در ادامه یک خبر :مرگ تدریجی در جاسوئیچی*های چینی +عکس

دیده بان حقوق حیوانات ایران :
در پی انتشار خبر در حرکتی غیر انسانی (عجیبترین جا کلیدی دنیا از چین آمد (+عکس) و در ادامه …

از قرار معلوم پول و ثروت بد جوری زیر زبان کمونیست*های چینی مزه کرده و آنها از هر راهی تلاش می*کنند تا این طبع سرکش خود را سیراب کنند. این رشد اقتصادی و خیزش چینی*ها به گونه*ای بوده است که آنها تلاش می*کنند، از هر طرح و ایده و یا وسیله*ای درآمد زایی کنند. در این راه چینی ها حتی به حیوانات هم رحم نمی*کنند و از آنها جهت سیراب کردن این حس پول جویی خود استفاده می*کنند.

به نقل از فردا، این روز*ها بازار دست فروش*های چینی بسیار گرم شده است. جاسوئیچی*های جدید چینی که در داخل آنها ماهی یا لاک پشت زنده حبس شده*اند به سرعت در خیابان*های چین به فروش می*رسند. این جاسوئیچی*ها با قیمت ۵ دلار در دستان فروشندگان، در اماکن عمومی و خیابان*های چین به فروش می*رسند. خریداران می*توانند از بین ماهی*های رنگارنگ یا لاک پشت*های برزیلی هر کدام را که خواستند انتخاب کرده و حتی رنگ آب دلخواه محفظه نگهدارنده را نیزانتخاب کنند.

فروشندگان به هنگام فروش به خریداران تضمین هم می*دهند. آنها در هنگام فروش ادعا می*کنند، آبهای رنگی درون محفظه*ها حاوی مواد مغذی است و این موجودات تا سه ماه به راحتی می*توانند در درون این محفظه*ها به زندگی ادامه دهند.

اما نکته مهم اینجاست که اگر این آبهای رنگین سرشار از ویتامین و مواد مغذی نیز باشند، از عنصر اصلی حیات تهی هستند؛ اکسیژن. به همین دلیل است که این ماهی*ها و لاک پشت*ها نمی*توانند بیشتر از چند روز به حیات خود ادامه دهند. خریداران در حالی که مشغول بازکردن در خانه خود هستند، خوردرو خود را روشن می*کنند، آن را از کنار جیب خود آویزان کرده*اند و یا…، مشاهده می*کنند که این موجودات بی*گناه مرده*اند و یا در حال جان دادن هستند. خریداران ناگهان احساس گناه می*کنند، گناه کشتن موجود زنده*ای که به مانند ما حق حیات داشت ولی اکنون…

در پی این سوء استفاده چینی*ها، بسیاری از فعالان حقوق حیوانات در سراسر جهان از عدم وجود قانونی در چین برای جلوگیری از این اقدامات انتقادات فراوانی را داشته*اند. کین ژیائونا – مسئول یکی از گروههای غیر دولتی حفاظت از حقوق حیوانات در این خصوص عقیده دارد «قرار دادن موجود زنده در داخل یک محفظه سرپوشیده برای کسب سود، سوء استفاده و غیر اخلاقی است». ولی بر اساس قوانین چین تنها حیوانات وحشی مشمول قانون حفاظت از حیوانات می*شوند.

جن ژیان ـ یکی از مدافعان حقوق حیوانات در چین ـ این اقدام را «مشمئز کننده» نامید. او همچنین افزود «چین با این اقدام اخیر خود آشکارا نشان داد که هیچ ارزشی برای حیات حیوانات و انسان*ها قائل نیست و متاسفانه این کار*ها در غیاب آموزش*های لازم، همچنان در چین ادامه پیدا می*کنند».

ژیان با اشاره به رشد اقتصادی چین عقیده دارد که مردم چین این طور فکر می*کنند که صاحبان دنیا هستند و هر اقدامی را می*توانند انجام دهند. «به کرات در چین دیده شده است که حیوانات برای منافع اقتصادی کشته می*شوند. این مُد جدید در چین گویای این است که ما می*توانیم حیوانی را شکنجه کرده و شاهد مرگ تدریجی آن در مقابل چشمان خود باشیم. این واقعیت بخش دیگری از سوء استفاده چینی*ها از کره زمین است».