فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  24
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: شکنجه پنهان در تجارت خز و پوست

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  newc شکنجه پنهان در تجارت خز و پوست  این مقاله، با استفاده از بخش هایی از یک مستند کوتاه اثر "مارک ریسی"، فیلم ساز و عضو سازمان محافظت از حیوانات سوئیس، یک سازمان جامع متشکل از 69 گروه رفاه حیوانات از سوئیس و استان "لیچتنستین" تهیه شده است. سازمان محافظت از حیوانات سوئیس به مدت 150 سال پیشرو در حمایت از حیوانات بوده است. محافظت از حیوانات سوئیس با انجام کمپین های آگاهی بخش برای مردم و تلاش برای تصویب قوانین رفاه حیوانات، از رنج تعداد بیشماری از همزیستان حیوانمان جلوگیری کرده است. یک زمینه مورد تمرکز این سازمان شریف، تجارت خز نفرت انگیز است، که بسیاری از آن در چین انجام می شود.


  تصاویری که در این مقاله هستند، بسیار حساس اند و ممکن است همانند ما برای شما نیز آزار دهنده باشند. اما، ما مجبوریم حقیقت ظلم به حیوانات را نشان بدهیم و دعا می کنیم که شما به ما کمک کنید تا آن را متوقف سازیم. هشتاد و پنج درصد از خز بکار رفته در صنعت خز، کاملاً غیر انسانی و پلید تولید می شود، که در آن هزاران حیوان وحشی در قفس های تهی کوچک زندانی می شوند. تقریبا 100 میلیون حیوان در پرورشگاه های خز دنیا وجود دارند. سمور، راکون داگ ها، روباه های قطبی و قرمز و خرگوش های رکس فقط تعدادی از گونه های حیوانات بسیاری هستند که تحت شرایط بسیار ترسناکی نگه داری می شوند.  تقاضای ما برای پوشیدن کت ها و لباس های خزدار در زمستان، چه رنج و عذابی را برای این حیوانات زیبا و معصوم در پی دارد؟

  این حیوانات بدون داشتن تعامل اجتماعی یا تحریک روانی که برای پرسه زدن در فواصل طولانی در زیست گاه طبیعی شان مورد استفاده قرار می گیرد، به شدت نا امید گشته و دیوانه می گردند. بعلاوه، نبود غذا، آب و پناهگاه کافی سبب می شود تا حتی درد و رنج عظیم تری به این موجودات بیچاره وارد گشته و اغلب به جراحات و بیماری وخیم دچار شوند. چیزی که حتی باورنکردنی تر است، شیوه ای است که این حیوانات معصوم در آن کشته می شوند.
  در سال 2005، گروهی از جستجوگران محافظت از حیوانات سوئیس به چین سفر کردند تا حقیقت دربارۀ نحوۀ تولید خز را کشف کنند و چیزی که آنها کشف کردند حقیقتاً شکه کننده بود.

  در چند سال اخیر چین به بزرگ ترین صادر کننده لباس خز در دنیا تبدیل شده است و مطابق با منابع صنعت، بزرگ ترین تولید و فرآوری خز در دنیا می باشد. چین همچنین کشوری است بدون هیچ مقررات قانونی برای رفاه حیوانات؛ و متقابلاً سابقۀ ضعیفی دارد.


  آنها یک قانون محفاظت از حیات وحش حیوانات را فقط برای محافظت از حیوانات کمیاب و گونه های نادری دارند که دارای ارزش اقتصادی هستند. این قانون فقط از حیوانات وحشی در طبیعت محافظت می کند و تنها از اعمالی که سبب مرگ حیوانات وحشی در طبیعت می گردد، محافظت می کند.

  اما اگر شما حیوانی را در حد مرگ شکنجه کنید، تحت تعقیب قرار نمی گیرید!
  آمارهای گمرک چین، حجم خالصی از صادرات خز نزدیک به 2 میلیارد دلار در سال 2004 را نشان می دهد و "زانگ شوهائو"، رئیس نمایندۀ انجمن صنعت چرم چین، به گزارشگران گفته که صادرات از سال 2003، سال به سال تا 123 درصد افزایش داشته. بیش از 95 درصد از لباس خز تولید شده در چین به بازارهای خارجی فروخته می شود، به اروپا، آمریکا، روسیه و ژاپن صادر می گردد. طبق گزارش "سندی پارکر"، چین فقط در ژانویۀ سال 2005 ، 1.2 میلیون دلار محصولات خز به آمریکا صادر کرد.

  در خیابان های "لیو شیح" و "شانگسون"، می توانید افرادی را بیابید که پوست ها را می شویند، می کِشند یا خشک می کنند. پوست ها رنگ می شوند، قیچی شده یا حتی به هم بافته می شوند و پیامد های آن برای محیط زیست بسیار جدی است.

  قوانین محافظت زیست محیطی در چین در حداقل است. مواد شیمیایی بسیار سمی برای دباغی یا رنگ کردن پوست ها بکار می رود. بخاطر نبود وضع قانون اکید، بسیاری از کشورهای غربی پوست هایشان را برای فرآوری به چین صادر می کنند.

  در چین اعمال غیر قابل تصور از وحشیگری دائمی و ظلم به حیوانات در یک مقیاس بسیار بزرگ وجود دارد. در پرورشگاه روباه در چین، حیوانات در قفس های الکتریکی در یک سطحی که فقط 54 سانتی متر مربع است نگه داشته می شوند. هیچ چیزی برای بازی کردن وجود ندارد. یک ردیف قفس درست در کنار دیگری قرار دارد.


  چین تقریبا 1.5 میلیون راکون داگ را هر ساله برای صنعت خز تولید و پرورش می دهد. راکون داگ ها بر روی کف مشبک فلزی به سختی تکان می خورند. پرورشگاه های بزرگ سمور نیز در چین ساخته شده اند. پرورش دهندگان حیوان در اسکاندویناوی، محموله های تولید مثل زنده را به کارمندان چینی شان فروخته اند.

  سمور نزدیک آب زندگی می کند؛ آنها حیوانات بسیار فعال و کنجکاوی هستند. اما در این قفس های باریک، آنها رفتار یکنواخت شدیدی را از خود نشان می دهند.
  در نتیجه ی توسعۀ عظیم خز، بسیاری از پرورش دهندگان، یک پرورشگاه خز در حیاط خانه شان باز کرده اند.  چین دومین تولید کنندۀ بزرگِ پوست روباه است. صنعت خز چین هر ساله تقریبا 1.5 میلیون روباه را پرورش می دهد. دوباره، یکنواختی قفس ها سبب رفتار یکنواخت آنها می شود. زمین طبیعی وجود ندارد. آنها سعی می کنند تا فرار کنند اما هرگز موفق نمی شوند. روباه ها در کل از انسان ها می ترسند و این سبب مشکلات رفاه آنها می شود. بنابراین این فقط بخاطر تطبیق با محیط زیستی که در آن نگه داشته می شوند، نیست، بلکه همچنین بخاطر ارتباط با انسان ها است.

  آنها روباه های بسیاری را کنارهم نگه می دارند. این برای یک روباه بسیار ترسناک است که به روباه دیگر بسیار نزدیک باشد. روباه ها با بو ارتباط برقرار می کنند. آن ها از ترشحات غده و علائم ادراری برای پیغام دادن مبنی بر اشغال یک قلمرو استفاده می کنند. در پرورشگاه، آن مجبور هستند تا در بالا یا نزدیک به مدفوع ردیف همتایان شان که روی هم قرار می گیرند، زندگی کنند.

  نحوه تولید خز
  در پاییز یا زمستان، حیوانات از قفس هایشان بیرون آورده می شوند. کارگرها از یک تیر با یک حلقۀ طناب در انتهایش استفاده می کنند.

  سپس حیوان را از دم یا پاهای عقبی می گیرند. حیوانات در مجاورت بازارهای عمده فروشی کشته می شوند یا پرورشگران آن ها را برای فروش می آورند. برای رسیدن به آنجا، حیوانات اغلب از فواصل طولانی و تحت شرایط وحشتناکی منتقل می شوند.  بعد از موافقت خریداران با قیمت، پرورشگران حیوانات را می گیرند، که در این مورد یک راکون داگ است و در ابتدا آن ها را با سر محکم به زمین می کوبند. این کار به منظور بی حس کردن حیوان است. راکون داگ ها دست و پا زده یا به تشنج می افتند، سپس لرزان دراز می کشند یا به سختی حرکت می کنند. در ادامه، به نزدیکی کشتارگاه برده می شوند که متاسفانه همین حیوانات هوشیاری شان را دوباره بدست می آورند. بنابراین بطور مداوم با یک میلۀ چوبی به سرشان ضربه زده می شود. از این شیوه برای اجتناب از صدمه دیدن خز بدنشان استفاده می شود. بعد از یک وقفۀ کوتاه، همان حیوانات برای سومین بار هوشیاری شان را بدست می آورند. متخصصان درحالیکه حیوانات هنوز زنده هستند فرآیند کندن پوست را آغاز می کنند.  کندن
  پوست
  با یک چاقو از پشت آغاز می شود. بعد راکون داگ از پاهای عقبش از یک قلاب به شکل وارونه آویزان می شود. کارگران با آغاز از پاهای عقبی، پوست حیوان را از بدن آویزانش پیچ می دهند تا اینکه به سر حیوان برسد. حتی پس از اینکه پوستشان کنده شده است، تنفس، ضربان قلب، حرکت به جهات و حرکت پلک ها بین 5 تا 10 دقیقه مشهود است.

  روباه ها مجبورند تا این فرآیند وحشتناک را قبل از اینکه سرانجام با له شدن گردنش زیر پای قصاب خفه شده و بمیرند، به مدت شش دقیقه تحمل کنند.
  لطفاً برای دفعۀ بعد که قصد خریدن یک کت با تزئینی از خز را داشتید این تصاویر را بخاطر بسپارید.

  و از آنجاییکه پوست های خز خام اغلب قبل از اینکه در کشورهای دیگر دوخته شوند از طریق حراجی های بین المللی جابجا می شوند، فریب
  برچسب ها را نخورید. خز تولید چین نیز ممکن است از محصولی نهایی که می گوید "ساخت ایتالیا" یا "ساخت فرانسه" سر در بیاورد.

  خرید هر چیز خز دار، حتی اگر فقط تزئینی باشد، از یکی از صنایع وحشتناک روی این سیاره حمایت می کند.  15 درصد بقیه چطور تهیه می شود؟
  15 درصد بقیه با تله گذاری انجام می شود. در تله گذاری، از تله های فلزی با دندانه های بسیار تیز برای گرفتن حیوانات استفاده می شود و حیوانات همواره جراحات وحشتناکی را متحمل می شوند. بعلاوه، بسیاری از حیوانات غیر هدف از قبیل سگ ها و گربه ها و حتی کودکان سهواً طعمۀ این وسایل نادرست می شوند.

  با این حال، راهی وجود دارد تا بتوان این اعمال ظالمانه و تهوع آور را متوقف کرد. مانند تمامی تجارت ها، تجارت خز فقط برای این وجود دارد که بسیار سودآور است، اما اگر مردم از شیوه های وحشیانۀ استفاده شده برای بدست آمدن لباس خزدار آگاه شوند و از خرید لباس و لوازم خزدار خودداری کنند، این تجارت تعطیل خواهد شد.

  بنابراین لطفاً دوستان و عزیزانتان را از ظلم بی اندازه و پشت پردۀ خز آگاه کنید و از خریدن ژاکت ها، چکمه ها و دیگر کالاهای خزدار خودداری کنید.
  خز مصنوعی جایگزینی بسیار خوبی است و شامل کشتار نمی شود. برای مطالعه و چاپ بروشورهای خز و پوست لطفا عکس های زیر را ذخیر نمائید.
  برای تماشای فیلم های مستند "مردن برای خز" و "یک نگاه شکه کننده به درون پرورشگاه های تولید خز"، لطفاً از سایت های زیر دیدن کنید:  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  کاربر میهن پت
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  497
  میانگین پست در روز
  0.07
  نوشته ها
  128
  چه قدر این حیوونا خوشگلن ادم تو کارخدا برا این افریدهاش می مونه بعد بعضیا ببین چه کارا که نمی کنن گناه داره به خدا

 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  دیگه نباید فقط تاسف خورد باید کاری کرد

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 4. #4
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  دقیقا باید کاری کرد.

  فعلا که از دستمون بیشتر از فرهنگسازی تو اینترنت طبق عقایدمون بر نمیاد....
  بسیبشس

 5. #5
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط burt نمایش پست ها
  دقیقا باید کاری کرد.

  فعلا که از دستمون بیشتر از فرهنگسازی تو اینترنت طبق عقایدمون بر نمیاد....
  و نخریدن این محصولات وتحریم شرکتها.........

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 6. #6
  کاربر میهن پت
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  497
  میانگین پست در روز
  0.07
  نوشته ها
  128
  خوب فوقش ما نخریم خیلی ها هستن که می خرن اونا رو چی کنیم

 7. #7
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  دوست عزیز یه نفر هم نخره یعنی یه حیون کمتر کشته میشه

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 8. #8
  کاربر میهن پت
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  497
  میانگین پست در روز
  0.07
  نوشته ها
  128
  با حرفتون موافقم ولی من در باره ی اون کسانی حرف می زنم که به خرید این چیزا معتاد شدن ولی من یا شما نخریم اون کسی که می ره یه ست کامل لباس و دست کش و... می خره اونم به جای ما حیوون می کشه

 9. #9
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  شاید بیشتر از یک حیوان حتی.
  فکر نمیکنم واسه یه پالتو کمتر از 3 4 تا آهو لازم باشه!

  بعد در ضمن ما نخریم تبلیغ نخریدن هم کنیم خودش خوبه.
  بسیبشس

 10. #10
  کاربر میهن پت
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  497
  میانگین پست در روز
  0.07
  نوشته ها
  128
  مابازم تبلیغ کنیم بعضیاشون همون کاری که می خوان می کننن حالا ما زورمونو می زنیم ببینیم چی میشه .می گه:ازتوحرکت از خدا برکتپس بازم تبلیغمونو ادامه می دیم:wink:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ساخت پوست ضدگلوله با شیر بز!!!!
  توسط reza torabi در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 17th February 2012, 12:07 PM
 2. کیف چرمی و پوست مار
  توسط arezoo505 در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 13th December 2011, 11:23 AM
 3. آب نارگیل معجزه ای برای پوست
  توسط arezoo505 در انجمن نکات/دانستنی ها
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 16th November 2011, 11:04 AM
 4. گردو باعث شادابی پوست می‌شود
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با تغذیه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st July 2011, 03:31 PM
 5. وحشي ترين روش كندن پوست مار ماهي!!!
  توسط pulad در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 9th June 2011, 06:07 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید