ایا خرگوش نیاز به حمام دارد ؟

در ابتدای این بحث چون مقاله ای نبود که کاملا این مبحث رو پوشش بده با استفاده از مقالاتی که مطالعه کردم به طور خلاصه و جامع سعی کردم نیاز خرگوش به حمام رو بنویسم در ادامه این مطلب ترجمه ای قرار خواهم داد که در مورد طرز حمام کردن خرگوش در مواقع ضروریه

سوالی که اکثر دارندگان خرگوش ها دارند این است که ایا باید خرگوشم را حمام کنم ؟ خرگوش نیاز به حمام دارد ؟

در موارد بسیار کمی دیده شده است که خرگوش نیاز به استحمام داشته باشد !خرگوش ها خیلی به تمیزی خودشان اهمیت میدهند . در بیشتر موارد که شما خرگوش ها را مشاهده میکنید میبینید که انها در حال تمیز کردن خود می باشند .با توجه به این مسئله و ماده ای که در بزاق خرگوش وجود دارد میتوان که هر چیز اضافه ای که روی پوست و موی انها باشد از بین میرود .

خرگوش ها را فقط در مواقع بسیار ضروری باید حمام کرد چون حمام کردن باعث وارد شدن شوک به خرگوش و سکته کردن او میشود. یا چون خرگوش موهای پرپشت و متراکمی دارد مدت زیادی طول میکشد تا موهای انها خشک شود و رطوبت باقی مانده در پوست و خز او باعث بیماریش میشود .اگر هم بخواهید با سشوار خشک کنید به خاطر جریان هوای شدید سشوار خرگوش اسیب خواهد دید .

نویسنده : پارنیا .خ