تبریز – خبرگزاری مهر: مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملکان با اشاره به تولید سالانه 60 تن ماهی قزل آلا در این شهرستان، از تولید 100 تنی آن طی سال آینده خبر داد
به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر صبوری با اعلام این مطلب افزود: این میزان ماهی در هفت واحد پرورش ماهی قزل آلا در ملکان تولید و به بازار عرضه می شود.
وی به یکی از واحدهای پرورش ماهی در شهرستان ملکان اشاره کرد و اظهار داشت: در این واحد علاوه بر تولید، سالانه 500 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا نیز تولید می شود.
مدیر جهادکشاورزی ملکان از استقبال خوب مردم این منطقه جهت فعالیت در عرصه تولید آبزیان خبر داد و گفت: به همین علت پیش بینی می شود طی سال آینده میزان تولید ماهی قزل آلا در این شهرستان با افزایش 70 درصدی به 100 تن در سال افزایش یابد.
صبوری همچنین با اشاره به وجود 11 هزار هکتار باغات انگور در ملکان، این شهرستان را محل مناسبی جهت پرورش آبزیان دانست و افزود: با توجه به این میزان باغات انگور، از تمام استخرهای پرورش ماهی در این شهرستان استفاده دو منظوره شده، به این صورت که از مخزن ذخیره آب هم برای آبیاری باغات و هم بعنوان استخر پرورش ماهی استفاده می شود