فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  49
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: چگونگي كنترل سيستم توسط هكر

 1. #1
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  چگونگي كنترل سيستم توسط هكر  تصور کنید اینترنت یک شهر است و این شهر پر از مکان‌های زیبا و گوناگون و همچنین مکان‌های خطرناک.

  در این شهر هر کس لزوما آن کسی نیست که ادعا می‌کند، حتی شما! ممکن است متوجه شوید بی‌آن‌که بدانید کارهای غیر قانونی مرتکب شده‌اید.
  این یعنی کارهایی که انجام می‌دهید تحت کنترل شما نیست و نبوده و احتمال دارد حتی بعد از این نیز نتوانید جلوی آن را بگیرید.

  یک رایانه زامبی (Zombie)، رایانه‌ای است که فرمان‌های شخص دیگری را اجرا می‌کند، بدون این که کاربران خبر داشته باشند و کنترل آن را به دست بگیرند.

  یک هکر که قصد انجام کارهای غیرقانونی دارد، ممکن است از یک رایانه دیگر برای انجام خرابکاری‌هایش استفاده کند، بدون این که کاربر آن رایانه دخالتی در آنها داشته باشد. در این مواقع کاربر قربانی بی‌خبر از اتفاق‌های رخ داده، فقط با این تصور که سرعت پردازش رایانه‌اش بشدت کاهش یافته، مواجه می‌شود.

  هکرها از این رایانه‌ها برای فرستادن اطلاعات یا حمله به سایت‌ها و سرورها استفاده می‌کنند و در نتیجه اگر این حمله ردیابی شود، رایانه قربانی، مقصر به حساب می‌آید؛ چرا که همه سرنخ‌ها به آن ختم می‌شود. کاربر رایانه قربانی ممکن است متوجه شود که ISP او دیگر اجازه دسترسی به اینترنت را نمی‌دهد.

  با این حال هکری که کنترل این رایانه را به دست گرفته بود، بی هیچ مشقتی به سراغ یارانه‌های دیگر می‌رود چرا که او در این حمله هکری از چند رایانه زامبی دیگر استفاده می‌کند.

  شاید باور کردنی نباشد که یک هکر می‌تواند در چنین مواقعی کنترل چند رایانه را در دست بگیرد. برای مثال در پیگیری یکی از همین حمله‌ها، هکری با استفاده از تنها یک رایانه کنترل يك ونيم میلیون رایانه دیگر را به دست آورده بود!

  هک کردن رایانه قربانی

  هکر‌ها از نقاط ضعف سیستم‌عامل رایانه‌ها استفاده می‌کنند و با کمک برنامه‌های کوچک، رایانه‌های قربانیان را تحت کنترل می‌گیرند.
  ممکن است تصور کنید که این هکرها همه چیز را راجع به رایانه و اینترنت می‌دانند، اما در واقع بیشتر آنها تجربه برنامه‌نویسی کمی‌دارند و حتی برخی فقط طرز استفاده از یک برنامه رایانه‌ای را یاد گرفته‌اند و از آن استفاده می‌کنند.
  برای آلوده کردن یک رایانه، برنامه مورد نظر باید روی سیستم قربانی نصب شود. هکرها می‌توانند به وسیله پست الکترونیک، شبکه‌های P2P و حتی یک سایت ساده این کار را انجام دهند.

  در بیشتر مواقع، هکر برنامه مورد نظر را در قالب یک فایل عادی مخفی می‌کند و کاربر قربانی که از همه چیز بی‌خبر است، گمان می‌کند در واقع آنچه را خواسته به دست آورده است.
  با افزایش اطلاعات کاربران درباره حمله‌های اینترنتی، هکرها نیز برای حمله از راه‌های جدیدی استفاده می‌کنند.
  تا به حال در سایتی وارد شده‌اید که با ورود به آن پنجره‌ای خود به خود باز شود و یک دگمه روی آن باشد که روی آن نوشته است "No, Thanks"‌؟ امیدواریم که روی این دکمه کلیک نکرده باشید؛ چراکه این دگمه‌ها معمولا یک طعمه هستند. با فشار دادن آن دگمه، به جای این که پنجره مزاحم بسته شود، دانلود برنامه مخرب آغاز می‌شود.

  در مرحله بعد، برنامه‌ای که در نرم‌افزار قربانی قرار گرفته است، باید فعال شود. معمولا کاربر فکر می‌کند که یک فایل عادی دانلود کرده است و آن را باز می‌کند و برنامه مخفی در آن اجرا می‌شود.
  ممکن است این فایل با پسوند MPEG باشد و مانند یک عکس به‌نظر آید یا یک پسوند شناخته شده دیگر باشد. وقتی کاربر این فایل را باز می‌کند، در ابتدا به نظر می‌آید که فایل مورد نظر خراب است یا هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.
  این موضوع برای بعضی افراد که اطلاعات رایانه‌ای دارند، می‌تواند یک هشدار باشد؛ بنابراین برای جلوگیری از آلوده شدن به ویروس، می‌توانند با استفاده از یک آنتی‌ویروس، رایانه را پاکسازی کنند اما متأسفانه بعضی دیگر که اطلاعات چندانی ندارند گمان می‌کنند که فایل مورد نظر درست دانلود نشده است و کار خاصی برای پاکسازی انجام ندهند.
  با فعال شدن برنامه مخرب، آن به یکی از برنامه‌های سیستم‌عامل وصل می‌شود و به این ترتیب هر وقت رایانه قربانی روشن شود، برنامه هکر نیز فعال می‌شود البته هکرها همیشه از یک برنامه سیستمی ‌برای این کار استفاده نمی‌کنند، تا براحتی شناسایی نشوند و تشخیص آن برای کاربر و برنامه‌های ضد*****ی دشوارتر شود.

  برنامه مخرب می‌تواند به دو صورت فعالیت کند. این برنامه ممکن است حاوی دستوراتی باشد که فرمان‌های لازم را در زمانی مشخص اجرا کند یا ممکن است کنترل رایانه قربانی را در اختیار هکر قرار دهد تا او دستوراتش را به رایانه هک شده منتقل کند.
  وقتی برنامه به این مرحله برسد، هکر تقریبا می‌تواند به همه اهدافش دست یابد اگر در این مرحله کاربر از حضور هکر با خبر شود، ممکن است هکر یکی از رایانه‌های زامبی را از دست بدهد.


  جلوگیری از حمله
  برای جلوگیری از آلوده شدن، همیشه باید از سیستم خود حفاظت کنید. از سوی دیگر باید توجه داشته باشید که تقویت امنیت سیستم تنها قسمتی از حفاظت است. شما باید در محیط اینترنت نیز با احتیاط رفتار کنید.
  استفاده از یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس یک ضرورت مطلق است. شما می‌توانید یک آنتی‌ویروس تجاری مانند McAfee VirusScan را خریداری یا یک آنتی‌ویروس مجانی مانند AVG را دانلود کنید، اما همیشه در نظر داشته باشید که آنتی‌ویروس شما باید فعال و به‌روز باشد.
  به عبارتی دیگر، این که شما از چه آنتی‌ویروسی استفاده می‌کنید اهمیتی چندانی ندارد. مهم این است که آنتی‌ویروس شما همیشه به‌روز باشد و از سیستم‌تان محافظت کند.

  همچنین شما باید یک نرم‌افزار ضد *****ی نیز نصب کنید. این نرم‌افزارها الگوی انتقال داده‌های شما را در اینترنت تحت نظر می‌گیرند حتی بعضی از آنها فعالیت شما در سیستم‌عامل را نیز کنترل می‌کنند و با شناسایی یک فعالیت غیرعادی در دستگاه شما، جلوی آن را می‌گیرند. این برنامه‌ها نیز مانند آنتی‌ویروس‌ها باید همیشه به‌روز باشند تا مؤثر واقع شوند.

  برنامه‌های فایروال نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. این برنامه‌ها از رد و بدل اطلاعات ناشناس از درگاه‌های شبکه شما جلوگیری می‌کنند.

  معمولا هر سیستم‌عامل دارای یک سرویس فایروال است و همین سرویس جوابگوی نیازهای شماست. اما می‌توانید برای امنیت بیشر از برنامه‌های موجود برای سیستم‌عامل خود استفاده کنید.
  همچنین شما باید برای رایانه‌تان یک کلمه عبور امن درست کنید. حدس زدن این رمز عبور نباید کار آسانی باشد.
  هر چند استفاده از کلمه‌های عبور برای حساب‌های مختلف در سایت‌ها و برنامه‌های مختلف و به خاطر سپردن همه آنها ممکن است کار دشواری باشد، اما این موضوع امنیت سیستم شما را چندبرابر می‌کند.
  اگر رایانه شما آلوده و به یک رایانه زامبی تبدیل شده است، راه‌های کمی‌برای بهبود اوضاع پیش‌رو دارید. اگر اطلاعات کافی در زمینه رایانه ندارید، بهتر است کار را به یک متخصص واگذار کنید اما اگر به چنین شخصی دسترسی ندارید، می‌توانید با استفاده از یک برنامه آنتی‌ویروس، ارتباط هکر را با رایانه‌تان قطع کنید.

  متأسفانه بعضی اوقات تنها راه، پاک کردن اطلاعات موجود روی رایانه و نصب مجدد سیستم‌عامل است. همچنین بهتر است به طور منظم از اطلاعات ‌هارد دیسک بک‌آپ بگیرید که در صورت نصب مجدد سیستم‌عامل اطلاعاتتان را از دست ندهید.
  به یاد داشته باشید که این فایل‌های پشتیبانی باید به‌طور منظم با آنتی‌ویروس اسکن شوند و از پاک بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
  با به کار بردن این دستورالعمل‌ها می‌توانید با خاطری آسوده رایانه خود را در مقابل حمله‌ها محافظت کنید.


