صفحه 45 از 84 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 441 به 450 از 832
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5131
    نقل قول نوشته اصلی توسط hami_n نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. من یه مرغ مینای دو ساله دارم که تقریبا از یک ماه پیش بعضی روزا از خواب که پا می شد نمی تونست روی پاهاش درست بایسته و انگشت شصتش از زمین بلند می شد و کمی تعادل نداشت، موقع راه رفتن هم هی بال میزد، ضمنا به فاصله چند روز از هم وسط خواب انگار از چیزی می ترسید بیدار می شد، می لرزید و یه صداهایی از خودش در می آورد. الان دو هفته ای می شه که دیگه اونطوری نمی ترسه اما شبا درست نمی خوابه و تو تاریکی هم این ور و اون ور سرک می کشه! حالا وضعیت تعادلیش بعضی از روزا اون قدر به هم می ریزه که موقع راه رفتن به در و دیوار می خوره و خسته که می شه و وامیسته میخواد از پشت به عقب برگرده!ضمن اینکه چشماشو که می بنده بدنش به جلو و عقب تاب می خوره. غذا خوب می خوره، آوازم می خونه. دو هفته پیش به پیشنهاد یه پرنده دار چون فکر می کرد پاهاش مشکل داره بهش تتراسایکلین خوراکی دادم اما در پایان دو هفته تغییری نکرد! خواهش میکنم کمکم کنید چون به هیچ دامپزشکی دسترسی ندارم!!! و پرنده زبون بسته خیلی اذیت شده. خیلی خیلی ممنون میشم

سلام

ممکنه کمبود کلسیم باشه

پیشنهاد میکنم این مقاله رو مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forum/f236/%D...813/#post10313

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو و مرغ مینا و ...
    شماره عضویت
    5166
    با سلام خدمت دوستان و جناب آقای دکتر.
    ببخشی یک سوال داشتم.
    من یک طوطی ملنگو دارم که شروع به پرریزی کرده.
    میخواستم بدونم الان فصلشه یا خدایی نکرده یک بیماری است؟
    با تشکر.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط میتو نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و جناب آقای دکتر.
    ببخشی یک سوال داشتم.
    من یک طوطی ملنگو دارم که شروع به پرریزی کرده.
    میخواستم بدونم الان فصلشه یا خدایی نکرده یک بیماری است؟
    با تشکر.
    سلام
    ریزش پرها اگر با رويش مجدد همراه باشد بیماری محسوب نمی شود.
    پرنده هایی که در خانه نگهداری می شوند به دلیل تغییرات دما و شدت نور ممکنست خارج از فصل وارد دوره پرریزی شوند.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر

آقای دکتر واکسن نیوکسل و آنفلوانزا برای عروس هلندی هم لازمه یا نه؟

برای مینا و ملنگو چطور؟

روش تزریق همان زیر جلدی هست به اندازه نیم سی سی ؟
    سلام

کلا واکسینه کردن بهتر است.
    روش و مقدار تزریق بستگی به توصیه نوشته شده روی بسته واکسن دارد.
    با توجه به شرکت تولید کننده واکسن مقدار و روش تزریق ممکنست متفاوت باشد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط asepik نمایش پست ها
    salam
    من تازگی یک طوطی ملنگو 5 ماهه خریدم که داره غذا خور میشه ولی متاسفانه یهو بدون دلیل (فقط شاید کمی سرما خورده باشه) بنظر میرسه کور شده یعنی اشیا رو از نزدیک چشمش تشخیص نمیده
    لطفا راهمایی کنید
    در ضمن یک کاسکو سخنگو 2 ساله دارم این 2 ÷رنده به هم نزدیک نشن؟
    متشکرم
    سلام
    كاهش بينايي روند مشخصی دارد یعنی امکان ندارد که یک روز ببیند و روز بعد نبیند یا کاهش بینایی داشته باشد.
    احتمال حمله کاسکو به پرنده کوچکتر را همواره مد نظر قرار دهید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    [quote=مازیار;35903]با سلام خدمت دکتر

آقای دکتر من یک کاسکو در خانه دارم که گاهی اوقات شروع به قار زدن می کنه و با نوکش به میله های قفس ضربه میزنه و صداش باعث میشود که سرم درد بگیره چون به صورت 3یا4 بار این کارو انجام میدهد . دلیل این کارش و میخواستم بدونم ؟ یا راهی هست که من بتونم انجام بدم که این کارش و فراموش کنه ؟

سلام

این نکته را بیاد داشته باشید که طوطی ها کلا پرنده های پرسر وصدایی هستند ولی گاها در اعتراض به چیزی یا تلاش برای جلب توجه ممکنست سرو صدای زیادی ایجاد کنند.
    توجه کافی به پرنده داشتن لوازم بازی متنوع ....می تواند موثر باشد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط majooly نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر . خسته نباشید ویژه عرض می کنم خدمتتون برای پاسخگویی به سوالات این تاپیک و همچنین زحماتی که برای پرنده های من و سایر دوستان در بیمارستان کشیدین تا دوباره سلامتیشون رو به دست بیارن .

موفق باشید ...
    سلام

خیلی ممنون از پیامتون لطف دارید.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ye aros dashhtam,ye daram mikharam
    شماره عضویت
    5137
    سلام.اقا من یک هفتست که کاسکومو خریدیم یه ذره اهلی بود.الان غذا از دست میگیره و میزاره متقارشو ناز کنم البته بعد یه مدت کوتاه میکشه منقارشو.وقتی کلمه واسش تکرار میکنم اصلا گوش نمیکنه و به کارای دیگه میپردازه.لطفا جواب منو بدین که خیلی نگرانم...........................

کاربر ساده

شماره عضویت
    4970
    سلام آقای دکتر و خسته نباشید
    من یدونه شاه طوطی دارم یک شرح حال 1 روزش و مینویسم چون فکر میکنم زیاد میخوابه یا همو حالت چرت آخه دیده بودم گفته بودین خواب یا چرت زیاد خوب نیست واسه طوطی.
    طوطی من صبح که طرفای 8 پا میشه از خواب غذا میخوره و بازی میکنه با اسباب بازیهاش بعد طرفای 11 مخوابه تا 12 یا 12.30 بعد دوباره پا میشه بازی و غذا تا طرفای 3 یا نزدیکای 4 که دوباره میخوابه تا 6 عصر بعد دیگه غذا و بازی البته معمولاً 6 یا 7 به بعد تا 9 یا نزدیکای 10 میارمش بیرون توی خونه یا روی شونم میشینه و بازی میکنم باهاش بعد که نزدیکای 9 میزارمش توی قفس کامل دیگه تکون نمیخوره میره توی چرت تا صبح !
    اول اینکه اینقدر که این میخوابه طبیعی هستش ؟ بعد من این و طرفای 9 میزارمش تو قفس تا 11 که چراغ و خاموش کنم همش توی چرته ! بعدشم که من میرم میخوابم اینم فکر کنم میخوابه دیگه ! این بعد 9 چرت میزنه تا صبح بد نیست ؟
    اابته غذاش خوبه اصلاً کم نمیخوره ! میوه حبوبات و تخمه همیشه هست براش و مدفوعشم طبیعی هستش.
    ممنون میشم راهنمایی کنید مثل همیشه مارو.
    مرسی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5192

فکر میکنم انگشت طوطی من شکسته باشه.کمک

سلام دکترجون
    من یک طوطی خورشیدی دارم .نمیدونم تنها که بوده چه گلی به سرش زده که چند روزه پای راستش رو بالا گرفته و خیلی اعصابش ریخته به هم و یک مقدار هم داره پرهاشو میکنه.حالا از اونجا که بعضی اوقات با همون پا و فقط یکی از انگشتاش ، سرش رو میخوارونه و پاشو تکون میده ،من شک دارم که از ساق پا مشکلی پیدا کرده باشه.فکر میکنم یکی از انگشتاش مشکل پیدا کرده.حالا راهنمایی کنید که من چیکار کنم.

صفحه 45 از 84 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)