همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    نفسه جان سلام
    عزیز تماس گرفتم
    که بهم گفت قطره دگزامتازون بهش بده که پایین کامل توضیح دادم....
    عروش هلندی من صبح پام اومد روش و خونریزی کرد
    بعد از 1-2 دقیقه بند اومد از ساعت 10 که این اتفاق افتاد تا الان دیگه خونریزی نکرده اما بی حال هست و هیچی نمیخوره به غیر از اب 3-4 بار هم مدفوع کرده که ابکی و سفید رنگ بوده
    دامپزشک گفت قطره دگزا متازون چشمی بخر بهش بده 10 قطره خریدم و دادم اما چیکار کنم که یه چیزی هم بخوره اینطوری اگر در اثر مریضی نمیره حتما در صورت گرسنگی تلف میشه..
    حرکت میکنه . راه میره خدا رو شکر

فکر کنم ضربه اونقدر شدیدی بهش وارد نشده اما بیچاره خیلی از پرهاش ریخته شاید 30 تا پر کوچیک رو کمرش اما خیلی هم مشخص نیست لطفا بگید چیکار کنم

به این امید دارم که اگر غذا بخوره حتما خوب میشه

غذاش رو حتما در دسترسش بگذار که هر وقت حال بهتر شد بتونه بخوره نگران نباش با یک روز گرسنگی چیزیش نمیشه ولی امیدوارم زودتر شروع به خوردن کنه

دقیقا نمیدونم الان چجور غذایی براش مناسبه ولی حتما غذا داشته باشه

با وجود اینکه تلفنی مشاوره گرفتی ولی حتما برای معاینه حضوری هم ببرش

انشالا که چیزیش نشده و خیلی زود خوب بشه

ریختنه پراش مسئله ای نیست تا چند روزه دیگه دوباره در میاد

خیلی هم تکونش نده بگذار استراحت کنه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    تشکر از زحمتی که میکشی نفیسه جان و جواب میدی فقط نمیدونم چرا خیلی میلی به غذا نداره اما 2-3 باری نوک به غذاش زده الان سرش تو دیوار هست پشتش به من و داره چرت میزنه یا همون استراحت میکنه:15:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام صبا جان
    معمولا کمبود ویتامین باعث میشه طوطی مدفوع خودش رو بخوره ، میشه بگی چطوری عروست فضله ش رو میخوره ، مگه قفس میله کف رو نداره؟
    سلام هانی جون
    عروس هلندی مال من نیست مال برادرمه کف قفسش میله نداره فقط روزنامه میندازه الان یه مدته میره کف قفس مدفوعشو میخوره ممنون از اینکه جواب دادی عزیزم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    عروس هلندی من متولد 7-9-90 از 38 روزگی پیشم بود و 44 روز پیش من بود و امروز صبح ساعت 10 پام اومد روش و سینه سمت راستش رو لگد کردم و تا ساعت 9:56 امروز عمر کرد....
    دقیقا 2 دقیقه قبل فیلم گرفتم ازش بزارم تو سایت و بچه ها نظر بدن زنده میمونه یا نه چیکار کنم که غذا بخوره از صبح فقط اب خورده بود
    لپ تاپ کلیدش رو زدم داشت میومد بالا یوهو دیدم بالاش رو باز کرد و یه خورده خون و اب بالا اورد یهو با سر خورد زمین و همه جاش خشک شد...
    دقیقا عصری به اقا داریوش زنگ زدم گفتم حالش کاملا خوبه فقط چیکار کنم غذا بخوره....
    دیروز به خانم عسل پیام دادم بهم یاد بده چطوری لپ گلی رو به حرف بیارم....
    انشاالله بعد از عید باز میخرم این دفعه حتما جفت میخرم... که صبح تنهایی جیغ نکشه و بی تابی نکنه بخواد بیاد بیرون اینطوری بیاد زیر پا و از بین بره....
    بعد از عید باز بر میگردم به سایت از سایت ایران پاروت و پارسی پت و مدیران و کاربران محترمش که تو این مدت منو کمک کردن خیلی ممنونم و امیدوارم اتفاقی که بر سر عروس هلندی من افتاد به سر طوطی شما نیاد.
    یه فیلم و یه عکس دقیقا از 2-3 دقیقه قبل اینکه از بین بره گذاشتم.
    با تشکر و احترام , ابوالفضل

http://s1.picofile.com/file/73058796...%A9%D8%B3_.jpg

فیلم۰۰۰۴

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    متاسفم...واقعا متاسفم.آدم عکسشو میبینه گریش میگیره

بله شما پولشو داری یه جفت دیگه میخری ولی یادت باشه که اینا اسباب بازی نیستن که اینقدر راحت و با اعتماد به نفس بالا میگی یکی دیگه میخرم...
    این داره جون میده شما فیلم و عکس میگیری ازش؟
    من شخصا پیشنهاد میکنم که نخری چون این موجودات بی گناه هیچ تقصیری ندارن که بازیچه دست شما بشن
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th February 2012 در ساعت 09:56 AM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    عروس هلندی من متولد 7-9-90 از 38 روزگی پیشم بود و 44 روز پیش من بود و امروز صبح ساعت 10 پام اومد روش و سینه سمت راستش رو لگد کردم و تا ساعت 9:56 امروز عمر کرد....
    دقیقا 2 دقیقه قبل فیلم گرفتم ازش بزارم تو سایت و بچه ها نظر بدن زنده میمونه یا نه چیکار کنم که غذا بخوره از صبح فقط اب خورده بود
    لپ تاپ کلیدش رو زدم داشت میومد بالا یوهو دیدم بالاش رو باز کرد و یه خورده خون و اب بالا اورد یهو با سر خورد زمین و همه جاش خشک شد...
    دقیقا عصری به اقا داریوش زنگ زدم گفتم حالش کاملا خوبه فقط چیکار کنم غذا بخوره....
    دیروز به خانم عسل پیام دادم بهم یاد بده چطوری لپ گلی رو به حرف بیارم....
    انشاالله بعد از عید باز میخرم این دفعه حتما جفت میخرم... که صبح تنهایی جیغ نکشه و بی تابی نکنه بخواد بیاد بیرون اینطوری بیاد زیر پا و از بین بره....
    بعد از عید باز بر میگردم به سایت از سایت ایران پاروت و پارسی پت و مدیران و کاربران محترمش که تو این مدت منو کمک کردن خیلی ممنونم و امیدوارم اتفاقی که بر سر عروس هلندی من افتاد به سر طوطی شما نیاد.
    یه فیلم و یه عکس دقیقا از 2-3 دقیقه قبل اینکه از بین بره گذاشتم.
    با تشکر و احترام , ابوالفضل

http://s1.picofile.com/file/7305879672/عکس_.jpg

فیلم۰۰۰۴

تسلیت میگم خیلی ناراحت شدم

یاده اون موقعی افتادم که جوجه ملنگوم تو بغلم جون داد خیلی وحشتناک بود تا یکماه هروقت بهش فکر میکردم گریه ام میگرفت

راستی مگه نبردید حضوری پیش دکتر؟

اگر خواستید دوباره برید سراغ این موجوداته بی زبون لطفا بیشتر ازشون مراقبت کنید تا هم خودتون هم این طفلکیا اذیت نشن

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    متاسفم...واقعا متاسفم.آدم عکسشو میبینه گریش میگیره

بله شما پولشو داری یه جفت دیگه میخری ولی یادت باشه که اینا اسباب بازی نیستن که اینقدر راحت و با اعتماد به نفس بالا میگی یکی دیگه میخرم...
    این داره جون میده شما فیلم و عکس میگیری ازش؟
    من شخصا پیشنهاد میکنم که نخری چون این موجودات بی گناه هیچ تقصیری ندارن که بازیچه دست شما بشن
    شما نصفه دهم درصد منم ناراحت نیستی !
    ضمنا این که داره جون میده نمیتونم کار دیگه ای بکنم ختم صلوات که نمیتونم براش وردارم ! هر کار میتونستم کردم به 100 نفر زنگ زدم و از همه کمک خواستم , اما کاری که شده بود و بدجوری تنهام گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    تسلیت میگم خیلی ناراحت شدم

یاده اون موقعی افتادم که جوجه ملنگوم تو بغلم جون داد خیلی وحشتناک بود تا یکماه هروقت بهش فکر میکردم گریه ام میگرفت

راستی مگه نبردید حضوری پیش دکتر؟

اگر خواستید دوباره برید سراغ این موجوداته بی زبون لطفا بیشتر ازشون مراقبت کنید تا هم خودتون هم این طفلکیا اذیت نشن

نه نفیسه جان نبردم دکتر به 1-2 تا از بزرگانی که تو کار طوطی بودن مثل اقای داریوش تو فروم همسایه هم زنگ زدم هر 2 گفتن نبر دکتر خوب نمیشه دکتر هم تماس گرفتم 2 تاشون گفتن میمیره خیالت راحت گرچه فکر میکردم خوب شده بی حالیش هم رفع میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    شما نصفه دهم درصد منم ناراحت نیستی !
    ضمنا این که داره جون میده نمیتونم کار دیگه ای بکنم ختم صلوات که نمیتونم براش وردارم ! هر کار میتونستم کردم به 100 نفر زنگ زدم و از همه کمک خواستم , اما کاری که شده بود و بدجوری تنهام گذاشت

نه نفیسه جان نبردم دکتر به 1-2 تا از بزرگانی که تو کار طوطی بودن مثل اقای داریوش تو فروم همسایه هم زنگ زدم هر 2 گفتن نبر دکتر خوب نمیشه دکتر هم تماس گرفتم 2 تاشون گفتن میمیره خیالت راحت گرچه فکر میکردم خوب شده بی حالیش هم رفع میشه
    عجب!!! بزرگان!! از کی تا حالا یه آدم بی مسئولیت شده جزو بزرگان؟؟؟؟؟ من فقط یک سوال از ایشون دارم....این آقای بزرگی که اسمشو بردید اگر بچه کوچیکش خدایی نکرده تصادف کنه و خون بالا بیاره بازم جرات میکنه بگه مطمئنم میمیره و به بیمارستان و دکتر مراجعه نکنه؟؟؟ ایشون مگه پزشکه؟؟؟اصلا چه تخصصی داره و به چه حقی حرف کیلویی میزنه؟ 12 ساعت میزاره بچش جلوش جون بده؟؟؟ مسلما شده زندگیشو بفروشه بازم پول جور میکنه میبرتش دکتر حتی اگر بدونه میمیره زندگیشو خرج بچش میکنه.بستگی داره ارزش اون موجود چقدر باشه.از نظر ایشون و امثال ایشون اون عروس هلندی دوست داشتنی ارزشش در حدی نبوده که شما خودتو به زحمت بندازی و ببریش دکتر.اون عروس هلندی هم مثل بچه شما بوده برادر من

شما به من هم زنگ زدی بهت گفتم ببر دکتر اصرار کردی راهکار ارائه بدم گفتم من دکتر نیستم ببر دکتر که ظاهرا برات اهمیتی نداشت و دنبال همین جوابی که بهتون دادن بودید.حرف این آقایی که گفتید آسان تر بود دیگه...نه مسئولیتی داشت و نه زحمتی

محض اطلاع اون آقا عرض میکنم :

اولین کاری که دکتر میکرد این بود که با تزریق هیدروکورتیزون جلوی شوک و التهاب ناشی از ضربه ای که به طوطی شما وارد شده بود رو میگرفت
    اگر خونریزی در ریه و یا خونریزی داخلی یا ... داشت کلی راه بود که کنترلش کنه
    و و و ....
    احتمالا به لطف وجود موتور جستجوی گوگل الان میاد راجع به هیدروکورتیزون و n تا موضوع دیگه هم نظر میده تا بگه بلد بوده

بازم تکرار میکنم خدا وکیلی اگر خدایی نکرده بلایی سر داداشت بیاد میگی ولش کن میمیره؟؟؟؟یا میگی فلانی گفت میمیره نبرش دکتر و نمیبری؟؟؟!!! حتی اگر مطمئن باشید که 1 ساعت دیگه میمیره بازم میبریدش دکتر.تازه اون انسانه و تو محیط طبیعیه خودش یه بلایی سرش اومده و گناهی گردن کسی نیست ولی وقتی یه موجود ضعیف و ظریف رو حبسش میکنیم و از همه چیزش دورش میکنیم و از اون بدتر با اشتباهات خودمون زیر پا لهش میکنیم باید بیش از خودمون نگرانش باشیم نه اینکه به حرف آدمایی که به پرنده فقط به چشم کالا نگاه میکنن از صبح تا شب منتظر رسیدن لحظه مرگش بشینیم...اون پرنده بیش از یک انسان نیازمند توجه و مراقبت بوده

عروس هلندی شما 12 ساعت زمان داشته...تو پزشکی 1 دقیقه هم 1 دقیقه هست و جان های بسیاری سر همین 1 دقیقه ها نجات داده شده و یا بر عکس از بین رفته.12 ساعت زمان بسیار زیادی بودهخونریزی در 12 ساعت اگر باعث مرگ بشه نشان دهنده اینه که قطعا شدید نبوده

طوطی شما از 10 صبح تا 10 شب زمان داشته...یعنی 12 ساعت.اگر میبردید دکتر حد اقل 50 درصد شانس داشت و حتی اگر باز هم میمرد حد اقل امروز پیش وجدان خودتون خیالتون آسوده بود که هر چه که از دستتون بر میومد انجام دادید.البته ظاهرا شما اصلا عذاب وجدانی نداری(نه بابت اتفاقی که افتاد...بلکه برای کاری که بعدش میتونستی انجام بدی ولی از طوطیت دریغ کردی)

همه انسان ها وجدان دارن...اگر وجدانتون بهتون میگه که حق با شما و اون آقا بوده و من اشتباه میکنم لطف کنید و همونجا فعالیت کنید و دیگه اینجا سر نزنید.اگر هم قبول داری که اشتباه کردی مثل مرد اعتراف کن و سعی کن از طریق این رسانه ای که در اختیارته تجربه تلختو در اختیار کسانی قرار بدی که نمیدونن...کسایی که پرنده هاشون قراره قربانی حرف پوچ و بدون مسئولیت یک انسان نا آگاه بشن.

گناه این بی نوا چی بوده واقعا که قربانی حرف یه آدم بی خیال بشه؟؟؟

موفق باشی
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th February 2012 در ساعت 06:06 PM

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام هانی جون
    عروس هلندی مال من نیست مال برادرمه کف قفسش میله نداره فقط روزنامه میندازه الان یه مدته میره کف قفس مدفوعشو میخوره ممنون از اینکه جواب دادی عزیزم
    سلام صبا جون
    بهتره که برادرتون قفسی برای عروسش بگیره که میله کف قفس رو داشته باشه تا نتونه فضله ش رو بخوره چون خوب نیست.
    گاهی طوطی به خاطر کمبود ویتامین فضله ش رو نمیخوره مثلا مرغ عشقای من وقتی براشون لونه میذاشتم میرفتن رو لونه و فضله شون رو میخوردن در صورتیکه کمبودی در ویتامین و نه در مواد معدنی و... نداشتن ، پس بهتره که قفس عوض شه.
    موفق باشی.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.
    دیروز عروسم داشتم خودشو تمیز میکرد (پر ارایی) سرش زیر کتفش بود و داشت با پرهای اونجا کار میکرد.
    که با خودش جیرو جیر میکرد. سرشو که اورد بالا دیدم یکم نوک - نوکش یه لکه خون هست.
    امکان داره مریزی پوستی باشه؟؟
    قبلا هم جیرو جیر میکرد ولی خون روی نوکش نبود.

گرفتمش و زیر کتفشو دیدم ولی اثری از خون ریزی ندیدم.
    (این عروس رو تکی نگه میدارم)
    ------------------------------------------------------------
    یه جفت نر و ماده دارم.
    ماره از اول که گرفتمش گردنش یکم خالی بود به نظر مال پر ریزی میومد.
    نر رو که انداختم پیشش حدود 4-5 ماهه.
    جفت گیری میکنن. همو میخوارونن و بعضی موقع ها همو اذیت میکنن.
    الان ماده یک قسمت کوچیک از گردنش پر نداره ولی وقتی معلوم میشه که سرشو بلند میکنه که چیزی بگیره از بالا(سرشو کش میاره)
    اینو چه کار کنم که پرشهاش زود تر رشد نه؟؟
    یه چند باری دیدم که نر از کمر ماده پر کنده.
    امکان داره این هم مال اون باشه؟؟؟

صفحه 111 از 1915 نخستنخست ... 116192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301612116111111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)