فرود هزاران قطعه پرنده مهاجر كه از مناطق سیبری، اروپا و حاشیه دریای خزر به كیش مهاجرت كرده اند، صحنه زیبایی را در این جزیره خلق كرده است.
محیط بان جزیره كیش روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این پرندگان برای گریز از سرما و یافتن زیستگاه مناسب پس از طی هزاران كیلومتر مسافت، در جزیره كیش فرود آمدند.
آرش رامكی افزود: اكثر پرندگان مهاجر از خانواده كاكایی هستند و كاكایی صورتی، سرسیاه، كاكایی خزری، سیبری، آب چلیك، حواصیل و كشیم گردن سیاه، انواع باكلان، اگرت، فلامینگو، مینا، گیلانشاه، صدف خوار و باقرقره شكم سفید از جمله پرندگان مهاجری هستند كه روزهای اخیر وارد جزیره كیش شدند.
وی گفت: این پرندگان تا اواسط فصل بهار در این جزیره زیست می كنند.
رامكی گفت:برخی گونه های پیشقراول مانند 'گاوچرانك' از تالاب انزلی در شمال كشور سفر خود را آغاز كرده اند كه این روند مهاجرت تا چهار ماه آینده ادامه خواهد داشت.
مهاجرت اینگونه پرندگان كه جلوه زیبایی به جزیره كیش بخشیده است هر سال از نیمه دوم آبان ماه آغاز می شود وتا 15 فروردین سال بعد میهمان این جزیره مرجانی هستند و به مرور این پرندگان زیبا به مناطق سردسیری شمالی مجدداً باز می گردند.
جزیره كیش با 92 كیلومتر مربع مساحت در 17 كیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و با توجه به شرایط اقلیمی این جزیره همه ساله مكانی برای سكونت موقت گونه های مختلف پرندگان مهاجر است