دکتر مشکوة : تخم مرغ چینی در بازار نداریم!حکیم مهر - معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی واردات تخم مرغ چینی به بازار ایران را تکذیب کرد.

دکتر محسن مشکوة، معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی با اعلام این مطلب اظهار داشت: سازمان دامپزشکی به عنوان نهاد متولی سلامت مواد پروتئینی بر سلامت مواد غذایی نظارت می کند.
وی افزود: به دلیل تولی گری وزارت جهادکشاورزی در امر تولید، نظر این مجموعه برای واردات شرط است.
مشکوة ادامه داد: بنابر این اگر سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی بر واردات استوار شود به طور حتم سازمان دامپزشکی به عنوان نهاد متولی مسایل بهداشتی در جریان امور قرار می گیرد.
وی گفت: دامپزشکی بر محموله های وارداتی نظارت کامل دارد تا از نظر بهداشتی برای تولیدات داخلی و مصرف کنندگان مشکلی ایجاد نشود.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی تصریح کرد: در حال حاضر ایران از ترکیه واردات رسمی تخم مرغ را داشته و این واردات بر اساس مجوزهای رسمی و تحت نظارت های لازم است.
وی اذعان داشت: کارشناسان سازمان دامپزشکی در موسسات ترکیه ای که تخم مرغ به ایران صادر می کنند حضور یافته و بر سلامت این محصول نظارت کامل دارند.
مشکوة اضافه کرد: در ارتباط با ورود تخم مرغ از چین که ساخت آن نیز در آزمایشگاه ها و به صورت مصنوعی بوده تا کنون گزارشی دریافت نکرده و مجوزی صادر نکرده ایم.

وی اظهار داشت: این مسایل بیشتر در رسانه ها مطرح شده است.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی گفت: تا کنون سازمان دامپزشکی به صورت رسمی روی هیچ محموله تخم مرغی که از چین وارد شده باشد کار نکرده و گزارشی در مورد محموله های غیر مجاز نیز دریافت نکرده است.
یادآور می شود: پیش از این مدیر کل دامپزشکی لرستان در سال گذشته اعلام کرده بود که 288 هزار و 544 عدد تخم مرغ چینی در این استان جمع *آوری شده که از این تعداد 3 هزار و600 عدد معدوم شده است.