صفحه 36 از 348 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 3471
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

آقا محمدرضا ، ب نظرتون اینا دوتاشون هم ماده نیستن ؟؟؟
    البته این نظر منه ها .
    شما خیلی بهتر میدونی

سلام

خواهش میکنم شما سرور مایی آقا رضا
    اول خودم هم به این قضیه شک کردم اما فنچی که در بالای تصویر هستش اگه به گونه اش دقت کنید میبینید که به رنگ قهوه ای خیلی روشن هستش و نقش و نگاری که روی سینه اش وجود داره خاص جنس نر هستش .

مگه اینکه خلافش ثابت بشه که در اینصورت تنها راه تشخیص ، آواز خوانی فنچ نر هستش.

اما این رو هم عرض کنم که جنس نر همیشه رنگ گونه اش به طور کامل متمایز از رنگ صورتش نیست و گاهی به قدری همرنگ صورتش هست که به سختی قابل تشخیص هست.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    این فنچ ها خیلی باحال ن

از موقعی که فنچ ماده رو عوض کردم فنچ نر مثل سابق راس ساعت 9 میره توی لونه لالا. فنچ جدید ماده هم روی میله چرت میزنه.

ولی هر تمام روز رو باهم هستن.

دوستان 1 روز در میان برای آب بازیشون مناسب هست؟؟ (وانشون که آب میزارم خیلی حال میکنند با سر میرن تو آب)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    این فنچ ها خیلی باحالن

از موقعی که فنچ ماده رو عوض کردم فنچ نر مثل سابق راس ساعت 9 میره توی لونه لالا. فنچ جدید ماده هم روی میله چرت میزنه.

ولی تمام روز رو باهم هستن.

دوستان 1 روز در میان برای آب بازیشون مناسب هست؟؟ (وانشون که آب میزارم خیلی حال میکنند با سر میرن تو آب)

سلام

چون فنچ ماده تازه وارد هست و هنوز بطور کامل لونه رو بررسی نکرده و بهش اطمینان نداره شبها روی میله میخوابه و در آینده اگه با هم جفت بشن شبها رو با هم توی لونه سپری میکنن ...
    برای آب بازیشون هم یکبار در هفته و نهایتش دو بار در هفته کفایت میکنه...

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی
    شماره عضویت
    12534
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

شما باید قبل از جابجایی قفس داخل لونه رو چک میکردید و بعدش لونه رو برای تمیز کاری و غیره میبردید تو حیاط و اینکه در دوران تخمگذاری اصلا نباید لونه رو جابجا کنید و هفته ای یکبار فقط کف قفس رو تعویض کنید کافیه.
    فنچ ها تا تمام تخم هایی که قصد دارن بذارن رو تکمیل نکنن ، بطور پیوسته روشون نمیخوابن و در حد روزی 2 تا 3 ساعت این کار رو انجام میدن و بیشتر در حال رفت و آمد در لونه هستن که این کارشون باعث بوجود اومدن یک نظم در روند متولد شدن جوجه ها میشه و معمول قضیه اینه که جوجه ها با فاصله ی یک روز از هم بدنیا میان.
    ریختن پر پشت فنچ ماده به احتمال زیاد به خاطر تضعیف شدنش به دلیل تخمگذاری هستش و حتما باید در این دوره تقویت بشه (البته نه با مولتی ویتامین).
    در مورد اینکه چرا یک عدد تخم گذاشتن جسارتا باید بگم که یکم شما بی تجربگی کردید و ماده در صورت آمادگی ، تخم بعدیش رو هم میذاشت و از طرفی همیشه قرار نیست که فنچ ها تعدا بالایی تخم بذارن و تعداد تخم هاشون بستگی به میزان آمادگی جفت و تغذیه شون داره و اگر هم جفت شما اولین بارشونه که تخم میزان، این تعداد کم تخم کاملا قابل توجیه و طبیعی هستش.
    تخم گذاری هم معمولا بسته به آمادگی ماده به فاصله ی یک روز از هم گذاشته میشه .
    و جابجا کردنشون هم میتونه بسیار در ادامه ی روند خوابیدن روی تخم موثر باشه و احتمال اینکه دیگه روی تخم نخوابن هستش چون فنچ ها خیلی زود دچار استرس میشن ، بخصوص ماده .

موفق باشید
    سلام.ممنون دوست عزیز.شما درست می فرمایید بنده زیاد تجربه ندارم .شما استاد مایی .حواسم نبود دیگه.اما دیدم ماده تو لونه میمونه و امشب هر 2 تا تو لونه خوابیدن.در ضمن بله اولین باری هست که تخم میزارن و تغذیه خوبی هم دارن:میوه و سبزیجات و تخم مرغ.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط granturismo نمایش پست ها
    سلام.ممنون دوست عزیز.شما درست می فرمایید بنده زیاد تجربه ندارم .شما استاد مایی .حواسم نبود دیگه.اما دیدم ماده تو لونه میمونه و امشب هر 2 تا تو لونه خوابیدن.در ضمن بله اولین باری هست که تخم میزارن و تغذیه خوبی هم دارن:میوه و سبزیجات و تخم مرغ.
    سلام
    خواهش میکنم دوست عزیز
    برای همه در اول کار چنین اشتباهاتی پیش میاد و تبدیل به تجربه میشه و در آینده باز هم به کارمون میاد. البته اگه درس بگیریم

در ضمن خواهش میکنم لطفا دیگه بنده رو استاد خطاب نکنید چون کم لطفی در حق اساتید واقعی مشغول در اینجا هستش و همون محمدرضا کافیه و بنده هم تنها به عنوان یک دوست تجربیات اندک خودم رو در خدمت شما قرار میدم.

راستی تخم مرغ رو حتما بدونه زرده براشون بذارید ، چون کلسترول بالایی که داره بشدت برای پرندها مضره و به کبدشون آسیب میزنه و چیزی که بنده خودم از فنچ ها دیدم اینه که اونها از خوردن ترکیب هویج رنده شده با سفیده ی تخم مرغ رنده شده بسیار لذت میبرن و توصیه میکنم هفته ای دوبار براشون بذارید.

موفق و سربلند باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    سلام میشه تو یه قفس 50 - 60 سانتی دو جفت فنچ گذاشت و از هر دو جفت براحتی جوجه گرفت یا سخت میشه کار
    من تو مغازه پرنده فروشی دیدم که تو قفسیک متری 6 تآجفت بودن و ماده عا همه تو لونه و چند تا رو تخم نشسته بودن

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها
    سلام میشه تو یه قفس 50 - 60 سانتی دو جفت فنچ گذاشت و از هر دو جفت براحتی جوجه گرفت یا سخت میشه کار
    من تو مغازه پرنده فروشی دیدم که تو قفسیک متری 6 تآجفت بودن و ماده عا همه تو لونه و چند تا رو تخم نشسته بودن

سلام
    آقا محمدرضا رخصت
    عزیز ، من خودم دو جفت فنچ رو تو ی قفس نسبتا بزرگ نگه میداشتم ، حتی از چند تا از پرنده فروشی هم پرسیده بودم و گفته بودن مشکلی نیس جاشون زیاد هم هست .
    ولی اینجا مطرح کردم دوستان فرمودن ک اگه تو دوتا قفس جدا ( ولی قفسها کنار هم ) نگه داری بهتره .
    منم گفتم الان ک اینا تخم دارن و نمیشه جاشون رو عوض کرد ایشالا بعد از ب دنیا اومدن جوجه ها . اما حدود سه یا چهار روز مونده بوده تا جوجه ها در بیان ک ی روز رفتم پیششون دیدم ک یکی از نرها میره تو لونه اون یکی جفت و همه پنبه هارو برمیداره میذاره تو لونه خودشون . اون یکی جفت هم وایساده بودن کنار و کاری نمیکردن .
    این نره هم انقد پنبه گذاشت تو لونه شون ، تا تخمای خودشون هم گم شد . از طرفی هم لونه اون یکی جفت بدون پنبه موند . این شد ک هردو جفت بی جوجه موندن .
    این ی تجربه تلخ از نگه داشتن دو جفت ، تو ی قفسه ک واسه خودم اتفاق افتاد .
    حالا تصمیم با خودتونه .
    خدافس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی
    شماره عضویت
    12534
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم دوست عزیز
    برای همه در اول کار چنین اشتباهاتی پیش میاد و تبدیل به تجربه میشه و در آینده باز هم به کارمون میاد. البته اگه درس بگیریم

در ضمن خواهش میکنم لطفا دیگه بنده رو استاد خطاب نکنید چون کم لطفی در حق اساتید واقعی مشغول در اینجا هستش و همون محمدرضا کافیه و بنده هم تنها به عنوان یک دوست تجربیات اندک خودم رو در خدمت شما قرار میدم.

راستی تخم مرغ رو حتما بدونه زرده براشون بذارید ، چون کلسترول بالایی که داره بشدت برای پرندها مضره و به کبدشون آسیب میزنه و چیزی که بنده خودم از فنچ ها دیدم اینه که اونها از خوردن ترکیب هویج رنده شده با سفیده ی تخم مرغ رنده شده بسیار لذت میبرن و توصیه میکنم هفته ای دوبار براشون بذارید.

موفق و سربلند باشید
    چشم.دیشب یه تخم دیگه گذاشتن و امشب هم احتمالا یکی دیگه و....خدا رو شکر زیاد میمونن تو لونه.ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط granturismo نمایش پست ها
    چشم.دیشب یه تخم دیگه گذاشتن و امشب هم احتمالا یکی دیگه و....خدا رو شکر زیاد میمونن تو لونه.ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز

سلام

خدا رو شکر که به خیر گذشت.
    سعی کنید جز برای گذاشتن آب و غذا پیش شون نر ید و به لونه سرک نکشید ، چون ممکنه که دچار استرس بشن.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    واس منم 7 روزی هست که دوتا تخم گذاشتن

صفحه 36 از 348 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)