مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shanti نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو سایتتون شدم ولی کاسکوم تحت نظر دکتر برهانی کیاست.یک سال و نیمش و از دستم غذامیخورهو اجازه میده سرش بخارونم وقتی هم انگشت اشارمو زیر پاش میگیرم یه پاشورو دستم میگیره و با اون یکی پاش دستمو میگیره که بخوره ولی جدیدا یه حالتی مثل سابیدن منقار به ههم داره, صداش هم تو گلوش انگار داره یه چیزی نامفهوم و یواش میگه,این یه مشکل یا طبیعی. ؟ اگه بخوام کاملا بیاد روی دستم باید چی کار کنم؟اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط shanti نمایش پست ها
    سلاا دوستان کاسکوی دم قرمز من بک سال و نیمش و تقریبا اهلی و رام, سه کلمه حرف میزنه اخیرا خیلی منقارشو روی چوبش میکشه حتی وقتی بیرون قفس و پیشم منقارشو میماله به دستم چرا ؟جدیدا خیلی قار و جیغ میکشه باهاش چی کار کنم؟چی کار کنم بیاد رو دستم بشینه؟اگر به من اماتور شما اساتید کمک کنید ممنون میشم.

سلام این ساییدن منقار اگه وقت خواب یا چرت های کوتاه روزانشون باشه نشونه راحت بودن و آرامش اوناست .اگه این صدایی هم که می گی همون موقع از خودش در میاره مشکلی نیست .کشیدن منقار روی چوب نشیمن ، میله های قفس ، دست یا حتی لباس شما برای پاک کردن و تمیز کردنه منقاره که معمولا بعد از خوردن غذا اینکارو می کنن .
    بیشتر زمانی قار می کشن که از کسی یا چیزی بترسن یا بخوان یکی رو بترسونن و دورش کنن .که احتمالا منظور شما همون جیغ زدنه .چه مواقعی جیغ میزنه ؟؟ شما واکنشتون چیه اون لحظه ؟؟
    برای روی دست آوردن هم کاربر شهروز براتون لینک گذاشت ولی چه مدته که کاسکوتون پیش شماست ؟؟از قفس بیرون میاریدش ؟؟ گاز هم می گیره ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام با نزدیک شدن به فصل پاییز گفتم این مطالب رو بزارم شاید بدرد کسی بخوره که مثل من اشتباه نکنن:68:
    بهترین سن جهت خرید جوجه کاسکو چه سنی است؟
    جواب این سوال بسیار پیچیده که افراد زیادی را هنگام خرید طوطی خاکستری سردرگم می کند فقط یک کلمه است: جوجه کاسکوی چشم طوسی یا سفید!
    حتی چشم زردها هم قدرت یادگیری بالایی دارند اما پیشنهاد نمی شود زیرا معمولا دیر تر شروع به تقلید صدا و اهلی شدن می کنند. حتی خیلی پیش میاد که یک کاسکوی چشم زرد از صد تا جوجه بهتر سخنگو شود. یا حتی یک جوجه علاقه چندانی به تقلید صدا نشان ندهد
    شما وقتی ندانید چه سنی باید انتخاب کنید به مشکلات بزرگی بر می خورید زیرا جوجه کاسکوهای چشم سیاه (چشم دودی تیره)حتی اگر مطمئن شوید که مراحل قرنطینه را سپری کرده اند و در بهترین شرایط هستند باز هم ممکن است پس از گذشت مدتی که شما انرا انتخاب و به منزل می برید بدلیل کم بودن بیش از حد سن دچار اشکال شوند مثلا با اب و هوای ایران سازگار نشده و دچار اشکالات تنفسی شوند. طوطی های خاکستری تازه بدنیا امده تا ماه های زیادی از دوران تولد متکی به مکمل های غذایی هستند که توسط والدین خود دریافت می کنند در حالی که در اسارت انسان ها چنین توانایی را ندارند جوجه های انواع طوطی ها نیازمند غذایی هستند که والدین شان همراه بزاق خود بالا اورده و به جوجه می دهند.
    با تمام این احوال متان و خریداران شدیدا خواهان جوجه های کم سن و سال هستند و متوجه نیستند که پرورش دادن جوجه طوطی مثل پرورش دادن جوجه مرغ مینا یا کبوتر یا سایر پرندگان نیست و جوجه طوطی ها حساس تر هستندو بزرگ کردن انها بسیار دشوار تر.
    به خاطر تقاضای زیاد خریداران که جوجه های خیلی کم سن و سال طلب می کنند افراد مربوطه هم مجبور می شوند جوجه های کم سن و سال زیادی که هنوز از اب و گل در نیامده اند را وارد کشور کنند.
    خریدار جوجه سرلاکی می خواهد ! جوجه کرکی که هنوز پر در نیاورده می خواهد ویا جوجه ای که تازه یاد گرفته باشد خود غذا بخورد می خواهد فکر می کنند در چنین شرایطی از اب و گل هم در امده است!
    متاسفانه مردم فکر می کنند اگر از سنین خیلی پایین جوجه را نگهداری کنند استثنائی خواهد شد یا باهوش تر و بهتر خواهد شد !! . در حالی که کاملا ثابت شده است که هیچ تفاوتی بین قدرت یادگیری یک طوطی یا کاسکوی جوان با یک طوطی یا کاسکو کم سن تر نیست تنها تفاوت این است که پرنده کم سن تر زودتر اهلی می شود که البته این هم صددرصد نیست گاه انکه سن بیشتری دارد ممکن است زودتر خو بگیرد و یا زودتر سخنگو شود.
    به هیچ عنوان اینطور نیست که فکر کنیم جوجه کم سن تر ممکن است ۱۰۰ کلمه و کاسکوی مسن تر ۲۰ کلمه یاد بگیرد اصلا نمی شود پیش بینی کرد. با وجودی که کمی شانس و مسائل دیگر مثل سن هم مهم و تاثیر گذار هستند اما کسی که مربی خوبی باشد پرنده بهتر و باهوش تری خواهد داشت . فقط انکه کوچکتر است ممکن است از ۱ ماه پس از نگهداری اموزش ببیند و انکه کمی بزرگتر است ۳ ماه بعد از ورود به خانه شروع به اموزش دیدن کند که به نظر اینجانب هرگز فاصله زمانی حتی ۶ ماه و یک سال هم نمی تواند ارزش این را داشته باشد که چنین ریسک بزرگی انجام داده و با جان یک پرنده کوچکتر بازی کنیم.
    پس به این نتیجه می رسیدم که بهترین سن برای نگهداری جوجه کاسکو چشم طوسی یا سفید می باشد

ببخشید اینم منبع
    www..ir

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    به نام خدا
    باسلام به تمامی بچه من بعد چند ماه برگشتم امید وارم تمام بچه ها حالشون خوب باشه البته امیدوارم حال پرندگانشون بهتر باشه:smile (22):
    حالا بعد از چند مدت با یه کلیپ اومدم البته نمیدونم بچه ها دوست داشته باشن یا نه؟!
    سیلور داره با اهنگ تکنو میرقصه البته یکم کیفیت کلیپ به خاطر کم کردن حجمش یکم پایینه به بزرگواری خودتون ببخشید
    ایم لینکش:
    http://www.4shared.com/video/2-YJObZo/silver.html

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=aminvictor;35321]سلام با نزدیک شدن به فصل پاییز گفتم این مطالب رو بزارم شاید بدرد کسی بخوره که مثل من اشتباه نکنن

سلام اقا امین

دستتون درد نکنه ولی مطالبی که گذاشتین دارای مشکلات زیادی هست لطفا منبع اطلاعات را بیان کنید تا در ادامه مشکلات رو عرض کنم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5096
    دوستان اگه بخوايم يك جوجه كاسكو بخريم كي بايد برم براي خريد
    چه فصلي بهترين زمان خريد هست
    چه سني بهترين سنه خريدشه
    ميخوام احتمال مرگ به حداقل رسيده باشه و هنوز كوچيك باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام.ببخشید دیر شد . زمانی که جوجه هامو بزرگ کردم اطلاعات زیادی نداشتم پس من به کسی پیشنهادی نمی کنم.

1. من به 2 تا طوطیه اولم تا دو ماهگی سرلاک دادم بعد اون سرلاک رو گذاشتم کنار یه غذایی که دوست داداشم گفت که درست کنیم براشون .ترکیبی بود که خودش به جوجه هاش می داد. گندم و جو و گوشت مرغ پخته شده که همشو باهم تو مولینکس مخلوط کردیم و این غذا رو هم مثل سرلاک بهشون میدادیم .اصلا غذای خوشمزه ای نبود . ولی خیلی دوست داشتن . بعد که پراشون کامل تر شد تو 3 ماهگی روزی یه بار اون ترکیبو میدادم و حبوبات پخته شده و ولرم هم به غذاییشون اضافه کردم .. کم کم هم حذفش کردم اون ترکیبو .میوه هم اول از سیب شروع کردم خودم تیکه تیکه بهشون می دادم .بعد هم تو 4 ماهگی تخمه خودم براشون درست می کردم ولی پوستشو میذاشتم یه تیکه بمونه که یاد بگیرن چجوری از پوست درش بیارن .در روز 10 15 عدد میدادم بهشون .بعد که یاد گرفتن خودشون تخمه بشکنن. پسته هم خودم براشون درست می کردم چون خیلی بزرگ بود .. همه اینا رو کم کم اضافه کردم به غذاییشون .

2.اول سرنگ .سرنگ معمولی استفاده کردم . الان فکر می کنم خانم شیکرا یه سرنگ برای غذا دادن به جوجه ها پیدا کردن که بهتره خودشون توضیح بدن .بعد با قاشق و بعد با دست .

3 و 4 و 5. همون که بالا گفتم .من از معجون خاصی استفاده نکردم . غذاهاشون همون بود که بالا گفتم . وقتی خیلی بچه بودن هر 4 ساعت به 4 ساعت غذا میدادم بهشون. بزرگتر که شدن مقدار غذا و فاصله زمانیش بیشتر شد .

این یه مدل خوابه . طوطیه منم همینجوری می خوابه .
    واقعا ممنونم بابت وقتی که واسه جواب دادن سوال های من گذاشتین همچنین توضیحات خوب شما
    خانم شیکرا هم اگه این تاپیک رو دنبال میکنن،لطف کنن و توضیح بدن در مورد سرنگشون هم ممنون میشم وگرنه باید تو پ خ ازشون خواهش کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    [quote=فائقی نژاد;35338]
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام با نزدیک شدن به فصل پاییز گفتم این مطالب رو بزارم شاید بدرد کسی بخوره که مثل من اشتباه نکنن

سلام اقا امین

دستتون درد نکنه ولی مطالبی که گذاشتین دارای مشکلات زیادی هست لطفا منبع اطلاعات را بیان کنید تا در ادامه مشکلات رو عرض کنم
    دوست من،منبعش یکی از این سایت های فروش طوطی به صورت آنلاین و ... هست که اگه اسمش آورده بشه،تبلیغات میشه و فکر کنم خلاف قوانین سایت
    اگر خواستین من تو پ خ بهتون میگم

نقل قول نوشته اصلی توسط سورنا282 نمایش پست ها
    دوستان اگه بخوايم يك جوجه كاسكو بخريم كي بايد برم براي خريد : منظورتون رو متوجه نمیشم،طبیعتا هرموقع پولش آماده بود،هروقت صفحات قبلی این تالار رو خوندی و اطلاعاتت قابل قبول شد و هروقت با دونستن این اطلاعات و پی بردن به سختی نگهداری یک خاکستری و تمیز دادن اون با نگهداری یک پرنده ی دیگه مثل قناری،حس کردی که میتونی از نگهداری این پرنده بربیای،میتونی اقدام به خرید کنی
    چه فصلي بهترين زمان خريد هست : شاید نشه یک جواب قاطع به این سوال داد چون همیشه هر مدل خاکستری ای که بخوای،معمولا پیدا میشه ولی اصولا جوجه خاکستری ها تو فصل بهار خصوصا اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد بیشتر پیدا میشن و انتظار میره که با قیمت بهتری هم بتونی بخری تا در این فصل که بهتریت باربیار های ایران هم خیلی بیارن،هفته ای 7 8 تاس
    چه سني بهترين سنه خريدشه تجربه نشون میده تمامی سنین قابلیت آموزش رو دارن ولی خوب بهتره خاکستری،جوجه باشه،خیلیا معتقدند جوجه ها بهتر و سریعنر مطالب آموزشی رو یاد میگیرن و به حرف میاد البته اختلاف نظر هایی هم وجود داره.بهترین سنی که هم خوب آموزش ببینه،هم احتمال مرگش پایین تر باشه و هم سن کمی باشه،1 تا 2 ساله که چشم این خاکستری ها طوسیه و خیلی هم خوبن،البته تو بازار خاکستری ها کوچکتری هم میشه پیدا بشه و خاکستری خود من 5 6 ماهشه،ولی نگهداریش خیلی سخته و من اصلا به شمایی که احتمالا تجربه ی کمی هم داری،خرید این نوع خاکستری ها رو پیشنهاد نمیکنم
    ميخوام احتمال مرگ به حداقل رسيده باشه و هنوز كوچيك باشه : در قسمت بالا توضیح دادم
    تو خود نقل قول،جواب سوال های شما رو دادم
    موفق باشی دوست من
    شهروز

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5096
    نه قبلا داشتم طوطي ولي كاسكو نبود
    متشكر بابت راهنماييتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    [QUOTE=فائقی نژاد;35338]
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام با نزدیک شدن به فصل پاییز گفتم این مطالب رو بزارم شاید بدرد کسی بخوره که مثل من اشتباه نکنن

سلام اقا امین

ببخشید آخر شب بود این مطلب رو گذاشتم
    منبعwww..ir

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    [QUOTE=dr_shahrooz;35346]
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

دوست من،منبعش یکی از این سایت های فروش طوطی به صورت آنلاین و ... هست که اگه اسمش آورده بشه،تبلیغات میشه و فکر کنم خلاف قوانین سایت
    اگر خواستین من تو پ خ بهتون میگم

تو خود نقل قول،جواب سوال های شما رو دادم
    موفق باشی دوست من
    شهروز
    بله درسته فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه اگر دو نفر این مطلب رو بخونن حالا چه اینجا چه جایی دیگه که بتونن در انتخاب کاسکو اشتباه نکنن و کاسکو درست رو انتخاب بکنن چه مشکلی داره ؟
    و در ضمن داخل اون سایت ننوشته بود که کپی مطالب ممنوع هست حداقل من ندیدم

صفحه 416 از 1238 نخستنخست ... 316366397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435466516916 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)