این روزها در بازار گوشی های تلفن همراه بسیاری به دنبال خرید تلفنی با یک سیستم عامل خوب و کارآمد هستند. همچنین قیمت مناسب نیز برای آنها بسیار مهم است.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، سیستم عامل که به عنوان مهمترین بخش گوشی ها شناخته میشود این روزها دارای انواع متفاوت شده است.یکی از مهمترین و کارآمدترین این سیستم ها میتوان به سیتم اندروئید اشاره کرد.در اینجا سعی داریم تا شما را در خرید یک گوشی خوب با این سیستم عامل راهنمایی کنیم.


سونی اریکسون Xperia mini ST15i


این گوشی یکی از آخرین نسخه های تلفن های همراهی است که سونی اریکسون معرفی کرده است.داشتن یک سیستم عامل اندروئید 2.3 میتواند این گوشی را از نظر سیستم عامل تضمین نماید.

از امکنات این گوشی میتوان به یک پردازشگر 1 گیگاهرتزی اشاره کرد. اگرچه صفحه نمایش این گوشی 3 اینچ بیشتر نیست اما این کمبود را با یک صفحه کیبورد جبران کرده است. همچنین به افرادی که به دوربین گوشی خود اهمیت زیادی می دهند باید بگوییم که این گوشی دارای یک دوربین 5مگاپیکسل بسیار خوب است. لازم به ذکر است این گوشی میتواند تا4 ساعت در حالت مکالمه و 340 ساعت در حالت بدون کار شارژ نگه دارد.شما میتوانید این گوشی را در بازار ایران به قیمت 280 هزار تومان خریداری کنید.
سامسونگ Galaxy Ace


سامسونگ با تولید سری گوشی های گالکسی و استفاده از سیستم عامل اندروئید سعی کرد تا تحولی عظیم در محصولا تخود ایجاد کند..این مدل از سری گوشی های گالکسی با داشتن صفحه نمایش 3.5 اینچی بسیار شبیه به آیفون 4 شده است.همچنین دارای یک دوربین 5 مگاپیکسلی است که تقریبا به عنوان یک دوربین با کیفیت شناخته می شود.

لازم به ذکر است که در این گوشی از صفحه نمایش های باکیفیت AMOLED استفاده شده است.این گوشی از باتری بهتری نسبت سونی اریکسون دارد.شما میتوانید 11 ساعت مکالمه کنید و 640 ساعت نیز در حالت بدون کار شارژ نگه میدارد.شما میتوانید با پرداخت مبلغی در حدود 320 هزار تومان این گوشی را خریداری کنید.اچ تی سی Wildfire S


شرکت اچ تی سی به تازگی بیشتر گوشی های خود را تحت سیستم آندروئید میسازد.این گوشی دارای یک سیستم عامل 2.3 میباشد. از دیگر امکانات آن میتوان به یک صفحه نمایش 3.2 اینچی و یک دوربین 5 مگاپیکسلی اشاره کرد. لازم به ذکر است شاید مشکل این گوشی پردازنده 600 مگاهرتزی ان باشد که در میا نگوشی های هوشمند پردازنده قوی به حساب نمی آید.شما میتوانید این گوشی را به قیمتی در حدود 300 هزار تومان خریداری کنید.موتورلا XT Fire


موتورلا کمپانی است که قصد درد با تولید گوشی های اندروئیدی دوباره خود را در بازار تلفن های همراه مطرح کند.یکی از اخرین فناوری های این شرکت مدل XT Fire بوده است. این گوشی یک پردازشگر 800 مگاهرتزی دارد و با سیستم اندروئید 2.3 کار میکند. همچنین باید به دو دوربین این گوشی نیز اشاره کنیم، دوربین پشت 5 مگاپیکسل و دوربین جلویی ان از کیفیت VGA برخوردار است.صفحه نمایش این مدل نیز 3.5 اینچ میباشد.اچ تی سی Explorer


جدیدترین گوشی معرفی شده توسط شرکت اچ تی سی به زودی ارد بازار خواهد شد.این گوشی دارای یک صفحه 3.2 اینچی لمسی است.این گوشی همچنین دارای یک پردازنده 600 مگاهرتزی است.در مورد دوربین نیز باید به یک دوربین 3.2 مگاپیکسلی اشاه کرد.این گوشی هنوز وارد بازار ایران نشده است.