نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    786

اصول و راهنمای تربیت و آموزش

دوستان من استارت این بخش رو زدم تا شما هم بیاین وبا هم تبادل اطلاعات کنیم.حیفه بخش به این مهمی خالی باشه!
    من به زودی اطلاعات شخصی و مربوط به تربیت رو براتون جمع آوری می کنم. خواهشا بیاین دست به دست هم بدیم تا بخش سگ ها پر محتواترباشه!ممنون

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    786
    در تربیت سگ نگهبان نکات مهمی هست که باید در مورد هر کدام مطلع باشیم،ازجمله:
    1.نژاد سگ
    2.سن سگ
    3.آشنایی با مبانی واصول تربیت
    4.آشنا بودن باخصوصیات رفتاری سگ مربوطه که بیشتر از صاحبش انتظار میرود به این مسئله آگاه باشدومسائل مهم دیگر.....

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    786
    1.نژاد هر سگ تاثیر زیادی در آموزش دارد،نه اینکه باید صددرصد این نژاد یا نژاد فلان و فلان باشد!اما درکل نژاد سگ خیلی موثر هست!
    نژاد هایی مثل ژرمن شیپرد در آموزش بسیار انعطاف پذیراست وهر دستوری را به خوبی وبا مداومت یاد می گیرد.
    به قول یکی ازدوستان ژرمن شیپرد ک آچار فرانسه هست(منظورش آچار ژرمنی بود)
    نژاد دوبرمن در نگهبانی خیلی جدی و مصمم است.اگر خوب تربیت نشود کمی خطرناک است.یک سگ بسیار چابک هست که عکس العمل های سریعی نشان می دهد.سگی شخصیت طلب ومغروراست.زور راتحمل نمی کند.
    نژادگریت دین هم خوب است اما به شرط اینکه خوب آموزش داده شود !در مقایسه با نژاد های دیگر آموزشش کمی وقت گیرتراست.ولی هیبت و تن صدای این سگ برای نگهبانی خودش امتیاز است.
    نژاد باکسر هم برای نگهبانی بسیار مناسب است .هوش این سگ هم در درصد خوبی قرار دارد.آموزش پذیری این شگ هم خوب است
    نژادروت وایلر هم سگ محکم وخوبی هست!از عهده ی نگهبانی به خوبی بر می آید.
    نژاد سرابی که در نگهبانی زبانزد است و بسیار جدی و محکم است!
    هر کدام از این سگ ها نگهبان های عالی می توانند باشند به شرطی که خوب تربیت شوند.می توانند سگ نگهبان ، همدم ،خانه یا هر طور که سلیقه ی شماست باشند ! ولی این هر سگی نیازمند محبت از فردی هست چه بهتر که آن فد فقط صاحبش باشد.وگرنه کمبود محبت طور دیگری در سگها باعث ناهنجاری رفتاری می شود!
    نباید با فریاد و کتک زدن و زور شگ را عقده ای و بهانجام عملی که معنایش را برایش تفهیم نکردیم مجبورش کنیم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3200
    فواد عزیز متشکرم به خاطر تهیه ی مطالب بالا، من با اکثر نظراتت موافقم، اما یه مدرس خوب میتونه تمام گفتها در مورد نژاد و تاثیراتش در آموزشو زیر سوال ببره با تربیت سگهایی از میکس چند نژاد که اگه ما ببینیمش هیچ توجهی در حالت عادی بهشون نمی کنیم ، من در مورد تربیت سگ بیشتر تجربی کار کردم و به این نکته رسیدم که در آموزش هیچ چیز بیشتر از رابطه ی عمیق دوستانه و صادقانه با سگتون نمیتونه بهتون کمک کنه ، به نظر من دقیقا مثل دوستی میمونه که مسولیتش با شماست، و تا زمانی که با سگتون وقت نگذرونید نمیتونید یه همچین دوستی ای ایجاد کنید. البته این مطلبو تو سایت مدرس مشهور جان رابین خوندم و بهش اعتقاد دارم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    چطوری باید به سگ یاد داد که وقتی خودمون حضور داریم به غریبه پارس نکنه ؟؟؟

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    786
    با گفتن کلمات نهی کننده: نه ،نکن ، ساکت و....(کلمه ای که خودتان راحت ترهستید) وبعد از موفقیت دادن تشویقی ونوازش کردن وآفرین گفتن به سگتان
    سعی کنید هیچ وقت سگ را باداد زدن از عمل بدش آگاه نکنید!سگ نباید از ترس فرمان را اطاعت کند،بعد آنکه شنوایی سگها 4 برابر انسان است!پس سگی که با داد آموزش ببیند از ترس صاحبش آن را انجام می دهد و وقتی صاحبش نیست می تواند آن عمل نهی شده را انجام بدهد و شاید فقط در حضور شما انجام ندهد(آن هم از روی ترس )
    من کریستین را اینطور آموزش دادم:
    هر وقت کسی بامن است فقط نگاه می کند ولی نگاهش نگاه آماده ی فرمان من!
    کسی که با من است اگر بامن درگیر یا من فرمان بگیر رابدهم به سمتش واق واق وحمله می کند
    کسی که با من است اگر من باشم واو از من جداشود و به هر سمتی برود چون من هیچ فرمانی ندادم کریستین هم با او کاری ندارد
    کسی که با من هم بوده و کریستین مارا باهم دیده ولی اگر بدون من به خانه ام بیاید کریستین برایش عکس العمل نشان می دهد
    برای گربه ها واق واق نمی کند

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    786
    نظر لطفته سهراب جان . منم با حرفات موافقم ودر آخر هم به موضوع قشنگی اشاره کردی!

کاربر ساده

شماره عضویت
    3200
    خیلی متشکرم فواد عزیز

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)