فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مجازات‌های تعیین شده برای شکارچیان غیرمجاز کافی است؟ - دکتر بهمن کشاورز

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Lightbulb مجازات‌های تعیین شده برای شکارچیان غیرمجاز کافی است؟ - دکتر بهمن کشاورز

  مجازات‌های تعیین شده برای شکارچیان غیرمجاز کافی است؟ - دکتر بهمن کشاورز  حکیم مهر - پخش شدن فیلم آزار و اذیت خرس‌ها در اینترنت، احساسات عمومی را جریحه‌دار کرد و بازتاب‌های گوناگونی داشت. بسیاری از کاربران خبرآنلاین انتظار اشد مجازات و یا حداقل مجازات سخت برای خاطیان داشتند. اما این امکان گویا وجود ندارد.

  دکتر بهمن کشاورز نیز در یادداشتی به این موضوع پرداخته و نوشته است: آنچه قویا مایه نگرانی و غیر قابل توجیه و غیر قابل دفاع است آزار حیوانات صرفا به لحاظ بعضی هیجانات و خواسته‌های نامعقول و یا به لحاظ وجود عقاید خرافی و جاهلانه است.
  این وکیل پایه یک دادگستری ضمن اشاره به موادی از قانون برای مجازات این افراد، اینطور ادامه می‌دهد که: به نظر می‌رسد موضوع علاقه به حیوانات و نفرت از آزار و اذیت ایشان و میل به حمایت از ایشان عمدتا جنبه فرهنگی و تربیتی دارد و باید از جانب پدر و مادر از طفولیت به بچه‌ها آموخته شود مثلا از طریق نگهداری حیوانات خانگی کوچک در منازل حتی آپارتمان‌ها و عادت دادن بچه‌ها به دوست داشتن آنها و مواظبت از آنها و احساس رقت نسبت به آنها. به عکس گمان می‌رود مظاهر مختلف خشونت را باید از چشم و گوش و ذهن بچه‌ها دور کرد و به ویژه به آنها آموخت که کشتن و آزار رساندن به حیوانات چیزی کمتر از اذیت و آزار و کشتن انسانها نیست و به طور کلی بشر نباید چیزی را که خود قادر به درست کردنش نیست خراب کند. متاسفانه چنین دیدگاهی اگر هم در میان ما وجود داشته باشد شیاع و توسعه چندانی ندارد بلکه خشونت و تهاجم را نوعی مزیت و برتری می‌دانیم و توجه نداریم که اگر این خشونت در ذهن کودکان و نوجوانان و جوانان نهادینه شد، ممکن است در هر حال و در قبال هرکس بروز کند و فاجعه بیافریند. نتیجه این که به نظر می‌رسد مبارزه با حیوان‌آزاری بیش از آن که از طریق قانونگذاری و تعیین مجازات ممکن باشد به وسیله کار فرهنگی و آموزش ممکن است.
  متن کامل یادداشت دکتر کشاورز بدین شرح است :
  این مطلب مربوط است به قانون شکار و صید که در سال 1346 تصویب و در سال 1375 اصلاح شده است. در این قانون برای شکار و صید جانوران وحشی عادی بدون پروانه و موارد دیگر که از بحث ما خارج است جزای نقدی از یکصد هزار تا یک میلیون ریال و حبس از یک ماه تا شش ماه تعیین شده است. همچنین در ماده 11 قانون برای شکار صید در فصول و ساعات ممنوع و مقرر یا در مناطق ممنوع و یا با استفاده از طرق غیرمجاز و یا تخریب چشمه ها و آبشخورهای حیوانات در مناطق حفاظت شده جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال و یا حبس از 91 روز تا شش ماه پیش بینی شده است. همچنین شدیدترین مجازات موضوع این قانون در ماده 12 آن برای شکار و صید جانوران وحشی حمایت شده بدون داشتن پروانه ویژه و از بین بردن رستنی ها و تعلیف و تخریب در پارکهای ملی پیش بینی شده که سه ماه تا سه سال حبس و یک میلیون و پانصدهزار ریال تا 18 میلیون ریال جزای نقدی است البته مجازات مشابهی هم برای شکار جانوران وحشی کمیاب و در معرض خطر انقراض در ماده 13 پیش بینی شده است.
  ملاحظه میشود حداکثر مجازاتهای تعیینی شاید برای تنبه شکارچیان غیرمجاز کافی باشد اما حداقل‌ها کافی نیست. البته اگر تعیین مجازات یا شدت آن اصولا از جهت جلوگیری از تکرار جرم موثر باشد، که نیست.
  از طرفی باید به این مساله هم توجه کرد که در برخی مناطق شکار حیوانات حلال گوشت به منظور تغذیه است و فقر حاکم بر مردم در اشاعه و گسترش این قبیل شکار تاثیر دارد. به عبارت دیگر هرچند از بین بردن حیات وحش بسیار دردناک و غیرقابل قبول است اما اگر مردمی در شرایطی قرار گیرند که اینگونه شکارها تنها راه تغذیه ایشان باشد آنگاه با سوال و مساله مشکلی مواجه میشویم.
  اما آنچه قویا مایه نگرانی و غیرقابل توجیه و غیرقابل دفاع است آزار حیوانات صرفا به لحاظ بعضی هیجانات و خواسته‌های نامعقول و یا به لحاظ وجود عقاید خرافی و جاهلانه است.
  چیزی که توصیه می‌شود والدین از زمان کودکی در فرزندان خود مورد مراقبت و دقت قرار دهند بعضی حرکات است که بر مبنای بررسی‌های علمی نشانه تحولات روانی و فکری آینده و احیانا وجود روان‌نژندی یا روان‌پریشی یا حتی دیوانگی شناخته شده است. یکی از این نشانه‌ها میل کودک و نوجوان به آزار حیوانات است که این علامت در بسیاری از قاتلین زنجیره‌ای دیده شده است.
  به نظر می‌رسد موضوع علاقه به حیوانات و نفرت از آزار و اذیت ایشان و میل به حمایت از ایشان عمدتا جنبه فرهنگی و تربیتی دارد و باید از جانب پدر و مادر از طفولیت به بچه‌ها آموخته شود مثلا از طریق نگهداری حیوانات خانگی کوچک در منازل حتی آپارتمان‌ها و عادت دادن بچه‌ها به دوست داشتن آنها و مواظبت از آنها و احساس رقت نسبت به آنها. به عکس گمان می‌رود مظاهر مختلف خشونت را باید از چشم و گوش و ذهن بچه‌ها دور کرد و به ویژه به آنها آموخت که کشتن و آزار رساندن به حیوانات چیزی کمتر از اذیت و آزار و کشتن انسانها نیست و به طور کلی بشر نباید چیزی را که خود قادر به درست کردنش نیست خراب کند. متاسفانه چنین دیدگاهی اگر هم در میان ما وجود داشته باشد شیاع و توسعه چندانی ندارد بلکه خشونت و تهاجم را نوعی مزیت و برتری می‌دانیم و توجه نداریم که اگر این خشونت در ذهن کودکان و نوجوانان و جوانان نهادینه شد، ممکن است در هر حال و در قبال هرکس بروز کند و فاجعه بیافریند.
  نتیجه این که به نظر می‌رسد مبارزه با حیوان آزاری بیش از آن که از طریق قانونگذاری و تعیین مجازات ممکن باشد به وسیله کار فرهنگی و آموزش ممکن است.  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مگه شکارچی غیر مجار باید مجازات شه؟!!
  مجازات مال محیط بانه!
  بسیبشس

 3. #3
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  گرچه كار فرهنگي لازمه هر تغيير بزرگ و دائمي در جامعه است اما گويا مسئولان ما ياد گرفته اند همه چيز را به كار فرهنگي بسپرند و فراموش كنند كه كار فرهنگي آينده ساز است نه راه حل كنوني .از همين الان كه شروع به فرهنگ سازي كنيم چيزي حدود 20 سال بعد نتيجه خواهد داد در واقع اين راه برنامه ريزي بلند مدت است بگذريم از اينكه هيچ معلوم نيست متولي اين كار كيست؟چه امكاناتي در اختيار متوليان گذاشته ميشود و....بگذريم از اينكه متوليان حمايت از حيوانات در اين مرز و بوم هميشه انگ غرب زدگي را با خود به دوش ميكشند و ميترسند چيزي بگويند پروانه كارشان باطل شود يا كلينيكشان پلمپ شود و ....يا در خوش بينانه ترين حالت مورد حمله روزنامه ها قرار بگيرند كه چه بي درد هستند و اينهمه انسان فلان و بهمان چرا چسبيده اند به حقوق حيوانات .
  آيا تا رسيدن به درمان كامل مسكن نميخواهيم ؟
  آيا مجازاتهاي سنگين براي جامعه ناآگاه ما هميشه جواب گو نبوده ؟
  چه شد كه همه كمر بند ايمني بستند ؟ كار فرهنگي شد يا جريمه گذاشته شد ؟
  اگر قصاص براي گرفتن هر جاني(حيوان يا انسان) حكم بود كسي براي اينكه حوصله اش سرجايش بيايد حيواني را شكنجه يا آزار ميداد ؟
  اگر محيط بان حق تير داشت و اصلحه اش ماس ماسك حفظ ژست نبود و در هر جنگلي يك محيط بان داشتيم چه ؟
  و يك سوال ديگر كه روحم را ميخورد:
  چه بر سر مردممان آمده ؟چرا همه دوست دارند صحنه تصادف ،مرگ خرس،تجاوز و ... را ببينند و بلوتوث بلوتوث به هم بفرستند؟
  چرا شقاوت اينهمه خواستار پيدا كرده ؟
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تعیین سن و سن مناسب خرید کاسکو (اختصاصی میهن پت)
  توسط natsi در انجمن طوطی های آفریقایی African Parrots
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 9th February 2013, 02:02 AM
 2. تعیین جنسیت در مارها
  توسط reza torabi در انجمن مارها
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 8th July 2012, 01:53 AM
 3. تعیین سن همستر
  توسط S&M در انجمن اصول نگهداری همستر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th March 2012, 01:54 PM
 4. تعیین سن کاسکو از روی رنگ چشم
  توسط Melika در انجمن طوطی های آفریقایی African Parrots
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 23rd July 2011, 05:16 PM
 5. تعیین سن در سگ ها بر اساس تغییرات دندانی
  توسط Ahoora در انجمن آرشیو مقاله های غیر اختصاصی فروم
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th June 2011, 12:32 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید