صفحه 15 از 60 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 593
    همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    واقعا اقای بهمنش؟! منظورتون از انتن دار این هست؟ تو توضیحاتش که نوشته غیر ریف سیف ؟ اگر شما مطمئن هستید که این ماهی رو اضافه میکنم چون سطح نگهداریش هم اسونه.
    بله
    انتن دار رو تو خیلی جاها خوندم که میشه با احتیاط تو تانک ریف وارد کردش و احتمال اینکه به ریفها آسیب بزنه کمه!
    فقط موقع خرید به تفاوت هاش با موریش آیدون دقت کنید چون اون اصلا ریف سیف نیستش

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ببخشید اقای ahmadeng تو بخش شما سوال میکنم اگر میشه این بحث رو مفصل تر در بخش گفتگوهای متفرقه انجام بدیم از جمله این تفاوتی که ذکر کردید و اینکه ایا مشکل غذاخورکردن یا سفیدک زدن نداره؟ با چه ریفهایی میشه نگه داشت و اینکه چقدر میشه مطمئن بود ازش و ... .من که خیلی خوشحال شدم خیلی وقت بود دنبال ماهی زیبایی بودم که حالا ظاهرا پیدا شده اگر مطمئن بشم حتما سفارش میدمش.ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    حسین جان در مورد بلو تانگ که خیلی نگران ایک بودی فعلا سرحال هستش .من واقعا فکر میکنم تاثیر ازن هستش این ازن بنظر من از یکی از الزامات سیستم آب شوره(البته بزرگواران این حرف من کم تجربه رو به بزرگیشون ببخشند ولی من واقعا تاثیرش رو دارم حس میکنم (آب من الان شفاف شفاف هستش اگه تو دو لیوان کریستالی آب شیر و آب تانک رو بریزی کاملا قابل مشاهده هستش)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    اینم مخصوص آقا رضا و اخوانی عزیز که عاشق رفریجوم هستند
    رفریجوم من در حال ترکیدن فقط یک سوال این گیاه شویدی و مویی مانند روی انگوری خوبه یا بکنمش؟ تو رفریجوم جرا اینقدر حباب بالا میره؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    طبق فرموده دوست خوبم آقا مهدی یک سری تست برای ورود پلیپ و ماشروم زدم نیتریت و آمونیاک صفر فسفات تقریبا صفرنیترات 12.5 ph در حدود 8.4 , KH هم 10 هستش دما رو هم روی 27 ست کردم. نظرتون چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    احمد جان بابت عکس ها ممنون
    عکس قبلی که از رفیجیومت گذاشتی با این عکس های جدید چند روز اختلاف داره؟راستی لامپ رفیجیومت در روز چند ساعت روشنه؟
    فکر کنم برایت ول کار خودش رو کرده ماشالا گیاه ها خیلی بیشتر شدن
    در مورد اون جلبک راستش من فکر کنم واسه گیاه ها مضر یاشه چون بد جوری به انگوریت چسبیده و این که باعث میشه نور به گیاه ها نرسه البته بازم دوستان باید نظر بدن حباب هایی هم که فرمودی روی گیاه ها هستش مال فتوسنتز گیاه هاست و نشونه اینه که رف داره خوب کار میکنه
    نتایج تست هایی هم که گفته به نظر من همه چیز نرماله باورت نمیشه اما نیترات من حدود هفتاد هشتاده اما ماشروم و شقایق لانگ تانکلم شرایط خوبی دارن و خوب باز میشن(البته 1 سال از راه اندازی میگذره) فکر نمیکنم برای پلیپ و ماشروم مشکلی وجود داشته باشه
    مهدی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    این گیاه مویی که میگی چه رنگی؟
    چرا در حال ترکیدنه؟
    اون حباب ها تو رف اینقد زیاد که نگو
    فکر میکنم نشانه خوبی باشه برای رف

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    جناب اخوانی نیترات شما خیلی بالاست(البته اگه تسترتون درست باشه)
    این شرایط میتونه واسه هر ریفی مهلک باشه مخصوصاً شقایقها.
    توی این شرایط آبزی نگه داری کردن نتیجه جالبی در بر نخواهد داشت و رو سلامتشون تاثیر منفی میزاره و در نهایت با تلفات همراه خواهد بود.
    جلبک های قهوه ای که رو گیاه ها رو گرفته مربوط به جریان کم داخل رفیوجیوم هستش و با یه موج ساز هم حل میشه .
    در مورد حباب ها هم اگه از زیر شن بیرون بیاد همون سولفید هیدروژن هستش که از تجزیه نیترات بوجود میاد .
    تجمع این گاز هم خطرناکه .

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    احمد جان بابت عکس ها ممنون
    عکس قبلی که از رفیجیومت گذاشتی با این عکس های جدید چند روز اختلاف داره؟راستی لامپ رفیجیومت در روز چند ساعت روشنه؟
    فکر کنم برایت ول کار خودش رو کرده ماشالا گیاه ها خیلی بیشتر شدن
    در مورد اون جلبک راستش من فکر کنم واسه گیاه ها مضر یاشه چون بد جوری به انگوریت چسبیده و این که باعث میشه نور به گیاه ها نرسه البته بازم دوستان باید نظر بدن حباب هایی هم که فرمودی روی گیاه ها هستش مال فتوسنتز گیاه هاست و نشونه اینه که رف داره خوب کار میکنه
    نتایج تست هایی هم که گفته به نظر من همه چیز نرماله باورت نمیشه اما نیترات من حدود هفتاد هشتاده اما ماشروم و شقایق لانگ تانکلم شرایط خوبی دارن و خوب باز میشن(البته 1 سال از راه اندازی میگذره) فکر نمیکنم برای پلیپ و ماشروم مشکلی وجود داشته باشه
    مهدی
    عکس قبلی ماله 6 روز قبل بود؟نور رو یکی از دوستام گفته تو ماه اول راه اندازی 24 ساعته روشن بزارم(نظر شما چیه؟)
    در مورد نیترات بالا یکی از دوستان میگفت مرجانهای ساده مثل ماشروم و پلیپ و اپن برین و همچنین شقایق لانگ تاکل و رز و بابل اگه در زمانی که پارامتر ها مناسب هستند وارد بشن بعدا خودشونو با بالا رفتن تدریجی پارامتر های نیترات منطبق می کنند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    به خدا هیچ ریفی نمیتونه خودشو با پارامترهای مسموم منطبق کنه .
    مثل این میمونه هر روز یک سی سی به غذای خودمون نفت اضافه کنیم .
    مشکلی نداره تا یک ماه بعد به جای پارچ آب نفت میاریم سر سفره .:smile (266):
    :smile (266):

صفحه 15 از 60 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)