صفحه 43 از 53 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 526
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezacpu نمایش پست ها
    حسین جان بابا خیلی سخت گرفتی این همه ماهی مثلا راس 6 خط نئون (سودوکرومیس)ماندرین سبز کاردینال بلنی ها اللخصوص بلنی میداس فرشته کتوله بازم بگم درسته شاید اینا مثل جراح ها نباشند ولی زیبایی خودشونو دارن موفق باشی
    اقا رضا من قصد دارم ماهی بگیرم که دیده بشه و هم زیبا باشه.اگر هم پیدا نکنم اصلا هیچ ماهی نمیخرم.کاردینالهارو که خودتون توصیه کردید نخرم.نئون هم میگو تمیز کننده رو میکشه و کلی دردسر (ضمن اینکه زیادی ریز هست)ماندرین رو میخواستم بگیرم اما هم خیلی کوچکه طوری که اصلا دیده نمیشه و هم نگهداریش سخته.بلنی هم خوبه اما برای تیم تمیز کننده اکواریوم نه ماهی زینتی.فرشته های کوتوله هم که با احتیاط ریف سیفند مثل پروانه ها.همونطور که گفتم من تمام ماهی رو میشناسم و فقط جراح و پروانه رو میپسندم به همین دلیل کارم خیلی سخت شده و بدین ترتیب احتمالا از خیر ماهی خریدن بگذرم .عذر میخوام به شما زحمت دادم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    سعید جان مرجان بابل و الگانس هر دو دارای سطح داخلی و خارجی زنده هستند و صدف آنها توسط خود مرجان باز و بسته می شود من بار ها در تانک خودم داخل دهان بابل رو دیده ام و وقتی که بابل در حالت شکار باد می کند صدف ان با زاویه 90 درجه باز می شود
    حال که سطح بیرونی مرجان خراب شده است و دیگر در اصلاح عضله ای برای باز کردن صدف ندارد تا ما ببینیم داخل آن پاک شده یا تبدیل به امونیاک شده است در صورتی که داخل آن دستگاه گورارش مرجان هست و به مرور در آب حل شده و تولید آمونیاک می کند
    در زمینه لایوراک هم که فرمودید بله بیشتر کلونی های آن از کلسیم ساخته شده است اما در اصلاح تصفیه شده
    لایوراک هایی که داخل دریا هستند و صید می شوند بصورت بی اب و کاملا خشک از جنوب به تهران می رسند و موقعی که دست ما می رسند بوی گندیده می دهند و این بخاطر این است که اکثر موجودات زنده بیرونی و جلبک های ماکرو و میکرو و کورال روی آنها از دست رفته اند و باید مجدد احیاء شوند و در تانک دپو عمل تصفیه مجدد بر روی آنها صورت می گیرد تا قسمت های مرده آن آمونیاک و قسمت های زنده آن ترمیم شود
    بهمین خاطر لایوراک های تصفیه شده ما هیچ وقت در ph استاندارد در آب حل نمی شوند و کلسیم از خود تولید نمی کنند
    اما همین لایوراک رو اگر شما از تانک در آورید و بگذارید که خشک شود و آب شیرین هم نزنید بعد از گذشت چند روز که کاملا خشک شد تکه تکه کنید بعد داخل تانک در قسمت سامپ و پر جریان بگذارید خواهید دید که در حد یک بسته کالک واستلر به شما کلسیم می دهد .

اما جمع بندی داستان :
    بهتر است که صدف مرجانهای مرده از تانک خارج شود و بعد از تصفیه آب شیرین و وایتکس داخل تانک قرار داده شود ......اگر هم کسی دوست نداشت این کار رو انجام بدهد کاملا صاحب اختیار است
    موفق و پیروز باشید
    پویا جان من اون تیکه اول رو متوجه نشدم یعنی شما میگی که اون اسکلت بابل یا الگانس باز و بسته میشه ؟
    من یه اسکلت الگانس داشتم اونو تا آخرش که تیکه تیکه کردم جایی که مثل مفصل باشه که نشانگر باز و بسته بودن اون در موقع زنده بودنش باشه ندیدم.
    در مورد لایوراک ها درسته در مورد بافت خارجی لایوراک که از کلی موجود پوشیده شده ولی اگه بریم تو خود لایوراک چی ؟
    همه ما میدونیم که لایوراک از اسکلت مرده مرجانهای قدیمی بوجود میاد پس چرا نمیتونه کلسیم آزاد کنه ؟
    مرسی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    سعید جان اسکلت مرده مرجان الگانس شما همان گونه که فرمودید مرده است و مفصل ندارد و باز و بسته شدن اسکلت الگانس و مخصوصا بابل احتیاج به مفصل ندارد چون وقتی که مرجان زنده است اسکلت آن از لحاظ دید ما سخت و برای خود مرجان نرم است ......یک مثال ساده مرجان بابل زنده را وقتی که بسته است ببیند که دهنه آن کاملا بسته است و وقتی که مرجان بابل باز می شود و شاخک های شکار آن بیرون می زند ببینید و یک تکه میگو در دهان ان بگذارید وقتی دهان آن باز می شود دقت کنید صدف ان هم کاملا باز است
    در زمینه لایوراک هم وقتی که زنده است سطح داخلی آن پوشیده شده از جبلک کرولاین بوده و سطح داخلی آن مانند نخودی کلونی بسیار بالا برای نگهداری از باکتری های بی هوازی دارد که نتیرات تانک رو به اندازه ای مصرف می کنند
    در زمینه کلسیم آزاد کردن لایوراک ها هم در پست قبلی گفتم اما خاطر نشان کنم که لایوراک زنده ما داریم و آنها برای حفظ بقای خود دائما در حال مصرف کلسیم و منیزیم و kh تانک ما برای تولید میکرو ارگانیسم های داخلی و خارجی خود هستند پس تا زنده هستند مصرف کننده هستند
    مخلصیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    مرسی پویا جان .
    چون من فکر میکردم اون دهان که باز و بسته میشه از جنس خود مرجانه و گوشتیه .
    پس یعنی دهان او کلسیمیه و از دید ما جنسش سخته ؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با سلام:
    دوستان امروز یک بلنی بادبانی گرفتم از همون اول هم شروع کرد تمیز کردن سنگها .ایا لازم هست علاوه بر غذایی که از سنگها میخوره بهش مثل بقیه ماهی ها غذا بدم؟ در کل ماهی خوبیه؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    با سلام:
    دوستان امروز یک بلنی بادبانی گرفتم از همون اول هم شروع کرد تمیز کردن سنگها .ایا لازم هست علاوه بر غذایی که از سنگها میخوره بهش مثل بقیه ماهی ها غذا بدم؟ در کل ماهی خوبیه؟
    مبارکه .مگه شما به ماهی ها دونه دونه غذا میدی(میرزی هرکی خورد خورد دیگه)

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    با سلام:
    اولش با جلبرگهای روی سنگ تغذیه میکنه خودشو ولی کم کم رو میاره به غذا خوردن
    مشکلی نداره . ماهی خوبی هستش
    اگه بلنی میداس دیدی اونم بگیر بلنی زیبا و قشنگی هست

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    مبارکه .مگه شما به ماهی ها دونه دونه غذا میدی(میرزی هرکی خورد خورد دیگه)
    بله دونه دونه میدم تا همه بهشون برسه .قبلا اینکار رو نمیکردم دیدم مدتها دلقک اسلاریس کوچیکم چیزی نخورد به همین دلیل مریض شد اما از وقتی که در دادن غذا دقت کردم الان حالش خوب شده.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    بله دونه دونه میدم تا همه بهشون برسه .قبلا اینکار رو نمیکردم دیدم مدتها دلقک اسلاریس کوچیکم چیزی نخورد به همین دلیل مریض شد اما از وقتی که در دادن غذا دقت کردم الان حالش خوب شده.
    شما وقتی دارید غذا میریزید اگه قسمتهای مختلف تانک یا جلو موج ساز بریزید پخش میشه تو تانک نیازی به دونه دونه غذا دادن به ماهی نیست

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اینی که عکسشو گذاشتی بلنی خزه ای هست که به شاه بلنی معروفه که جلبک خار قهاریم هست

صفحه 43 از 53 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)