صفحه 13 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 1005
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    با توجه به عکسی که انداختید دچار دم خوره شده و اسم داروهای زیادی رو نمیدونم ولی تترا جنرال تونیک دقیقا همین عکس را انداخته به تاپیک معرفی داروها مراجعه کن و خودت ببین
    سلام دوست عزيز
    نه دم خوره نداره.من با دم خوره آشنايي دارم.هيچ كدوم از علائم دم خوره رو نداره جز خوردگي دم.
    من موندم كه اين چه مريضييه؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه جفت انجل بالغ با یک فلاور کوچک در یک تانک دارم که با شیشه جدا شدند.دیروز دیدم که روی باله های ماهی هام (هر سه)نقطه های سفیدی وجود داره.امروز دیدم که روی صورت انجل ماده هم ظاهر شده.دما رو بردم 31 بعد مقداری نمک اضافه کردم و مقداری خیلی کم ضد ایک اکسیر(با توجه به تجربم در مورد ایک در لوچ دلقک).کار دیگه ای لازمه که بکنم؟چند روزه خوب میشن؟هفته بیش انجلا تخم ریزی کردن ممکنه ضعیفی باعث بیماری شده باشه؟کیفیت اب هم افتضاحه.البته از دیشب کیفیت اب رو با سیفون بالا بردم.
    انجل ماده باله هاش انگار خورده شده ممکنه بوسیدگی باله و دم هم گرفته باشند.
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام اينم عكس ديسكسم:

حالا چيكار كنم؟
    ممنون
    خدمت عزيزان خودم
    هر دو دوست
    سرا بكتاپور+آنتي بيوتيك مثل تتراسايكلين يا سيپروفلوكساسين

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    ماهیم با اینکه دوره بابلش تموم شده(7 روز) و 3 روز هم مترونیدازول بهش دادم مدفوعش مشکی وحباب دار.و قبل از بابل هم 4 روز مترونیدازول دادم.الان روزی یه دونه غذای خشک هم میخورهو شکمش هم صاف صاف است کار بعدی در مانش چیست وچه قدر مونده کاملان خوب بشه

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    خدمت عزيزان خودم
    هر دو دوست
    سرا بكتاپور+آنتي بيوتيك مثل تتراسايكلين يا سيپروفلوكساسين
    منمنونم از جوابتون جناب رستمی
    این هایی که گفتید داروی بوسیدگی باله دم نیست؟اخه من فعلا قرنطینه ندارم و ماهی فلاور هم همراه انجل هاست اگه دارو ها رو بزنم مشکلی واسه فلاور بیش نمیاد؟ اخه اون فکر کنم فقط ایک داره. را ستی بار اقا بابک رسید؟ما منتظریما.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    منمنونم از جوابتون جناب رستمی
    این هایی که گفتید داروی بوسیدگی باله دم نیست؟اخه من فعلا قرنطینه ندارم و ماهی فلاور هم همراه انجل هاست اگه دارو ها رو بزنم مشکلی واسه فلاور بیش نمیاد؟ اخه اون فکر کنم فقط ایک داره. را ستی بار اقا بابک رسید؟ما منتظریما.
    اگر شما ميتوني از آكريفلاوين خالص استفاده كن. براي فلاورت هم مشكلي پيش نمياد.
    اين هم از مشكلات قرنطينه نداشتن ديگه.
    شرايط رو گزارش كنيد.
    ویرایش توسط siavashr : 13th September 2010 در ساعت 09:20 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    3029
    سلام به دوستان گرامي
    اول : ميخواستم بدونم كه آيا بيماري استسقا ايجاد دم خوره و پوسيدگي باله ها رو هم در پي داره يا خير؟
    دوم : تو نيكصالحي در قسمت معرفي بيماري ها اومده كه يكي از دلايل استسقا ميتونه تغذيه ي نامناسب باشه !!! ميشه توضيح بدين كه منظور از تغذيه ي نامناسب چيه ؟ آيا يكنواخت بودن غذا هستش يا تنوع زياد در غذا ؟
    ممنونم

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodof نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامي
    اول : ميخواستم بدونم كه آيا بيماري استسقا ايجاد دم خوره و پوسيدگي باله ها رو هم در پي داره يا خير؟
    دوم : تو نيكصالحي در قسمت معرفي بيماري ها اومده كه يكي از دلايل استسقا ميتونه تغذيه ي نامناسب باشه !!! ميشه توضيح بدين كه منظور از تغذيه ي نامناسب چيه ؟ آيا يكنواخت بودن غذا هستش يا تنوع زياد در غذا ؟
    ممنونم
    در مورد سوال اولتون خیر.
    در مورد سوال دومتون باید گفت عاملی که بیشتر موجب میشه ماهی به استسقا مبتلا بشه فقر کیفیت اب هستش.
    تغذیه ی نامناسب بیشتر در سیکلید های امریکایی خطر ابتلا به استسقا رو در بر داره.
    تغذیه ی نامناسب خیلی معنی میتونه داشته باشه.مثلا" استفاده ی دائم از یک غذا_استفاده ی بیش از حد از پروتئین در غذا_غذا هایی که فاقد هیچ ویتامین و مواد معدنی هستند و ...

موفق باشید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3029
    ممنونم دوست عزيز
    اين روزا فكر ميكنم شكم بعضي از گلدفيشهام از دو طرف ورم كرده و حدود 6 ماه هست كه به دليل مشغله ، تنوع غذا بهشون ندادم و از غذاهاي گرانولي ماهيران براشون استفاده كردم و در همين راستا دم خوره ي تقربا شديدي هم گرفتند به همراه چند تا از ماهيام كه فكر ميكنم روي دماشون تك دانه هاي سفيد به وجود اومده و هنوز اشتها به غذا دارن ولي من احتياطا تا الان كه حدود دو روز ميشه بهشون غذا ندادم و به مقدار لازم براي شروع چند قاشق نمك بدون يد كه تو يه ليوان آب بدون كلر حل كرده بودم به آكواريوم اضافه كردم و الان هم دنبال راه چاره ي درست و حسابي ميگردم.
    راستي من گلدفيشهام رو خيلي دوست دارم ، خواهش ميكنم كمك كنيد تا نجاتشون بديم.
    ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodof نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزيز
    اين روزا فكر ميكنم شكم بعضي از گلدفيشهام از دو طرف ورم كرده و حدود 6 ماه هست كه به دليل مشغله ، تنوع غذا بهشون ندادم و از غذاهاي گرانولي ماهيران براشون استفاده كردم و در همين راستا دم خوره ي تقربا شديدي هم گرفتند به همراه چند تا از ماهيام كه فكر ميكنم روي دماشون تك دانه هاي سفيد به وجود اومده و هنوز اشتها به غذا دارن ولي من احتياطا تا الان كه حدود دو روز ميشه بهشون غذا ندادم و به مقدار لازم براي شروع چند قاشق نمك بدون يد كه تو يه ليوان آب بدون كلر حل كرده بودم به آكواريوم اضافه كردم و الان هم دنبال راه چاره ي درست و حسابي ميگردم.
    راستي من گلدفيشهام رو خيلي دوست دارم ، خواهش ميكنم كمك كنيد تا نجاتشون بديم.
    ممنونم
    عزيز اگر مي توني يه عكس بگذار.
    گلدقيش ها ماهيان پرخوري هستند در نحوه غذا دهي و نوع غذا بيشتر دقت كن. از بكارگيري غذاهايي كه باعث ورم ميشوند خودداري كن.
    درمان نمك هر 20 ليتر يك قاشق رو ادامه بده تا عكس رو بگذاري يا علايم بيشتر خودشون رو نشون بده.
    براي ورم هم اگر مي توني از سولفات منيزيم استفاده كن.
    اگر نتونستي از تتراسايكلين.

ورم شکمی و شیوه های درمان(Bloated Stomach)
    ویرایش توسط siavashr : 20th September 2010 در ساعت 12:28 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    3029
    دوست عزيز خيلي ممنونم
    با اين دوربيني كه من دارم به اون واضحي نميشه ازشون عكس گرفت.
    ولي در رابطه با جزئيات بيشتر :
    به نظر ميرسه تك دانه هاي سفيد فقط روي دمشون هست و روي بدن ماهي ديده نميشه ولي فكر ميكنم كه رنگ بدن ماهيا تغيير و كمرنگتر شده !!! به علاوه ي اينكه دم يكي از گلدفيشها علاوه بر اينايي كه گفتم خون مردگي ايجاد شده ! دماشون همونطور كه گفتم ريش ريش شده به همراه ورم معده كه فكر ميكنم بيشتر به استسقا نزديك باشه تا ورم شكمي.
    ممنونم
    ویرایش توسط mahmoodof : 20th September 2010 در ساعت 01:06 AM دلیل: افزودن يكي مطلب

صفحه 13 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)