فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  47
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بررسی نقادانه آزمایشات حیوانی ۱

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  بررسی نقادانه آزمایشات حیوانی ۱


  دیده بان حقوق حیوانات: کمیته مدرن سازی تحقیقات پزشکی (MRMC) یک سازمان غیر انتفاعی حامی سلامت است که از متخصصین علم پزشکی و دانشمندانی تشکیل شده که برای شناخت و ترویج روشهای تحقیقاتی بهینه، قابل اطمینان و مقرون به صرفه تلاش میکنند. MRMC منحصرا بر سنجش علمی روش های تحقیقاتی مختلف تمرکز دارد اگرچه بی تردید گاهی ملاحظات اخلاقی جدی و مهمی را نیز برمی انگیزد.
  تعداد دانشمندان و درمانگرانی که بنا به دلایل علمی و پزشکی آزمایشات حیوانی را زیر سوال میبرند رو به افزایش است. (۱-۳)
  به عنوان مثال طبق نظرسنجی منتشر شده توسط “پیشرفت پزشکی اروپا” در سال ۲۰۰۴، ۸۲% از پزشکان عمومی در انگلستان معتقدند که “از بابت گمراه کننده بودن اعمال داده های حاصل از آزمایشات حیوانی روی انسانها نگرانی وجود دارد.” (۴)
  مستندات چشمگیری در دسترس است که نشان میدهد آزمایشات حیوانی، ناکافی و غیر قابل اعتماد هستند در حالیکه متدولوژی هایی که اخیرا توسعه یافته اند معتبرتر بوده و نسبت به آزمایشات حیوانی کم هزینه تر هستند.

  تاثیرات تاریخی آزمایشات حیوانیمدافعین آزمایشات حیوانی ادعا دارند که این امر نقشی حیاتی در تمامی پیشرفتهای علم پزشکی داشته است. (۵، ۶)
  با این وجود، تعدادی از تاریخ نویسان علم پزشکی نیز معتقدند که کشفیات کلیدی این حیطه ها همچون قلب، سرطان، ایمونولوژی، بیهوشی و روانپزشکی در حقیقت با تحقیقات بالینی، مشاهده بیماران و تشریح اجساد انسان بدست آمده اند. (۷-۱۶)
  اطلاعات انسانی بصورت تاریخی در روشنای داده های آزمایشگاهی حاصل از حیوانات غیر انسان بدست آمده اند. و این مساله منجر به عواقب ناخوش آیند پزشکی شده است. به عنوان مثال، تا سال ۱۹۶۳ مطالعات آینده نگر و گذشته نگر روی افراد بیمار، پیشاپیش ارتباط عمیق میان مصرف سیگار و سرطان ریه را ثابت کرده بود. (۱۷، ۱۸)
  برعکس، تقریبا تمامی تلاش های آزمایشی برای ایجاد سرطان ریه در حیوانات با شکست مواجه شده بودند. در نتیجه، Clarenc Little، یکی از آزمایشگران حیوانی برای درمان سرطان نوشت: “شکست تعداد زیادی از محققین در ایجاد سرطانهای آزمایشی در طول ۵۰ سال، تردیدهایی جدی را روی اعتبار تئوری سرطانزا (سرطان ریه) بودن سیگار ایجاد میکند.” (۱۹)
  از آنجایی که داده های انسانی و حیوانی تطابق نداشتند، این محقق و سایر محققین به داده های قابل اعتماد انسانی به دید تردید نگریستند و متعاقب آن، اعلام خطر سیگار برای سلامت تا سالها به تعویق افتاد و هزاران نفر بر اثر سرطان ریه مردند.
  در اوایل دهه ۴۰، مطالعات بالینی انسانی قویا نشان میداد که پنبه نسوز سرطانزاست. با این وجود، آزمایشات حیوانی برای اثبات این موضوع دائما با شکست مواجه میشدند و به همین دلیل پیشیگیری های متناسب در آمریکا تا دهه ها به تعویق افتاد. (۲۰)
  بطور مشابه، مطالعات روی جمعیت های انسانی خطر آشکار قرار گرفتن در معرض تابش های یونیزه کننده سطح پایین اشعه ایکس تشخیصی متصاعد شده از زباله های هسته ای را نشان دادند. (۲۱-۲۴) اما مطالعات حیوانیِ متناقض موجب به تاخیر افتادن احتیاط و وضع قوانین شد.
  قربانی بیماری فلج اطفال در آمریکا در سال ۱۹۴۸٫ مدل میمون ها برای بیماری فلج اطفال محققین را در خصوص مکانیزم آلوده سازی و دوره بالینی بیماری فلج اطفال گمراه کرده و مقابله با این بیماری را به تعویق انداخت

  به همین ترتیب، در حالیکه ارتباط میان مصرف الکل و بیماری جگر در انسان انکارناپذیر است، تلاشهای متعدد برای ایجاد بیماری جگر با خوراندن الکل بیش از حد به تمام حیوانات غیر انسان به جز بابونها با شکست مواجه شده و حتی نتایج آزمایشات روی بابونها هم ناسازگارند. (۲۶)بسیاری از پیشرفتهای عظیم پزشکی به دلیل داده های گمراه کننده حاصل از مدلهای حیوانی به تعویق افتاده اند. مثلا مدل حیوانی فلج اطفال منجر به بدفهمی مکانیزم آلوده سازی آن شد. مطالعه روی میمونها به اشتباه اینطور ثابت کرد که ویروس فلج اطفال از طریق مجاری تنفسی منتقل می شود و نه بلع (۲۷، ۲۸). این فرض نادرست باعث شد راه کارهای پیشگیرانه منحرف شوند و متدهای کشت بافت کشف واکسن را به تعویق انداخت (۲۹، ۳۰). اگرچه بعدها از سلولهای کشت شده میمونها برای ساخت واکسن استفاده شد اما تحقیقات روی سلول های کشت شده انسانی بود که برای اولین بار نشان داد ویروس فلج اطفال را میتوان روی بافتهای غیرعصبی کشت نمود. (۳۱)
  آزمایش روی سگها از توسعه اعمال جراحی برای جایگزین سازی رگهای گرفته با رگهای خود بیمار ممانعت کرد چرا که به اشتباه نشان داد این رگها قابل استفاده نیستند. (۳۲)
  پس زده شدن سریع کلیه پیوندی در سگهای سالم برای مدتی طولانی در مورد انسانهای بیمار نیز صادق پنداشته میشد (۳۳). ولی میدانیم که نارسایی کلیه، سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار میدهد که این امر تحمل پذیرش بافت خارجی بدن را بالا میبرد.
  با تمام این اوصاف، جامعه به حمایت از آزمایشات حیوانی ادامه میدهد، عمدتا به این دلیل که اکثر مردم معتقدند این کار برای غالب پیشرفتهای پزشکی حیاتی بوده است. (۳۴)
  اما هستند کسانی که تردید دارند … تردید دارند که آیا چنین تحقیقاتی لازم بوده … و آیا اصلا کمکی به علم پزشکی کرده است یا خیر … .
  منتشر شده در: noanimaltesting.ir ترجمه: فاطمه ن. از mrmcmed.org


 2. #2
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نمیدونم بدن و سیستمی که با هم فرق میکنه چطور میتونه یک جواب رو بده!
  حکایت اون داروی ضد بارداری تو امریکاس که اونجور که من میخوندم رو حیوانات عالی نتیجه داد و رفت برای انسان باعث مرگ شد!
  بسیبشس

 3. #3
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من جالبی بود
  خب یه سری حیوانات مثل خرگوش و موش ساختاری شبیه به انسان دارنند و خب تا به الان نتیجه های خوبی دیدن
  البته صحت این قضیه رو دامپزشکا و دکترا بهتر می تونند تایید بکنند و من اطلاعتم کافی نیست
  تو سایت هم دکترای خوبی داریم که اونا هم میتونند نظرات فوقالعاده ای بدند

  اما در کل من عقیده دارم که اگر صدمه ای به نسل حیون نزنه و اگر واقعا آزمایشات حداقل 60 درصدش درست از آب در بیاد برای بقای انسان و سلامتی ما بسیار مفیده
  چرا که شاید خیلی عزیزانمون یا حتی خودمون دچار مریضی بشیم که علاج و داروش با همین آزمایشات بدست اومده


 4. #4
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  ولي به اعتقاد من نبايد انجام بشه حتي اگه موثر باشه
  امروز راههاي جايگزين زيادي هست مثل كشت سلول انسان و آزمايش روي ان درسته پ هزنه تره اما اخلاقي تره
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

 5. #5
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  بررسی نقادانه آزمایشات حیوانی (پرده دوم)

  الف - نمونه های انتخابی


  1. سرطان


  در سال 1971، لایحه ملی سرطان "جنگی علیه سرطان" را آغاز نمود که بسیاری از حمایتگران مالی اش پیش بینی می کردند تا سال 1979 قادر به درمان سرطان خواهد شد. اما در عوض، این برنامه تحقیقاتی چند بیلیون دلاری به یک شکست مبدل شد. نرخ کلی متعادل شده از لحاظ سنی مرگ و میر ناشی از سرطان برای دهه ها تا سالهای 1990 بصورت متناوبی افزایش یافت (35، 36). زمانی هم که این نرخ کاهش پیدا کرد، علتش کاهش میزان مصرف سیگار بود (37).

  برای ترغیب به ادامه پشتیبانی برای تحقیق روی سرطان –که اکنون به تنهایی در آمریکا از مرز 2 بیلیون دلار در سال گذشته است- محققین و گردانندگان آن، افکار عمومی را منحرف کرده اند. در سال 1987، سازمان عمومی حسابرسی آمریکا (GAO) دریافت که آمار سازمان ملی سرطان (NCI) «بصورتی مصنوعی ارقام مربوط به پیشرفت حقیقی را بالا برده است.» و اینطور نتیجه گیری کرد که حتی آمار ساده زندگی 5 ساله نیز دستکاری شده اند (38). یعنی مثلا NCI، حتی اگر بیمار پس از یک دوره 5 ساله میمرد هم از ان به عنوان به عنوان یک مورد درمان از زندگی 5 ساله یاد میکرده اند. همچنین، با نادیده انگاشتن جبهه گیری های آماری شناخته شده، NCI به غلط ادعا کرد در در درمان برخی انواع خاص از سرطان پیشرفت داشته. (38)

  JOhn C. Bailar III، اپیدمولوژیست و سرپرست این تحقیقات، در سال 1986 در وصف نتایج نا امید کننده آن پس از 15 سال گفت: «ما در حال شکست خوردن در نبرد علیه سرطان هستیم. اگر به دنبال پیشرفت قابل توجه علیه سرطان هستیم، به تغییری در تمرکز تحقیقاتی نیاز داریم: از درمان به سمت پیشگیری.» (39)

  بیش از یک دهه بعد، در تحقیقی روی نرخ مرگ و میر سرطان، Bailar مجددا تاکید کرد که: «زمینه های رضایتبخش عمدتا در پیشگیری از سرطان وجود دارند» (35)  چرا هزینه و تلاش صرف شده با پیشرفت علیه سرطان متناسب نیست؟ یکی از توضیحات این امر تمایل تضمین نشده آزمایشات حیوانی است. تفاوتهای بنیادین ژنتیکی (40)، مولکولی (41)، ایمنی (42) و سلولی (43) میان انسانها و سایر حیوانات از آزمایشات حیوانی مدل هایی نارکارامد در درمان سرطان میسازد. موشها رایج ترین حیوانات استفاده شده هستند و حتی خود مجله ی حیوانات آزمایشگاهی این صنعت، اذعان دارد که: «موشها در حقیقت مدل هایی ضعیف در غالب سرطانهای انسانی هستند» (44)

  یکی از محققین پیشرو در حوزه سرطان، Robert Weinberg میگوید: «قسمت عمده مدل های پیش بالینی حیوانی از سرطان انسان، متعفن است .... هرساله صدها میلیون دلار توسط تولید کنندگان دارو برای اعمال این مدلها تلف میشود.» (45)

  به گفته Clifton leaf، که خود از بازماندگان سرطان است: «اگر میخواهید بفهمید که نبرد علیه سرطان کجا اشتباه کرده است بهترین نقطه برای شروع جستجو، موش ها هستند.» (45)  2. ایدز

  به رغم بکارگیری گسترده مدلهای حیوانی از اوایل دهه 80، کمک چندانی به تحقیقات برای مقابله با ایدز نکرده اند. این در حالیست که موشها، خرگوشها و میمونهایی با نقص حاد ترکیب شده سیستم ایمنی را می توان به ویروس HIV مبتلا کرد ولی هیچیک سندروم ایدز انسانی را بروز نمیدهند(46). از سال 1984، بیش از 150 شامپانزه به ویروس HIV آلوده شده اند و بنا به اظهارات، تنها یک مورد علائم ایدز را بروز داد(47، 48). حتی محققین ایدز اذعان دارند که شامپانزه ها که گونه ای در خطر هم هستند و به ندرت سندرومی شبه-ایدز را بروز میدهند، به احتمال کمی مدل های حیوانی مناسبی برای درک مکانیزم آلودگی و نحوه درمان ایدز را در اختیار محققین میگذارند. (49)

  سندروم های دیگر نقص سیستم ایمنی ویروسی در حیوانات غیر انسانی به عنوان مدل هایی با ارزش از ایدز جار زده شده اند اما آنها در ساختار ویروسی با ایدز تفاوتهای چشمگیری دارند، در علائم بیماری و پیشرفت بیماری. (50)

  Michael Wyand، یک آزمایشگر حیوانی، حین بحث در خصوص درمان ایدز تایید کرده که: «ضد ویروس های کاندید با کمک سیستم های in vitro مورد بررسی قرار گرفته اند و آنان که نمایه های ایمنی قابل قبولی داشته اند با داشتن پشتوانه کمی از داده های کارایی حاصل از سیستم های in vitro حیوانی، مستقیما روی انسان اعمال شده اند. دلیل این امر پیچیده است اما شامل این است که.... دیدگاه مانایی که تعداد زیادی از افراد دارند این است که هیچ مدل پیش بینی کننده حیوانی برای الودگی انسان به HIV وجود ندارد(51). »

  Margaret Johnson، یکی از محققین ایدز تصریح کرده که: «مدل های حیوانی HIV/AIDS نه ارتباط ایمنی واضحی را نشان داده اند و نه در خصوص کارایی بالقوه روش های متعدد واکسیناسیون مختلف نتایج سازگاری داشته اند.» (52)

  بی تردید از زمان آزمایشات کلینیکی اولین واکسن HIV روی انسانها در سال 1987 تا اواسط 2006، بیش از 100 آزمایش کلینیکی توسط سازمان ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا انجام گرفته است. و همچنان از میان بیش از 50 واکسن پیشگیری کننده و 30 واکسن درمانی که در آزمایش روی نخستی ها موفق بوده اند، تک تک آنها در آزمایشات کلینیکی انسانی شکست خورده اند. (53)

  تحقیقات کلینیک انسانی، HIV را ایزوله کرده و دوره طبیعی بیماری را تعریف کرده و فاکتورهای خطرزا را تعریف کرده. (54)

  تحقیقات in vitro (کشت بافت و سلول) با استفاده از گلبول های سفید خون انسان هم کارایی و هم میزان سمی بودن داروهای ضد ایدز شامل AZT (55)، 3TC (56) و موانع پروتزی (57) را شناسایی کرده اند. و با این وجود، قوانین فدرالی همچنان آزمایشات سم شناسی حیوانی غیر قابل اتکا و گمراه کننده را تحمیل میکنند.  3. روان شناسی و اعتیاد

  مدل های حیوانی بکار رفته در آزمایشات روان شناسی که طی آن محققین بصورت سنتی حیوانات را در معرض محرک های دردناک قرار می دهند تا رفتارشان را مطالعه کنند، قویا مورد انتقاد هستند چرا که مشکلات روانشناختی انسانها بازتابی از فاکتورهای خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی است که قابل مدلسازی در غیر انسانها نیستند (58-63). بطور قطع، غالب روانشناسان با آزمایشان روانشناختی روی حیوانات که رنج زیادی را تحمیل میکند مخالف اند. (64)

  در سلسله آزمایشات Harry Harlow با عنوان «ترد مادری» در دهه های 50 و 60، نوزادان میمونها را از از زمان تولد از مادرانشان جدا میکردند و آنان را در انزوای مطلق یا همراه نامادری های ساخته شده از سیم و لباس بزرگ میکردند. Horlow ادعا داشت که وحشت و آسیب شناسی روانی آنها اهمیت ارتباط مادری را نشان میدهد. با این وجود، این مساله بصورت قاطع در مطالعات انسانی گذشته ثابت شده بود. (65-68)

  با وجود سطحی بودن مضمونی اینگونه آزمایشات، تعداد زیادی از مطالعات روی ترد مادری ادامه دارند و مدعی هستند که با رشد روانی، آسیب شناسی روانی و حتی عملکرد ایمنی و هورمونی انسان مرتبط هستند. (67-69)

  به رغم مخالفت روانشناسان بالینی با نوشته های آزمایشات حیوانی، آزمایشات روانشناختی با تکیه بر تحقیقات رنج آور بر حیوانات ادامه دارد. بازبینی دو ژورنال روانشناسی نشان داد که تنها 33 مورد از 4425 نقل قول ها (یعنی 0.75%) به مطالعات انجام شده بر مبنای آزمایشات حیوانی ارجاع داشته اند. (70)

  مدلهای حیوانی اعتیاد به الکل و سایر اعتیادها نیز بصورت مشابه تصوری اشتباه را ارائه داده و قادر به بازتاب فاکتورهای حیاتی اجتماعی، ارثی و ذهنی نیستند.

  Vincent Dole، فارماکولوژیست، میگوید: «با گذشت 60 سال از خوراندن الکل به حیوانات، هنوز هیچ درک اساسی از علل این رفتار خودمخرب بدست نیاورده ایم و حتی هیچ متناظر رضایت بخشی از مصرف الکل آسیب شناختی نداریم» (71)

  4. بیماریهای ژنتیکی

  محققین نواقص ژنتیکی بسیاری از بیماری های ارثی همچون فیبروز کیستیک و سرطان سینه خانوادگی را شناسایی کرده اند. برای مدلسازی این بیماریها در حیوانات، محققین بصورتی گسترذه از حیوانات -و به خصوص موش- که مبتلا به نواقص ژنتیکی تولید شده در آزمایشگاه یا خودانگیز هستند استفاده میکنند. با این وجود، بیماریهای ژنتیکی بازتابی از ارتباط میان ژن ناقص و سایر ژنها و محیط است. و در نتیجه تقریبا تمامی این مدلها برای بازتولید ویژگی های بنیادین متناظر با بیماریهای انسانی با شکست مواجه شده اند. (72)

  به عنوان نمونه، موشهای تراریخته که دارای همان ژن ناقص انسانهای مبتلا به فیبروز کیستیک هستند، آن آلودگی های ریه و گرفتگی پانکریت که انسانهای مبتلا به این بیماری را درگیر میکند بروز نمیدهند(72) چون موشها و انسانها مسیرهای متابولیکی متفاوتی دارند. (73)


  منبع : mrmcmed.org

  ترجمه : فاطمه ن.  References and Notes

  35. Bailar JC III, Gornik HL. Cancer undefeated. New England Journal of

  Medicine 1997; 336: 1569-1574.

  36. Beardsley T. A war not won. Scientific American 1994: 270(1); 130-138.

  37. Jamal A, Thomas A, Murray T, Thun M. Cancer Statistics, 2002. CA

  Cancer Journal for Clinicians 2002; 52: 23-47.

  38. US General Accounting Office. Cancer Patient Survival: What Progress

  Has Been Made? Washington, DC, General Accounting Office, 1987.

