کرج - خبرگزاری مهر: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، عملیات رها سازی بچه ماهی قزل آلا در منابع آبی خرد شهرستانهای استان البرز انجام می شود
به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه نصب یک دستگاه درام ***** با ظرفیت 220لیتر بر ثانیه که از محل اعتبارت ملی تامین اعتبار شده، به بهره برداری رسیده است.
این امر با مشارکت بهره بردار، در یکی از مزارع پرورش ماهی شهرستان کرج به بهره برداری رسیده است.
طبق اعلام مدیریت امورآبزیان جهادکشاورزی البرز، با انجام این پروژه پیش بینی می شود که میزان تولید به دو برابر افزایش یابد.
پروژه رها سازی بچه ماهی قزل آلا از محل اعتبارات استانی در چهار شهرستان کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان، با هدف ماهی دار کردن منابع آبی خرد،با مشارکت بهره برداران البرزی شروع شد.
عملیات رهاسازی بچه ماهی با وزن متوسط 20 گرم انجام می گیرد
در این پروژه پس ازشناسایی منابع آبی خرد و استخرهای دو منظوره و با مشارکت بهره برداران، عملیات رهاسازی بچه ماهی با وزن متوسط 20 گرم انجام می گیرد.
پروژه استقرار کارشناسان ناظر شیلات در شهرستانهای کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد،از محل اعتبارات استانی و با استقرار سه کارشناس شیلات در شهرستانهای یادشده درجهت نظارت وارتقای روند تولید در بخش آبزی پروری درحال انجام است.
در این پروژه که با همکاری شرکت فنی مهندسی و ابلاغ شرح وظایف مربوطه صورت می گیرد، کارشناسان طی بازدیدهای دوره ای از مزارع پرورش ماهی سردآبی و ماهیان زینتی، گزارشهای متعدد تهیه می کنند.
طرح الگویی اشتغال زنان روستایی در بخش تکثیر و پرورش ماهیان زینتی انجام می شود
طرح الگویی اشتغال زنان روستایی در بخش تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در شهرستانهای کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد از محل اعتبارات ملی و با شناسایی سه واحد درشهرستانهای یادشده انجام می شود.
با تجهیز این واحدها به تجهیزات تکثیر و پرورش ماهیان زینتی، ظرفیت تولید25هزار قطعه ماهی زینتی در فضای تقریبی40 مترمربع، پیش بینی می شود.