می*کنه به غار کشیدن.مامانم میترسه واسه همین میگه من بهش دست نمی*زنم.مرور زمان به من هم عادت می*کنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    ممنون

یه سوال دیگه

وقتی* مادرم دستش رو میبره پیشش تکون نمی*خوره و صداش در نمیاد ولی* وقتی* من می*برم شروع می*کنه به غار کشیدن.مامانم میترسه واسه همین میگه من بهش دست نمی*زنم.مرور زمان به من هم عادت می*کنه؟
    ببينيد همه طوطي ها اول با كسي كه بيشتر در ارتباط هستن اوخت ميشن و بعد كم كم با بقيه افراد خانواده.
    حالا اين طوطي شما با مادر تون بيشتر جوره تا شما و به نظر شخصي من اگه مادرتون ميتونه و حوصله داره خيلي بهتره چون خانم ها هميشه توي خونه هستن و مطمئنا بيشتر ميتونند وقت بزارند البته علاقه هم خيلي مهمه.
    بله به مرور زمان به شما هم عادت ميكنه نگران نباش

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    مطمئنی به خاطر بالا و پایین رفتن از قفس ریش ریش شده ؟؟ خوب شدن که آره میشه . تو لک که بره این پرا میریزه و پرای تازه و تر و تمیز درمیاد جاش .

خب خیلی عالیه که دیگه غار نمیزنهپیشرفت خیلی خوبی داشتی .

فعلا یه هفته دیگه بهش کاری نداشته باش . توی یه فاصله که خودش رو پف نمی کنه بشین و کارهاتو انجام بده . یا بعضی وقتا آروم و با مهربونی باهاش حرف بزن . زیاد هم خیره نگاش نکن چون اینکار باعث ترس طوطی می شه .

تازه امروز این تصمیمو گرفتی ؟؟ نه . دیگه نمی خواد . الان جاشو تغییر
    نده. به همین جایی که الان هست داره عادت میکنه . نیازی به تغییر مکان نیست .
    باسلام
    طبق فرمایش شما 10 روز هم گذشت اما هنوز تا دستم رو سمت ظرف غذاش برای تعویض میبرم پف میکنه که گاز بگیره اما وقتی بهش تخمه یا بادوم یا گردو میدم میگیره میخوره تازه وقتی گرسنه هست یاد گرفته یه سوت میزنه که بیام بهش تخمه بدم همینچوری هم تا نزدیک قفسش میشینم آروم چند بار جای تخمه انگشتم رو کردم از لای میله تو گفتم شاید گاز بگیره ترسش بریزه گاز گرفت اما پف نکرد فقط یکم انگار ترسید الان یکماه شده دیگه پیشه من هست به نظر شما الان دیگه در قفسش رو باز کنم بهش تخمه بدم یا زوده و باز میترسه واز همون لای میله بدم؟به نظر شما وقت این نشده بیشتر بهش نزدیک بشم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    مشکل اینجاست که وقت داره و همه چیزش اوکی هستش

یعنی* خیلی علاقه داره و دوستش داره ولی* خیلی میترسه.هر چی* به مامانم میگم کاری نداره میگه من عمراً دست بزنم.خدا کنه که عادت کنه

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان

فقط چند تا سوال

ممنون

یه سوال دیگه

مشکل اینجاست که وقت داره و همه چیزش اوکی هستش

یعنی* خیلی علاقه داره و دوستش داره ولی* خیلی میترسه.هر چی* به مامانم میگم کاری نداره میگه من عمراً دست بزنم.خدا کنه که عادت کنه

ممنون

دو هفته چه زود گذشت

دوست عزیز چرا من باید هر بار تکرار کنم که فعلا کاری باهاش نداشته باشید ؟؟؟؟
    این گفته شماست :

"از اون روز که گفتید من دیگه با طوطی کاری ندارم.فقط برای پر کردن غذا و عوض کردن آب و تمیز کردنش نزدیکش میشم."

ولی :

" در طول روز تقریبا ۱/۸ سیب و ۲ تکّه پرتغال از دست بهش میدم. "

"وقتی* مادرم دستش رو میبره پیشش تکون نمی*خوره و صداش در نمیاد ولی* وقتی* من می*برم شروع می*کنه به غار کشیدن.مامانم میترسه"

شما می گید من جز تعویض آب و غذا نزدیکش نمی رم پس اینایی که من قرمز کردم رنگشو چیه ؟؟

نزدیک شدن شما به طوطی ( هر کدوم از اعضای خانواده ) باید با کم کردن فاصله باشه . اونم به تدریج . طوطی شما هنوز واسه شما قار می زنه پس هنوز می ترسه .

هم مادر شما و هم طوطی بعد از رام شدن طوطی ترسشون از هم میریزه . شما هم می خواید طوطی سریع رام بشه و هم مادرتون ترسش از یه طوطی وحشی بریزه . که هر دوی اینا زمان بر هست و به صبر نیاز داره .

صفحه 489 از 1238 نخستنخست ... 389439470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508539589989 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)