فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اسب درماني

 1. #1
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  اسب درماني

  اسب درماني


  بله تعجب نكنيد، دانشمندان در روشي نوين دريافته‌اند كه بااستفاده از اسب‌ها مي‌توان به درمان برخي از اختلالات رفتاري پرداخت.
  شيوه درماني جديد مي‌گويد : سوار شدن بر اسب نه تنها لذت بخش است بلكه مي‌تواند به آموختن مهارت هاي ارتباطي و نيز به افرادي با ناتواني‌هاي جسماني و يا رواني كمك كند.
  در خبري كه خبرگزاري فرانسه مخابره كرده است، سن ژان دوگار به نقل از ليندا كوهانف ، پيشگام اين فكر مي‌نويسد اسب‌ها احساساتي را كه انسانها مي‌خواهند پنهان كنند، بازتاب مي‌دهند.
  كوهانف كه مركز اپونا را در آريزوناي آمريكا اداره مي‌كند مي‌گويد: اسب ها مهارتهاي مربوط به برقراري ارتباط را به انسانها مي‌آموزند.بله تعجب نكنيد، دانشمندان در روشي نوين دريافته‌اند كه بااستفاده از اسب‌ها مي‌توان به درمان برخي از اختلالات رفتاري پرداخت.
  شيوه درماني جديد مي‌گويد : سوار شدن بر اسب نه تنها لذت بخش است بلكه مي‌تواند به آموختن مهارت هاي ارتباطي و نيز به افرادي با ناتواني‌هاي جسماني و يا رواني كمك كند.
  در خبري كه خبرگزاري فرانسه مخابره كرده است، سن ژان دوگار به نقل از ليندا كوهانف ، پيشگام اين فكر مي‌نويسد اسب‌ها احساساتي را كه انسانها مي‌خواهند پنهان كنند، بازتاب مي‌دهند.
  كوهانف كه مركز اپونا را در آريزوناي آمريكا اداره مي‌كند مي‌گويد: اسب ها مهارتهاي مربوط به برقراري ارتباط را به انسانها مي‌آموزند.


  اسب درمانيمي‌تواند به آموختنمهارت هاي ارتباطي و نيز به افرادي با ناتواني‌هاي جسماني يا رواني كمك كند.اسب درماني براي مبارزه با اعتياد به مواد ****، اوتيسم ، اختلالات تغذيه‌اي و حتي كمكبه بازپروري زندانيان نيز مورد استفاده قرار گرفته است.

  شيوه درماني نوظهوري به نام اسب درمانيمي‌گويد سوار شدن بر اسب نه تنها لذت بخش است بلكه مي‌تواند به آموختنمهارت هاي ارتباطي و نيز به افرادي با ناتواني‌هاي جسماني يا رواني كمك كند.
  ليندا كوهانف ، پيشگام اين فكر میگويد : ” اسب‌ها احساساتي را كه انسانها مي‌خواهند پنهان كنند، بازتاب مي‌دهند. “
  كوهانف كه مركز اپونا را در آريزوناي آمريكا اداره مي‌كند مي‌گويد اسب هامهارتهاي مربوط به برقراري ارتباط را به انسانها مي‌آموزند.
  سواري درماني دو شاخه اصلي دارد كه يكي كمك به روان درماني و ديگري كمك به توسعهمهارتهاي ارتباطي شخصي است.
  اما بريژيت مارتين، نايب رييس فدراسيون سواري در خدمت درمان گفت كار درماني بااستفاده از اسب‌ها لزوما به معناي سواركاري نيست بلكه اين تاثير درماني مي‌تواند ازطريق تيمار اسب و يا راه بردن آن با استفاده از يك لگام بلند باشد.
  مارتين با كودكان نابينا يا ناشنوا و يا دچار اختلال اوتيسم كار مي‌كند و تماسآنها با يك اسب كوچك يا پوني را فراهم و آسان مي‌سازد. به گفته او، احساس ناآرامي وآشفتگي اين كودكان كمتر مي‌شود و آنها حالت آرامتري پيدا مي‌كنند.

  سواري درماني مي‌تواند حال و هوا و وضعيت بهتري براي انسانها به وجود آورد. ژوزهلورا دلاكو از انجمن ملي سواري درماني فرانسه مي‌گويد انسانها در ارتباط با اسب‌هادريچه روحشان را باز مي‌كنند و بيشتر لبخند مي‌زنند او مي‌گويد اسب‌ها بسيار حساسهستند. حس انسان را درك مي‌كنند بي‌انكه او را مورد قضاوت قرار دهند و همين بهانسانها اجازه مي‌دهد كه احساسات درونيشان را بيرون بريزند.
  كلر مورين از انجمن فرانسوي ارتباط با اسب مي‌گويد سواركاري الزامي نيست امامي‌تواند بسيار مهم باشد.
  او مي‌گويد زندگي مردم مي‌تواند در تعامل با اسب دگرگون شود. آنها مي بينند كهچگونه مي‌توانند با ديگران ارتباط برقرار كنند و بايد در خود چه تغييراتي بدهند. آنها مي‌آموزند كه چگونه نه بگويند و چه محدوده‌هايي ترسيم كنند و اين كار را بهشيوه‌اي طبيعي و به دور از مبارزه بر سر قدرت انجام مي‌دهند.
  مورين معتقد است كه بين اسب‌ها و انسانها يك ارتباط ذاتي وجود دارد و مي گويد دراسب درماني ، اين اسب‌ها هستند كه نقش درمانگري را انجام مي دهند و نقش آن در اينميان فقط آسان كردن برقراري ارتباط بين دو طرف است.
  اسب، انسان را وارد دنياي واقعي و ملموس مي‌كند.
  ايو ريوه بنيانگذار يك مدرسه سواركاري در شارنت-ماريتيم است كه در آن معلولانذهني به عنوان كمك مربي كار مي‌كنند . او مي‌گويد اين ابتكار باعث شده است كه آنهانسبت به خود ديد ديگري پيدا كنند و كساني كه براي سواركاري به اين مكان مي‌آيند بهآنها نه به عنوان معلول بلكه به عنوان يك كارگر ماهر در اصطبل نگاه كنند. به اينترتيب ننگ عقب ماندگي از بين مي رود.
  او مي‌گويد سواري درماني در دهه ‪ ۱۹۷۰در فرانسه آغاز شد و از دهه ‪۱۹۸۰برايكمك به معلولان ذهني مورد استفاده قرار گرفت. او توضيح داد ابتدا فيزيوتراپيست‌هااين شيوه را به كار بردند سپس از آن براي كمك به كودكاني كه مشكلات اجتماعي ،خانوادگي و يا رفتاري داشتند و حتي دچار اختلالات شخصيتي بودند استفاده شد.
  اينها كودكاني بودند كه نمي‌خواستند قوانين جامعه را رعايت كنند. اما زماني كهكسي سوار بر اسب مي‌شود، الزاما بايد قوانين اين حيوان را رعايت كند و نقض آنمي‌تواند پيامدهاي بسيار ناخوشايندي داشته باشد.
  ريوه مورد يك كودك دچار اوتيسم را به ياد مي‌آورد كه مادرش او را رها كردهبود.
  اين كودك سرش را روي گردن اسب مي‌گذاشت و به يالهاي او مي‌چسبيد. يك روز اين پسركوچك صورتش را در ميان يال هاي اسب فرو برد و در ميان سيل اشك ، مادرش را فرياد كرد. در عالم ناخودآگاه ، يال اسب او را به ياد موهاي بلند و سياه مادرش انداخته بود واز آن روز ، نشانه‌هاي اوتيسم در اين كودك از بين رفت.
  ونسان فولاتر از انجمني به نام انجمن دوستي با اسب مجمع الجزاير مي‌گويد اسبنماد بسيار قدرتمندي است. آهنگ حركت اسب شبيه به حركت جنين در رحم و يا تكان‌هايملايم كودك در آغوش مادر است.
  اسب درماني براي مبارزه با اعتياد به مواد **** و اختلالات تغذيه‌اي و حتي كمكبه بازپروري زندانيان نيز مورد استفاده قرار گرفته است.
  كوهانف گفت جاي تعجب نيست كه بسياري از رهبران بزرگ جهان، سواركاران ماهري بودهاند. اسب، به روح انسان شكوه مي‌بخشد و به او كمك مي‌كند كه زيبايي واقعي و قدرتزندگي را لمس كند.
  پزشکان بدون مرز ،به نقل از خبرگزاري فرانسه ،
  منبع:http://rawanbabolsar.******.com


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 2. #2
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  استفاده از «اسب درمانی» در بيماران مبتلا به فلج مغزی و ضعف عضلانی!؟  دکتر علیرضا رحیمی بیدگلی، اسب درمانی (هیپوتراپی) را روشی مطلوب برای بازتوانی ذکر کرد و گفت:...


  پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با محاسبه و مدل سازی یکی از عضلات اصلی لگن، روش «اسب درمانی» را به شکل ریاضی تحلیل و آزمایش کردند.
  دکتر علیرضا رحیمی بیدگلی، اسب درمانی (هیپوتراپی) را روشی مطلوب برای بازتوانی ذکر کرد و گفت: در این شیوه شباهت بین حرکت راه رفتن اسب و راه رفتن انسان، ترتیب پذیری و هوش اسب در پذیرفتن و اجرای فرامین مربی و برقراری ارتباط روانی بیمار و اسب، اثر سودمندتری در مقایسه با ابزارهای عادی توانبخشی دارد.
  وی افزود: این روش سال‌هاست در کشورهای صنعتی به کار گرفته شده است ولی محاسبات ریاضی و مدل‌سازی آن انجام نشده بود از این رو در چارچوب رساله دکتری مهندسی پزشکی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کاشان قصد ما این بود که علاوه بر معرفی این رشته درمانی، مبانی ریاضی آن را نیز به دست بیاوریم.
  پژوهشگر طرح، اسب سواری با نظارت و هدایت گروه پزشکی را جایگزین راه رفتن عادی ذکر کرد و گفت: در این روش، سیستم عصبی و عضلانی بیماران دوباره فعال شده و عملکرد طبیعی خود را به دست می آورد. بخش‌هایی هم که فعالیت خود را از دست داده‌اند وظایف خود را به بخش‌های سالم واگذار می کنند.
  وی افزود: با بررسی های انجام شده مشخص شد که در حدود 45 بیماران که درمان بیشتر آنها نیز دشوار است به اسب درمانی جواب می‌دهند.
  جمشیدی تصریح كرد: بازتوانی بیماران از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا می کند که ضعف حرکتی به تدریج به بیماری‌های دیگری نظیر تغییر شکل اندام‌ها، مشکلات گوارشی، عصبی و اعصاب و روان نیز منجر می‌شود.
  بر اساس این گزارش، این روش پس از طی مراحل ریاضی و مدل سازی طی دو سال در یک بیمار آزمایش شده و محققان در صدد هستند تا با افزایش نمونه‌‌های مورد بررسی و جمع بندی نتایج، زمینه آموزش گروه درمانگر و تاسیس و راه اندازی این روش درمانی در کشور فراهم شود.
  این پژوهش در رساله دکتری مهندسی پزشکی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با راهنمایی دکتر احمد رضا عرشی و دکتر مصطفی رستمی انجام شده است.

  گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

  www.seemorgh.com/health
  منبع: isna.ir


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 3. #3
  کاربر عادی Qmars آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  18
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مرسي عالي بود

 4. #4
  arezoo505 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرزو
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  84
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  چه لذت نابی ایست لحظه های خاص تنهایی و سوار و اسب.
  ممنون از مطلب مفید و زیباتون.
  فکر کنم خیلی از حیوانات دیگه هم این خاصیت ارتباطی خاص را با انسانها داشته باشند فقط باید به این نداها گوش کرد

 5. #5
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من واقعا تا حالا از حیوون ها بیشتر تونستم انرژی مثبت بگیرم تا از آدم ها


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید