مديرامور شيلات و آبزيان سازمان جهادكشاورزي استان يزد از رها سازي دو هزار قطعه بچه ماهي قزل‌آلاي رنگين كمان درقفس شناور به مساحت 50 مترمربع در منطقه عقداي شهرستان اردكان خبر داد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه يزد، محمدعلي مبيني افزود: اين ماهيان در استخر ذخيره آب به مساحت 7 هزار متر مربع با عمق 5 متر پرورش يافته و به بازار عرضه خواهند شد.
وي با اشاره به اين كه پرورش ماهي در قفس در مخازن سد، خليج ، مرداب و دريا و رودخانه مرسوم است، افزود: با محصور كردن ماهي در يك سطح كوچك و مصرف انرژي كمتر، امكان توسعه بيشتر و استفاده از غذاي دستي آسانتر، مي‌توان در امر پرورش و كنترل بيماري‌هاي آبزيان توجه بيشتري كرد.
وي تصريح كرد: در طول چند ماه باقيمانده تا پايان سال و با توجه به شرايط آب وهوايي سرد و خنك مي‌توان وزن ماهيان پرورشي داخل قفس را به 300 گرم كه همان وزن استاندارد براي عرضه در بازار است رسانيد.
مدير امور شيلات و آبزيان جهادكشاورزي يزد گفت: پرورش ماهي در قفس از نظر سرمايه‌گذاري هزينه كمتر و توليد بيشتري را در واحد سطح ايجاد مي‌كند.
مبيني خاطرنشان کرد: اين گونه پرورش ماهي مي‌تواند به صورت استخرهاي الگويي مناسب با عمق زياد و مطابق با منابع آبي هر منطقه و گونه‌هاي قابل پرورش و دسترس در استان مورد استفاده علاقمندان به اين روش توليد قرار گيرد.
وي با اشاره به ساخت 53 استخر ذخيره آب كشاورزي از محل منابع استاني و ملي از مناسب بودن استخرهاي مذكور جهت پرورش ماهيان در قفس در اين استخرها خبر داد.