صفحه 52 از 84 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 832
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    با سلام
    آقای دکتر مشکلی برای مرغ مینام پیش اومده و اونم اینه که امروز از بعد اظهر دیدم یکی از پاهاشو همش بالا میگیره و تا میزاره پایین انگار که درد داشته باشه سریع جمع میکنه بالا چند روزه یکم فعالیتش کم شده البته وقتی تو قفسه وگرنه بیرون قفس نه و علاقه داره کف قفس یا هر جا بشینه حالا پاش اینجور شده من خیلی نگران و ناراحتم چه کاری میتونم براش انجام بدم؟
    با تشکر

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5728
    من 1 عروس هلندی دارم چشمش بسته شده بکین چی کار کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5741
    سلام من یه کاسکو دارم حدود 2سالشه خیلی هم خوب حرف میزنه ولی حدود 3ماه میشه که پرکن شده قفسشو عوض کردم میوه و سبزیجات تازه بهش میدم ولی از قفس جدیده میترسه اینجایی که زندگی میکنم دامپزشک خوب نداره و داروهای تقویتی هم گیر نمیاد البته کاسکوم چندروزه بهتر شده ولی پرهای جدید در نیاورده (تمام پرهای دمشم کنده) چکار کنم که دوباره سرحال و قشنگ بشه؟خواهش میکنم کمک کنید خیلی ناراحتشم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-قناری
    شماره عضویت
    5751
    با سلام من یه قناری دارم که چند روزه پف میکنه مشکل دفع مدفوع داره و خودشو تکون تکون میده تا مدفوع کنه پاهاش خیلی قرمز شدن و خودشو دائم میخارونه منقارش هم از بس که به چوب و میله ها میماله زخم شده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-قناری
    شماره عضویت
    5751
    نقل قول نوشته اصلی توسط golak545 نمایش پست ها
    سلام من یه کاسکو دارم حدود 2سالشه خیلی هم خوب حرف میزنه ولی حدود 3ماه میشه که پرکن شده قفسشو عوض کردم میوه و سبزیجات تازه بهش میدم ولی از قفس جدیده میترسه اینجایی که زندگی میکنم دامپزشک خوب نداره و داروهای تقویتی هم گیر نمیاد البته کاسکوم چندروزه بهتر شده ولی پرهای جدید در نیاورده (تمام پرهای دمشم کنده) چکار کنم که دوباره سرحال و قشنگ بشه؟خواهش میکنم کمک کنید خیلی ناراحتشم

دوست عزیز کاسکو ها وقتی اهلی میشوند خیلی حساس میشوند و اگه تنها باشند به بیماری عصبی مبتلا میشوند و شروع به پرکنی میکنند شما اگه بیشتر وقت بگذاری و بتونی براش اسباب بازی بخری یا بسازی مشکلت هرچند دشوار ولی حل میشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    5162
    با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم سریع میرم سر اصل مطلب : بیماری مرغ میناشروع بیماری : اوایل مردادسن : حدود 2 سالبه دلیل عدم توانایی در پریدن و نشستن روی چوب قفس ، کاملا آزاده
    علائم بیماری نقاط قوت
    1- عدم تعادل هنگام راه رفتن2- لاغری3- استفراغ4- عدم توانایی در پرواز5- گیج بودن6- عدم توانایی در تمیز نمودن پرها، نوک و پا7- دفع ادرار و مدفوع به صورت جداگانه ( گاهی مدفوع نامنسجم مثل اردک – رنگ مدفوع بسته به غذایی که می خوره عوض میشه اما گاهی همراه با کف هست )8- برجستگی دراز و غده مانند روی دم 9- منحرف بودن دم به سمت راست10- فرار از آب برای حمام کردن ( حتی به صورت اسپری )11- تا بعد از ظهر خوابه اما وقتی بیدار می شه تا 12 شب پر جنب و جوشه البته فقط در حد دویدن روی زمین! 1- پرهای جدید در آورده و پرهاش هم رشد دارند2- پرها مرتب هستند3- اشتهای خوب حتی در حد پُرخوری4- مدفوع به محل دفعش نمی چسبه و پشتش تمیزه5- چشم ها براق و بدون خواب آلودگی
    توضیحات : - پلت مخصوص خودش رو نمی خوره اما عاشق ماکارونی، کیوی، خیار و هندونه­است ( وقتی سیب میدیم بالا می یاره ) - یه دوره اوایل بیماری تتراسایکلین دادیم که تاثیری نداشت – بعد از اون کلسیم دادیم که مسموم هم شد اما بعد چون شنیده بودیم توی طب سنتی دارچین ضد مسمومیت و ضد عفونته شروع کردیم بهش آب و دارچین دم کرده دادیم که بعد ماه دوم بیماری بهتر شد و تازه شروع به غذا خوردن کرد و از تاریکی در اومد ، آفتاب گرفت و کلا به وضع الانش که توضیح دادم رسید . اما هنوزم بعضی وقتا اونقدر گیج می شه که وسط اتاق بدون اینکه خودش بخواد میدوه و بدون تعادل پشت و رو می شه( ملّق می زنه!)در ضمن ما یه مینا با سن بیشتر هم داشتیم که البته دیروز از رو دیوار پرید و رفت! و اون تو این مدت اصلا هیچ کدوم از علائم بیماری رو نداشتیه توضیح دیگه این که دامپزشک هم بردیم اما دو سه سری گفتن ویتامین بدنش کمه که دادیم و تاثیری هم نداشت و یکیشون هم گفت نیوکاسل داره و تتراسایکلین داد که دیگه بهش ندادیم( اینجا دامپزشک خوب نداریم و مسیر طولانی از تهران فاصله دارم !)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    5693
    با سلام مجدد اگر لطف کنید وجواب سوال من را هم بدید ممنون میشم

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهری نمایش پست ها
    با سلام مجدد اگر لطف کنید وجواب سوال من را هم بدید ممنون میشم
    سلام خانم مهري شما اگه سيوالتون را تو بخش تالار فنجها بپرسيد زودتر به نتيجه ميرسيد.
    موفق باشيد

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط hami_n نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم سریع میرم سر اصل مطلب : بیماری مرغ میناشروع بیماری : اوایل مردادسن : حدود 2 سالبه دلیل عدم توانایی در پریدن و نشستن روی چوب قفس ، کاملا آزاده
    علائم بیماری نقاط قوت
    1- عدم تعادل هنگام راه رفتن2- لاغری3- استفراغ4- عدم توانایی در پرواز5- گیج بودن6- عدم توانایی در تمیز نمودن پرها، نوک و پا7- دفع ادرار و مدفوع به صورت جداگانه ( گاهی مدفوع نامنسجم مثل اردک – رنگ مدفوع بسته به غذایی که می خوره عوض میشه اما گاهی همراه با کف هست )8- برجستگی دراز و غده مانند روی دم 9- منحرف بودن دم به سمت راست10- فرار از آب برای حمام کردن ( حتی به صورت اسپری )11- تا بعد از ظهر خوابه اما وقتی بیدار می شه تا 12 شب پر جنب و جوشه البته فقط در حد دویدن روی زمین! 1- پرهای جدید در آورده و پرهاش هم رشد دارند2- پرها مرتب هستند3- اشتهای خوب حتی در حد پُرخوری4- مدفوع به محل دفعش نمی چسبه و پشتش تمیزه5- چشم ها براق و بدون خواب آلودگی
    توضیحات : - پلت مخصوص خودش رو نمی خوره اما عاشق ماکارونی، کیوی، خیار و هندونه­است ( وقتی سیب میدیم بالا می یاره ) - یه دوره اوایل بیماری تتراسایکلین دادیم که تاثیری نداشت – بعد از اون کلسیم دادیم که مسموم هم شد اما بعد چون شنیده بودیم توی طب سنتی دارچین ضد مسمومیت و ضد عفونته شروع کردیم بهش آب و دارچین دم کرده دادیم که بعد ماه دوم بیماری بهتر شد و تازه شروع به غذا خوردن کرد و از تاریکی در اومد ، آفتاب گرفت و کلا به وضع الانش که توضیح دادم رسید . اما هنوزم بعضی وقتا اونقدر گیج می شه که وسط اتاق بدون اینکه خودش بخواد میدوه و بدون تعادل پشت و رو می شه( ملّق می زنه!)در ضمن ما یه مینا با سن بیشتر هم داشتیم که البته دیروز از رو دیوار پرید و رفت! و اون تو این مدت اصلا هیچ کدوم از علائم بیماری رو نداشتیه توضیح دیگه این که دامپزشک هم بردیم اما دو سه سری گفتن ویتامین بدنش کمه که دادیم و تاثیری هم نداشت و یکیشون هم گفت نیوکاسل داره و تتراسایکلین داد که دیگه بهش ندادیم( اینجا دامپزشک خوب نداریم و مسیر طولانی از تهران فاصله دارم !)
    سلام

با توجه به علایم ذکر شده بیماری مینای شما از موارد پیچیده ای است که با ازمایشهای پاراکلینیک دقیق امکان تشخیص و (در صورت درمان پذیر بودن) درمان ان وجود دارد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadt نمایش پست ها
    دوست عزیز کاسکو ها وقتی اهلی میشوند خیلی حساس میشوند و اگه تنها باشند به بیماری عصبی مبتلا میشوند و شروع به پرکنی میکنند شما اگه بیشتر وقت بگذاری و بتونی براش اسباب بازی بخری یا بسازی مشکلت هرچند دشوار ولی حل میشه

سلام

اگر پرکنی متوقف شده و به تازگی پر نمی کند اصلا نگران نباشید. پرهای کنده شده مجددا رشد خواهند کرد.
    رشد مجدد پرها نیاز زیادی به مواد مکمل ندارد. اگر پرها کاملا از ریشه کنده نشده باشند باید منتظر دوره پرزیزی پرنده باشید تا پرهای اسیب دیده با پرهای جدید تعویض شوند.
    درصورتی که پرکنی ادامه دارد پرنده را به شرایط قبلی نگهداری برگردانید.

برهانی کیا

صفحه 52 از 84 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)