فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  38
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: 10 سالگرد عروج بزرگ بانوی اسب اصیل ایران سرکار استاد مری قره گوزلو گرامی باد

 1. #1
  کاربر میهن پت Ahoora1 آواتار ها
  محل سکونت
  اروپا
  علایق
  اطلاعات عمومی سیاسی و .. به اغلب جانوران علاقمندم
  تخصص
  ری سرچر صنعت اسب / اسب اصیل (عرب)
  حیوان خانگی
  اسب
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  شماره عضویت
  276
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  114

  10 سالگرد عروج بزرگ بانوی اسب اصیل ایران سرکار استاد مری قره گوزلو گرامی باد  بزرگ بانوی اسب اصیل ایران زنده یاد سرکار استاد مری لیلی قره گوزلو در 11 سپتامبر 2001 همزمان با برخورد 2 هواپیما با برج دوقلو تجارت جهانی در امریکا در بیمارستان اتیه تهران ، چشم از جهان فانی بستند و به دیدار خالق اسب اصیل حضرت حق شتافتند
  اه واقعا نمیدانم چه بنویسم
  !

  منش و شیوه زندگی بزرگ مردان و شیر زنان جهان ، مخصوصا ایران زمین از معدود مواردی است که قلم از وصف دلاوری ها ، شرافت انسانی ، فروتنی و......... یک ادم ناتوان می ماند !
  اری بدرستیکه منش بزرگ بانوی اسب اصیل ایران نیز همین گونه بود .
  متاسفانه بلای جان جامعه امروز اسب اصیل ایران نادر بودن عاشقان و فراگیر بودن کاسب و دلال است ! .
  به یاد سخن یکی از بزرگان افتادم که می فرمود: اگر قصد داشته باشی ایران درست کنی خانه ات خراب ، اگر بخواهی خانه ات را درست کنی کشورت خراب می شود ! . اری باید گذاشت و گذشت اما «چه گذاشتن و چگونه گذشتن» مهم است .
  اه از سراسر جهان پیام تاثر و تسلیت امده بود ، یکی از نزدیکان ایشان فرموده بودند مدت ها بود که احساس می کردیم عمود خیمه اسب اصیل دیگر ترک برداشته و سرانجام عمود خیمه اسب اصیل ایران فرو ریخت اری متاسفانه این چنین و انچه که نباید می شد ، شد !
  شیخی فرمود ما با گسترش وسائل نقلیه موتوری میراثمان را داشتیم به فراموشی می سپردیم مهری خانم (اعراب خوزستان به مری خانم مهری خانم می گفتند) ان را به ما بازگردادند . در دوران سختی برای ما 1 کشتی گندم وارد کردند و ..
  اگر عشق نبود ، هیچ ادمی زاده را ظرفیت تحمل اینگونه سفر نبود !! .
  شیر زن عاشقی بود که از میان ما رفت ، عاشقی که از ایرانیان 1 رگه بسیار بیشتر و فراتر به ایران زمین خدمت کرد و رفت . تاسف ، تاسف ، تاسف از اینهمه بی غیریتی !
  اگر شمشیر بر سر ، دست در زنجیر ، در تبعید ماندی هنر کردی . اگر با 1 کوه نامردمی و مشکلات ، باز دنبال هنر رفتی ، هنر کردی .
  اه دوسش دارم نه بخاطر نجات اسب اصیل از انقراض ، چون با همه مشکلات ادامه داد ، چیزی که در بین مردمان این روزگار نادره . رفت ولی نام و یادش تا قیامت میمونه تو خاطر و قلبامون .
  وقتی که سیاهی شب به وسعت یلداست !
  خورشید گرم یاد تو با ماست ، وقتی تو در میان ما نباشی ، شادی چو عمر یک صاعقه کوتاست .
  باز هم نمی دانم که چه بگویم ! شاید بی بی اسب اصیل ایران تحمل فروش و حراج فرزندانش نداشت .
  اسب هایمان یتیم شدن .
  براستی که چه زود دیر می شود . او رفت و ما مرثیه های پوچمون تکرار می کنیم بی انکه کمی تلاش نمائیم که به اهداف و ارمان های متعالیش جامه عمل بپو شانیم .
