دیده بان حقوق حیوانات ایران : اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل با همکاری پروژه بین المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، سازمان های مردمی و کارشناسان محیط زیست سمینار «گربه سانان بیابان مرکزی ایران» را در دانشگاه پیام نور این شهر برگزار خواهد کرد.

به گزارش سبزپرس، در این سمینار که روز سه شنبه، هشتم آذرماه در دانشگاه پیام نور آران و بیدگل برگزار می شود، جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه حفاظت از محیط زیست و حیات وحش کشور به ایراد سخنرانی می پردازند.
در این سمینار «اللهیار دولتخواه» رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل به بیان اهداف برگزاری سمینار و اهیت آگاهی عمومی در زمینه حفاظت حیات وحش خواهد پرداخت، سپس «علیرضا جورابچیان» مدیر پروژه بین المللی حفاظت از یوز پلنگ آسیایی سخنرانی خود را با موضوع « ایران آخرین سنرگاه حفاظت از یوز آسیایی» ارائه خواهد داد.
«میترا البرزی منش» مدیر عامل انجمن پایشگران محیط زیست ایران درباره «حفاظت از گربه سانان با پشتوانه مشارکت مردمی» سخنرانی خواهد کرد و «رجبعلی کارگر» کارشناس خبره پروژه ملی حفاظت از یوز پلنگ آسیایی از «نقش زیستگاه در حفاظت از گونه های در خطر انقراض» خواهد گفت.
سخنران دیگر این سمینار «محمد عظیمی» سرپرست کانون دوستداران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی است که با موضوع «تنوع زیستی زندگی ما ست» به ایراد سخنرانی می پردازند و آخرین سخنران نیز «عبدالعظیم شکاری» مدیر عامل انجمن حافظان محیط زیست بادرود است که به معرفی گربه سانان بیابان مرکزی ایران می پردازد.
در حاشیه این سمینار نیز نمایشگاهی از پوسترهای آموزشی زیست محیطی با حمایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و همکاری کانون دوستداران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی تهران برگزار خواهد شد.
همچنین نمایش مستندهای حیات وحش تولید شده در «انجمن یوزپلنگ ایرانی» نیز به نمایش گذاشته خواهد شد و «محمد جواد محسن پور» از تیم دوچرخه سواری بیابان مرکزی نیز درباره یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر رکابزنی در بیابان مرکزی گزارشی ارائه خواهد داد.
این سمینار روز هشتم آذرماه در دانشگاه پیام نور آران و بیدگل برگزار خواهد شد و عموم علاقه مندان می توانند در این برنامه شرکت کنند.

منبع : arw.ir