  39. Bailar JC, Smith EM. Progress against cancer? New England Journal of

  Medicine 1986; 314: 1226-32.

  40. Dulbecco R. A turning point in cancer research: Sequencing the human

  genome. Science 1986; 231: 1055-1056.

  41. Leavitt J. The case for understanding the molecular nature of cancer:

  Some recent findings and their implications. Medical News Sept 9, 1985.

  42. Bross I. Crimes of Official Science. Buffalo, Biomedical Metatechnology,

  1987.

  43. Hahn WC, Counter CM, Lundberg AS, Beijersbergen RL, Brooks MW,

  Weinberg RA. Creation of human tumour cells with defined genetic

  elements. Nature 1999; 400: 464-467.

  44. Lab Animal June 2001; 30 (6): 13.

  45. Leaf C. Why we’re losing the war on cancer – and how to win it.

  Fortune Magazine March 22, 2004.

  46. Gardner MB, Luciw PA. Animal Models of AIDS. FASEB Journal 1989;

  3: 2593-2606.

  47. O’Niel, SP et al. Progressive infection in a subset of HIV-1 positive

  chimpanzees. The Journal of Infections Diseases 2000; 182 (4): 1051-1062.

  48. Novembre FJ et al. Rapid CD4+ T-cell loss induced by human immunodeficiency virus type 1NC in uninfected and previously infected chimpanzees. The Journal of Infections Diseases 2001; 75 (3): 1533-1539.

  49. Stott J, Almond N. Assessing animal models of AIDS. Nature Medicine

  1995; 1: 295-297.

  50. Shortcomings of AIDS-Related Animal Experimentation. New York,

  Medical Research Modernization Committee, 1996.

  51. Wyand MS. The use of SIV-infected rhesus monkeys for the preclinical

  evaluation of AIDS drugs and vaccines. AIDS Research and Human Retroviruses 1992; 8: 349-356.

  52. Johnston MI. The role of nonhuman primate models in AIDS vaccine

  development. Molecular Medicine Today 2000; 6: 267-270.

  53. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. Clinical Research

  on HIV Vaccines May 2005. www.niaid.nih.gov/factsheets/clinrsch.htm.

  54. DeVita Jr. VT, Hellman S, Rosenberg SA. AIDS Etiology, Diagnosis, Treatment, and Prevention, 3rd Edition. Philadelphia, JB Lippincott, 1992.

  55. Mitsuya H, Weinhold KJ, Furman PA, et al. 3’-Azido-3’deoxythymidine

  (BS A509U). Proceedings of the National Academy of Sciences USA 1985;

  82: 7096-7100.

  56. Soudeyns H, Yao X-J, Gao Q, et al. Anti-human immunodeficiency virus

  type 1 activity and in vitro toxicity of 2’-deoxy-3’-thiacytidine (BCH

  189), a novel heterocyclic nucleoside analog. Antimicrobial Agents and

  Chemotherapeutics 1991; 35: 1386-1390.

  57. Roberts NA, Martin JA, Kinchington D, et al. Rational design of peptide-

  based HIV proteinase inhibitors. Science 1990: 248; 358-361.

  58. Giannelli MA. Three blind mice, see how they run: A critique of behavioral

  research with animals, in Fox MW, Mickley LD (eds). Advances in Animal Welfare Science 1985/86. Washington DC, Humane Society of

  the United States, 1985, pp 109-164.

  59. Cohen MJ. The irrelevance of animal experimentation in modern psychiatry

  and psychology, in Cohen MJ, Natelson N (eds) Facing the

  Challenge. Alexandria VA, Concern for Helping Animals in Israel, 1991, pp 91-107

  60. Cohen MJ. Animal testing [letter]. Psychiatric News. Nov 20, 1987.

  61. Bannister D. The fallacy of animal experimentation in psychology, in

  Sperlinger D (ed). Animals in Research. New York, John Wiley & Sons,

  1981, pp 307-317.

  62. Bannister D. The myth of physiological psychology. Bulletin of the British

  Psychological Society 1968; 21: 229-231.

  63. Shapiro K. Animal Models of Human Psychology: Critique of Science,

  Ethics and Policy. Seattle, Hogrefe & Huber, 1997.

  64. Plous S. Attitudes towards the use of animals in psychological research

  and education: Results from a national survey of psychologists. American

  Psychologist 1996; 51: 1167-1180.

  65. Bowlby J. Maternal care and mental health. Geneva, WHO Monograph

  Series, No. 2, 1952.

  66. Spitz RA, Wolf KM. Anaclitic depression. Psychoanalytic Studies of the

  Child 1946; 2: 313-342.

  67. Cohen MJ. A critique of the use of maternally deprived monkeys to

  study alcohol abuse. MRMC Report 1996; 9(1): 1-2.

  68. Cohen MJ. A critique of maternal deprivation monkey experiments

  at The State University of New York Health Science Center. MRMC

  Report 1996; 9(4): 1-8.

  69. Scientists reveal significant behavioral impacts of early life stress, the

  importance of timed therapies to counteract them. OHSU News Release

  October 24, 2004. www.ohsu.edu/news/2004/102404stress.html.

  70. Kelly JA. Psychological research and the rights of animals: Disagreement

  with Miller [letter]. American Psychologist 1986; 41: 839-841.

  71. Dole VP. On the relevance of animal models to alcoholism in humans.

  Alcoholism Clinical and Experimental Research 1986; 10: 361-363.

  72. Lee T. Gene Future. New York, Plenum Pr, 1993, p 177.

  73. Clarke LL, Grubb BR, Gabriel SE, Smithes O, Koller BH, Boucher RC.

  Defective epithelial transport in a gene-targeted mouse model of cystic

  fibrosis. Science 1992; 257: 1125-1128.
 6. #6
  کاربر اخراج شده
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  شماره عضویت
  232
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  هه هه هه . خوب شد . دلم خنک شد . آدما فکر کردن حق هر موجودی رو به زور میتونن بگیرن . خوبه . با پیشرفت علم معلوم شد این آزمایش ها جواب نمیده . مگر اینکه همچین چیزی باعث بشه آدما دست از سر حیوونا بردارن . کاش لباس های پوست هم یه مشکل جدی برا آدما به وجود میووردن که این صنعت هم از بین میرفت .

 7. #7
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون دکتر عالی بود خب چرا مثلا وقتی میگید برای سرطان بزرگترین ایرادش این هست که روی موش ها آزمایش می کنند باز به این کارشون ادامه میدند خب رضا جان واقعا میشه جایگزینی داشت نمیشه که روی انسان ها تست کرد آخه


 8. #8
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون رضا جان.
  خوب میلاد جان شیمای عزیز گفتن که! کشت سلولی انسان خیلی دقتش بیشتره تا یه موجودی که هیچ ربطی به ما نداره!
  بسیبشس

 9. #9
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  بله میلاد جان الان کشت سلولی انسان هم انجام میشه و خیلی هم خوب جواب میده اما چون تجارت حیوانات آزمایشگاهی پول هنگفتی را بین شرکت ها جابه جا می کنه ، طوری وانمود می کنن که انگار بدون این آزمایشات امکان رسیدن به اهداف علمی وجود نداره.....مسئله فقط پوله!
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. معرفی برندگان مسابقات عکاسی ( بخش حیوانات )
  توسط kazo در انجمن برترین های میهن پت
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: 30th September 2012, 01:52 AM
 2. عکاسی پرتره از حیوانات اثر مولتن کولدبای
  توسط RAMIN در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 25th July 2012, 09:53 AM
 3. بررسی نقش نگهداری حیوانات در روند رشد فکری و عاطفی کودک
  توسط Melika در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 26th February 2012, 09:23 AM
 4. باغ وحش‌های ایران؛ زندان الکاتراس حیوانات/ قفسی برای مردن
  توسط pulad در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 30th October 2011, 12:21 AM
 5. عکاسی در فاصله نزدیک ازحیوانات حیات وحش
  توسط Melika در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 4th July 2011, 12:20 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید