شرکت زوتاک را همه به واسطه کارت های گرافیکی حرفه ای انویدیا می شناسند، اما مدتی است این شرکت سری محصولات جدیدی با نام ZBOX را نیز روانه بازار کرده است.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، ZBOX اصولا یک mini-PC است، یعنی یک رایانه کوچک. این محصولات به صورت یک کیس کامل و برای کارهایی مانند دیدن فیلم و دیگر محتوای چند رسانه ای یا استفاده از اینترنت بسیار مناسب هستند.


شرکت زوتاک اخیرا یک مدل متفاوت از این سری را معرفی کرده است، که ZBOX Nano AD10 نام دارد. همان طور که از نام این محصول مشخص است، اندازه کوچک نکته اصلی این محصول است. ZBOX Nano فوق العاده کوچک است (۱۲۷x127x45 میلیمتر)، به نوعی که حتی از کف دست شما نیز کوچک تر است. قابل توجه است که کوچک تر بودن این محصول نه تنها بر روی کارایی آن نسبت به مدل های معمولی تاثیر نگذاشته است، بلکه ZBOX Nano چند ویژگی جدید را نیز معرفی می کند. درون ZBOX Nano یک گیرنده مادون قرمز مجتمع شده است و به همراه این محصول یک ریموت کنترل سازگار با Windows Media Center نیز ارایه می شود، که هر دو این موارد برای اولین بار است که با محصولی از این سری عرضه می شوند.

سخت افزار این محصول نیز کمی از یک رایانه مجزا ندارد؛ پردازنده دو هسته ای ۱٫۶ گیگاهرتزی، کارت گرافیکی AMD Radeon HD 6310 و دو درگاه USB 3.0. شایان ذکر است که این محصول در دو مدل ارایه خواهد شد، ZBOX Nano AD10 معمولی و ZBOX nano AD10 Plus، که دومی ۲ گیگ رم و یک هارد دیسک ۳۲۰ گیگابایتی نیز دارد.

منبع: برسام