خبرگزاری فارس: مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: گوشت شترمرغ می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت قرمز باشد.

سعید حبیبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با بیان اینکه گوشت شترمرغ رقیبی برای دام و طیور است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز باشد، اظهار داشت: 18 واحد پرورش شتر مرغ با ظرفیت هزار و 240 قطعه در سطح استان مشغول فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد: 162 مجوز پرورش شترمرغ با ظرفیت 11 هزار و 375 قطعه تا پایان سال 89 برای مت****ان پرورش این پرنده در استان صادر شده است.
حبیبی با اشاره به اینکه در سال گذشته تولید گوشت شترمرغ به 30 تن رسیده است، تصریح کرد: شترمرغ پرنده‌ای کاملا اقتصادی است که می‌توان از تمام اجزای بدن آن استفاده کرد.
مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ادامه داد: از این پرنده 60 درصد پوست، 14 درصد گوشت بقیه محصولات فرعی است که می‌توان از پوست آن در تهیه و تولید کیف، کمربند و پالتو استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌سازی شتر مرغ در سطح استان توسعه پیدا کرده اما از نظر فرآوری محصولات این پرنده بعد از پرورش روند اجرایی مناسبی صورت نگرفته است.
حبیبی عنوان کرد: مبحث فرآوری شترمرغ بعد از پرورش و افزایش بهره‌وری از گوشت این پرنده بعد از کشتار و بهداشتی کردن گوشت آن یکی از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی در آینده خواهد بود.
وی ادامه داد: بیشترین و مهم‌ترین واحد پرورش شترمرغ در استان یزد در شهرستان مهریز است که عمده پرورش شترمرغ در این شهرستان صورت می‌گیرد.