  سختی ها مشقاتی که ایشان در اواخر زندگی متحمل شدند کوه را هم خرد می کرد ! ایشان مجبور شدن بخش اعظم مزرعه «راکبستان» با افرادی که نباید شریک شوند و تابان این شراکت را هم پرداختند ، سال 75 بود که با چند نفر یزدی ظاهرا علاقمند به اسب اصیل اشنا شدن و چندین راس اسب و کره بهشون فروختن ولی کافی نبود قرار بود انها مبلغی هم بپردازند ، اینقدر بدهی خودشون به تعویق انداختند که خانم مجبور شدن بخاطر نجات باقی اسب ها با مدیران ارگ جدید بم «ظاهرا تازه باشگاه سوارکاری تاسیس کرده بودن» مذاکره کنند و طی قرار دادی اسب ها رو به بم بفرستند و خودشونم مدتی به انجا نقل مکان کنند ولی این راه کارم جواب نداد و بزودی مادیانها فروش رفته و در تمام کشور پخش شدند . سال 77 بجز مبارک و شمار کمی مال و کره ، چیزی برای ایشان از 40 اسب و کره باقی نمانده بود .
  اما در عوض اسب اصیل از خطر بی توجهی و نتیجتا انقراض نجات یافته بود .
  حال با کم شدن اسب ها خانم بالاخره فرصت یافتند کمی هم به اوضاع جسمی بد خود بپردازند . همه کسانی که ایشان دیده بودند همیشه خانمی بیاد داشتند که تا اخرین روز حیات صاف و تند ، بدلیل تکلیف ملی سنگینی که روی دوش خود به عنوان یک ایرانی احساس می کرد حرکت می کرد .
  زمانی که از بیماری سرطان خود مطلع شدن تنها دغدغه ایشان اینده اسب اصیل ایران بود لذا اول بدنبال فرد امین و درستکاری بمنظور نگهداری از سیلمی مبارک بودند سپس انکه بعد ایشان درب خانشون برای علاقمندان اسب اصیل همچنان باز نگه دارد همچنین از کانون اسب اصیل حمایت و حراست نماید در اینجا لازم میدانم از زحمات سرکار خانم کتی قلاوند در این 10 سال که از پرواز بی بی اسب اصیل ایران می گزرد به سهم خودم تشکر نمایم (ایشان با اینکه المانی هستند بواقع بیش از اکثر هموطنان در قول و میثاقی که با خانم گزاشتن تا امروز وفادار ماندند خداوند به ایشان خیر بی شمار و کثیر اعطا نماید) . در اخر لازم میدانم بار دیگر عرض کنم که اگر ایشان نبودند اسب اصیل ایران نیز به سرنوشت اسبچه خزر ، اسب دره شوری ، کرد ، ترکمن دچار می شد .
  ویرایش توسط Ahoora1 : 13th September 2011 در ساعت 02:05 AM
  خدا یا ایستاده مردن را نصیبم کن ، از نشسته زیستن در ذلت و خواری خسته ام .

  شهید (س) محمد مختاری .

 2. #2
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  کاشکی از این جور آدم تو مملکتمون زیاد داشتیم که زندگی خودشون رو پای ارزش ها و سرمایه های بزرگی گذاشتند
  مرسی از شما


 3. #3
  کاربر میهن پت Ahoora1 آواتار ها
  محل سکونت
  اروپا
  علایق
  اطلاعات عمومی سیاسی و .. به اغلب جانوران علاقمندم
  تخصص
  ری سرچر صنعت اسب / اسب اصیل (عرب)
  حیوان خانگی
  اسب
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  شماره عضویت
  276
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  114

  زندگی نامه بزرگ بانوی اسب اصیل ایران زنده یاد مری لیلی قره گوزلو

  متن زیر زندگی نامه بزرگ بانوی اسب اصیل ایران زنده یاد سرکار استاد مری لیلی قره گوزلو هست که با قلم خودشون نوشته شده است . واهو (سازمان جهانی اسب اصیل «عرب») در پیام تسلیت خودش به مناسبت درگذشت ایشان این متن چاپ نموده است .

  نام من مري ليلي قراگوزلو و74 سال سن دارم . به قول علاقمندان به اسب ، من از نظر خوني بايد يك آنگلو- مانگو(Anglo-mongo) باشم . مادرم يك آنگلوساكسون اصيل و پدرم با ريشه واصليت مغولي بود . يك ايراني، عاشق كشورم هستم وآرزوي زندگي در هيچ جاي ديگري را ندارم . پدرم يك پزشك بود و تحصيلاتش را از فرانسه وسوئيس آغاز ودر آمريكا به آن خاتمه داد . در آن زمان پدربزرگم نماينده ايران درواشنگتن بود به محض اينكه پدربزرگم به اين مقام رسيد تاآنجايي كه به ياد دارم پدرم اجازه يافت تا ايالات متحده را تجربه كند و پس ازآن قصد ماندن واقامت درآنجا را كرد . درهمان زمان بود كه با مادرم آشنا شد. زماني كه آنها تصميم به ازدواج با يکديگر گرفتند با مخالفت زيادي از طرف خانواده هايشان روبرو شدند . آنها آرزوي آمدن و زندگي درايران را داشتند . ازنظر مادرم ايران سرزميني رويايي بود، سرزمين گل وبلبل كه بالاخره هم به آرزوي خود رسيدند . به جاي تجربه زندگی در پايتخت ، پدرم خودش را به شهر ايالتي همدان منتقل كرد كه درآن زمان به نام اكباتان شناخته مي شد. پايتخت تابستاني امپراتوري هخامنشي .

  دراين ناحيه خانواده پدرم خاندان و قومی بودند كه داراي چندين دهكده بود . پدرم مسئوليت اداره 1 روستاي زيبا وسردسيري بدون جاده كوهستاني و واقع شده درموقعيتي بي نظيروشاعرانه را پذيرفت. وي درمانگاهي براي ساكنين روستا سازماندهي كرد.

  اغلب اوقات، زمستان را درتهران وتابستان را درروستا سپري ميكرديم. وهمگي بسيار راضي و خوشحال بوديم . متاسفانه تمام اين خوشي ها به زودي پايان يافت. براي پدرم ، مادرم ، من كه در آن زمان 6 ساله بودم وخواهر3 ساله ام ، با مرگ پدرم در سن 37 سالگي همه چيز تمام شد .

  به ياد دارم، يكبار قبل ازمرگ پدرم در سن 3 سالگي همراه او بروي اسب بودم و براي اولين و آخرين بار از اسب افتادم (به طوري كاملاً عجيب وبد) بر روي شاخه اي كوتاه كه راه مال رو ، آن را قطع كرده بود . اين اسب متعلق به مادرم بود در حالي او وحشت كرده بود، بيني من به قاچ زين خورد وشكست وبراي هميشه يادگاري برايم گذاشت.
  بعدازمرگ پدرم ما هميشه اسب داشتيم وآنها را در دهكده كوهستاني نگهداري مي كرديم امااين اسبها به هيچ نژاد خاصي تعلق نداشتند (خالص نبودند).
  من اولين اسب اصيل را درسن 10سالگي ديدم . او يك سيلمي به رنگ كرنگ براق بود كه پيش كشي وتقديمي ازطرف پادشاه عربستان سعودي به شاه بود كه پس از مدتي لنگ شد(درمسابقه) ودرنتيجه به افسران سواره نظام هنگ قزاق سپرده شد . اواسبي بود كه قبل از سلطنت رضا خان در اختيارش بود اسبي به نام ايلد يريم (درزبان تركي به معناي رعد وبرق) كه اين اسم مناسبي براي يك اسب اصیل (عرب) نيست .
  درآن موقع سواره نظام درحال سازماندهي بود ، قيم من يك افسر عالي رتبه ارتش سواره نظام بود ودخترش با من درفعاليت هاي سواركاري شركت مي كرد ما درواقع ازجوان ترين سواران بوديم.
  ايلديريم، معمولاً به عنوان اسب ذخيره به همراه آورده مي شد ولي من هرگز نديدم كه به كسي سواري بدهد .
  اسب من قوي نبود . يكباربعدازرفتن ديگر سواران، به محل نگهداري اسب هاي ذخيره برگشتم، سربازان نگهبان مشغول قمار بودند ومتوجه تعويض اسب من با ايلدي ريم نشدند، او رفتاري همانند يك بره داشت .
  بعد ازمدتي با نامه نگاري و درخواستي كه دادم، اجازه پيدا كردم تا از او سواري بگيرم البته كسي به من نگفته بود كه ازناحيه تاندونهايش ناراحت است ومن بايد مراقب او باشم. روزي درهنگام سواري با گام چهارنعل در شيب شني رودخانه اي ناگهان حركتش آهسته شد وشروع به حركتي لنگ لنگان كرد ، او ازناحيه پايش به شدت احساس ناراحتي مي كرد، تااين كه ايستاد . تاندون او به شدت صدمه ديده بود و مي گفتند بايد او را از بين برد . من با ايجاد سر و صدا و اصرار و تقاضاي بسيار به عمويم ، او را مجبوركردم كه اسب را برايم بخرد وسپس يك گروهبان تركمن داوطلب شد تا تلاش خودش را براي معالجه او به كار بندد و سپس اسب را باخود برد .
  4 ماه بعد در حالي كه با اسب به تاخت مي آمد بازگشت ، بااسبي كه نمي لنگيد و يك دستش را با نمدي زخيم بسته بودند . ايلديريم درآن موقع 17سال داشت وچند سال بعد مرد . بعد ازآن براي مدتي فعاليت من محدود به اسب تركمن شد كه درآن موقع هم براي پرش وهم براي كورس استفاده مي شد .
  من درتمرينات كورس و همچنين پرش شركت مي كردم البته مسابقات فقط مخصوص ارتشي ها بود وبعد از آن بود كه من و مجيد خان بختيار ( پسر سردار محتشم بختیاری ، خان و بزرگ ایل بختیاری) تصميم گرفتيم باهم ازدواج كنيم .
  او یکی از پسران سردار محتشم بختیاری بزرگ خوانين بختياري بود و دارای قدرت و نفوذ ***** زیاد ، قومي كه درناحيه غرب وجنوب غربي اصفهان ساكن ودرسه ماهه زمستان در محدوده و سرحدات شمالي خوزستان به سرمي بردند . استان نفت خيز و داراي اسب اصيل در جنوب ايران . آنها دارائي هاي خودشان را دراختيار داشتند وبه آنها متكي بودند و همچنين اصطبل هايي پر از اسبان اصیل (عرب) كه از پدران واجدادشان به ارث برده بودند یا اینکه از شیوخ بزرگ عرب به انها اهدا شده بود . درآن موقع من نيز2 اسب قابل و مورد توجه داشتم البته پس از يك جستجوي طولاني مدت و زياد آنها هر دو خون خارجي داشتند . شايدآنگلو عرب ، فاينو ، فريوسرو شايد ازنژادهاي ديگرسنگين اروپايی بودند كه بااسب هاي نظامي در ايران اختلاط پيداكرده بودند .

  من تلاش بسياري كردم تا بتوانم اسب هایم را با خود به جنوب ببرم ، مجيد اعتراض مي كرد ومي گفت كه اصطبلي پر از اسبان اصيل دارد و من در انتخاب اسب براي خودم از بين تمام آنها آزادم . به عبارت ديگر اگر مي خواستم اسب هاي خود رابه جنوب ببرم بايد طبق گفته او عمل مي كردم يعني آنها را اخته مي كردم . هيچ اسبي به جزآنهايي كه داراي شجره نامه شناخته شده و معتبر بودند ، اجازه ورود به ايلخي و گله اسب هايشان را نداشت ، من در نهايت موافقت كردم كه ابتدا اسب هاي اصيل آنها راديده سپس تصميم بگيرم كه چه كنم .

  پس از ديدن اسب ها ، نظري ارائه دادم كه تا به امروز از آن شرمنده و شرمسارم هستم . چيزي كه من گفتم اين بود (مجيد چه طوربه اينها گويي اسب؟ اينها كه بيشتر شبيه بز هستند .) سر انجام يكي از اسبهاي ارزشمند خودم را به همراه بردم در ضمن مجيد يك كره اسب كهر از زیر تيره وزنان خرسان به من داد تيره اي كه در خوزستان بسيار با ارزش مي باشد . همچنين از شيخ نشين مجاور يك سيلمي به رنگ سياه از سر تيره (عبيان شراك) برايم خريد . درآن سال اسب خود مرا اخته كرده و اسب ديگرم را هم رد كردم و اين ها ماجراي ان سال بود .

  فعاليت خودمان را در مزرعه اي بسيار بزرگ و مكانيزه و بي آب و علف كه از دولت اجاره شده بود و 8000 هكتار وسعت داشت آغاز كرديم من فعاليت هاي داخلي مزرعه را مديريت مي كردم ، سواره بر پشت اسب .
  يك بعد از ظهر دوست داشتني در بهار در حالي كه سوار بر سيلمي سياه بودم و به آرامي چهار نعل مي رفتم ناگهان اسب جا خورد ((رم كرد)) من از حركت او نگران نشدم اما كمي گيج و سر در گم شدم فكر كردم كه شايد سگ يا شغالي به آرامي ما را تعقيب مي كند ، به پشت سرم نگاه كردم چيزي نبود ! برگشتم و ناگهان صدايي شنيدم 3 غزال به طور زيبايي مسير را قطع كردند و از جلوي من گذشتند ، اسبي كه من سوار بودم يك اسب شكاري بود . شكار با اسب روشي بود كه در گذشته ها مرسوم بوده و در حال حاضر منسوخ شده است . پس از آن اتفاق چندين داستان و حكايت در مورد شكار اهو با اسب توسط مردان بختياري و اسبانشان شنيدم البته من آنها را استهزاء مي كردم چون فكرم اين بود كه آنها در انجام اين كار مانند اجدادشون توانا نباشند ظاهرا اشتباه می کردم .
  خدا یا ایستاده مردن را نصیبم کن ، از نشسته زیستن در ذلت و خواری خسته ام .

  شهید (س) محمد مختاری .

 4. #4
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  روحشان شاد باد.
  بسیبشس

 5. #5
  کاربر میهن پت Ahoora1 آواتار ها
  محل سکونت
  اروپا
  علایق
  اطلاعات عمومی سیاسی و .. به اغلب جانوران علاقمندم
  تخصص
  ری سرچر صنعت اسب / اسب اصیل (عرب)
  حیوان خانگی
  اسب
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  شماره عضویت
  276
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  114
  خدا یا ایستاده مردن را نصیبم کن ، از نشسته زیستن در ذلت و خواری خسته ام .

  شهید (س) محمد مختاری .

 6. #6

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خدا بیامرزتشون روحشون شاد.


 7. #7
  mitra h آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  همه حیوانات,دوچرخه سواری
  تخصص
  مشاوره
  حیوان خانگی
  لاک پشت برکه خزری
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1897
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  روحشون شاد باشه و افسوس به خاطر اینکه عده معدودی از این افراد پیدا میشه
  راه رسیدن به موفقیت و پیروزی ,داشتن رویی شاد است ,پس به هر موجود زنده ای می رسید لبخند بزنید.


  انتونی رابینزAnthony Robbins

 8. #8
  کاربر میهن پت irii آواتار ها
  محل سکونت
  شیراز
  علایق
  با همه چیز حال می کنم
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Sep 2012
  شماره عضویت
  3811
  میانگین پست در روز
  0.03
  نوشته ها
  42

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. حواصیل خاکستری
  توسط AR@SH در انجمن معرفی گونه های حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st February 2012, 08:25 PM
 2. تیمار حواصیل خاکستری در استان خراسان جنوبی
  توسط mihalism در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 13th October 2011, 12:18 PM
 3. پاسخ: 26
  آخرين نوشته: 18th September 2011, 08:12 AM
 4. حواصیل چپاولگر بچه اردک را جلوی چشم مادرش برد.طبیعت.
  توسط mihalism در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 02:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید