فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  18
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: چه نوع موسیقی میل دارید؟

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  چه نوع موسیقی میل دارید؟  بیش از دو هزار سال پیش فیثاغورث نظریه خود را درباره پیروی موسیقی از قوانین طبیعیِ هارمونی مطرح کرد. به طور دقیق تر او به این نتیجه رسید که در طبیعت همه چیز از ریتم ها و الگوهای موسیقی پیروی می کنند. از آن زمان تاکنون، موسیقی برای ایجاد تعادل بین ذهن و بدن و بازگشت ذهن به هارمونیش با طبیعت استفاده می شود.

  اما با پیچیده تر شدن نیازهای انسان و شیوه زندگی او، موسیقی نیز دستخوش تغییرات گوناگونی شده و شاهد پیدایش ژانر های مختلفی بوده که هر کدام تأثیرات خاص خودشان، خوشایند یا نا خوشایند، را بر شنوندگان خود بر جای می گذارند که پی بردن به آن ها خالی از لطف نیست. از این رو، در اینجا سعی بر این است تا تأثیر این ژانر ها به طور خلاصه معرفی گردند. واضح است که گستردکی سبکهای موسیقی حتی در یک ژانر مشخص مثل موسیقی کلاسیک هم به شدت وسیع است و آمار هایی که در این مطلب داده میشود، مربوط به تاثیر کلی این ژانرها میباشد.

  موسیقی کلاسیک: موسیقی کلاسیک ذهنیت و تصاویر گوناگونی را در ذهن افراد پدید می آورد. از نظر برخی، این نوع موسیقی کسل کننده است، در حالیکه گروهی دیگر عاشق پیچیدگی این نوع موسیقی هستند. بسیاری از انسان ها نمی دانند که موسیقی کلاسیک به طرز غیر قابل باوری قدرتمند است و از تأثیرات دگرگون کننده آن بر احساس و عواطف انسان بی خبرند.

  معمولا موسیقی کلاسیک باعث آرامش جسمی و برانگیختن ذهن می شود. موسیقی کلاسیک همچنین استرس را کاهش می دهد (حتی در کسانی که به این نوع موسیقی علاقه خاصی ندارند) و انواع خاصی از توانایی های ذهنی مانند توانایی زبانی، استدلال مکانی و زمانی را بهبود می بخشد. این نوع موسیقی شنونده را باهوش تر نمی سازد اما فضایی ایده آل برای اندیشیدن فراهم می آورد.

  در واقع گوش دادن به موسیقی کلاسیک فعالیت امواج ذهن را یکنواخت ساخته و کاهش می دهد که باعث احساس آرامش می شود. موسیقی کلاسیک همچنین میزان ترشح اندورفین را بالا می برد که باعث می شود احساس بهتری به شنونده دست بدهد، استرس او کاهش یابد و فرد کلا احساس خشنودی کند.

  پژوهشگران ثابت کرده اند که گوش دادن به موسیقی کلاسیک در تنظیم هورمون های مربوط به استرس مؤثر است. این نوع موسیقی همچنین باعث آرام شدن تنفس می شود. وقتی که نفس کشیدن به آرامی صورت گیرد، ذهن انسان نیز به آرامش می رسد.

  بر اساس تئوری «تأثیر موتسارت»، گوش دادن به موسیقی کلاسیک باعث می شود که فرد باهوش تر شود یا اینکه اگر کودکان در معرض موسیقی کلاسیک قرار بگیرند، بر رشد ذهنی آن ها تأثیر مثبت می گذارد. تأثیر موتسارت مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج این آزمایش ها نیز شگفت انگیز بوده اند. به عنوان مثال، دانش آموزانی که در حال امتحان دادن به موسیقی کلاسیک گوش می دادند، نمره های بهتری کسب کردند تا دانش آموزانی که در سکوت به پرسش ها پاسخ داده بودند.
  موسیقی موتسارت برای کسانی که از بیماری صرع رنج می برند نیز مفید است. پژوهشی در این زمینه نشان داد که گوش دادن به آهنگ های موتسارت حتی زمانی که فرد بیهوش است فعالیت های مربوط به ایجاد صرع را در بسیاری از بیماران کاهش می دهد. مورد کاوی یک دختر مبتلا به صرع نشان داد که تعداد حمله های صرع در او، با ده دقیقه گوش دادن به موتسارت پس از بیدار شدن از خواب، به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

  پژوهشی که در هنگ کنگ با شرکت 60 دانش آموز پسر بین 6 تا 15 سال انجام شد، نشان داد که دانش آموزانی که نواختن ساز را در ارکستر زهی مدرسه آموختند در آزمون های مربوط به حافظه کلامی نمره های بهتری کسب کردند و می توانستند تعداد واژه های جدید بیشتری را نسبت به دانش آموزانی که آموزش موسیقی ندیده بودند یاد بگیرند.

  به علاوه، گوش دادن به موسیقی کلاسیک ضربان قلب را آرام کرده و می تواند در بهبود بیماری های قلبی نیز مؤثر باشد.

  موسیقی جز: یکی از احساساتی که به موسیقی جز ربط داده می شود، احساس آشفتگی و سردرگمی است. بدیهه نوازی یکی از ویژگی هایی است که موسیقی جز را از دیگر ژانر های موسیقی جدا می سازد. بدیهه نوازی همیشه به احساسات مثبت منجر نمی شود، مخصوصا برای کسانی که با موسیقی جز آشنایی زیادی ندارند. حتی ممکن است موسیقی جز به نظر آن ها «یک بدیهه نوازی بی ساختار، احمقانه و بی نظم» برسد. این ژانر از موسیقی باعث ایجاد احساس بی نظمی و سر در گمی می شود.

  نتایج تحقیق نشان می دهد که افراد ترجیح می دهند که هنگام ورزش کردن به موسیقی جز گوش بدهند؛ احتمالا به این دلیل که موسیقی جز عملکردهای اتونومیک را افزایش می دهد. همچنین ثابت شده است که ضربان قلب و تعداد تنفس هنگام گوش دادن به موسیقی جز افزایش می یابد که این مسئله نه تنها در زمان ورزش کردن مفید است بلکه می تواند نشان دهنده احساسات متفاوتی باشد که با گوش کردن به موسیقی جز می توان آن ها را تجربه کرد.

  این تغییرات فیزیولوژیک، علایم عصبانیت، ترس، ناراحتی، خجالت و لذت هستند. بیشتر احساساتی که به تنفس تندتر و تپش قلب همراه هستند، احساساتی منفی هستند اما موسیقی جز همچنین در بسیاری از مواقع، احساسات مثبت را بر می انگیزد.

  در کنفرانسی درباره برنامه های رادیویی که در سال 2004 در ایالات متحده آمریکا برگزار شد، مدیر برنامه های رادیویی اعلام کرد که مخصوصا طرفداران آمریکایی موسیقی جز با گوش دادن به این نوع موسیقی، افتخار می کنند که این موسیقی مخصوص فرهنگ آمریکایی است و دوست دارند که درباره تاریخچه آن بیشتر بدانند. آن ها بر این باورند که با گوش دادن به موسیقی جاز، با تاریخ و سنتی پیوند می خورند که به طرز منحصر به فردی آمریکایی است. او همچنین اشاره کرد که بدیهه نوازی نیز برای طرفداران جز بسیار مهم است. آن ها از این خود انگیختگی و اصالتی که اجراهای جز را جدید و بی مانند می سازد لذت می برند.

  با انجام مقایسه ای بین تأثیر های احساسی موسیقی کلاسیک و جز بر روی شنونده می توان نتیجه گرفت که موسیقی کلاسیک بر احساساتی اثر می گذارد که مربوط به کاهش استرس می شوند. در حالیکه موسیقی جز گستره ای از احساسات مثبت و پیچیده را در فرد ایجاد می کند. طرفداران این ژانر احساسات خود را پس از شنیدن آن اینگونه توصیف می کنند: انگیزه بخش، لذت بخش، پر شور، نشاط آور. آن ها معتقدند که موسیقی جز میتواند هم انسان را آرام کند و هم به او انرژی ببخشد.
  موسیقی رپ یا هیپ هاپ: موسیقی هیپ هاپ می تواند تأثیرهای متفاوت فراوانی بر نوجوانان بر جای بگذارد. از یک سو این نوع موسیقی احساس های منفی را ترویج داده و از سوی دیگر آن قدر پر انرژی است که شنونده دوست دارد بایستد و با آن برقصد. نتایج پژوهشی درباره چگونگی تأثیرگذاری نماآهنگ های رپ بر سلامت احساسی و جسمی نشان می دهد که نوجوانانی که زمان زیادی را به تماشای مسائل جنسی و خشونت بار به تصویر کشیده شده در نماآهنگ های رپ می گذرانند (مخصوصا گنگستر رپ)، بیشتر در معرض بروز این رفتارها در زندگی واقعی و به ویژه در برابر زنان هستند.

  به علاوه احتمال اینکه کسانی که به تماشای نماآهنگ های خشن یا غیر خشن رپ می نشینند، رویکردهای ماتریالیستی از خود بروز دهند بیشتر است. اینان همچنین از رسیدن به مال و اموال از راه های خلاف حمایت کرده و دیدگاه هایشان درباره احتمال موفق شدن در زندگی با ادامه تحصیلات دانشگاهی منفی است.

  بررسی دیگری نشان می دهد که احتمال دارد دختران جوان با تماشای ویدئوهای رپی که زنان را از لحاظ جنسی در نقش زیردست نشان می دهد، خشونت علیه زنان را در روابط خود با مردان بپذیرند.

  اما به نظر می رسد که پذیرفتن بیش از پیش جرم و خشونت با تماشای ویدئوهای خشن یا جنسیت گرای رپ ارتباط داشته باشد تا به تنها گوش دادن این نوع موسیقی.

  مردان جوانی که زیاد موسیقی رپ گوش نمی دادند در آزمایشی در این زمینه شرکت کردند. بدین ترتیب که یک گروه به موسیقی رپ با صدای خواننده گوش دادند، یک گروه به موسیقی رپ بدون صدای خواننده گوش دادند، گروه سوم فقط شعرهای رپ را مطالعه کردند و گروه چهارم نه به موسیقی گوش دادند و نه شعرها را خواندند. پس از برخورد و ارتباط [با زنان] تنها اعضای گروهی که اشعار را خوانده بودند یا به آن ها گوش داده بودند عقاید جنسی خشونت آمیزی نسبت به زنان پیدا کرده بودند.

  همانطور که انتظار می رود فقط آهنگهای رپ با شعرهای زن ستیزانه باعث ایجاد نگرش های زن ستیزانه و پذیرش خشونت علیه زنان می شوند. دیگر گونه های رپ تأثیر منفی بر درک و پذیرش زنان ندارند.

  اگرچه تحقیقات رابطه بین علاقه به موسیقی هوی متال و رپ و مشکل های رفتاری را تأیید کرده اند، اما اغلب این مشکل ها قبل از گرایش به این گونه موسیقی آغاز می شود به این معنی که این نوع موسیقی باعث پیدایش مشکل های رفتاری یا اعتیاد نمی شود. در عوض ثابت شده است که جوانانِ در معرض خطر، گرایش بیشتری به موسیقی رپ یا هوی متال دارند.
  در حالیکه برخی از پژوهش ها نشان می دهند که دانش آموزانی که به موسیقی رپ یا هوی متال گوش می دهند نمره های پایین تری در امتحان های خود می آورند، یافته های یک تحقیق حاکی از این است که نه تنها توانایی تحصیلی دانش آموزان سفید پوست پس از تماشای کلیپ های رپ بهبود یافته بلکه نگرش آن ها نیز بهتر شده است، پس از تماشای کلیپ های رپ با موضوعات ***** تمایل آن ها به حمایت از نامزد های سیاه پوست لیبرال در برنامه های ***** افزایش می یابد.

  اینکه گوش دادن به موسیقی رپ یا هوی متال باعث پیدایش ایده خودکشی و افزایش اضطراب یا تأثیرگذاری منفی بر عزت نفس دختران و پسران دانشجو می شود ثابت نشده است. اما به طرز عجیبی دانشجویانی که به آهنگ های رپ غیر خشونت آمیز گوش می دهند، بیش تر از دانشجویانی که به آهنگ های رپ خشن گوش می دهند علایم افسردگی از خود نشان می دهند. در حالت کلی احتمال اینکه آهنگ های رپ احساس عصبانیت در شنونده ایجاد کنند خیلی بیشتر از این احتمال در آهنگ های هوی متال است.

  پژوهش دیگری نشان می دهد که دلیل نسبت دادن تأثیرهای منفی به موسیقی رپ می تواند به خاطر حس نژادپرستی ناخودآگاه آن ها باشد. به شرکت کنندگان در این پژوهش اشعار خشونت باری داده شد؛ آن دسته از شرکت کنندگانی که احساس می کردند این اشعار مربوط به موسیقی رپ هستند، بیان کردند که این اشعار خطرناک یا توهین آمیز هستند. اما زمانی که به شرکت کنندگان گفته شد که این اشعار مربوط به موسیقی کانتری هستند، آن ها نظرشان را عوض کردند و گفتند که اکنون این اشعار کمتر خطرناک یا توهین آمیز به نظر می آیند.

  در حالت کلی دلیل محکمی مبنی بر اینکه موسیقی رپ به تنهایی (بدون نماآهنگ) تأثیر چشمگیری بر رفتار یا نگرش افراد دارد، وجود ندارد. همچنین، اگرچه کسانی که به موسیقی رپ علاقه ای ندارند اغلب گمان می کنند که کل موسیقی رپ درباره موضوعات خشونت بار، جنایت کارانه یا زن ستیزانه است، اما در واقع رپ یک ژانر گسترده است که هنرمندان بسیاری را در بر می گیرد که به موضوعات مهم اجتماعی-***** و موضوعات مثبت می پردازند. در نتیجه نمی توان تمام موسیقی رپ را از یک نوع دانست.

  موسیقی هوی متال: اگرچه برخی از پژوهش ها احساس افسردگی و عصبانیت را در افرادی که به موسیقی هوی متال گوش می دهند به این ژانر موسیقی نسبت می دهند، اما زمانی که هوی متال ژانر مورد علاقه فرد باشد این تأثیرات به وجود نمی آیند. بررسی بیش از هزار دانش آموزان با استعداد بین 11 تا 18 سال نشان داد که هدف این دانش آموزان از گوش دادن به موسیقی هوی متال جنبه های پالایشی آن و رهایی از احساسات منفی است؛ به ویژه در میان دانش آموزانی که اعتماد به نفس پایینی دارند.

  پژوهشگران حتی دریافته اند که آن دسته از شرکت کنندگانی که در آغاز عصبانی بودند پس از گوش دادن به موسیقی هوی متال احساس کردند، شادترند، آرام ترند و احساس آسودگی بیشتری می کنند؛ البته هوی متال ژانر مورد علاقه این افراد بوده است.
  اگرچه آمار خودکشی بین طرفداران موسیقی راک و هوی متال (به ویژه موسیقی هوی متال) بالاتر است اما نتایج پژوهشی بر روی دانش آموزانی که اختلالات روانی دارند و طرفدار موسیقی هوی متال هستند ثابت کرد که این دانش آموزان پس از گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شان، در ژانر هوی متال، به روحیه بهتری دست یافتند. پژوهش دیگری با شرکت دانش آموزان افسرده نتایج مشابهی را رقم زد: در واقع، این دانش آموزان از این نوع موسیقی برای درمان افسردگی خود استفاده می کنند تا اینکه با گوش دادن به آن بیش تر دچار افسردگی شوند.

  جالب توجه است که دانشجویانی که موسیقی مورد علاقه شان راک یا هوی متال است، در آزمون های هوش، به طور میانگین، نمره های بالاتری می آورند، مخصوصا در رابطه با پرسش هایی که نیاز به تفکر انتزاعی دارند. همچنین بررسی ها نشان داده اند که بزرگسالانی که به موسیقی هوی متال گوش می دهند از هوش بالایی برخوردارند.

  با این وجود بر اساس یک پژوهش، بزرگسالان زن یا مرد که طرفدار موسیقی هوی متال هستند نمره های پایین تری در دانشگاه/مدرسه کسب می کنند که البته این مسئله می تواند ناشی از جنبه های شخصیتی یا تأثیرات محیطی (مانند استرس زیاد) باشد تا ناشی از تأثیرات مستقیم موسیقی.

  در یک بررسی از دانشجویان پسر مقطع لیسانس ثابت شد که احتمال گرایش به نقش های جنسیتی کلیشه ای و نگرش منفی نسبت به زنان بین آن دسته از شرکت کنندگان که در معرض موسیقی هوی متال، با محتوای خشونت آمیز نسبت به زنان، قرار گرفته بودند بیشتر است. البته احتمال می رود که این نتایج به خاطر محتوای خشونت آمیز اشعار این موسیقی حاصل شده باشد تا خود موسیقی.

  نتیجه آزمایشی روی موش هایی که روزانه بیست و چهار ساعت در معرض موسیقی هوی متال از گروه Anthrax قرار گرفتند نشان داد که این موسیقی توانایی موش ها را در یادگیری چیزهای جدید تحت تأثیر قرار می دهد؛ در واقع، به جای رد شدن از هزارتو همه موش ها یکدیگر را کشتند.

  در آزمایش دیگری که موش ها را به مدت ده روز در معرض موسقی هوی متال قرار دادند، آن ها یکدیگر را نکشتند اما توانایی شان در عبور از هزارتو بدتر از قبل شد.

  موسیقی راک: گوش دادن به موسیقی راک میزان ترشح آدرنالین را بیش از گوش دادن به هر نوع موسیقی دیگری افزایش می دهد. اگر شنونده علاقه ای به موسیقی راک نداشته باشد، گوش دادن به آن او را عصبانی تر می سازد و باعث آزار او می شود. همچنین باعث می شود که ضربان قلب و فشار خون نیز بالا برود. در حالیکه اگر شنونده به این نوع موسیقی علاقه داشته باشد، گوش دادن به آن نه تنها باعث کاهش استرس می شود بلکه تأثیری بر ضربان قلب یا فشار خون نیز نخواهد داشت.

  دانشمندان پژوهشی را برای بررسی تأثیر موسیقی راک بر روی موش های آزمایشگاهی انجام دادند. عملکرد گروه موش هایی که موسیقی راک برایشان پخش می شد در رد شدن از هزارتوها رفته رفته بدتر می شد. سرانجام آن ها آنقدر گیج و سرگردان شدند که دیگر تنوانستند هزارتو را تا آخر بپیمایند. زمانی که دانشمندان مغز آن ها را تشریح کردند متوجه شدند که مغز آن ها دچار تغییرات ساختاری غیر عادی شده اند.

  یاخته های عصبی مغز آن ها (مخصوصا در ناحیه هیپوکامپوس که در یادگیری و شکل گیری حافظه ضروریست)، وحشیانه، در تمام جهت ها رشد کرده بودند بدون اینکه با نرون های دیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین میزان RNA، که در شکل گیری حافظه نقش دارد، نیز به شدت افزایش یافته بود که می تواند دلیل تمایل بیشتر طرفداران موسیقی راک به مصرف مواد **** و برقراری روابط نامشروع باشد. به علاوه تمایل طرفدارن موسیقی راک هوی متال به خودکشی نیز ناشی از افزایش میزان RNA است.

  در هر حال یکی از یافته های مسلم این پژوهش ها این است که گوش دادن به هر نوع موسیقی که مورد علاقه فرد باشد، نه تنها موجب بروز تأثیرات منفی و مخرب نمی شود بلکه توانایی های شناختی خاصی را در شنونده بهبود می بخشد. در نتیجه یکی از مسائل مهم در انتخاب موسیقی، شناسایی نوع موسیقی است که با روحیات و طبیعت فرد سازگار است.


  منبع : چه نوع موسیقی میل دارید؟


 2. #2
  کاربر عادی Qmars آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  18
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مطالب مفيدي بود مرسي

 3. #3
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  برای موسیقی هم موش می کشن!!! ای خدا!!!
 4. #4
  کاربر میهن پت black fish آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  673
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  188
  مرسیییییییییییی واقعا باحال بود مخصوصا او آخراش که مال هوی متال و راک بود راستش انقدر از این سبک موسیقی بد گفته میشه که دیگه کم کم داشت باورم میشد یک دیووونه اماما عالی بود باید بگم درسته تاثیرش رو موشا خوب خواب نمیده ولی واسه منکه عالیه مخصوصا اگه یه چیزی هم ناراحتیم شده باشه واقعا جواب میده. بازم ممنون اگه میشه سبکهای دیگه با خواننده های خوب همون سبک هم معرفی کنین. مثلا bluse که یک سبک توام با حس و بداهه نوازی هستش.

 5. #5
  کاربر عادی pulad آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  حیوانات - کامپیوتر
  تخصص
  کامپیوتر
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  26
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  فقط شــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــاهین :angel:
  همه سبک هم تاحالا خونده!!!!

 6. #6
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  راک و جز ان بلوز واقعا عالین......
  بسیبشس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. گربه هاهم به موسیقی گوش می دهند!
  توسط tata در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th July 2012, 04:58 PM
 2. با این فناوری با بدن خود موسیقی بزنید؟!
  توسط RAMIN در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th July 2012, 07:33 AM
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th January 2012, 01:58 PM
 4. موسیقی در میان کودکان آفریقا
  توسط Melika در انجمن موسیقی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th November 2011, 04:38 PM
 5. نگاهی به موسیقی قاره آفريقا
  توسط Melika در انجمن موسیقی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd November 2011, 12:31 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید