فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  5
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: صرفه و صلاح ۵۰ تومانی کشتار برای دولت!/ چوب حراج صدوق به تنوع زیستی کشور

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  صرفه و صلاح ۵۰ تومانی کشتار برای دولت!/ چوب حراج صدوق به تنوع زیستی کشور


  دیده بان حقوق حیوانات: فصل مهاجرت نزدیک است و این در حالی است که سازمان حفاظت محیط زیست ایران صید پرندگان کوچک با تور را مجاز اعلام کرده است؛ پرندگانی چون سهره طلایی، گنجشک و سار.به گزارش دیده بان حقوق حیوانات طبق اعلام دکتر صدوق، معاونت سازمان حفاظت محیط زیست مقرر شده این پروانه:۱- صرفاً برای افرادی صادرشود که از این طریق امرار معاش می کنند.
  ۲- از تاریخ صدور تا پایان بهمن ماه سالجاری معتبر باشد.۳- بهای آن از طریق ادارات کل استانها با رعایت صرفه و صلاح دولت، در حد متعارف تعیین شود.

  بی قانونی و جرم مشهود در خیابان های پایتختتا پیش از اعطای چنین مجوزی حتی در تهران که خوردن گنجشک و سار چندان باب نیست، این پرندگان آزادانه و در تعداد غیر قابل شمارش به فروش می رسیدند و می رسند و محیط زیست ظاهرا هیچ نظارت و بازرسی بر این عمل ندارد. تله های صید سهره و سار به مبلغ ناچیزی خرید و فروش می شوند و پرندگان هم در خانه هاو پارک ها در دسترسند. افراد معلوم الحالی خمار آلود و قفس به دست در کنارخیابان ها منتظر مشتریانی هستند که با پرداخت هزینه آزادی یک گنجشک، پرنده ای را به آزادی می رسانند و فروشنده را به چیز دیگر! خیلی اوقات در صف انتظار برای این آزادی تصنعی، فردی خرافی آنها را برای زبان باز کردن کودکش خریداری می کند و … . گروهی هم در گرمای کشنده ظهر تابستان با قفسی مملو از مینا و بلبل خرما در دست، زیر تیغ آفتاب پرنده های نیمه جان را به قیمت های عجیب می فروشند.
  در جنوب خوردن کباب بی مجوز مجاز است!در جنوب کشور اوضاع به شکل دیگری برای گنجشک سانان وخیم است؛ خوردن گنجشک به اعتقاد افراد محلی فواید غریبی دارد و همین خواص اسباب افت شدید جمعیت آن را در جنوب کشور شده. صیادان بدون داشتن هرگونه مجوزی هزار هزار گنجشک صید می کنند و در جای جای شهر به صورت کباب به فروش می رسانند. طبق گزارش ایسنا «صیادان به طور متوسط روزانه حدود ۱۰۰۰ گنجشک شکار می‌کنند.» و بر اساس گزارش عصر ایران «پس از شکار گنجشگها، سر آنها را می برند و به صورت پرکنده به سیخ می کشند. در هر سیخ، ۱۰ گنجشک قرار می دهند و آنها را به صورت سیخی می فروشند. در حال حاضر قیمت هر سیخ گنجشک در دزفول، ۱۰۰۰ تومان است.»
  سازمان بررسی می کند: امرار معاش با کشتار پرندگان یک لقمه ای!در شرایط این مجوز شگفت انگیز هیچ بحثی از تعداد مجاز صید روزانه نشده و فقط صیادان موظف شده اند در پایان هر سفر و در پایان فصل تعداد پرنده صید شده را به سازمان اعلام کنند. جالب این جاست که هیچ استناد آماری نیز برای جلوگیری از ایراد صدمه به جمعیت حیوان هدف دیده نشده. از طرفی قرار است این پروانه صرفا برای افرادی صادر شود که از این طریق امرار معاش می کنند ولی روش تشخیص اینکه فردی از این راه غریب امرار معاش می کند یا نه مشخص نیست. همچنین مشخص نیست اصولا اجرای چنین شرطی در صلاحیت سازمان محیط زیست هست یا نه و ساز و کار سازمان برای بررسی چنین مساله ای مبهم است.
  صرفه و صلاح ۵۰ تومانی دولت از کشتار/ ادارات شهرستان ها صرفه دولت را تعیین کنند!
  گزارش های مختلف حاکی از قیمت ۱۰۰۰ تومای هر سیخ کباب گنجشک است. گنجشکی که با تجهیزات و تورهای خاص و با صرف وقت صید، کشته، پر کنی و کباب می شود. با توجه به قیمت هزار تومان برای سیخ ده تایی کباب گنجشک، قیمت یک گنجشک کباب شده با هزینه های فوق و سود تمامی افراد شاغل در این حرفه معادل یک اسکناس صد تومانی است که منطقا کمتر از نیمی از این هزینه مربوط به جسم نحیف گنجشک است. با این اوصاف، صرفه و صلاحی که دکتر صدوق از آن می گوید باید در همین پنجاه تومان نهفته باشد، آن هم بخش بسیار اندکی که ادارات کل تعیین خواهند کرد!سازمان به صدق گفته صیادان اطمینان دارد!نکته دیگر تکیه و اعتماد طراحان بر خود اظهاری صیادان است. اگر اظهارات و اعمال صیادان قابل استناد است، این همه هزینه محیط بانی و نظارت و اعمال محدودیت های فیزیکی برای چیست؟ و اگر قابل استناد نیست، چطور سازمان مجوز کشتار جمعی نامحدود صادر می کند و برای صید صیاد شرایط کمّی پیش بینی نشده؟میزان آشنایی مدیران سازمان با حقوق حیواناتدر مورد سهره طلایی وضع بدتر است. حتما جناب صدوق فروش و نگهداری سهره های طلایی را در قفس های ۱۵ سانتی مشاهده کرده اند. دانستن نظر معاونت معظم ترین سازمان حامی حیوانات کشور در مورد چنین برخوردی با حیات وحش خالی از لطف نیست.آیا اصولا سازمان محیط زیست می داند برای چه تشکیل شده؟میداند چرا نامش از شکاربانی به حفاظت محیط زیست تغییر کرده؟آیا می داند در حال حاضر که صید سهره ممنوع است، تمام بازار پرنده فروشی و تمام مغازه هایی که صاحبانش حیوان قفسی دوست دارند، پر است از سهره های گرفتار در دام؟مجوز بی محدودیت و بر اساس خود اظهاری چگونه شاهکاری است؟چگونه این سازمان به خودد اظهاری افرادی استناد خواهد کرد که اگر از همین تفنگ بدون مجوز شلیک محیط بانان هم نترسند، کل حیوانات این مملکت را از حلال و حرام و اهلی و وحشی از دم تیغ می گذرانند؟سازمان برای کمک به افرادی که فقط با اسیر کردن امرار معاش می کنند، ایده بهتری بجز گرفتن و کشتن و اسیر کردن نمی شناسد؟مگر مشکل شغل را رییس جمهور که رییس مستقیم مدیر این سازمان است حل نکرده است؟آیا سازمان مجاز است به تبلیغ اسارت حیات وحش برای چهچهه زدن در قفس های یک وجبی؟بر اساس گزارش دیده بان حقوق حیوانات فروش مجوز انتفاعی صید سهره طلایی با تور، فروش مجوز انتفاعی صید سار و گنجشک با تور، امضای مجوز بازی با نادرترین پرنده های شکاری کشور، مجاز شدن پرورش هوبره برای شکار لهوی و به عهده گرفتن مسوولیت مرگ ببر سیبری شاهکارهای صدوق در پست معاونت سازمان حفاطت محیط زیست هستند.بهتر است جناب صدوق بدانند به هر دلیل و با هر توجیه و پیشنهادی که به سازمان بازگشته،با هر نام خوشی که بوده، با هر میزان نیازی که مدیران برای جبران بی تخصصی به ایشان داشتند، نباید اجازه دهند نام نیک سبب استفاده غیر نیک شود.هفتاد سال عبادت را یک شبه نباید بر باد داد!


 2. #2
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ای خدااااااااااااا.........

  برای من که قابل هضم نیست....آخه پرنده به این کوچکی به چه دلیلی باید کباب بشه؟...ای لعنت خدا بر هر آدم بی شعور خرافی!

  به خدا حرف امرار معاش نیست، اینا روانی هستن.... بهشون یه شغل آبرومندانه هم که بدی باز هم برای ارضا روان خرابشون دست به شکار میزنن!
 3. #3
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  اين روزها دو واژه انسان و انسانيت سردرگم هستند
  اولي در بين كوچه ها و دومي در لابه لاي كتابها
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اتومبیلی برای همزیستی با خرسهای قطبی +تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th June 2012, 05:34 PM
 2. خنده دارترین تصاویر حیوانات در سال تنوع زیستی
  توسط S&M در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 23rd February 2012, 07:43 PM
 3. کارتون: شکار پرندگان ممنوع!
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 13th January 2012, 11:03 PM
 4. افتتاح موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی کرج
  توسط Pars در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th July 2011, 10:34 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd May 2011, 09:23 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید