فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ماهی کریدوراس

 1. #1
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  ماهی کریدوراس

  نام ماهیان : کریدوراس برتری
  طول حداکثر: 7 سانتی متر
  سطح شنا: پایین آب
  مکانهای جاگیری : میان تخته سنگهاو گیاهان آبزی
  نور مناسب: روشن ، بدون تابش مستقیم آفتاب
  همزیستی: سازگار با تمام ماهیان تغذیه: مواد زائد و غذای خشک
  خصوصیات فیزیکوشیمیایی : دما 24درجه سانتی گراد - سختی آب 12 درجه - PH= 7.3
  دشواری نگهداری: گروه 1

  رفتار و نوع تولید مثل : تخم گذار،این ماهی به سطح آب آمده و از اکسیژن هوا نیز تنفس میکند. بهتر است کف اکواریوم پوشیده از ماسه و سنگریزه باشد تا بتواند در آن حفاری کند. جزو ماهیان نظافتچی اکواریوم محسوب میشود.

  مدل پاندا و مدل نارنجی مدل نارنجی




  مدل استربای sterbai که در نوع خودش جزو زیبا ترین ها به حساب میاد




  نوع صورتی آن که برای آکواریم های کوچک مناسبه و تمام کف آکواریم را پاک سازی میکند



  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 2. #2
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  کوريدوراس جزو ماهی های لجن خوار می باشد و بسیار فعال هستند در اکواریوم و جز ماهی های بی ازار من در اینجا چند عکس از انها را قرار می دهم که بیشتر با قیافه این نوع ماهی اشنا شوید




  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  کوریدوراس ها از دسته ماهیان کت فیش هستند . به طور کل آنها بسیارریز و صلح طلب هستند . برای نگهداری هرچه بهتر از آنها باید به طور گروهی و دسته اینگهداری شوند . کوریدوراس ها دسته جمعی هستند و خیلی دوست دارن به دسته ای شناور ازنوع خودشان بپیوندند . پیشنهاد میشود به هیچ وجه ممکن کمتر از ۳ از آنها را نگهدارینکنید . گاهی شما که برای مدتی کوتاه است این ماهی را خریداری کردید ، دیده اید کهچند تا از آنها در یک خندق مانند و گودال جمع شده اند و هیچ حرکتی نمی کنند . دربعضی از این شرایط شخص گمان میکند که ماهی مریض شده و یا دچار ضربه خوردگی شده استو از داروهای موجود استفاده میکند . خیر . کوریدوراس ها بعد از جستو جویی که درآکواریوم و لا به لای سنگها میکنند ، خسته می شوند و برای مدتی استراحت میکنند . آنها در کف آکواریوم و روی سنگها هستند و از مفساد غذاها و باقی غذای خورده نشده یماهیان استفاده می کنند . انها نظافت چیان رایگان هستند که در اکواریوم شما فعالیتمیکنند و تا حد بسیار زیادی می توانند از آلوده شدن آب و خود آکواریوم جلوگیری کنند . ولی به این منظور نیست که آنها تا ابد آکواریوم را نظافت می کنند .
  تولید مثلکوریدوراس ها چندا کار سختی نیست . فقط برای تولی مثل آنها باید آب آکواریوم مناسبو تمیز و دارای استادارد باشد . برای تولید مثل کوریدوراس ها چند عدد برای جنس نربرای چندین جنس ماده کافی است . در هنگام جفت گیری ماهی نر در کنار ماهی ماده حرکتمی کند و آن را برای تخم ریزی تشویق می کند . نحوه ی تخم ریزی بدین شکل است که ماهیماده محلی گود را برای تخم ریزی انتخاب میکند و تخم ها را رها مکند و هر تخمی کهتوسط ماهی نر بارور می شود به سطح آب می آید . تعداد تخم های کوریدوراس ها متفاوتاست و آنها به نوزادان خود عشق می ورزند .
  در میان گونه های متفاوت این ماهی ،کوریدورای برنزه ای از همه محبوب تر است . کوریدوراس پاندا از انواع دیگر هم بزرگترو هم وحشی تر است . کوریدوراس خشن ، کوریدوراس راهزن و کوریدوراس فلفلی هم میتواننداز جمله ماهیان قابل نگهداری شوند . نگهداری از کوریدوراس ها بسیار آسان است و آنهاخود را با هر شرایطی وقف میدهند .


  اما : این ماهی از خانواده ی Callich thydae است و قابل نگهداری با تمامی ماهیان آکواریومی و بغیر از ماهیان گشتخوارقابل نگهداری هستش . PH مناسب برای این ماهی تاثیر چندانی در کار و فعالیت او نداردولی بهتر است در محدوده ی ۶.۵ الی ۷ باشد . دمای مناسب برای این ماهی ۲۷ درجه استولی قادر اند دمای ۱۸ درجه و ۳۲ درجه را برای مدتی تحمل کنند . در ایرن این ماهی بهکفخوار معروف است و قیمت معمولی آن از ۵۰۰ تومان تا ۸۰۰ تومان هم میرسد . ولیبهترین نوع کوریدوراس های پرورش یافته در ایران کوریدوراس جولی است که قیمتی بالغبر ۱۵۰۰ الی ۲۰۰ تومان دارد .

  وقتی کسی میخواهد از کریدوراس بچه بگیرد ، قرار دادن آنها در یکتانک جدا نتیجه بهتری نسبت به قرار دادن در یک تانک عمومی و منتظر ماندن برایتخمریزی می دهد. حتی ممکن است هنگامی که آنها در یک تانک عمومی هستند شما متوجه تخمریزی آنها نشوید. تخم ها به خوبی توسط مولیدن مخفی می شود و اگر لاروهای بیرون آمدهدچار گرسنگی شوند به شدت آسیب پذیر می شوند. اولین چیزی که آنها پس از بیرون آمدناز تخم باید انجام بدهند رفتن به سطح آب برای پرکردن کیسه های اکسیژن است. بعضی ازآنها ممکن است این قسمت را به پایان برسانند و پس از یک ماه یا سه هفته صاحب آنهاممکن است تعجب کند که بچه های 2 سانتی متری به صورت آرام برای تهیه غذا در تانکحرکت کنند.
  حالا فکر کنیم که شما می خواهید یک نوع مخصوص از این کریدوراسها رابرای تولید مثل انتخاب کنید و نحوه چیدمان تانک شما به صورت کلی به صورت زیراست.
  اطلاعات زیر نباید حتما درست انجام شوند ولی این اطلاعات برای من به درستیکار کرد.

  تانک :

  تانک تولید مثل کریدوراس باید به اندازه کافی درازباشد. و به صورت قانون وار درازا تانک شما باید به دارازا حداقل 10 عدد از ماهیانبالغ این ماهیان باشد. و خبرهای زیادی در مورد تخم ریزی این ماهیان در اندازه 30سانتی متر رسیده است. و این نکته را بدانید که تانک بزرگتر موفقیت بیشتری را ببارمی آورد. و عرض تانک نباید از 30 سانتی متر تجاوز کند.

  ماهیان :

  اینقسمت یکی از مهمتری قسمت ها می باشد هرچند که این قسمت در هیچ جا نیامده است. بهطور کلی ماهیان باید سرزنده و تندرست باشند و به خوبی تغذیه شوند.
  اولین نکتهاین است که باید گروهی از ماهیان انتخاب شوند و به اندازه کافی بالغ باشند. بهترینراه نیز خرید یک گروه بالغ از این ماهیان است و اولین چیز پس از خرید آنها اطمیناناز مریض یا سالم بودن آنها است. در هنگام انتقال ماهیان به شدت آسیب می بینند وتعدادی از داروهایی که مصرف می شود ، به آنها یک سلامت موقت میدهید و این علت خرابشدن تخمها در تخمریزی های اول است.
  ماهیان بزرگ که مورد نظر ما می باشد نسبت بهدیگر ماهیان گرانتر هستند و قیمت آنها از 1000 تا 2500 تومان است که نوع جولی آنهااز همه گرانتر است. و طی هیچ شرایطی تنها سه عدد از آنها را نخرید.
  و ماهیانکوچک بزرگ می شوند ولی طی یک دوره 2 تا 3 ساله که برای شما که می خواهید سریع ازآنها بچه بگیرید زیاد به صرفه نیست.

  دکوراسیون :

  اگر شما تانک هاییکه از نظر دکور قشنگ هستند را دوست دارید مطمئنا از این دکور خوشتان نمیآید.
  مکان های مخفی : یک نصفه پوست نارگیل یا بهتر با درست کردن یک غار به صورتقرار دادن یک سنگ بزرگ بر روی چند سنگ کوچک. گیاه دلبخواه است و ضروری همنیست.

  نور :

  دوازده تا سیزده ساعت نور مصنوعی مورد نیاز است و یااگر در کنار پنجره است نیازی به روشنایی چراغ نیست.

  کف اکواریوم :

  باید ماسه باشد و نزدیک به نیم تا یک سانتی متر باشد.

  دما :

  24
  تا 26 درجه سانتی گراد مناسب می باشد.

  عوض کردن آب :

  روزانه 20 درصد از آب اکواریوم را با آبی که دمای آن از دمای تانک 5 تا 10سانتی گراد سردتر است عوض کنید و مواظب باشید که اگر دمای آب سردتر از 10 سانتیگراد نسبت به تانک باشد امکان شکستن شیشه می باشد.

  غذا دهی :

  بهماهیان غذا کافی و مناسب بدهید و تا جایی که میتوانند بخورند بدهید و نگران باقیمانده غذا ها نباشید زیرا شما روزانه آب اکواریوم را عوض می کنید.
  به آنها کرمخونی ، دافنی ، ارتمیا ، کرم خاکی خرد شده و کرم توبیفکس بدهید.


  اگر شماماهیان را در این صورت قرار دهید ماهیان پس از 2 تا 3 هفته تخم ریزیمیکنند.

  تخم ها :

  در هنگام جابجایی تخمها خیلی مواظب باشد. و تخمها را به یک تانک کوچک که با آب تانک اصلی پر شده است منتقل کنید. در بیشتر اوقاتتخم ها دچار قارچ می شوند. اگر میخواهید تخم ها را با دست خارج کنید اول دست خود رابه خوبی با صابون بشویید و اطمینان پیدا کنید که صابون روی دست شما وجود ندارد. بیشتر افراد از تیغ ریش تراشی برای جابجایی استفاده می کنند. تخم های کریدوراس سختمی باشد و در هنگام جابجایی خرد نمی شوند.
  درمورد قارچ زدن تخم ها. قارچ زدن تخمها به وسیله حمله باکتری ایجاد می شود و دلیل ان آسیب دیدن پوشش تخم ها می باشد وقارچ تخم ها دومین آسیب می باشد زیرا باعث از بین رفتن تخم ها می شود. و بیشتراوقات که من می خواستم که تخم ها را به تانک مجزا وارد کنم 60 تا 80 درصد تخمهادچار قارچ می شوند. اضافه کردن دارو مانند متیلین بلو باعث کم شدن این آسیب ها میشود. و هنگامی که من از توری تخم ریزی استفاده کردم درصد موفقیت به 90 تا 95 درصدرسید.
  من تخم ها را در انجا نگه داشتم و به مدت 1 تا 2 هفته به آنها ارتمیا دادمو سپس به تانکمجزا آنها را وارد کردم. و خالی بودن کف تانک مجزا به دلیل راحت تربودن تمیز کردن بهتر است. ولی کف خالی همیشه دارای کمی قارچ می باشد که این مشکل بااضافه کردن مقدار کمی ماسه حل می شود.
  منظره یک تانک 80 سانتی متری پر از بچهکریدوراس بسیار زیبا است.شما می توانیذ شاهد کسب علم به صورت طبیعی باشید. آنها میتوانند به سرعت رشد کنند و به 2 سانتی متر برسند و به نوع گونه مربوط می باشد. و پساز 2 سانتی متری شدن رشد دچار یک مکث می شود و تا یک سال طول می کشد که به اندازهموجود در بازار برسد.
  منبع : http://www.aquarticles.com

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 4. #4
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717
  ممنون آرش جان
  مقاله اختصاصی میهن پت به ترجمه خودم هم در تاپیک زیر درباره کوریدوراس برنزی
  http://mihanpet.ir/showthread.php?t=254



  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید