صفحه 21 از 113 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1121
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    سلام.
    دوستان من یک جوجه ملنگو (سرلاکی) خریدم.
    مطالب مفید سایتو تا اونجا که تونستم خوندم و به دردم خورده.
    فقط 1 سوال دارم اونم اینه که هر چند ساعت باید به ایشون غذا بدم و هر وعده چه مقدار لازمه؟ ( از کجا بفهمم چینه دانش خالیه خالیه؟ آیا روش و مشخصه خاصی داره؟)
    لطفا در صورت امکان فوری فوری جواب بدید
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من یک جوجه ملنگو (سرلاکی) خریدم.
    مطالب مفید سایتو تا اونجا که تونستم خوندم و به دردم خورده.
    فقط 1 سوال دارم اونم اینه که هر چند ساعت باید به ایشون غذا بدم و هر وعده چه مقدار لازمه؟ ( از کجا بفهمم چینه دانش خالیه خالیه؟ آیا روش و مشخصه خاصی داره؟)
    لطفا در صورت امکان فوری فوری جواب بدید
    ممنون
    سلام.مبارکه.ایشالا که از بزرگ کردنش سربلند بیرون میاید.ببینید ساعت و زمان رو بذارید کنار.سعی کنید چهار الی پنج وعده بهش غذا بدین.چینه دونش که کاملا خالی شد بهش با سرنگ به اندازه ای غذا بدید که پرنده چینه دونش مثل بادکنک باد نکنه و پوستش کش نیاد.شما اگر هزاربارهم به پرنده غذا بدین اون دهانش رو برای گرفتن غذا جلو میاره.یک وعده سر شب و یک وعده اول صبح و ما بقی وعده ها بین روز هروقت چینه دون کاملا خالی شد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    ممنون دوست عزیز. فقط 1چیز دیگه , من برای هر وعده چقدر از پودر و با چند سی سی آب مخلوط کنم؟ (بنظر خودم کم درست میکنم!)

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون دوست عزیز. فقط 1چیز دیگه , من برای هر وعده چقدر از پودر و با چند سی سی آب مخلوط کنم؟ (بنظر خودم کم درست میکنم!)
    همونطور که آقای اسکندری گفتن مقداری که به جوجه میدید نباید اونقدری باشه که چینه دونش مثل بادکنک بشه

یک-یکو نیم قاشق از سرلاک مخصوصش رو داخل یه ظرف بریزید و اونقدری آب جوشیده داخلش بریزید که مثل سوپ بشه

اگر اندازش مناسب بود و توی یه وعده مصرف شد همین مقدار رو برای بقیه وعده ها حفظ کنید اگر نه که خودتون کم و زیادش کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    از کجا بفهمم چینه دونش پر یا خالیه من که هرچی توجه میکنم زیاد متوجه نمیشم یعنی قبل از غذا و بعد از غذاش 1 شکله اگه ممکنه چند تا عکس بذارید شاید متوجه شم.
    من خودم چندتا عکس ازش گرفتم ولی چون خیلی تکون میخوره زیاد واضح نیست.

و اینکه بعد از اینکه غذا میدم بهش بازم جیغ جیغ میکنه و غذا میخاد .
    کسی که ازش خریدم بهم گفت 5 سی سی درست کن ولی نگفت این 5 سی سی رو 1 وعده بهش بدم یا تو طول روز کلا 5 سی سی بدم..

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    از کجا بفهمم چینه دونش پر یا خالیه من که هرچی توجه میکنم زیاد متوجه نمیشم یعنی قبل از غذا و بعد از غذاش 1 شکله اگه ممکنه چند تا عکس بذارید شاید متوجه شم.
    من خودم چندتا عکس ازش گرفتم ولی چون خیلی تکون میخوره زیاد واضح نیست.

و اینکه بعد از اینکه غذا میدم بهش بازم جیغ جیغ میکنه و غذا میخاد .
    کسی که ازش خریدم بهم گفت 5 سی سی درست کن ولی نگفت این 5 سی سی رو 1 وعده بهش بدم یا تو طول روز کلا 5 سی سی بدم..

الان توی این عکسا چینه دونش نیمه پره یعنی بیشتر از ایم میتونه بخوره

با اجازه آقا حامد این عکس جوجه هانسشون هست که چینه دونش نیمه پره

به درخواست غذاش توجه نکنید وقتی غذای وعده بعد رو بدید که قبلی ها کاملا هضم شدن و چینه دون خالیه خالی هست

در هر وعده حدود 5 سی سی بهش بدید. خودتون باید تشخیص بدید که چه مقدار لازم داره

بهتره تعداد وعده های غذایی بیشتر و مقدارش کمتر باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    بازم سلام.1 سوال دیگه ذهنمو خیلی درگیر کرده و نگرانم کرده.
    من سرلاک باز خریدم البته تو قوطی بود فروشنده جلوم از قوطیش داد اما میتونسته هزارو 1کار انجام بده و بعد بفروشتش.
    راهی برای تشخیص سرلاک حیوانی و انسانی نیست؟
    من 1 کم ازش چشیدم 1 کمی به تلخی و گسی میزنه... نکنه مواد دیگه و سرلاک انسانی قاطیش باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    بازم سلام.1 سوال دیگه ذهنمو خیلی درگیر کرده و نگرانم کرده.
    من سرلاک باز خریدم البته تو قوطی بود فروشنده جلوم از قوطیش داد اما میتونسته هزارو 1کار انجام بده و بعد بفروشتش.
    راهی برای تشخیص سرلاک حیوانی و انسانی نیست؟
    من 1 کم ازش چشیدم 1 کمی به تلخی و گسی میزنه... نکنه مواد دیگه و سرلاک انسانی قاطیش باشه
    سلام بهتر بود سرلاک بسته بندی شده میخریدید ولی خب الان دیگه نگرانیتون بیجاست.اگر جلوی خودتون بسته رو باز کرده زیاد خودتون رو ناراحت نکنید وبهتره اعتماد کنید
    فقط چیزی که تو عکس دیدم زیر پای جوجه روزنامه انداخته بودید،روزنامه براش خطرناکه چون سرب داره.میتونید از کاغذ کاهی یا یک حوله ی بدون پرز استفاده کنید که حوله بهتره.تو چی ازش نگهداری میکنید؟
    راستی اکر این تاپیکو نخوندید بخونید،شاید بدردتون خورد:
    http://www.parsipet.ir/thread15575.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام بهتر بود سرلاک بسته بندی شده میخریدید ولی خب الان دیگه نگرانیتون بیجاست.اگر جلوی خودتون بسته رو باز کرده زیاد خودتون رو ناراحت نکنید وبهتره اعتماد کنید
    فقط چیزی که تو عکس دیدم زیر پای جوجه روزنامه انداخته بودید،روزنامه براش خطرناکه چون سرب داره.میتونید از کاغذ کاهی یا یک حوله ی بدون پرز استفاده کنید که حوله بهتره.تو چی ازش نگهداری میکنید؟
    راستی اکر این تاپیکو نخوندید بخونید،شاید بدردتون خورد:
    http://www.parsipet.ir/thread15575.html
    ممنون دوست عزیز.
    بله روزنامه ایه که خود فروشنده گذاشته بود.
    تو 1 جعبه کفش سوراخشم کردم . معمولا حوله ها همه پرز دارن راهی هست پرزشو بگیرم؟
    1کی از دوستان گفت ضایعات چوب رنده شده بریزم کف کارتن و روش دستمال کاغذی بذارم حالا بین این 2 کار کدوم بهتره؟
    راستی تا یادم نرفته این مخلوط هویج آبپز و موزو سیب و ... رو میتونم همراه با سرلاک بدم یعنی مثلا 2 روز سرلاک بدم 1 روز مخلوط ؟ ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون دوست عزیز.
    بله روزنامه ایه که خود فروشنده گذاشته بود.
    تو 1 جعبه کفش سوراخشم کردم . معمولا حوله ها همه پرز دارن راهی هست پرزشو بگیرم؟
    1کی از دوستان گفت ضایعات چوب رنده شده بریزم کف کارتن و روش دستمال کاغذی بذارم حالا بین این 2 کار کدوم بهتره؟
    راستی تا یادم نرفته این مخلوط هویج آبپز و موزو سیب و ... رو میتونم همراه با سرلاک بدم یعنی مثلا 2 روز سرلاک بدم 1 روز مخلوط ؟ ...
    سلام.خیر برای زیر پاش از خورده چوب یا چیپس چوب استفاده نکنید بهتره.امکان داره بجوه و وارد بدنش بشه و ایجاد عفونت کنه.از حوله های قدیمی که در منزل دارید استفاده کنید که پرزهاشم از بین رفته باشه.
    شما میتونید یک روز در میون یک وعده براش مخلوطی از میوه ها رو کاملا توی میکسر له کنید و بهش بدید و در وعده های دیگه از سرلاک استفاده کنید.تنوع توی غذایی پرنده باعث میشه خیلی از کاستی ها جبران بشه و جوجه در آینده دچار سو تغذیه نباشه.

صفحه 21 از 113 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)