صفحه 46 از 529 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646596146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام

بازم جوجه من تلف شد.دیگه نمیدونم چه جوری نگه دارم خسته شدم.نمیدونم چشونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچ علائم بیماری نداشت.نه صرفه نه عطسه نه آبریزش نه بی حالی!!!!!!!!!!!!!!
    سلام

واقعا متاسفم میدونم چه حسی داره.... البته فقط بخشی از مرگ و میر به خاطر بیماری هستن، بیشتر جوجه ها به این دلیل میمیرند که ضعیف میشن و موقع حمل و نقل ازشون خوب نگهداری نمیشه.... مخصوصا جوجه هایی که ارزون قیمت هستن مثل ملنگو چون ارزونن و با بار یکجا میرسن اصلا شرایط خوبی ندارند.... در واقع برای فروشنده اصلا نمی صرفه که هزینه نگهداری کنه و جوجه انقد بد نگهداری میشه که چینه دونشون هم ضعیف میشه هم پر قارچ و باکتری.... به هر حال بهترین کار اینه که یا از افراد مطمئن بخرید که جوجه مال پرنده های خودشونه و یا اینکه خودتون جوجه کشی راه بندازید! البته هستن کسایی که جوجه رو بزرگ میکنن و با دو سه برابر قیمت میفروشن که اونم برای خودش یک گزینه هست.... اما پیش خودمون بمونه هیچی جوجه ای نمیشه که آدم با دست خودش بزرگش کرده باشه.

موفق باشید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

بازم جوجه من تلف شد.دیگه نمیدونم چه جوری نگه دارم خسته شدم.نمیدونم چشونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نهههههههههههههههههههههههه هه
    واقعا متاسم آقای شهاب
    کی این اتفاق افتاد؟؟؟؟؟؟؟
    خیلی ناراحت شدم
    مثل اینکه قسمت نبود که یدونه جوجوی کوچولو داشته باشی
    خب به قول داوینچی جان بگرد یه بزرگترشو بگیر
    یا میتونی یه جفت بخر جوجه کشی کن
    من که بدجور افتاده تو کله ام

ولی پول ندارمممممممممم:smile (205):

بازم تسلیت میگم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كايك سرسياه-آروانا -تايگر سوماترا-سيچلايد شكلاتي
    شماره عضویت
    4800
    دوستان سلام
    من تازه عضو شدم ، یک ملنگوی فوق العاده اهلی و رام و بازیگوش دارم که اسمش جیمیه ،5- 6 کلمه هم حرف و جمله میگه مثل :" بابا "، "قربونت برم مینا منم ". صبح ها هم تا نرم تو اتاقش صداش در نمیاد ، خوراکش اینه که بیاد رو دوشم از این ور به اونور بره گاهی هم عصرها با ماشین میریم بیرون یه دوری با هم میزنیم .وقتی از سر کار میام دیگه از پیشم محاله بشه تکونش داد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط koriviper نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من تازه عضو شدم ، یک ملنگوی فوق العاده اهلی و رام و بازیگوش دارم که اسمش جیمیه ،5- 6 کلمه هم حرف و جمله میگه مثل :" بابا "، "قربونت برم مینا منم ". صبح ها هم تا نرم تو اتاقش صداش در نمیاد ، خوراکش اینه که بیاد رو دوشم از این ور به اونور بره گاهی هم عصرها با ماشین میریم بیرون یه دوری با هم میزنیم .وقتی از سر کار میام دیگه از پیشم محاله بشه تکونش داد.
    سلام

هم عضویتتون در سایت رو تبریک میگم هم اینگه یک ملنگو خیلی باهوش و تربیت شده دارید.... امیدوارم همیشه از در کنار هم بودن لذت ببرید

فقط یک نکته ای که هست اینه که اگر دوست دارید پرندتون خوب حرف بزنه و کلمات بیشتر یاد بگیره نباید انقدر آزادش بذارید.... بیشتر از 4-5 ساعت اگه از قفس بیرون باشه دیگه نیازی نمیبینه برای جلب توجه حرف بزنه.... هرچند من خود زیاد برای حرف زدن به طوطیم فشار نمیارم ولی تصمیم با خودتونه

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام

اقا شهاب
    سلام
    خیلی متاسفم از اینکه دوباره جوجه را از دست دادین! ضرر ارد برنج و نخودچی اینجا معلوم میشه قبلا هم عرض کردم که ارد برنج و گندم ونخودچی برای رشد مناسب نیست تو مغازه ها اینا رو به پرنده میدن که از گرسنگی نمیره ول اگر قرار باشه همیشه تغذیه همین باشه وای بحال دستگاه گوارش و ضعف عمومی طوطی
    امیدوارم خودتون سلامت باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    اقا شهاب
    سلام
    خیلی متاسفم از اینکه دوباره جوجه را از دست دادین! ضرر ارد برنج و نخودچی اینجا معلوم میشه قبلا هم عرض کردم که ارد برنج و گندم ونخودچی برای رشد مناسب نیست تو مغازه ها اینا رو به پرنده میدن که از گرسنگی نمیره ول اگر قرار باشه همیشه تغذیه همین باشه وای بحال دستگاه گوارش و ضعف عمومی طوطی
    امیدوارم خودتون سلامت باشید

سلام آقای فائقی نژاد

این طوطی که که در زیر عکسش گذاشتم یه نگاه بندازید :

اسمش تینا هست.میدونید چند سالشه؟ ؟؟ من میگم 15 ماهه هست.صاحبش باجناق منه.از نزدیک شاهد بزرگ شدنش بودم.

میدونید با چی بزرگ شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با آرد نخودچی خالص.

پس زیاد هم ربطی به آرد برنج و آرد نخودچی نداره.البته منطورم به این معنی نیست که غذاهای مخصوص جوجه طوطی مثل سرلاک را قبول نداشته باشم منظورم اینه که آرد نخود چی و آرد برنج که خودم تو خونه تهیه کردم و بدون مواد نگهدارنده هست و طبیعی می باشد ضرری نخواهد داشت و ضمنا نخود که پختم و سپس آسیاب کردم و پوستهاش جدا کردم مطمئنا حالت نفخ که ممکنه بوجود بیاره کاملا از بین میره.

میدونید این جوجه ها از کجا میان؟؟؟؟

من میگم از پاکستان بطور چاقاق وارد زاهدان میشند و از اونجا به شهرستانها پخش میشه.ولی این طوطی که عکسش گذاشتم از اون طوطیها نیست و محصول پرورش دهندگان هموطنانمان هست.به همین دلیل درصد زنده موندنشون خیلی بالاتر از طوطیهای قاچاق شده هست.

میدونید چرا میمیرند؟؟؟؟؟

پست آقای da vinci این بالا ببینید

با چشمهای خودتون هم میبینید چی میخوره.پفک و شکلات که عاشقشه.تا حالا هم یه بار مریض نشده.کلمات مثل مامان ،بوس بده،کاکا که وقتی من صدا میکنه میگه.تو عکس هم کاملا مشخصه که آزاده.خودش میره تو قفس و خودش هم میاد بیرون.

کسی شماره فروشگاه این سایت داره؟؟؟؟؟اگه دارین بهم بدید ممنون میشم.اون شماره که بالای فروشگاه الکترونیکی درج شده خاموش هست.

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    چه طوطی خوشگلیه.....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام آقای فائقی نژاد

این طوطی که که در زیر عکسش گذاشتم یه نگاه بندازید :
    اسمش تینا هست.میدونید چند سالشه؟ ؟؟ من میگم 15 ماهه هست.صاحبش باجناق منه.از نزدیک شاهد بزرگ شدنش بودم.

میدونید با چی بزرگ شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با آرد نخودچی خالص.

پس زیاد هم ربطی به آرد برنج و آرد نخودچی نداره.البته منطورم به این معنی نیست که غذاهای مخصوص جوجه طوطی مثل سرلاک را قبول نداشته باشم منظورم اینه که آرد نخود چی و آرد برنج که خودم تو خونه تهیه کردم و بدون مواد نگهدارنده هست و طبیعی می باشد ضرری نخواهد داشت و ضمنا نخود که پختم و سپس آسیاب کردم و پوستهاش جدا کردم مطمئنا حالت نفخ که ممکنه بوجود بیاره کاملا از بین میره.

میدونید این جوجه ها از کجا میان؟؟؟؟

من میگم از پاکستان بطور چاقاق وارد زاهدان میشند و از اونجا به شهرستانها پخش میشه.ولی این طوطی که عکسش گذاشتم از اون طوطیها نیست و محصول پرورش دهندگان هموطنانمان هست.به همین دلیل درصد زنده موندنشون خیلی بالاتر از طوطیهای قاچاق شده هست.

میدونید چرا میمیرند؟؟؟؟؟

پست آقای da vinci این بالا ببینید

با چشمهای خودتون هم میبینید چی میخوره.پفک و شکلات که عاشقشه.تا حالا هم یه بار مریض نشده.کلمات مثل مامان ،بوس بده،کاکا که وقتی من صدا میکنه میگه.تو عکس هم کاملا مشخصه که آزاده.خودش میره تو قفس و خودش هم میاد بیرون.

کسی شماره فروشگاه این سایت داره؟؟؟؟؟اگه دارین بهم بدید ممنون میشم.اون شماره که بالای فروشگاه الکترونیکی درج شده خاموش هست.

ممنون
    بزرگوار

شما اگر هر روز برنج کته بخورید چه عاقبتی خواهید داشت؟ بدن شما نیاز به پروتیین و یا ویتامین و مواد معدنی نداره؟ ایا همه نیازهای شما برای متابولیسم در برنج موجود هست؟هر ماده غذایی دارای خاصیتی است و خواصی رو هم نداره حال اگر ما به طوطی فقط از یک نوع ماده غذایی بدهیم نتیجه چیست؟ فقر و یا کمبود مواد غذایی دیگر! اینکه عرض کردم نتیجه با ارد نخودچی و..... تغذیه کردن این هست نه بخاطر اینکه ارد نخودچی و یا..... طوطی را از بین برده بلکه بخاطر کمبود مواد معدنی و ویتامین ها و... طوطی دچار ضعف عمومی میشه و در نهایت در مقابل کوچکترین عامل بیماری زا تسلیم میشه!در رابطه با طوطی تینا هم مطمئن باشید که تغذیه خوبی داشته که طوطی ماده به حرف هم آمده و الان برای هر غذایی مایل هست چون قبلا به آن غذاهای متنوع دادند در نتیجه عادت کرده است! مگر اینکه بگوییم 2*2=5 باز هم عرض میکنم ما سعی داریم که پرنده خودمان رو با بهترین شرایط پرورش بدهیم پس باید اولین شرط یعنی تغذیه رو کاملا اصولی انجام بدهیم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

من هم با آقای فائقی نژاد موافقم.... ممکنه استثنا هایی وجود داشته باشه کما این که خودم هم شاهدش بودم اما خیلی کم پیش میاد.... اون جوجه حتما هم خوب تغذیه شده هم قوی بوده، اگر وارداتی بوده شانسی سالمش به باجناقتون افتاده و اگر هم بومی بوده حتما در شرایط خوب نگهداری شده.... همه این ها به کنار آدم ضرر نمیکنه غذاهایی که خیلی ها تایید میکنن به طوطی بده که.... کسی با مخلوط های موجود در تاپیک جوجه گوشتی مشکل نداره ولی خیلی از افراد با تجربه سایت آرد نخودچی و آرد برنج رو رد کردن.... به هر حال به نظر من حرف های افراد با تجربه ارجحیت داره به حرف مغازه دار های معمولی ولی اختیار با خودتونه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

من هم با آقای فائقی نژاد موافقم.... ممکنه استثنا هایی وجود داشته باشه کما این که خودم هم شاهدش بودم اما خیلی کم پیش میاد.... اون جوجه حتما هم خوب تغذیه شده هم قوی بوده، اگر وارداتی بوده شانسی سالمش به باجناقتون افتاده و اگر هم بومی بوده حتما در شرایط خوب نگهداری شده.... همه این ها به کنار آدم ضرر نمیکنه غذاهایی که خیلی ها تایید میکنن به طوطی بده که.... کسی با مخلوط های موجود در تاپیک جوجه گوشتی مشکل نداره ولی خیلی از افراد با تجربه سایت آرد نخودچی و آرد برنج رو رد کردن.... به هر حال به نظر من حرف های افراد با تجربه ارجحیت داره به حرف مغازه دار های معمولی ولی اختیار با خودتونه

سلام

حتما حق با شماهاست.اگر درست تغذیه میکردم حتما 5 جوجه من تلف نمیشدند.ولی اینم بگم تو غذاش مولتی ویتامین(ویتالین)میریختم البته طبق بروشور داخل جهبه اش.به هر حال جوجم تلف شده و دیگه نمیخرم چون توان نگهداریش حتما ندارم که میمیرند و اونها که تلف میشند باعث اش منم و پیش خدا مسئولم .

صفحه 46 از 529 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646596146 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)