خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: 800 قطعه جوجه مولد و پرواری شترمرغ در دومین مرحله تولید بزرگ‌ترین طرح پرورش شترمرغ مولد و پرواری گیلانغرب روانه بازار مصرف داخلی شد که بخشی از آن به کشور عراق صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی، ابراهیم دارایی اظهار کرد: شترمرغ‌های تولید شده در مرکز پرورش گیلانغرب یک تا پنج ماهه بوده‌اند و برای پرورش در سایر مراکز داخلی و برخی مراکز پرورش شترمرغ در کشور عراق به بازار عرضه شده است.
وی با اشاره به ارزش 3 میلیارد ریالی جوجه‌های شترمرغ پرورش یافته در مرکز تولید مولد و پرواری گیلانغرب اظهار کرد: جوجه‌های تولیدی در سایر مراکز نگهداری می‌شوند و در سن هفت ماهگی و رسیدن به وزن ایده‌آل که 100 تا 120 کیلوگرم است، برای مصرف در بازار داخلی عرضه می‌شوند.
دارایی تصریح کرد: در مرحله نخست تولید، این مرکز بیش از 600 قطعه جوجه شتر‌مرغ به ارزش یک میلیارد ریال از این مزرعه به مزارع پرورش شترمرغ کشور و همچنین کشور عراق صادر کرده است.
وی با اشاره به ارزش مادی و غذایی گوشت شتر‌مرغ گفت: طرح پرورش شترمرغ شهرستان گیلانغرب بزرگ‌ترین طرح پرورش شترمرغ مولد و پرواری استان کرمانشاه است که با ظرفیت 100 قطعه شترمرغ مولد و 360 قطعه جوجه‌کشی با سرمایه‌گذاری 7 میلیارد ریالی بخش خصوصی ایجاد شده و زمینه اشتغال 9 نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.
گوشت شترمرغ به دلیل پایین بودن کالری، کلسترل و چربی آن از کم چرب‌ترین و سالم‌ترین نمونه‌های گوشت قرمز در دسترس است که به دلیل وجود پروتئین و آهن بالا در آن بهترین انتخاب برای بیماران قلبی و افراد چاق و دارای چربی خون بالا و همچنین افراد کم خون و زنان باردار به شمار می‌رود و قابلیت هضم 90 درصدی آن را در درجه دوم اهمیت پس از گوشت ماهی قرار داده است