خبرگزاری فارس: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران تاکید کرد ایران از ممنوعیت پنج ساله صید ماهی خاویار در دریای خزر حمایت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ترند نیوز علی اصغر مجاهدی در مصاحبه با خبرنگاران در شهر باکو تصریح کرد ایران از پیشنهاد ارائه شده مبنی بر ممنوعیت پنج ساله صید ماهی های خاویاری دریای خزر به طور کامل حمایت می کند . ایران با این طرح کاملا موافق است و آماده است به تلاشهای خود برای حفاظت از منابع دریایی خزر ادامه دهد .
وی افزود ایران در سال جاری صید ماهی های خاویار را با وجود سهمیه به میزان 400 تن به طور کامل تعلیق کرده است . ایران در سال 2011 حدود 200 میلیون ماهی را پرورش داده و به آب های خزر انداخته است . نشست کمسیون آبزیان دریای خزر با شرکت مقامات نهادهای ماهیگیری جمهوری آذربایجان،ایران، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان، پنج کشور حاشیه خزر در باکو پایتخت آذربایجان برگزار شده است که گزارش های کشورهای ساحلی درخصوص بهره برداری ازسهمیه های صید ماهی، پرورش مصنوعی ماهی و دفاع از ذخایر ماهی در سالهای 2011 و 2012 وضع ذخایر ماهی خزر و همچنین مساله میزان کلی صید آبزیان توسط کشورهای ساحلی و تقسیم آن میان این کشورها در دستور کار آن گنجانده شده است