((میوه ای که صورت شما را زیبا میکند ))خوردن میوه*های سرشار از رنگدانه*ها مانند هویج می*تواند تاثیر زیادی در زیباتر شدن چهره شما داشته باشد.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه بریستول که با هدف تعیین رابطه بین رنگ صورت و جذابیت انجام شده است نشان می*دهد افرادی که پوست صورت آن*ها به رنگ زرد متمایل است جذاب*تر و در عین حال سالم*تر به نظر می*رسند.

در همین حال محققان متوجه شدند رنگ*دانه*های زرد به نام کاروتنوئید که در میوه*ها و سبزیجات خاصی مانند هویج وجود دارند نقش کلیدی در تولید این رنگ زرد در پوست صورت بازی می*کنند.

برای بررسی اثر این میوه روی پوست صورت، محققان از 40 داوطلب خواستند چهره 51 نفر را از نظر شادابی، سلامت و جذابیت رده*بندی کنند. نتایج این تحقیقات قرار است به زودی در نشریه رفتار انسان و تکامل به چاپ برسد.

یان استفن یکی از دانشمندانی که در انجام این پژوهش شرکت داشته است در این باره گفت: شاید با انتشار این گونه خبرها بتوانیم مردم را به خوردن میوه و سبزی بیش*تر تشویق کنیم. خصوصا این که دو ماه بعد از شروع مصرف میوه اثرات آن به طور وضوح خود را نشان خواهند داد.

او در ادامه گفت: شاید با گفتن این مطلب که اگر شما میوه و سبزی نخورید ممکن است تا 40 سال بعد دچار حمله قلبی شوید چندان مردم را به خوردن این غذاهای سالم تشویق نکند. اما در عوض اگر به آن*ها بگویید ظرف مدت چند ماه پس از خوردن میوه و سبزی اثرات آن باعث زیباتر شدن چهره شما شود تعداد بیش*تری به خوردن این مواد غذایی علاقه نشان دهند.

مطالعات قبلی هم نشان داده بود خوردن میوه و سبزی باعث تغذیه پوست، مو و ناخن*ها می*شود. این مواد غذایی شامل ویتامین a هستند که نقش مهمی در جایگزینی سلول*های پوستی دارند.

مصرف مرکبات، کیوی و برخی میوه*های دیگر به بدن در ساخت کلاژن کمک می*کند. کلاژن یک پروتئین است که نقش بسیار مهمی در بافت پوست بدن باز می*کند و می*تواند به حذف چین و چروک*ها، جای زخم*ها و مانند آن*ها کمک کند