خبرگزاری فارس: مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملکان گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده طی سال آینده میزان تولید ماهی قزل آلا در این شهرستان با افزایش 70 درصدی به 100 تن در سال افزایش می‌یابد.

ناصر صبوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملکان اظهار کرد: سالانه 60 تن ماهی قزل آلا در شهرستان ملکان تولید می‌شود.
وی افزود: این میزان ماهی در هفت واحد پرورش ماهی قزل آلا در ملکان تولید و به بازار عرضه می‌شود.
صبوری به یکی از واحدهای پرورش ماهی در شهرستان ملکان اشاره کرد و اظهار کرد: در این واحد علاوه بر تولید، سالانه 500 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا نیز تولید می‌شود.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملکان از استقبال خوب مردم این منطقه برای فعالیت در عرصه تولید آبزیان خبر داد و گفت: به همین علت پیش‌بینی می‌شود در طی سال آینده میزان تولید ماهی قزل‌آلا در این شهرستان با افزایش 70 درصدی به 100 تن در سال افزایش یابد.
وی با اشاره به وجود 11 هزار هکتار باغات انگور در ملکان، این شهرستان را محل مناسبی برای پرورش آبزیان دانست و افزود: با توجه به وجود 11 هزار هکتار باغات انگور از تمام استخرهای پرورش ماهی در این شهرستان استفاده دو منظوره می‌شود به این صورت که از مخزن ذخیره آب هم برای آبیاری باغات و هم به عنوان استخر پرورش ماهی استفاده می‌شود.