همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    سلام ، به نظر من میتونید در مغازه تون از طوطی نگهداری کنید ، چون زمانی که باید باهاش باشید کنارش هستید و دقیقا زمانی که پرنده نیاز به استراحت داره شما اجازه میدید راحت باشه ... تا طوطی شما بخواد بفهمه چی به چیه ساعت 10 شده و شما هم مجدد کنارش هستید :smile (263):

فقط نکته ای که لازم هست چک کنید اینه که پرنده از هر نظر در ارامش کامل باشه ، دسترسی به جاهای خطرناک مثل پریز برق نداشته باشه ، اب و غذای کافی براش بذارید و اگه امکانش هست یه روشنایی کوچیک هم براش بذارید که فکر میکنم همون نور لامپ اکواریوم کفایت میکنه ... و نکته اخر اینکه توجه فراوون به طوطی تون فراموش نشه

یکی از اشناهای من یه سوپرمارکت داره و چند ساله که از یه کاسکو هم نگهداری میکنه ، همیشه میذاره تو مغازه بمونه ، البته جایی که میذاره کاملا براش مناسبه ، گوشه ای مغازه که نه افتاب مستقیم میخوره ، نه باد میاد و نه الودگی و ... باهاش در تماسه ، کلی هم اسباب بازی براش گذاشته ، فوق العاده اجتماعی و مهربونه و هر کسی که وارد میشه میگه : سلام ( همین هم باعث جلب مشتری شده ) :smile (172):
    ویرایش توسط Nilufar : 2nd December 2011 در ساعت 04:17 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    5463
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر نمیکنید این طوطی توی گارد هست؟ و از روی اجبار داره اطاعت میکنه؟ به مردمک چشم و حالت پرهای پف کرده گردن توجه کنید!برای بر طرف کردن فقر کلسیوم امپول کلسیوم گلوکنات بگیرید تو ظرف اب 1033 نصفی بریزید تا بخوره طعم و بو هم نداره
    سلام این حالت عادیش هست وقتی که پف میکنه کلاً تقیر میکنه و وقتی نمیخواد یا از چیزی خوشش نمیاد میره میچسبه به قفس من تخمه را دور تر از قفس میگرم به زور خودش میرسونه بهم انقدر تلاش میکنه که برسونه به تخمه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

سلام دوست گرامی
    بنده هم با اینگونه کاسکوها بر خورد داشته ام که با مردها رابطه خوبی نداشتند! ولی غار هم نمیزدند ! من احتمال میدم همسرتون بی حوصله باهاش بر خورد میکنه و یا وقت نمیزاره مطمئنا در صورت بر خورد مهربانانه و به همراه غذاها و تشویقی هایی که دوست داره سر به راه میشه ولی بهش باید وقت بدین .
    در رابطه با بیرون امدن از قفس هم نظر بنده این هست که هر وقت که حمام میبریدش اجازه بدین بیاد بیرون و بال بزنه هم خستگی بالهاش در میره هم زوذ تر خشک میشه در این صورت هفته ای یکبار حد اقل میاد بیرون.

سلام
    مرسی از راهنمایی شما فکر میکنید حمام کردنش توسط همسرم برای رام شدنش موثر باشه البته میگم وقتی اون رو میبینه خیلی بیقراری میکنه اوایل برای حمام کردن من کنارش باشم تا بهش عادت کنه؟ چون حمام رو خیلی دوست داره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی و ماهی
    شماره عضویت
    5805

خاکستری

سلام
    دقیقا جایی هست که توضیحات کامل برای خرید جوجه خاکستری وجود داشته باشه؟
    ممنون بابت توضیحاتتون ولی لطف کنید
    توضیح بدید که چطوری میشه سن یه طوطی خاکستری رو تشخیص داد آخه قصد خریدش رو دارم
    قیمت خرید یه جوجه خاکستری چقدره
    حداقل و حداکثرش رو بگید
    جوجه طوطی فقط و اردیبهشت گیر میاد یا فصل های دیگه هم میشه پیداش کرد آخه رفتم پیش یه فروشند و ازش رسیدم گفت فقط تو اردیبهشت جوجه طوطی میاره
    لطفا منو برای خرید این نوع طوطی راهنمایی کنید.آخه هیچ کسی رو نمیشناسم که آشنا به این نوع طوطی باشه تا با اون برم خرید .
    برای خرید جوجه چه سنی رو پیشنهاد میکنید آخه میخوام بهش حرف زدن هم یاد بدم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5802
    سلام :
    دوستان میشه وقتی داریم پرنده مون رو میخریم بگیم خود فروشنده واسمون بال هاشو بزنه ؟؟؟
    خود من تو تبریز میشم و خکستریم رو میخام از جناب آژیده بگیرم میخام بگم تا برام ارسال کنه میشه بگم قبل از ارسال بال هاشو بزنه ؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    با عرض تشکر از معاون بخش طوطی سانان یک سوال دارم می توانم باز مزاحم بخش طوطی سانان شوم و باز سوالی را بپرسم:smile (101):

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaper نمایش پست ها
    با عرض تشکر از معاون بخش طوطی سانان یک سوال دارم می توانم باز مزاحم بخش طوطی سانان شوم و باز سوالی را بپرسم:smile (101):

دوست عزيز شما هر سئوالي كه به ذهنتون رسيد بپرسيد دوستان حتما جوابگو هستند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از راهنمایی شما فکر میکنید حمام کردنش توسط همسرم برای رام شدنش موثر باشه البته میگم وقتی اون رو میبینه خیلی بیقراری میکنه اوایل برای حمام کردن من کنارش باشم تا بهش عادت کنه؟ چون حمام رو خیلی دوست داره

سلام
    پیشنهاد میکنم ابتدا بیشتر با اون رابطه بر قرار کنند با حرف زدن از فاصله دور و ارام ارام نزدیک شدن و تشویقی دادند در صورتیکه بهبودی در روابط دیدین با شما در حمام دادن شرکت کنند انهم نه مستقیم یادمون باشه که حمام دادن کار بسیار حساسی در کاسکوداری هست. فقط خواهش میکنم عجله نکنید و صبور باشید .در اینصورت موفقیت با شماست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3fox نمایش پست ها
    سلام
    دقیقا جایی هست که توضیحات کامل برای خرید جوجه خاکستری وجود داشته باشه؟
    ممنون بابت توضیحاتتون ولی لطف کنید
    توضیح بدید که چطوری میشه سن یه طوطی خاکستری رو تشخیص داد آخه قصد خریدش رو دارم
    قیمت خرید یه جوجه خاکستری چقدره
    حداقل و حداکثرش رو بگید
    جوجه طوطی فقط و اردیبهشت گیر میاد یا فصل های دیگه هم میشه پیداش کرد آخه رفتم پیش یه فروشند و ازش رسیدم گفت فقط تو اردیبهشت جوجه طوطی میاره
    لطفا منو برای خرید این نوع طوطی راهنمایی کنید.آخه هیچ کسی رو نمیشناسم که آشنا به این نوع طوطی باشه تا با اون برم خرید .
    برای خرید جوجه چه سنی رو پیشنهاد میکنید آخه میخوام بهش حرف زدن هم یاد بدم

سلام دوست عزیزم
    در خرید عجله نکنید
    تاپیکهای کاسکو را مطالعه کنید جوجه کاسکو همیشه در بازار هست و ترجیحا در زمانی که هوا گرمه خریدش به صلاحتر هست چراکه احتمال سرماخوردگی و کهنه شدنش کمتر هست ولی بگردید قطعا جوجه سالم پیدا خواهید کرد فقط تقاضا میکنم حتما تاپیک را با دقت بخوانید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    5713
    نقل قول نوشته اصلی توسط نمایش پست ها
    استاد عزيز
    بعد از يك هفته نبايد انتظار داشته باشي كه در حدي كاسكوت آروم بشه كه اين آروميش آشكار باشه.....خيلي خيلي كم آروم ميشه اينقدر كه حسش نكني.....در مورد شاه پر هاش هم بگم كه اگر يادت باشه فروشنده گفت كه قبلا در منزل كسي بوده....ممكنه صاحب قبليش شاه پر هاش رو كوتاه كرده باشه كه اگر اينطور باشه كه ديگه راحت هستي .
    البته كاسكو رو بايد طوري پرهاش رو كوتاه كرد كه فقط بتونه از روي قفسش يا يك بلندي پرواز كنه و بشينه روي زمين و نتونه حتي در ارتفاع كم چندين متر پرواز كنه...بايد در حدي كوتاه كرد كه فقط با مغز زمين نخوره و بتونه آروم بشينه روي زمين...بايد همون روز مي زاشتي پرهاش رو ببينيم تا اگر اصلاح لازم داشت همونجا انجام مي داديم.
    خلاصه مطلب من فقط و فقط تاكيد روي اين حرفم دارم(((عجله نكن چون در مورد رام شدن كاسكو و به حرف آمدنش بايد حد اقل 4 ماه صبر كني))) شما اصلا نبايد انتظار داشته باشي كه يك هفته اي ديگه قار نزنه .
    در مورد حمام هم بگم كه:

1-فقط از گردن به پايين بهش آب اسپري كن چون اگر آب داخل بينيش بشه و اون در حال دم (منظورم دم و بازدم هست) باشه آب به داخل ريه ميره و عفونت ميكنه.

2-اصلا هيچ بادي نبايد در جريان باشه چه حين حمام چه بعد از حمام.

3-بعد از حمام بايد با سشوار حدود 7-6 دقيقه خشك بشه.....مراقب باش زمان سشوار كشيدن كاسكو زياد داغ نكنه.
    اصلا نباید بادی به طوطی بخوره ، پس چه طوری سشوار بکشیم؟؟

صفحه 448 از 1238 نخستنخست ... 348398429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467498548948 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)