صفحه 33 از 102 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 1017
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول اینکه چرا موضوع نور تو فروم دوتا هستش
    یکی اولی که نوشته نور در آکواریوم آب شور
    دومی که چند سطر پایین تر هستش نوشته نور
    به نظر من دومی انتقال پیدا کنه اینجا بهتر باشه !
    دوم اینکه به توجه به ابعاد خارجی تانکم با قاب هستش 88*46*65 سانت که حجم آبگیری بدون لوازم حدود 160 لیتره
    برای نگهداری چنتا دلقک همراه با چند ریف برای دلقکها چه سیستم نوری را پیشنهاد میکنید؟

دوستان نظری ندارن؟
    در ضمن فکر میکنم شقایق بهتر باشه برای دلقک چون دمای تانکم شبها حدود 25 و روز تا 27.5 بالا میره.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان نظری ندارن؟
    در ضمن فکر میکنم شقایق بهتر باشه برای دلقک چون دمای تانکم شبها حدود 25 و روز تا 27.5 بالا میره.
    دوست عزیز یک مقدار سوالتون گنگ هست
    تا دوستان مطلع تر جواب بدن من چند مورد و در مورد نور بگم
    شما بهتره به ازای هر لیتر یک وات نور برای تانکتون در نظر بگیرین
    که میتونین از ترکیب مهتابی ها یا ال ای دی استفاده کنین استفاده از متال هم شدنیه فقط یه مقدار برا تانک شما زیاد میشه! در مورد دلقک و شقایق من متوجه نشدم! تمام مرجان ها و شقایق ها بخصوص اون هایی که فتوسنتز میکنن به نور مناسب احتیاج دارن صخره ها هم همینطور ماهی ها هم برای زندگی طبیعی و تعریف روز شب به نور احتیاج دارن دمای مناسب هم برای بیشتر ریف ها بین 23 تا 26 درجه است

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوست عزیز یک مقدار سوالتون گنگ هست
    تا دوستان مطلع تر جواب بدن من چند مورد و در مورد نور بگم
    شما بهتره به ازای هر لیتر یک وات نور برای تانکتون در نظر بگیرین
    که میتونین از ترکیب مهتابی ها یا ال ای دی استفاده کنین استفاده از متال هم شدنیه فقط یه مقدار برا تانک شما زیاد میشه! در مورد دلقک و شقایق من متوجه نشدم! تمام مرجان ها و شقایق ها بخصوص اون هایی که فتوسنتز میکنن به نور مناسب احتیاج دارن صخره ها هم همینطور ماهی ها هم برای زندگی طبیعی و تعریف روز شب به نور احتیاج دارن دمای مناسب هم برای بیشتر ریف ها بین 23 تا 26 درجه است
    سلام: دوست عزیز در صورت استفاده از led دیگه یک وات به ازای هر لیتر مناسب نیست بلکه باید پار و لومن رو مد نظر قرار بدید.چون مثلا برای یه تانک 300 لیتری 300 وات led بسیار زیاد هست.شما برای 300 لیتر میتونی بین 100 تا 120 وات led استفاده کنی و نور مناسب و کافی داشته باشی .دمای مناسب هم همونطور که گفتید میتونه از 23 تا 27 درجه باشه که البته جدای از عدد دما ثابت بودن خیلی مهمتره .
    اقای نوروزی 2.5درجه اختلاف دما در روز زیاد هست.حداکثر اختلاف دمایی نباید از 1 درجه بیشتر بشه این به ماهی ها و ریف ها استرس وارد میکنه.اینکه شقایق بهتره رو هم نفهمیدم !؟! ولی برای وارد کردن شقایق بهتره حداقل 6 ماهی از راه اندازی تانک بگذره و بعد به سراغ شقایقهای راحتتر مثل لانگ و حبابی برید.
    در پناه حق

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام: دوست عزیز در صورت استفاده از led دیگه یک وات به ازای هر لیتر مناسب نیست بلکه باید پار و لومن رو مد نظر قرار بدید.چون مثلا برای یه تانک 300 لیتری 300 وات led بسیار زیاد هست.شما برای 300 لیتر میتونی بین 100 تا 120 وات led استفاده کنی و نور مناسب و کافی داشته باشی .دمای مناسب هم همونطور که گفتید میتونه از 23 تا 27 درجه باشه که البته جدای از عدد دما ثابت بودن خیلی مهمتره .
    اقای نوروزی 2.5درجه اختلاف دما در روز زیاد هست.حداکثر اختلاف دمایی نباید از 1 درجه بیشتر بشه این به ماهی ها و ریف ها استرس وارد میکنه.اینکه شقایق بهتره رو هم نفهمیدم !؟! ولی برای وارد کردن شقایق بهتره حداقل 6 ماهی از راه اندازی تانک بگذره و بعد به سراغ شقایقهای راحتتر مثل لانگ و حبابی برید.
    در پناه حق
    بله دقیقا و البته من فکر میکنم بهترین گزینه برا تانک ایشون همون ال ای دی هست چون ارتفاعشون 65 هست مهتابی ها این ارتفاع رو جواب گو نیستن و متال هم برا حجمشون مناسب نیس

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    با سلام و تشکر
    (ممکنه جای این موضوع اینجا نباشه ولی ادامه بحث بالاست )
    چیزی که من فهمیدم اینکه بعضی از ریفها بافت کلسیمی دارن و دمای آب از 26 درجه نباید بالاتر بره ولی شقایق چون بافت کلسیمی نداره دمای بالاتر رو تحمل میکنه !
    دما رو چه جوری ثابت کنم چیلر هم خیلی گرون بود هم برای سایز تانک من منطقی نیست؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    با سلام و تشکر
    (ممکنه جای این موضوع اینجا نباشه ولی ادامه بحث بالاست )
    چیزی که من فهمیدم اینکه بعضی از ریفها بافت کلسیمی دارن و دمای آب از 26 درجه نباید بالاتر بره ولی شقایق چون بافت کلسیمی نداره دمای بالاتر رو تحمل میکنه !
    دما رو چه جوری ثابت کنم چیلر هم خیلی گرون بود هم برای سایز تانک من منطقی نیست؟
    برایه ثابت نگه داشتن دما بهترین گزینه چیلره
    ولی میتونید از فن کمک بگیرید که تو روز که دما میره بالا روشن بشه و شبا که دما بالا نمیره خاموشش بکنید
    البته کنترلر هایی هم تو بازار هستکه اگه بخرید این کارو به صورت اتوماتیک براتون انجام میدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    دوستان کسی تجربه استفاده از مهتابیهای فیلیپس رو داشته ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان
    این واژه اکتنیک یعنی چه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    نور آکتینیک به نوری گفته می شود که قادر به ایجاد دگرگونی شیمیایی در یک ماده است.اما این نور بیشتر در عکاسی کاربرد داره.این نور دارای اشعه ماورائ بنفش هست باید ترکیبی از این نور و یه نور دیگه برای آکواریوم آب شور موجود باشه تا هم ماهیان(رنگ اصلی ماهی نمایان می شود) هم بقیه موجودات اعم از ریف ها شقایق ها و پولیپ ها تو شرایط ایده آلی باشن نور ترکیبی پیشنهاد شده متال + اکتنیک هست .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    نور آکتینیک به نوری گفته می شود که قادر به ایجاد دگرگونی شیمیایی در یک ماده است.اما این نور بیشتر در عکاسی کاربرد داره.این نور دارای اشعه ماورائ بنفش هست باید ترکیبی از این نور و یه نور دیگه برای آکواریوم آب شور موجود باشه تا هم ماهیان(رنگ اصلی ماهی نمایان می شود) هم بقیه موجودات اعم از ریف ها شقایق ها و پولیپ ها تو شرایط ایده آلی باشن نور ترکیبی پیشنهاد شده متال + اکتنیک هست .
    این اکتنیک مهتابی معمولیه یا چیز خاص مثل متاله؟

صفحه 33 از 102 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)