صفحه 29 از 150 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 1493
    همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها

[SIZE=2]
    ممنون از راهنمایی شما
    این بخش ها رو بصورت کلی مرور کردم قبلاً، اطلاعات خوبی توش بود

اما در مورد عادت کردن، این طوطی با سرنگ بزرگ شده از اون طوطی ها نیست که خیلی وحشی باشه (اگه پست های چند روز قبل رو دیده باشید در موردش کامل توضیح دادم)
    واسه همین فکر نمی کردم که به 2-3 ماه زمان نیاز داشته باشه. برای طوطی های سرنگی هم همینقدر طول می کشه؟؟؟
    گذشته از این، خودش سر شوخی رو باز کرد همون روز اول که آوردمش در قفس باز بود می خواستم نهار بخورم، تا سینی غذا رو دید پرید بیرون اومد سراغ من اگه خجالت می کشید که نبایستی میومد سمت من. در مورد رو دست اومدن هم ادیت نمی کنه، فقط بعضی وقتا اونم روی قفسش که باشه از اون قلمرو دفاع می کنه. ولی از نظر سر و صدا خیلی کم سروصداست. حالا صبر می کنم ببینم چی می شه.

یه مورد دیگه این که من شب ها معمولاً دیر از سر کار میام، اشکالی نداره وقت خوابش رو 12 شب تنظیم کنم که بتونم یه خورده باهاش سر و کله بزنم؟؟؟ الآن ساعت 11 یه پارچه می ندازم روش که بخوابه ولی چون خودم ساعت 10 میام خونه دیگه فرصتی برای بازی با اون صورت نیست. اگه 12 بشه بهتره

منظور ایجاد حس اعتماد در طوطی هست ، اینکه زمان غذا خوردن شما هیجان زده شده که دلیل نمیشه زود پسر خاله شه این نوع طوطی ها فوق العاده شکمو هستن و حتی اگه سیر باشن بازم دوست دارن یه نوکی به غذا بزنن ( در کل اون موقع فقط چشماشون غذا رو میبینه ) :smile (161):

من نمیدونم چرا شما روی قفس رو میپوشونید ؟! نمیدونم نظر دوستان دیگه چیه اما خودم به شدت مخالف هستم مگه اینکه اتاق طوطی شما محیطی استرس زا باشه که فکر نمیکنم اینجوری باشه ... :smile (119):

من شنیدم طوطی ها و سایر پرندگان باید سر شب کم کم دیگه بخوابن اما خود من زیاد سخت نگرفتم هیچ وقت ، معمولا تا 2 که بیدارم طوطیمم بیداره و کلی هم جیغ جیغ میکنه :smile (22):

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilufar نمایش پست ها
    منظور ایجاد حس اعتماد در طوطی هست ، اینکه زمان غذا خوردن شما هیجان زده شده که دلیل نمیشه زود پسر خاله شه این نوع طوطی ها فوق العاده شکمو هستن و حتی اگه سیر باشن بازم دوست دارن یه نوکی به غذا بزنن ( در کل اون موقع فقط چشماشون غذا رو میبینه ) :smile (161):

من نمیدونم چرا شما روی قفس رو میپوشونید ؟! نمیدونم نظر دوستان دیگه چیه اما خودم به شدت مخالف هستم مگه اینکه اتاق طوطی شما محیطی استرس زا باشه که فکر نمیکنم اینجوری باشه ... :smile (119):

من شنیدم طوطی ها و سایر پرندگان باید سر شب کم کم دیگه بخوابن اما خود من زیاد سخت نگرفتم هیچ وقت ، معمولا تا 2 که بیدارم طوطیمم بیداره و کلی هم جیغ جیغ میکنه :smile (22):

سلام نیلوفر جان

در مورد خواب طوطی ها این نکته رو باید بگم که کم خوابی باعث بیحالی و بیماری پرنده میشه و باید حد اقل 10-11 ساعت خواب کامل داشته باشن

در این مورد هم یه مقاله توی بخش مقالات گذاشتم اگه بخونیش بیشتر توضیح داده

درصورتی از کاور برای پوشاندن قفس استفاده نمیشه که جایی مثل یه اتاق جدا برای خواب طوطی داشته باشیم که ساکت و تاریک هست و پرنده میتونه بدون مزاحمت خوابه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilufar نمایش پست ها

باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید.
    در مورد کاور، من برای عروسم این کار رو نمی کنم، اونم تا 2 شب بیداره و تازه 12 شب به بعد نطقش باز می شه در عوض صبح تا ظهر چرت می زنه، اما چون اینو صاحب قبلیش گفت که عادتش دادم با کاور بخوابه منم همون رویه رو ادامه دادم دیگه، واقعاً می خوابه وقتی پارچه رو روش می ندازم، در عوض صبح اول وقت که می خوام از خونه برم بیرون وقتی کاور رو بر دارم شازده بیداره و صبحونش رو بهش می دم ولی جوجو خانم (عروس هلندیه) در خواب ناز هستن.
    اتاقش هم استرس زا نیست ولی اتاق نشیمنه و چراغ و تلویزیون و اینا هم توشه دیگه، البته از تلویزیون و مبل ها 5-6 متر فاصله داره. قفسش هم یه گوشست جوری که هم از سه طرف به اطرافش دید داره هم احساس راحتی می کنه. کلاً فکر کنم جاش راحته (با توجه به تجربه خودم که در زمینه پرنده بد نیست ولی چون می خوام این رو اصولی نگهداری کنم و به ثمر برسه، دارم وسواس به خرج می دم). عروسه هم قفسش با فاصله ی 2 متر تو همون اتاقه، البته رو زمینه پایه نداره.

الآن دوتا سوال دیگه دارم :smile (7):
    1- حضور اون عروسه که اونم دستیه و سه کلمه هم تقلید می کنه، نزدیک قفس شازده مشکلی تو آموزشش نداره؟؟؟
    2- الآن شما می گید فعلاً به شازده کار نداشته باشم (منظورم همون 2-3 هفته ای که گفتید فقط از دور باهاش حرف بزن و غذا بده و قفسش رو تمیز کن)، یا حالا که شروع کردم دیگه ادامه بدم؟؟؟ من از همون اول که آوردمش دارم باهاش ور می رم. چه کار کنم؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نگهداری 2 پرنده سخنگو کنار هم قطعا از کیفیت آموزش های بعدی کم خواهد کرد
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    5596
    چون جناب آژیده گفتند مطرح کنم اینجا من هم مطرح میکنم. فندق من توی مسابقه شرکت کرد من نوشتم هفت ماهشه و ایشونگفتند پیرمردیه واسه خودش !!:smile (44): اینجا را ببینید

البته با اون عکس ها واقعا نمیشه گفت چون در حال پر ریزی هست و کلا قیافش فرق کرده و در نور کم عکس ها را گرفتم و مردمکش کاملا بازه و نمیشه رنگ طوسی دور اون را دید .
    به همین دلیل یه عکس دیگه میزارم اگه نظر بدید ممنون میشم.

و البته عکس هایی که توی مسابقه هست مال این اواخره و عکسی که میبینید حدود 2 ماه قبل . رنگ نوکش هم توی عکس های جدید یکم ماته که به علت اینه که یکی از این چوب های زبر براش گذاشتم .نوکش را مالیده بهش و اینطوریه و در عکس بالا کچلن ایشون که تازگی موهاش در اومده !

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    ایا شاه طوطی می تواند اندازه ی کاسکو صحبت کند؟باتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیر نمیتونه.فوقش 150-100 کلمخ حرف میزنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    5966
    سلام دوستان
    من یه طوطی دارم رنگش سبزه و نوکش قرمز . خودم نمیدونم اسمش چیه. میدونین اسمش چیه؟
    از کجا بدونم نره یا ماده؟
    بهم گفتن فلفل سبز میخوره . درسته؟
    غذا چی بهش بدم؟
    بهم گفتن بذارمش رو یه چوب و ببرمش جلو اینه که اهلی بشه . آیا درسته ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_st نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه طوطی دارم رنگش سبزه و نوکش قرمز . خودم نمیدونم اسمش چیه. میدونین اسمش چیه؟
    از کجا بدونم نره یا ماده؟
    بهم گفتن فلفل سبز میخوره . درسته؟
    غذا چی بهش بدم؟
    بهم گفتن بذارمش رو یه چوب و ببرمش جلو اینه که اهلی بشه . آیا درسته ؟

اگر نمیدونید اسمش چیه چرا تو این تاپیک پرسیدید؟!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-Amin نمایش پست ها
    چون جناب آژیده گفتند مطرح کنم اینجا من هم مطرح میکنم. فندق من توی مسابقه شرکت کرد من نوشتم هفت ماهشه و ایشونگفتند پیرمردیه واسه خودش !!:smile (44): اینجا را ببینید

البته با اون عکس ها واقعا نمیشه گفت چون در حال پر ریزی هست و کلا قیافش فرق کرده و در نور کم عکس ها را گرفتم و مردمکش کاملا بازه و نمیشه رنگ طوسی دور اون را دید .
    به همین دلیل یه عکس دیگه میزارم اگه نظر بدید ممنون میشم.

و البته عکس هایی که توی مسابقه هست مال این اواخره و عکسی که میبینید حدود 2 ماه قبل . رنگ نوکش هم توی عکس های جدید یکم ماته که به علت اینه که یکی از این چوب های زبر براش گذاشتم .نوکش را مالیده بهش و اینطوریه و در عکس بالا کچلن ایشون که تازگی موهاش در اومده !

سلام

طوطی شما بالای 5 سالشه و بیماره

پر ریزی طبیعی یا همون تو لک رفتن هیچ گاه منجر به کچلی یا گر شدن قسمتی از بدن پرنده نمیشه
    طوطی شما مشکوک به بیماری موسوم به Scaly Beak است که اصطلاحا تحت عنوان شقاق هم شناخته میشه
    نوعی انگل پوستی (mite) که مایت های پوستی نامیده میشه و با نفوذ به منار و پوست پرنده باعث تخریب و دفرمه شدن منقار - کچلی و گری و در مراحل پیشرفته ورود به مجرای سینوسی پرنده میشه

معمولا با سم Ivermectine درمان میشه-آیورمکتین

به هر حال اینا فقط جهت یاد آوری بود...سریعا به یک دامپزشک مجرب مراجعه کنید

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 16th December 2011 در ساعت 08:14 PM

صفحه 29 از 150 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879129 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)