صفحه 5 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324551055051005 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    سلام به همه دوستان یکی از رفقا یه کاسکو داره که چشم دودی هستش و قسمتی از کلش کچل هستش و صاحبش میگه که چون جوجه هستش داره پر میرزه تا پرهای جدید در بیان.
    خواستم بدونم که برای پر درآوردن باید آن قسمت کامل بریزه بعد پرهای جدید در بیان یا نه؟
    به نظر شما کله این کاسکو مشکل انگلی داره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    سلام به همه دوستان
    خدارو شکر جمع دوستان داره جمع میشه ومن مطمئنم که هر روز این فروم پر بارتر خواهد شد اونم با مدیریت آقا وآقا بابک

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    دیروز کاسکو من از قفس اومد بیرون و روی قفس نشست وقتی اومدم که بفرستمش تو قفس یه 3متری پرواز کرد به نظر شما پرهاشو کوتاه کنم یا نه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    دیروز کاسکو من از قفس اومد بیرون و روی قفس نشست وقتی اومدم که بفرستمش تو قفس یه 3متری پرواز کرد به نظر شما پرهاشو کوتاه کنم یا نه؟
    سلام دوست عزیز
    اگه کلا کوتاه نکردی که حتما باید کوتاه بشه اگرم کم کوتاه شده بهتره اصلاح بشه تو همین چند صفحه آقا مفصل توضیح دادن خوندن چند صفحه که سخت نیست
    موفق باشی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    با سلام به دوست عزيز
    من هميشه گفتم كه شاه پر هاي كاسكو بايد كوتاه بشه....اگر هم قبلا كوتاه شده و حالا ميبينيد كه مي تونه پرواز كنه پس حتما به اندازه كافي كوتاه نشده .شاه پر هاي هر طوطي چه وحشي و چه اهلي بايد كوتاه بشه به دلايل زير:

1-از پرواز آزاد طوطي در منزل جلو گيري بشه....پرواز آزاد مساوي است با خوردن به ديوار يا پنجره يا اجاق گاز روشن يا پنكه سقفي يا...يا....يا.....خلاصه اگر سلامتي طوطي رو مي خواهيد اين كار بايد انجام بشه.

2-چيدن پرهاي طوطي وحشي در رام شدنش بسيار موثر هست....مادامي كه طوطي بتونه پرواز كنه اعتماد به نفس داره و خيلي سخت مطيع شما خواهد شد.

و اما پر هاي يك طوطي(كاسكو-كاكادو-ككاتيل-شاه طوطي-ملنگو و.....) رو چطور كوتاه كنيم؟ چه كسي كوتاه كنه؟ با چه چيزي كوتاه كنيم؟كي كوتاه كنيم؟

1-چطور كوتاه كنيم؟ 2 شاه پر اول هر بال رو نمي زنيد و 7-8 تاي بعد رو مي زنيد..اگر تعداد كمتري رو بزنيد فايده نداره چون باز طوطي مي تونه پرواز كنه.....اگر تعداد بيشتر از 8 تا رو بزنيد در واقع پرهاي حرامي و پرهايي كه در هنگام بسته بودن بال پرنده به زيباييش كمك مي كنه رو زديد كه كار درستي نيست....هر شاه پر بايد حدود دو سومش كوتاه بشه...علت اينكه نبايد 2 شاه پر اول كوتاه بشه اين هست كه طوطي هنگام استراحت شاهپرهاي بالهاش رو بصورت ضربدري و قيچي روي هم مي اندازه و به اين ترتيب بالش ول و خسته نميشه....در مورد طوطي هاي دم بلند و پاراكيتها مثل سان كانور و شاه طوطي و ملنگو بودن اين 2 شاه پر اول هر بال و نزدنشون خيلي در زيبايي طوطي تاثير داره اما طوطي هاي دم كوتاه مثل كاسكو و آمازون و برزيلي اگر اين 2 شاه پر هم زده بشه خيلي طوطي بد قيافه نميشه.

2-چه كسي كوتاه كنه؟ بهتره و بهتره و بهتره كه شما خودتون كوتاه نكنيد..حتي هنگام كوتاه كردن ، طوطي شما رو نبينه چون اين خاطره بد در ذهنش مي مونه و از شما مي ترسه...اگر هيچ چاره اي نداشتيد هنگامي كه طوطي رو حمام برديد و خيس هم هست و در نتيجه آرامتره در همان حمام يك پارچه روي طوطي بندازيد كه شما رو نبينه بعد شاه پرش رو كوتاه كنيد....اگر هم خشك باشه اين كار رو ميشه كرد اما طوطي خيس به دليل اينكه سنگين شده خيلي نمي تونه ورجه وورجه كنه.

3-با چه چيزي كوتاه كنيم؟ يك قيچي ....به همين سادگي ....دقت كنيد كه كند نباشه و به راحتي پر رو بزنه چون اگر كند باشه پر رو مرتب نمي زنه و شما بايد كلنجار بريد تا پر رو قيچي كنه و اين رو يادتون باشه كه به دليل ناراحتي كاسكو در اين حالت شما بايد كار چيدن پرهارو زود انجام بديد و طول نديد.

4-كي كوتاه كنيم؟ من روي زمانش حساسيتي ندارم اما بهتره زماني كه طوطي تحركش كمتره اين كار رو انجام بديم يعني بعد از ظهر و يا شب .

در نهايت بهتون بگم كه اين كار بسيار مشكل هست و يك كاسكوي وحشي با توجه به اينكه گاز هم ميگيره محاله بزاره اين كار رو انجام بدين .شما بايد نترسيد و ادامه بديد.
    باز تاكيد مي كنم اين كار رو خودتون انجام ندين.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    من هم فهیمه هستم البته اسمه جدیدم اسمه طوطیم(آرام )هستش
    همگی خوش امدید.
    من صدامو برا ارام ضبط کردم جالب اینه که به نظر من وقتی صدای ضبط شده رو می زارم به نظر می یاد بیشتر گوش می ده تا این که خودم تکرار کنم می دونید دلیلش چییه؟ البته نیمه اهلی هستش
    دوست عزيز من خودم اين 2 كار رو در مورد كاسكو و عروس هلندي انجام دادم و نتيجه خوبي گرفتم:

1-ركورد كردن صداي خودم روي سي دي و تكرار حد اكثر 2-3 كلمه روي اون كه هر كلمه 10-20 بار پشت سر هم با سكوت 1 ثانيه ضبط بشه...البته مي تونيد 2 كلمه رو پشت سر هم بگيد و 10-20 بار تكرار كنيد.....اجازه بدين مثالي بزنم.....كلمه سلام و كاسكو رو ميشه به اين دو روش ضبط كرد:
    كاسكو....1 ثانيه سكوت....كاسكو...1 ثانيه سكوت......اين داستان تا 10-20 بار تكرار بشه.......درست بعد از تكرار سلام بايد تكرار كلمه بعدي مثلا كاسكو اون هم 20 بار با همون داستان تكرار بشه.
    به جاي اين كار مي تونيد 20 بار پشت سر هم بگيد: كاسكو سلام.....1 ثانيه سكوت....كاسكو سلام....20 ثانيه سكوت......تا 10-20 بار....يادتون باشه در اين روش شما مجموعه جمله ((كاسكو سلام )) رو داريد بهش ياد ميدين و در آينده هم كاسكو تقليد ميكنه :كاسكو سلام.
    توجه داشته باشيد كه به هر صورتي كه براي كاسكو تكرار كنيد به همون صورت بهتون بر مي گردونه.

2-دقيقا كار بالا رو رخ به رخ در جلوي قفس مي ايستادم و انجام مي دادم.

يك تجربه:الان در حدود 4 هفته هست كه عروس هلنديم به حرف آمده...در اين مدت اين كلمات رو ميگه((بابا جون سلام خوبي)) -((بوس بده))-((عروس))
    من اصلا براش سي دي نزاشتم و فقط جلوي قفس و زماني كه روي انگشتم نشسته بود با صداي بلند-واضح براش تكرار كردم.
    من يه نتيجه اي گرفتم:زماني كه طوطي به شما علاقمند ميشه اگر رخ به رخ با محبت براش تكرار كلمات كنيد خيلي سريع به حرف ميوفته و زود به زود كلمات جديد رو ياد ميگيره.....در مورد اين عروس و كاسكو هاي قبليم اين قضيه رو حس كردم.
    توجه كنيد كه من هر شب ساعت 7-8 ميرسم خونه و تا 11-12 شب كه بخوابم نهايتا با تميز كردن قفس و نوازش و دون و آب دادن و تمرين صحبت نهايتا 2 ساعت براشون وقت ميزارم(يك عروس و يك ملنگوي سبز جوجه) پس ميبينيد كه اصلا زياد براشون وقت نمي زارم....اون زماني هم كه كاسكوي كونگو و تيمنه داشتم همين داستان بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان یکی از رفقا یه کاسکو داره که چشم دودی هستش و قسمتی از کلش کچل هستش و صاحبش میگه که چون جوجه هستش داره پر میرزه تا پرهای جدید در بیان.
    خواستم بدونم که برای پر درآوردن باید آن قسمت کامل بریزه بعد پرهای جدید در بیان یا نه؟
    به نظر شما کله این کاسکو مشکل انگلی داره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    دوست عزيز در هنگام تولكي پرنده هيچوقت جايي از بدنش كچل نميشه...كم پشت ميشه اما كچل نميشه....من تا به حال طوطي نداشتم كه تو لك بره و سرش كچل بشه....دارم فكر مي كنم كه نكنه ناراحتي پوستي و قارچي باشه...بد نيست دامپزشك بهش يه نگاهي بندازه..اون هم فقط دكتر برهاني كيا چون بقيه زياد از پرنده حاليشون نيست.

کاربر ساده

شماره عضویت
    179
    دوستان از ان جایی که تخم آفتابگردان برایخاکستری به صورت زیاد بسیار مضر هست همینجا تقاضا میکنم که فقط تخمه آفتابگردان رو به طوطی ندید بعضی دوستان می گویند به غیر از میوه چه چیزی به جای تخمه دهیم که در جواب آن ها باید گفت دان سیاه بهترین جایگزین تخمه هست
    تصویری از دان سیاه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    امروز که با آرام تمرین می کردم تو گلویی صدا در می اورد اونم بعد از صدای من ...ایا این به معنی شروعه؟ یا نه؟ ایا وقتی می خوان به حرف بیان علامته خاصی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظر خودم داره سعی می کنه ولی نمی تونههههههههههه

کاربر ساده

شماره عضویت
    179
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    امروز که با آرام تمرین می کردم تو گلویی صدا در می اورد اونم بعد از صدای من ...ایا این به معنی شروعه؟ یا نه؟ ایا وقتی می خوان به حرف بیان علامته خاصی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظر خودم داره سعی می کنه ولی نمی تونههههههههههه
    به نظرم علامت خاصی نداره مثلا نشستی پای تلویزیون یکدفعه می بیی خاکستریت دست و پا شکسته یک کلمه رو گفت و به مرور زمان کلمات رو واضح تر میگه شما فعلا فقط فقط تمین کن همین و بس اصلا نا امید نشو هنگامی که کاسکو یک کلمه رو گفت به سرعت کلمات دیگر رو تلفظ میکنه البته جناب میان و توضیحات کامل رو میدن

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    سلام آقا من هم اومدم.

امروز رفته بودم یک پرنده فروشی توی یک قفس 3 تا لوری وحشی(البته 4-5 ماهه) بودند یکیشون داشت دون میخورد دستمو بردم تا نوکشو ناز کنم یک ذره که ناز کردم دستمو بردم روی سرش شروع کردم ناز کردن اینقدر خوشش اومد که نگو.....ولی در مورد طوطی وحشی یکم عجیب نیست.

صفحه 5 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324551055051005 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)