  منبع: www.howstuffworks.com - محمدعلی‌زارعی‌فر

 2. #2
  کاربر میهن پت milad آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  تخصص
  دانشجو
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  602
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  64
  کاربردی بود ... مرسی
  ویرایش توسط milad : 20th November 2011 در ساعت 11:47 AM

 3. #3
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خداوند پاکان را از حملات مبرا بدارد...
  بسیبشس

 4. #4
  کاربر عادی Qmars آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  18
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مرسي مطلب مفيدي بود

 5. #5
  S&M آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  برنامه نویسی-حیوانات-نقاشی
  تخصص
  طراح مدارات الکتونیکی ( مخابراتی و قدرت )
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  شماره عضویت
  569
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خیلی مفید بود ممنون  ماه به من گفت،اگر او تو را فراموش کرده چرا ترکش نمي کني؟
  به ماه نگاهي کردم و گفتم آيا آسمان تو را ترک مي کند زماني که نمي درخشي؟


 6. #6
  کاربر میهن پت black fish آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  673
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  188
  مرسی عالی بود اتفاقا من خودم دیروز هرچی خواستم اینترنت وصل بشم نمیشد انگار یکی پسورد منو داشته و وارد شده بود چون دائم میگفت error619میداد بعد پسورد از طرف isp عوض کردم سریع وصل شدم به اینترنت.اما یه سوال پس این فایروال و
  انتی ویروس خود ویندوز به چه دردی میخوره؟ اگه قرار باشه ما برای هر کاری یه نرم افزار نصب کنیم؟سرعت سیستمم میاره پایین.واسه آپدیتم باید کلی وقت بذاریم با این اینترنت مثلا سرعت بالای ایران

 7. #7
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مایکروسافت سعی کرده با طراحی نرم افزارهایی مثل فایروال نیاز کاربر خانگی رو به فایروال کم کنه متاسفانه این فایروال قدرت بسیار پایینی داره و نمیشه به عنوان یه دیوار روش حساب کرد

 8. #8
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  شماره عضویت
  160
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  227
  راه های مختلفی برای نفوذ و یا بودن سوم شخص ثالث در امور رایانه در عصر امروز هست شاید در عسری مانند جنگ جهانی دوم ویروسی نبود و برای کد گشایی رمزو آلمانی ها راهی نبود اما در این عصر ار راه و روش هایی می توان استفاده کرد که شمردن آن ها خیلی سخته ! بهترین آنتی ویروس پیشنهادی من Norton AntiVirus هستش ! که تمامی نیاز های یک شخص رو برطرف می کنه نسخ مختلفی داره مانند نسخه ی تجارتی و کاری و نسخه ی معمولی و ... که نیاز هر شخص رو برطرف می کنه هم چنین شرکت سازنده سایتی رو در جهت اطلاع رسانی ارائه کرده است ! درست است که در نگاه اول 100 یا 150 مگابایتی که برای دانلود جدیدترین نسخه مصرف می کنید و 150 مگی که برای آپدیت مصرف می کنید زیاد به نظر برسه اما وقتی به کارایی ها و کار هایی که آنتی ویروس می تواند انجام دهد این رقم برایتان از ناچیر هم ناچیز تر است ! جدید ترین ورژن آن نیز توانایی Idler Safe رو داره که نگاه بان رمزو و یوزر های شماست !

 9. #9
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  و بهترین آنتی ویروس پیشنهادی من، Kaspersky
  چرا که قابلیت هوک توابع سیستم رو در Ring 0 داره و تمام API ها رو مانیتور میکنه. قدرت unpack بسیار قوی داره و موتور هیورستیکش خیلی پیشرفته س... از قویترین مهندسان امنیت روسیه در نوشتنش استفاده شده. و برخلاف نسخه های اولیه Norton و Mcafee مشکل shatter attack نداره

 10. #10

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  این برنامه ضد*****ی رو ازکجا میشه دانلود و نصبش کرد؟میشه یه سایت معتبر معرفی کنید ممنون.


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. 10 راهكار سلامت سيستم عصبي
  توسط RAMIN در انجمن پزشکی و سلامت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th July 2012, 07:05 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th September 2011, 11:03 PM
 3. راهنماي سيستم‌عامل‌هاي تبلت
  توسط varona در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 26th August 2011, 09:08 PM
 4. محققان موفق به ابداع سيستم شناسايي وب‌سايت‌هاي جعلي شدند
  توسط varona در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th August 2011, 12:42 PM
 5. عرضه سيستم عامل موبايل از سوي علي‌بابا
  توسط varona در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th July 2011, 08:08 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید